Esileht Ajaviite- ja muud jutud Täna nr. 3 bussis vaimupuudega noor neiu.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Täna nr. 3 bussis vaimupuudega noor neiu.

Postitas:
Kägu

Täna 20 ajal bussi sisenedes oli seal vaimupuudega neiu. Tal oli lapsevanker. Nukuga õnneks. Nüüd sama bussiga tagasi sõites oli ta seal jälle, ehk siis võib oletada, et ta tiirutabki nii edasi tagasi. Hakkasin aga mõtlema, et ehk ta kuskilt nö põgenenud ja ei tohiks niimodi ringi liikuda. Ma ei osanud kuskile teatada ka ja nüüd juba äkki hilja, sest äkki ta enam pole bussis. Ta näitas mingit enda meisterdatud \”dokumenti\” et ta on prokuröri abi. Ta välgatas seda nii ruttu, aga jõudsin märgata seal nime \”Olga\”. Oskas eesti keelt ka. Ma nüüd jube mures ja äkki oleks pidanud kuskile teatama. Aga kuhu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Täna nr. 3 bussis vaimupuudega noor neiu.

Kas sinu arust peaksid puudega inimesed istuma luku taga, nii igaks juhuks?
Tourette sündroomiga naine Mustamäelt ka näiteks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma ütlesin, et ta peab luku taga istuma?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ta häiris sind kuidagi? Jalutas oma nukku? Kas tundus, et ta ei oska trolli siseneda või trollist väljuda või et tal puudub ümbritsevaga kontakt? Oli tal akuutne psühhoosihoog? Mida me tegema peame, selle õnnetu noore neiu tormijooksuga jalust niitma ja juukseidpidi Paldiski maanteele vedama? Süüdistuseks, et jalutas raisk meie, tervete, nina all oma nukku, vahi jultumust!

Sa võid helistada muidugi Paldiski maanteele ja uurida, et ega neilt pole keegi ära jooksnud, selles mõttes jah, et mõnikord lasevad hullud jalga või lastakse \”hull\” koju ja mingi 2-3 kuu pärast on tal uus hoog. Tartus on paar sellist hullu, et kui helistada kiirabisse, siis ohkavad, et jah, X-il on halb jälle? Kus ta on? Kohe tuleme.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see tema ei olnud? http://www.postimees.ee/760800/politsei-otsib-teadmata-kadunud-24-aastast-dianat/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tallinnas? sellest on siin kunagi teema olnud. pidi olema üks hilisteismeeas tüdruk, kes laste vastu suurt huvi üles näitab ja aeg-ajalt ise titekäruga ringi käib. vahepeal pidid saatjaks olema vanavanemad.

vb otsing annab siin miskit välja selle kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mida te õiendate teemaalgataja kallal. on ka mõni inimene kes teiste heaolu pärast muretseb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ta häiris sind kuidagi? Jalutas oma nukku? Kas tundus, et ta ei oska trolli siseneda või trollist väljuda või et tal puudub ümbritsevaga kontakt? Oli tal akuutne psühhoosihoog? Mida me tegema peame, selle õnnetu noore neiu tormijooksuga jalust niitma ja juukseidpidi Paldiski maanteele vedama? Süüdistuseks, et jalutas raisk meie, tervete, nina all oma nukku, vahi jultumust!

Sa võid helistada muidugi Paldiski maanteele ja uurida, et ega neilt pole keegi ära jooksnud, selles mõttes jah, et mõnikord lasevad hullud jalga või lastakse \”hull\” koju ja mingi 2-3 kuu pärast on tal uus hoog. Tartus on paar sellist hullu, et kui helistada kiirabisse, siis ohkavad, et jah, X-il on halb jälle? Kus ta on? Kohe tuleme.[/tsitaat]

kas oled purjus või oledki selline …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Alfonss

teemaalgatajal on põhjendatud mure, kuid teie mögisete ta kallal.

muidugi oleksid pidanud 112 helistama ja informeerima, et selline inimene tiirutab bussiga linnas ringi. võib olla tõesti teda otsitaks eja muretsetakse.

selline inimene on sama nagu 4 aastane laps, kelle osas ei tekiks küsimustki- peab teatama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tugevalt see puudega laps sind häiris siis? Kas ta ohustas ümbritsevaid inimesi? Oli niisama kole? Võib-olla keelaks sellistel üldse tänavatel käimise ära?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui purjus inimesed räuskavad ühistranspordis, siis võivad nemad seal olla, millegipärast ei kutsu neile keegi politseid? ui igasugused prügikollid haisevad ja levitavad haigusi, neid ka välja ei visata, miks sa neist ei teata?

0
0
Please wait...

Postitas:
fia karl-iisak

[tsitaat]mida te õiendate teemaalgataja kallal. on ka mõni inimene kes teiste heaolu pärast muretseb. [/tsitaat]
Kelle heaolu pärast ta õieti muretseb, kas nende, kes ei taha näha et meil on ka vaimupuudega inimesi ja nad võivad vabalt ühiskonnas liikuda, ilma et neid keegi pidevalt valvab? Milles selle puudega inimese heaolu ohustumine viibimisega seal bussis seisneb? Kuriteo ohvriks võib meist igaüks sattuda, olenemata kohast, ajast ja isiksusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krt teab aga järsku oligi mingi prokuröri abi ? Tänapäeval võib neid tõesti nagu muuseas vaimupuudega inimestega segamini ajada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, mida mölinat teemaalgataja kallal. Ma ei loe tema tekstist mitte ühtegi vihjet välja selle kohta, et tal selle neiu vastu midagi oli. Kui ikka inimene käitub ebaadekvaatselt, siis võib ju vabalt olla, et ta on kuskilt plehku pannud. Küsimus ei ole selles, kas täiskasvanu võib oma nukku bussis sõidutada, vaid selles, kas ta on võimeline aru saama, kus ja kes ta on, kas ta suudab ohutult koju minna. Tõesti, üksinda 4-aastase puhul sellist vaidlust ju ei oleks. Ja järelvalveta 4-aastasel on igatahes suurem tõenäosus jääda auto alla või langeda kuriteo ohvriks, kui tavalisel täiskasvanul. Mis te heidate teemaalgatajale ette, et ta märkab võimalikku hädasolijat või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina arvan,et teemaalgatuse peale hakkasid ebaviisakalt \”hüppama\”ja inetusi ütlema need inimesed, kes on isiklikult nähatava puudega inimestega seotud – kas nad on ise puudega,on seda nende lapsed või nad tegelevad tööl puudega inimestega.nendel inimestel on mingi isiklik kompleks ja nad nägid teemaalgatuses seda,mida seal ei ole,ehk rünnakut nähtava puudega inimestega vastu ja n.ö reageerisid üle. ja väga inetult.
teised lugejad,kes nähtava puudega inimestega kokku ei puutu, ei näinud teemaalgatuses midagi,mida seal ei ole. ehk siis nägid teemaalgatuses vaid muret sihitult hulkunud ullikese pärast. ja ei näinud seda, et teemaalgataja oleks kuidagi väljendanud,et see neiu teda häiris.
kompleksides ülereageerijatele soovitaks ennast kokku võtta ja mitte oma solvangutega eemale peletada inimesi,kes veel teisi märkavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leian, et teemaalgataja mure on täiesti õigustatud. Puudega inimesed võivad täiesti vabalt väljas jalutada (see tuleb neile rohkem kasuks kui nelja seina vahel istumine). Vahel aga nad eksivad ära (nt unustavad oma koduse aadressi, istuvad vale bussi peale ja satuvad kuhugi tundmatusse kohta). Kaaskodanikud peaksid ikka selliste segaduses ja eksinute suhtes tähelepanelikumad olema ja vajadusel abi osutama. Vaimupuudega inimesed on kurjategijatele kerge saak. See neiu võib ju mõne jõleda päti või perverdi ohvriks sattuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen isiklikult seotud \”nähtava puudega inimesega\”. \”Hüppama\” siiski ei hakka. Mõistan teemaalgataja muret.Isiklikult oleksin neiuga juttu teinud ja natuke uurinud et kes ta on ja kuhu läheb jne. Tavaliselt on nad väga sõbralikud ja vestlevad hea meelega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see tüdruk elab Paljassaare sotsiaalmajas ja pooled päevad sõidab ta bussidega niisama maha. Lisaks sellele on ta VÄGA agar teisi \”aitama\” ning kui viisakalt sellest keelduda, hakkab seda jõuga suisa tegema. Tal on hooldajaks keegi vana naine, seega tõenäoliselt ta lihtsalt saadab lapse välja mängima nagu tema noorusajal tavaks oli, kuid tüdruk seikleb mööda ilma sihitult ringi. Kahju on sellest tüdrukust ja kahjuks pole lastekaitse siiani midagi olulist korda saatnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen alati kahtlustanud, et siin käib palju vaimse puudega isikuid ja sellest teemast on näha, et nii ongi!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah, see tüdruk elab Paljassaare sotsiaalmajas ja pooled päevad sõidab ta bussidega niisama maha. Lisaks sellele on ta VÄGA agar teisi \”aitama\” ning kui viisakalt sellest keelduda, hakkab seda jõuga suisa tegema. Tal on hooldajaks keegi vana naine, seega tõenäoliselt ta lihtsalt saadab lapse välja mängima nagu tema noorusajal tavaks oli, kuid tüdruk seikleb mööda ilma sihitult ringi. Kahju on sellest tüdrukust ja kahjuks pole lastekaitse siiani midagi olulist korda saatnud.[/tsitaat]

Ilmselt oligi tegu sama neiuga, sest vastas täpselt sinu kirjeldusele.

0
0
Please wait...

Postitas:
yxikmees

Ei saa mitte vaiki olla,aga öelda ka ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Javine

Täpselt yxik, midagi reaalselt selle tüdruku jaoks ära ei teinud, aga tuli PK ja tegi teema siin nüüd on hooliv inimene. Ei näe küll erilist kasu sellisest hoolivusest. Nagu paljude muude probleemidega et oh kui hirmus oh kui jube, aga paljud reaalselt midagi ära teevad? Andku kõik need kes päriselt ka aitavad mulle andeks, teie tõesti hoolite.

0
0
Please wait...

Postitas:
yxikmees

[small]Javine kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täpselt yxik, midagi reaalselt selle tüdruku jaoks ära ei teinud, aga tuli PK ja tegi teema siin nüüd on hooliv inimene. Ei näe küll erilist kasu sellisest hoolivusest. Nagu paljude muude probleemidega et oh kui hirmus oh kui jube, aga paljud reaalselt midagi ära teevad? Andku kõik need kes päriselt ka aitavad mulle andeks, teie tõesti hoolite.[/tsitaat]
See pole see,mida mina oleksin öelnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Javine

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Javine kirjutas:[/small]

See pole see,mida mina oleksin öelnud.[/tsitaat]
Kahju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Javine kirjutas:[/small]

See pole see,mida mina oleksin öelnud.[/tsitaat]

Parem ongi, kui sa midagi ei ütle. Tead ju küll milline sopa loopimine algab, kui midagi ütled.

0
0
Please wait...

Postitas:
yxikmees

[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Parem ongi, kui sa midagi ei ütle. Tead ju küll milline sopa loopimine algab, kui midagi ütled.[/tsitaat]
Mind sopaloopimine ei huvita,aga küsimus on hoopis lubaduses.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See nn tüdruk on täiskasvanud naine tegelikult ja tõesti ta kolabki sedasi ringi üsna tihti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]See nn tüdruk on täiskasvanud naine tegelikult ja tõesti ta kolabki sedasi ringi üsna tihti. [/tsitaat]

Ta ei ole kahjuks täiskasvanud naine. Kui temaga eelmisel suvel kokku juhtusin ja küsisin ta vanust, siis andis ta vastuseks, et on 14. Käisin siis lapsega Pikakaris ujumas ning tema tuli tagasiteel sotsiaalmaja juurest peale oma kärukesega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Lisberg

[tsitaat]mina arvan,et teemaalgatuse peale hakkasid ebaviisakalt \”hüppama\”ja inetusi ütlema need inimesed, kes on isiklikult nähatava puudega inimestega seotud – kas nad on ise puudega,on seda nende lapsed või nad tegelevad tööl puudega inimestega.nendel inimestel on mingi isiklik kompleks ja nad nägid teemaalgatuses seda,mida seal ei ole,ehk rünnakut nähtava puudega inimestega vastu ja n.ö reageerisid üle. ja väga inetult.
Olen nähtava puudega :). teemaalgataja kirjas pole midagi, mis paneks mind arvama, et tegu on ründava kirjatükiga puudega in. vastu.
teised lugejad,kes nähtava puudega inimestega kokku ei puutu, ei näinud teemaalgatuses midagi,mida seal ei ole. ehk siis nägid teemaalgatuses vaid muret sihitult hulkunud ullikese pärast. ja ei näinud seda, et teemaalgataja oleks kuidagi väljendanud,et see neiu teda häiris.
kompleksides ülereageerijatele soovitaks ennast kokku võtta ja mitte oma solvangutega eemale peletada inimesi,kes veel teisi märkavad.[/tsitaat]

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ta ei ole kahjuks täiskasvanud naine. Kui temaga eelmisel suvel kokku juhtusin ja küsisin ta vanust, siis andis ta vastuseks, et on 14. Käisin siis lapsega Pikakaris ujumas ning tema tuli tagasiteel sotsiaalmaja juurest peale oma kärukesega.[/tsitaat]
Kui hull ütleb sulle, et ta on napoleon, siis järelikult ongi? Ma pakun, et ta võis vabalt vanusega sulle villast visata.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Täna nr. 3 bussis vaimupuudega noor neiu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.