Esileht Pereelu ja suhted Täna Lõunakeskuses oma väikese tütre kaotanud emale!!!

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Täna Lõunakeskuses oma väikese tütre kaotanud emale!!!

Postitas:
Kägu

RE: Täna Lõunakeskuses oma väikese tütre kaotanud emale!!!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei oleks sõimava ema kätte last loovutanud. Oleks võtnud ühendust lastekaitsetalitlusega. Selline pere peaks jääma jälgimise alla.

Oluline on anda sellistele emadele signaal, et ei ole okei oma lapse peale karjuda või teda lüüa. Igasugune väärkohtlemine on lubamatu. Praegu on kahjuks liiga palju näha seda, et emad oma lapsi valimatult tuuseldavad.[/tsitaat]

Aga mina olen selle kommentaariga nõus! Mind hämmastab tõsiselt miinuste rohkus.

Liiga vähe pööratakse meil tähelepanu laste igapäevasele väärkohtlemisele ja liiga levinud on seisukoht, et küll iga ema ise teab, mis ta lapsele hea on. Väga paljud ikka ei tea küll.

Olgu, sotsiaalsüsteem ei ole meil ilmselt nii heal järjel, et ridamisi lapsi vahepeal hoiule võtta, aga ikkagi – ka mina edastaks nii mitmelegi vanemale sõnumi, et kõik ei ole sugugi ok, mida nad teevad.

Kui vanem on selgelt laksu all või vägivaldne või ebaadekvaatne ja lapse ära ka kaotanud takkatippu, siis peaks olema võimalus kontrollida, kas ta on ikka suuteline lapse eest 24/7 hoolitsema. Vanem võib ju pärast rahulikult selgitada, et laps kaob keelust hoolimata alalõpmata ja afekt jne ja kui on kogenud sotstöötaja, siis ei järgnegi sellele ilmselt mingit ‘meedet’, aga vähemalt on kontrollitud, Anda laps selgelt ebadekvaatsele emale küsimusi esitamata (Tartu näide) lihtsalt seepärast, et ta on selle lapse ema – seda ma ei suuda normaalseks pidada. Ok, enamus lapsi hoolitseb enda eest lõpuks ise, kui vanemad seda ei tee, ja on ka lapsi, kes kaovad suurima mõnuga, aga iial ei tea.

Mitte et ma Ameerikat tahaks teha, aga suurem hoolivus VÕIKS olla.

Lapse loomupärast rõõmsat meelt on nii lihtne hävitada ja oi kui paljud vanemad sellega suurepäraselt toime tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps jälle on umbes 3-aastasest peale teinud nii, et kui me poes oleme ja ta ei saa, mida tahab, siis peidab ennast ära. Riiulite vahel siis hiilib ja jookseb eest ära, mina ajan taga, otsin, endal nutt kurgus, et laps kadunud. Lõpuks laps annab alla, enam mind üles ei leie ja hakkab kuskil nurgas vaikselt nuuksuma. Kui ta lõpuks üles leian, siis hakkab mind süüdistama, et mina kadusin ära. Mida ma siis teen, kas hakkan riidlema või pean teda lohutama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Minu laps jälle on umbes 3-aastasest peale teinud nii, et kui me poes oleme ja ta ei saa, mida tahab, siis peidab ennast ära. Riiulite vahel siis hiilib ja jookseb eest ära, mina ajan taga, otsin, endal nutt kurgus, et laps kadunud. Lõpuks laps annab alla, enam mind üles ei leie ja hakkab kuskil nurgas vaikselt nuuksuma. Kui ta lõpuks üles leian, siis hakkab mind süüdistama, et mina kadusin ära. Mida ma siis teen, kas hakkan riidlema või pean teda lohutama?[/tsitaat]

Noh, laps istub sulle täiega pähe ja sa lased sel järjepidevalt juhtuda. Mina ei räägiks lapsega peale seda enam midagi, vaid viiks täide karistuse, milles oleme eelnevalt kokku leppinud. Näiteks ei näe nädal aega multikaid vms – oleneb lapse vanusest ja huvidest. Kui laps kasvõi üks kord näeks, et sa seisad oma sõnade taga, siis ta rohkem enam ei teeks. Eeldan, et tegu pole 2-aastasega, sellise topiksin lihtsalt korvi. Alates 3ndast eluaastast peaks laps suutma juba põhjust ja tagajärge kokku viima ja sellest õppust võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, laps istub sulle täiega pähe ja sa lased sel järjepidevalt juhtuda. Mina ei räägiks lapsega peale seda enam midagi, vaid viiks täide karistuse, milles oleme eelnevalt kokku leppinud. Näiteks ei näe nädal aega multikaid vms – oleneb lapse vanusest ja huvidest. Kui laps kasvõi üks kord näeks, et sa seisad oma sõnade taga, siis ta rohkem enam ei teeks. Eeldan, et tegu pole 2-aastasega, sellise topiksin lihtsalt korvi. Alates 3ndast eluaastast peaks laps suutma juba põhjust ja tagajärge kokku viima ja sellest õppust võtma.[/tsitaat]

Saab küll karistatud, esiteks on esimene samm kohe poest välja selle peale ja saab ka konkreetse karistuse. Nüüd on poiss 6 ja pool, umbes aasta aega pole sellist asja enam juhtunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eeldusel, et algataja sõimu suhtes liialdab ning see oli lihtsalt riidlemine, võin ühe võimaliku skeemi kirjeldada.

Emal oli vaja poes käia ja jättis oma 4a lapse nt uisuplatsi vaatama või musamõmmisid kuulama vm kindlasse kohta. Lapsel hakkas igav ja ta üritas emme juurde tagasi minna, aga kas oli emme teise poodi läinud või ei leidnud laps õiget poodi lihtsalt üles. Selline ema, kes oma lapse mõneks minutiks omapead jätab, eeldab, et laps on piisavalt suur, et paigal ka püsida. Lisaks oli lapsega kokku lepitud, et kus laps ootab. Minu meelest oli sel juhul ema pahameel õigustatud. Kokkulepitud kohas ootama pidanud 4a kadumine ja vaikselt vehkat teinud 2a kadumine on eraldi teemad.

Mul omal ka 4a tütar ja käime vahel Lõunakeskuses. Siiani ma pole julgenud teda üksi kuhugi jätta, sest ta on just see tüüp, kes minema jalutab, kui igav hakkab. Aga kui ma ta üksi jätaks (sest ta tahaks väga nt uisuplatsi vaadata, kuni ma poes käin), siis ma oleks ka pahane, et ta on ära kadunud. Ja riidleks ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin eelnevate postituste hindamisest tuleb välja:
A: normaalne on lapse peale karjuda ja teda sakutada, sest see on täiesti tavapärane ja aktsepteeritav reaktsioon lapsevanema poolt lapse kadumisele ja leidmisele
B:Kui väikese lapsega rääkida hellitavalt ja teda kallistada,siis on tegu kanaemandusega ja lapsest kasvab vati sees memmekas
C: Väikelaps peab olema sama tark kui tema vanem,mõistma teo ja tagajärje seoseid.Näiteks kadumise puhul aru saama , et tegu pole mänguga,vaid tõsise asjaga ja tegema sellest järeldusi samal tasemel mis lapsevanem.
Paljude laste jaoks on iga asi siiski mäng ja sellest tuleb aru saada, last tuleb õpetada ja selgitada rahulikult.Kui palju saaksite näiteks teie aru oma tööülesannetest,kui ülemus esitaks neid hüsteerilise kriiskamisega ja karjudes.

Please wait...
Postitas:
kägu_kägu

ainuüksi lugemisest lähen juba vesiseks 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

4a. laps võib ju lubada,et ootab sind nii 10 minutit,see aeg on lapsele väga pikk aeg,isegi 2 minutit on lapsele pikk aeg oodata.
4 AASTASED LAPSED ON väga ettearvamatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 2a10k laps läks naabri juurde mängima, neil 4 aastane poeg. Ma siis vaatasin, et juba 1 tund ära olnud ja helistasin naabrinaisele, et kuidas läheb ega koju ei taha poja tulla ja ta teatab, et last ei ole seal, tuli juba tükk aega tagasi koju.
Minu elu jubedamaid hetked. Siiani tuleb pisar silma, kui mõtlen selle peale. Ma hakkasin kohe nutma ja helistasin riidesse pannes mehele ja ei suutnud talle isegi seletada, sest niimoodi värisesin.
Jooksin siis toast välja ja leidsin poja naabripoisiga maja ees pingilt.
Ma haarasin ta sülle ja jooksin tuppa ja nutsin veel tükk aega teda kallistades.

Kõige jubedam hetk minu elus…

Please wait...
Postitas:
amatöör

4.a. last ei saa jätta kuhugi omapäid ootama-vaatama lootes et laps saab kokkulepetest aru. Kui on probleem, et laps shoppamisel segav faktor- jätke ta parem koju – on kindel koht. Ausalt- mind paneb ka hämmastama selliste vanemate vastutustundetus. Ja mingi teooria pingelangusest vms. ei anna õigstust oma lapsele peale karjuda – sest süüdi ei ole laps, vaid vastutustundetu vanem. Püha püss – sõnatuks võtab – et veel õigustatakse selliseid lapse peale röökijad.
Tean, mis tähendab väikelastega poes käimine -selleks ongi emal silmad kuklas ja andurid tööl – et lapsel kogu aeg silm peal oleks

Please wait...
Postitas:
maiiii

[tsitaat]Mul 2a10k laps läks naabri juurde mängima, neil 4 aastane poeg. Ma siis vaatasin, et juba 1 tund ära olnud ja helistasin naabrinaisele, et kuidas läheb ega koju ei taha poja tulla ja ta teatab, et last ei ole seal, tuli juba tükk aega tagasi koju.
Minu elu jubedamaid hetked. Siiani tuleb pisar silma, kui mõtlen selle peale. Ma hakkasin kohe nutma ja helistasin riidesse pannes mehele ja ei suutnud talle isegi seletada, sest niimoodi värisesin.
Jooksin siis toast välja ja leidsin poja naabripoisiga maja ees pingilt.
Ma haarasin ta sülle ja jooksin tuppa ja nutsin veel tükk aega teda kallistades.

Kõige jubedam hetk minu elus…[/tsitaat]
Ausalt öeldes naaber on ka vähe kohtlane, mina oleks helistanud emale, nii nüüd hakkab su junsu koju tulema. Mitte ei laseks suvaliselt sisse-välja käia. Meil naabri plikad 6 ja 8 ja ikka helistan, et nüüd nad hakkavad uksest välja astuma, ema ütleb küll, et pole vaja helistada, et meil väike kortermaja jne. AGA vot mina endale sellist vastustust teise lapse näol ei võta. Elu sees ei lubaks enam sellise naabri juurde mängima. Õnneks minu naabrid on mõistvad ja arusaajad, et ka 5a võib igasugune \”mõte\” pähe tulla ja oma teed jalutada. Kuid veel 2a10k??? Nagu tegelt? Ning õnneks me helistame alati omavahel, et nii nüüd nad välja või koju v poodi (pood maja ees), et ikka ülevaade peab lapse käimistest olema!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina panin omal ajal oma pojale külge kellukese, kuna tal oli ka kombeks uitama minna ja ostukärus ta istuma nõus ei olnud. Lisaks ei morjendanud teda ennast üldse, kui ema-isa silmapiirilt kadunud olid.
Toimis väga hästi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on huvitav teema.

Käisin kunagi Konsumis ja kuulen juba tükk aega poisi nutune hääl hüüab emme, emme. Otsisin poisi riiulite vahelt üles ning küsisin nime, hakkasime koos ema otsima ja mõne aja pärast mõtlesin temaga juba infoletti jalutada. Kassade juurde jõudes nägime ema sealsamas ootamas, kohe turvaväravate taga. Selgus, et poisil käes olnud mänguasi oli asi, mida ema polnud nõus ostma ning väikemees oli korraliku protsestijonni lahti lasnud. Kuna ema midagi enam teha ei osanud, siis lihtsalt jalutas minema ning poiss jäi kangekaelselt mänguasjariiuli juurde seisma, kuni lõpuks taipas, et ema läkski ära. (Mulle üks eelnev jutt tundus kaunis tuttav, sest olin ise ka tollal lapseootel). Samas ma ei mõista seda ema totaalselt hukka. Ta ootas kannatlikult eemal ja olles nüüd enda laste jonnihoogusid tunda saanud, tean seda abituse tunnet. Tõenäoliselt oli tal minu ees piinlik ja küllap ta kujutas ette, et pean teda maailma halvimaks emaks, igatahes lahkusid nad lapsega kiiresti. Ma ei pahanda sellepärast, et ta mind ei tänanud, ma ei aidanud ju poissi selleks, et keegi mind taevani kiidaks ja tohutult tänaks. Selline abi on loomulik.

Teine juhtum, kus tuttav nägi tänaval lapsega riidlevat vanemat ning kommentaar oli, et ta hea meelega läheks ja virutaks sellele inimesele. Pisar tulevat silma, kuidas laps läbi sõimati. Kahjuks see tuttav ise sõna otseses mõttes mõnitab oma last kodus, teeb teda pidevalt maha ja solvub, kui talle seda öeldakse. Jah, ta ei sõima, kuid tegemist on tõsise vaimse vägivallaga. Samas ta ise tõesti usub, et armastab oma last, hoolib temast ja käitub temaga õigesti. Laps on väga sõnakuulelik, kuid mitte sellepärast, et ema talle asjad korralikult lahti on seletanud, vaid ta kardab ema reaktsiooni. See lugu on mõeldud inimestele, kes näevad teiste vigu, kuid ei näe endi omasid.

Põhiteemast rääkides – ma ei õigusta seda ema, kuid oleksin ise kindlasti ka teda rahustanud. Ma juba kujutan ette, kuidas ema sisemiselt tegelikult täiesti paanikas oli ning siis veel võõraste etteheitvad pilgud ning kommentaarid – see ei tee inimest paremaks, vastupidi. Teemaalgataja oleks ju tahtnud midagi paremaks muuta, eks? Puhtalt süüdistamisega sa seda ei saavuta. Veel – sa võid näha seda ema esimest korda oma lapse peale kurjana, kuid tegelikult võib ta olla väga hooliv ja armastav oma laste vastu. Oli vaid see üks kord.

Veel sellega seonduvalt – näen ümberringi niiii paljusid väsinud väikelaste emasid. Tõesti, nad justkui ei jõua enam ellu süveneda, ei suuda enne tegutsemist mõelda, liiguvad mingisuguse vooluga kaasa. Ja teiste kriitiline suhtumine ei ole siin teps mitte abiks. Jällegi juhtum, kus naaber on vihane teise naabri peale, et mis teil seal toimub, laps kogu aeg nutab, minu laps küll niimoodi ei röökinud. Lubab naabrile varsti politsei kutsuda. Aga et läheks ja küsiks, kas äkki sel noorel emal on abi vaja, see ei tule tõenäoliselt mõttessegi. Kahju on seda vaadata.

Ma tahan oma jutuga öelda, et lapsi tuleb kaitsta! Aga väärkoheldud laste emade südametunnistuseni ei jõua te küll tuustides, kritiseerides vmt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks see oleneb ikka inimesest. Minu lapsed on ka mitmeid kordi kaduma läinud avalikus kohas. Iialgi pole ma karjunud nende peale. Ja ma mina läksin lapsena vahel kaduma ja ka minu peale mu ema ei karjunud. Häbi teile, kes te lapse peale karjumist normaalseks peate. Kasvatada saab ka muud moodi.[/tsitaat]
Njaa sa hämmastad mind. Minul ei ole minu kolmest lapsest mitte ükski kunagi kaduma läinud.
Lapsi saab ka nii kasvatada, et nad ei hulgu ringi või, et ema suudab neid ka jälgida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole ka siiamaani suutnud oma lapsi ära kaotada. Vaid korra läks plika umbes 2 aasta vanuselt juustuleti äärde juuste torni laduma. Loomulikult ehmatasin ja hõikasin last. Tema vastas heleda häälega \”Siin olen, emme\”. Juustudest oli ilus suur torn tehtud ja pood kus see juhtus oli väiksemat sorti toidupood.

Please wait...
Postitas:
Kägu

käisime sõbrannaga spa’s. õhtul kuuleme lapse nuttu, üsna tugevat. sõbranna läks välja vaatama , kell oli kuksil peale 11 – väike 4-5.a. poiss nutab ühe ukse taga – sõbranna läks koputama, ukse avas kena noor naine, kes teatas, et kuna laps käitus halvasti -saatis ta ukse taha!!!
Uskumatu -milline ema, saadab öösel väikse lapse koridori nutma. sõbranna ütles, et see on sobimatu, aga mimm tõmbas lapse tuppa ja lõi ukse kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njaa sa hämmastad mind. Minul ei ole minu kolmest lapsest mitte ükski kunagi kaduma läinud.
Lapsi saab ka nii kasvatada, et nad ei hulgu ringi või, et ema suudab neid ka jälgida.[/tsitaat]
oi, sul on vedanud laste iseloomuga. mul on ka kolm last, aga ma olen küll lapse ära kaotanud. u 4a oli laps. kuidas see käis. 4a laps, keda ma ju tunnen, kui oma last, pidi KOGUAEG käest kinni hoidma mult, et ta mingit pättust tegema ei läheks. iseloom oli aga lapsel selline tormaks. ega ta ju tahnud köest kinni hoida. kisas käe otsas. aga mul on ju vaja käia poes. ei käi ju et veda last järgi käe ostas. laps ripub ja vingerdab, kisab, püüab lahti saada.
nii ma ta lahti lasksin, sest mul oli endal juba imelik, et kuidas mind vaadatai. vean rippuvat last kättpidi järgi. lasksin lahti ja nii ta natukese ajaga kadunud oligi.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Pereelu ja suhted Täna Lõunakeskuses oma väikese tütre kaotanud emale!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.