Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täna peretoetus teil laekunud?

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Täna peretoetus teil laekunud?

Postitas:

Mille eest ja kellele üldse peretoetust antakse? Mis toetus see on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Päris hea loogiline arutelu siin raha kasutamise kohta 😀 Ma saan peretoetust 60€, peaksin lapsele selle eest siis vist iga kuu näiteks uue Lego ostma. Süüa jumala eest ei tohi selle eest osta!</p>

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt need kes öösel “lasterahasi” ootavad ja ” alimendid peale on pannud” jooksevad esimese asjana kunstküüsi panema.

Mu õde ootab konkreetselt raha selleks et lapsele ravimid välja osta, iga kuu läheb ravimite peale ca 700 euri (laps raskelt haige)

Haigekassa hüvitab retsepriravimeid. Alates 300 eurost on see 90%

See kehtib vaid haigekassa teenuste nimekirja kantud ravimite puhul mitte kõigi puhul. Nt uued autoimmuunravimid sealt puudu veel

Vajadusel tehakse ühekordne luba ja otsus rahastamiseks.

Aga ju on turul alternatiivid olemas.

Tänage õnne, kui te pole haruldase geenihaigusega lapse vanem. Või üldse mõne haruldase haiguse omanik. Neid võitlusi haigekassaga pidada on sisuliselt võimatu (ei ole piisavalt kulutõhus). Lastele on vähemalt suureks toeks Lastefond, täiskasvanu suregu lihtsalt maha (va vähi puhul)

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 11:17; 08.04 16:09; 08.04 19:46; 09.04 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see on võimalik, et inimesed reaalselt jälgivad mingeid kontotoiminguid minuti pealt ja teevad teema kui pole?

Ma käin internetipangas korra kuus, maksan arved, vaatan, et enamvähem loogiline kõik, mingeid panga teavitusi telefoni mul pole.

Miks ometi peaks passima minuti pealt mingeid X summasid?

Sulle võib see muidugi üllatusena tulla, aga meil on inimesi kes elavad peost suhu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt need kes öösel “lasterahasi” ootavad ja ” alimendid peale on pannud” jooksevad esimese asjana kunstküüsi panema.

Eksisid veidi, nad panevad kunstküüni.

Kuntst küüni pigem 😛

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai spetsiaalselt toetuste pärast lapsed tehtud ja nüüd oota neid rahasid mitu tundi kauem, no nii närvi ajab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi seadus mis keelab kasutada peretoetust muudeks kuludeks? Et see peab kindlasti kõik sendi pealt laste tarbeks minema. Raha nagu iga teine ju, kui tuleb varem kui palk siis tasudki muid vajalikke asju ja palgast tasud ju samamoodi laste asju ja igasugu asju. Mis see peretoetus siis nii eriline on? Või no jah, kindlasti tuleb see kanda kohe edasi laste kontole, muidu oled saast ja lapsed raha pärast teinud, see ju lasteraha, mitte sulle.

Jah, see on raha lapse igapäevasteks kuludeks, mitte emale suhu. Oma palgast pead nagunii lapsele lisaks kulutama. Selle jaoks on seadus täiesti olemas.

See meenutab mulle mu õe eksmeest, kes maksis elatisraha sulas. Ja nõudis, et TÄPSELT nende rahatähtede eest ostetaks siis lapsele vajalikku. Tema arvamus oli, et kui annab exnaisele 400 ja naine esmalt ostab selle raha eest endale ja lapsele….ma ei tea…reisi. Ning Siis palgast ostab lapsele 800 eest asju, see ei kõlba. Seetõttu ta soovis alati kassast fotot, kus peal on kassa, ostukorv – sisu laiali laotatud ja tema antud konkreetne rahatäht/rahatähed nii, et seerianumbrid näha. Ja muidugi pärast tšekk. Sularahamakse. Ülipiinlik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see on võimalik, et inimesed reaalselt jälgivad mingeid kontotoiminguid minuti pealt ja teevad teema kui pole?

Ma käin internetipangas korra kuus, maksan arved, vaatan, et enamvähem loogiline kõik, mingeid panga teavitusi telefoni mul pole.

Miks ometi peaks passima minuti pealt mingeid X summasid?

Siis on inimese finantskäitumises ikka midagi totaalselt valesti kui 00:40 istutakse peopesad higised panga leheküljel ja närvitsetakse selle üle kas toetus tuleb öö jooksul või hommikul kell 10. Ma ei suuda sellist asja ettegi kujutada, et mul lõppeb raha sendi pealt otsa 23:45 ja siis ootan toetust. Endal laekus nn. lastetoetus teise panka ja kord aastas kui meelde tuli kandsin lapse kogumiskontole selle väikese summa (lastetoetused meie riigis ei ulatu ju tuhandetesse, tegemist ikka väga väikese rahaga).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:08; 16.04 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see on võimalik, et inimesed reaalselt jälgivad mingeid kontotoiminguid minuti pealt ja teevad teema kui pole?

Ma käin internetipangas korra kuus, maksan arved, vaatan, et enamvähem loogiline kõik, mingeid panga teavitusi telefoni mul pole.

Miks ometi peaks passima minuti pealt mingeid X summasid?

Sulle võib see muidugi üllatusena tulla, aga meil on inimesi kes elavad peost suhu.

Ka peost-suhu elaval inimesel peaks olema ikka mõni euro tagavaraks, et piima ostmiseks ei peaks ootama hing kinni toetuse laekumist. Või korjaku siis kasvõi pudeleid kui tööd teha ei saa/viitsi, aga seda ilmselt ei luba jälle uhkus.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:08; 16.04 13:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täna peretoetus teil laekunud?