Esileht Sünnitus Tänane (04.04) kuuuurija lugu

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tänane (04.04) kuuuurija lugu

Postitas:
Kägu

Mida arvate antud loost ja teemast? Kas keegi tundis ära selles loos selle ebapädeva ämmaemanda?

Minul on igastahes väga kahju sellest naisest. Väga ōudne lugu!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 arutatud teise isiku isikliku elu / tegevuste üle, esitades spekulatiivseid oletusi tema isiku või tegevuste kohta, mis võivad isikut solvata või kahjustada tema mainet ja/või head nime.

Perekooli moderaator.

 

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ämmaemand ei saa mitte kuidagi ühtegi äsjasünnitanut hullumajja panna. tema roll on ainult see, et ta teatas tema arvates abi vajavast inimesest. Sundravi määramise otsustavad 2 erinevat psühhiaatrit ja lisaks veel ka kohtunik, kes patsiendiga vestleb. Jumala pärast, ega te ometi ei usu, et Kuuuurija seda lugu tõepäraselt ja tasakaalustatult esitab.

+28
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nii mind ennast kui ka sõbrannat ja õde on sünnitusel ja selle järgselt sõimatud, alandatud, räägitud kuidas mõtlen valu välja ja niisama röögin, valesti kokku õmmeldud, ilma põhjuseta keiser tehtud (vahetus ütles, et tahavad koju minna ja ei viitsi enam sünnitustoas oodata ning mina olevat allkirja andmiseks ebastabiilne seega tehti see nende otsusel) jne, siis ma absoluutselt ei imestaks kui see lugu selline oligi. Rohkem inimesi võiks rääkida sellest, et tänu ühele haiglatöötajale on neil nii suur trauma, et enam iial lapsi saada ei taha.

+13
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vahetus lõpeb, antakse sünnitaja järgmisele vahetusele üle ja minnakse koju. Nii et ära luuleta siin mingist ilma põhjuseta keisrist.

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on õudne lugu ja ma tunnen, et see oleks võinud sama hästi juhtuda minuga. Värske ema on täiesti magamata ja ma kujutan ette, et üksikpalatis viibimine nädal aega keerab vinti juurde. Mul oli nutuhoog lapse 5. elupäeval, olin maganud keskmiselt ehk 2h ööpäevas sinnamaani. Õnneks olin selleks ajaks juba kodus oma ema ja mehega, kes mu maha rahustasid ja magama suunasid. Jah, ei olnud hea otsus jätta laps 15 minutiks üksi, ilma kellelegi teatamata. See tegu oleks väärinud vestlust sotsiaaltöötajaga, võibolla isegi lastekaitseametniku kontrollkäiku hiljem. Esmakordne ema ei pruugi taibata paljusid asju. Põlvkond tagasi oli see normaalne, mind väidatavalt jäeti titena üksi koju magama, et käia 100m kaugusel poes. Ma tunnustan Jolandat oma loo rääkimise eest. Sünnitusega seotud vägivallast peaks rohkem rääkima. Minu meelest lähevad vägivalla alla ka valuvaigistite mitte andmine ja üldse ükskõiksus naise kannatuste ja tervisekahjude suhtes sünnituse ajal, naise raseduse ajal tekkivate tõsiste terviseprobleemide ja valude ignoreerimine “ah see on teil rasedusest”, tugiisikute eemale peletamine ema juurest. See juhtum oli üsna otseselt ITK otsuse tagajärg mitte lubada isadel jääda sünnitusmajja naistele toeks ja abiks. See otsus sündis nii kergekäeliselt, justkui oleks isadel null mõju emade ja laste heaolule ja tervisele. Haigla ju väitis, et personal on nii super toetav ja personali on piisasvalt, et mingeid isasid polegi sinna vaja. Tegelikkus on nagu ikka, koridoris abi otsiv ema saab alustuseks peatäie sõimata.

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lugu on ideaalne näide ajakirjanduslikust käkist. Väga ühepoolne ja kallutatud. Okei, Lust küsis haiglatelt kommentaari, aga seda mitte saades, lasi ikka loo eetrisse. Mina tunnustaks hoopis haiglat, kes ei jaga delikaatseid patsientide andmeid klatśisaadetesse. Eriti, kui inimesega ei ole ilmselt kõik korras ning ta ühel hetkel seda kahetseda võib.

Me keegi ei tea täpselt, mis seal toimus, aga selge on see, et sellel naisel kõik korras ei ole. Tutikat beebit (rääkimata kuu aega enneaegsest) ei ole mitte kuskilt otsast okei üksinda jätta. Hällisurm võtab aega oluliselt vähem kui 15min ja see lapselik lumes möllamine ei ole mitte mingi põhjendus asjale. Lisaks see öine kommikarpide ringi vedamine – ka öises vahetuses olevad töötajad puhkavad ja magavad ning ei ole ilmselt hommikul kell 5 huvitatud śokolaadi söömisest. Ja seal loos oli veel ebakõlasid – väidetavalt ei turninud ta müüridel ja kõndis vaid hetke ringi, kuid isegi tema enda filmitud videost on näha müüril värsked jalajäljed. Ja no juba see ilmselge asi, et mitte ükski ämmaemand ei saa saata inimest 40ks päevaks sundravile, vaid seda teevad mitu erinevat psühholoogi ja kohus. Kurb on see, et vähemalt sellest loost jäi mulje, et inimene ei ole veel täielikult terveks saanud ja vajaks kindlasti edasist ravi.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lugu on ideaalne näide ajakirjanduslikust käkist. Väga ühepoolne ja kallutatud. Okei, Lust küsis haiglatelt kommentaari, aga seda mitte saades, lasi ikka loo eetrisse. Mina tunnustaks hoopis haiglat, kes ei jaga delikaatseid patsientide andmeid klatśisaadetesse. Eriti, kui inimesega ei ole ilmselt kõik korras ning ta ühel hetkel seda kahetseda võib.

Me keegi ei tea täpselt, mis seal toimus, aga selge on see, et sellel naisel kõik korras ei ole. Tutikat beebit (rääkimata kuu aega enneaegsest) ei ole mitte kuskilt otsast okei üksinda jätta. Hällisurm võtab aega oluliselt vähem kui 15min ja see lapselik lumes möllamine ei ole mitte mingi põhjendus asjale. Lisaks see öine kommikarpide ringi vedamine – ka öises vahetuses olevad töötajad puhkavad ja magavad ning ei ole ilmselt hommikul kell 5 huvitatud śokolaadi söömisest. Ja seal loos oli veel ebakõlasid – väidetavalt ei turninud ta müüridel ja kõndis vaid hetke ringi, kuid isegi tema enda filmitud videost on näha müüril värsked jalajäljed. Ja no juba see ilmselge asi, et mitte ükski ämmaemand ei saa saata inimest 40ks päevaks sundravile, vaid seda teevad mitu erinevat psühholoogi ja kohus. Kurb on see, et vähemalt sellest loost jäi mulje, et inimene ei ole veel täielikult terveks saanud ja vajaks kindlasti edasist ravi.

Lisaks veel see, et ta olevat epikriisi järgi ka ustele mitte siseneda silte jms kleepinud, mida Lust isegi ei maininud. Soovitan epikriisi pausile panna saates ja lugeda, mida ta (väidetavalt) veel seal korraldas.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunnustaks hoopis haiglat, kes ei jaga delikaatseid patsientide andmeid klatśisaadetesse.

Oma vastuse andmisel poleks olnud vaja lapse andmeid avalikustada. Sellise ettekäändega võivad siis kõik oma musta pesu edasi pesta kuna kõik on nii konfidentsiaalne.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunnustaks hoopis haiglat, kes ei jaga delikaatseid patsientide andmeid klatśisaadetesse.

Oma vastuse andmisel poleks olnud vaja lapse andmeid avalikustada. Sellise ettekäändega võivad siis kõik oma musta pesu edasi pesta kuna kõik on nii konfidentsiaalne.

Ma ei mõelnud mitte ainult lapse andmeid, vaid ka naise enda kaitset. Olen kaks korda käinud seal sünnitamas ja vähemalt selle ukse juures, kus väidetavalt trall käis, on kaamerad. Ehk siis haiglal oli/on võimalus järgi vaadata, kas turvamees ikka pidi naist väevõimuga sisse tirima või ei. Ehk siis kui haiglal on olukord selge, ei võida nemad selle kõige avalikustamisest midagi, vaid kannatada saab niigi hapras seisus olev naisterahvas. Aga seal loos on tõesti veel asju, mis tunduvad kahtlased ja ilma teise poole kommentaarita on see mõttetu kallutatud lugu. Põhiline kriitika ongi see, et ämmakas üksinda on süüdi selles, et naine 40p kinnises asutuses veetis ja see ei ole lihtsalt faktiliselt õige.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See naine jagas Kuuuurija lehel selle ämmaemanda nime ja tema saates kirjeldatud käitumises tundsin väga hästi ära selle üleoleva suhtumise, ülbuse, ebaõigluse ja ütleks isegi et julmuse sellesama ämmaemanda poolt. Minu kogemus temaga oli veidi rohkem aega tagasi ja hullumajja mind ei saadetud, aga kuna põen kroonilist haigust, küsis ta põlastades et miks minusugune üldse lapsi saab?! Samuti oli väga tuttav see, kuidas kirjeldati teiste ämmaemandate suhtumist temasse. Kõik oli tore ja normaalne, aga kui tema osakonda sisenes, võeti tooni vaiksemaks, mindi oma ringile jne. Ometigi tol ajal ei olnud ta ametlikult positsioonilt kõrgemal.

Kas naise versioon just täiesti tõsi on, eks see oli ühepoolne ja haigla esindaja oma kommentaari ju ei andnud. Oma kogemuse põhjal aga tean, et päris luule see ka pole. Ja no isegi kui naine oleks teinud kõike, mis haigusloos kirjas, siis see ei vääri hullumajja sundravile saatmist keset ööd ilma perekonda teavitamata. Nagunii oli soov neid juba eelmine päev välja kirjutada, oleks võinud isa järele kutsuda ja ema suunata kodusele ravile andes teada piirkonna lastekaitsespetsialistile. Igasuguseid variante on veel, mida oleks saanud teha, aga ette võeti kõige ekstreemsem.  Kui ma ise sünnitasin, käisid noored emad haigla ees suitsetamas. Ka öösel. Nemad oleks võinud minu meelest hullumajja saata enne kui selle ema…

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lugu on ideaalne näide ajakirjanduslikust käkist. Väga ühepoolne ja kallutatud. Okei, Lust küsis haiglatelt kommentaari, aga seda mitte saades, lasi ikka loo eetrisse. Mina tunnustaks hoopis haiglat, kes ei jaga delikaatseid patsientide andmeid klatśisaadetesse. Eriti, kui inimesega ei ole ilmselt kõik korras ning ta ühel hetkel seda kahetseda võib.

Me keegi ei tea täpselt, mis seal toimus, aga selge on see, et sellel naisel kõik korras ei ole. Tutikat beebit (rääkimata kuu aega enneaegsest) ei ole mitte kuskilt otsast okei üksinda jätta. Hällisurm võtab aega oluliselt vähem kui 15min ja see lapselik lumes möllamine ei ole mitte mingi põhjendus asjale. Lisaks see öine kommikarpide ringi vedamine – ka öises vahetuses olevad töötajad puhkavad ja magavad ning ei ole ilmselt hommikul kell 5 huvitatud śokolaadi söömisest. Ja seal loos oli veel ebakõlasid – väidetavalt ei turninud ta müüridel ja kõndis vaid hetke ringi, kuid isegi tema enda filmitud videost on näha müüril värsked jalajäljed. Ja no juba see ilmselge asi, et mitte ükski ämmaemand ei saa saata inimest 40ks päevaks sundravile, vaid seda teevad mitu erinevat psühholoogi ja kohus. Kurb on see, et vähemalt sellest loost jäi mulje, et inimene ei ole veel täielikult terveks saanud ja vajaks kindlasti edasist ravi.

Lisaks veel see, et ta olevat epikriisi järgi ka ustele mitte siseneda silte jms kleepinud, mida Lust isegi ei maininud. Soovitan epikriisi pausile panna saates ja lugeda, mida ta (väidetavalt) veel seal korraldas.

Ekraanil oli PERHi epikriis ja seal sisalduv oli ilmselt kirja pandud ämmaemanda sõnade põhjal. Saates öeldi, et ITK epikriisis ei olnud viidet vaimuhaigusele. Järgmisel hommikul oldi ju valmis naine lapsega koju saatma. Oleks ta kohatu käitumisega silma hakanud enne, poleks ju koju lastud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge on see, et kui inimesel oleks vaimne tervis korras, poleks teda 40 päeva hullumajas ravitud. Psühhiaatria kliinikus töötavad proffid, kes saavad väga kiiresti aru millega tegu. Väga kallutatud tundub olevat see saade.  Vaimsete probleemidega inimesed peavad end ise täiesti terveks ja normaalseks, mitte hulluks.

+23
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge on see, et kui inimesel oleks vaimne tervis korras, poleks teda 40 päeva hullumajas ravitud. Psühhiaatria kliinikus töötavad proffid, kes saavad väga kiiresti aru millega tegu. Väga kallutatud tundub olevat see saade. Vaimsete probleemidega inimesed peavad end ise täiesti terveks ja normaalseks, mitte hulluks.

Olles ühe vaimselt haige inimese lähisugulane, tean, kui lihtsalt tegelikult käib inimese sundravile saatmine, sõltumata sellest mis juttu ta siis kiirabile ajab või kuitahes rahulikult käitub.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge on see, et kui inimesel oleks vaimne tervis korras, poleks teda 40 päeva hullumajas ravitud. Psühhiaatria kliinikus töötavad proffid, kes saavad väga kiiresti aru millega tegu. Väga kallutatud tundub olevat see saade. Vaimsete probleemidega inimesed peavad end ise täiesti terveks ja normaalseks, mitte hulluks.

Olles ühe vaimselt haige inimese lähisugulane, tean, kui lihtsalt tegelikult käib inimese sundravile saatmine, sõltumata sellest mis juttu ta siis kiirabile ajab või kuitahes rahulikult käitub.

Mind on ennast saadetud. Ka tulede ja viledega, kuigi ma ei olnud agressiivne. Tean, et nüüd kohe tahaks peas teha järelduse, et ilmselt mingi pooletoobine kirjutab, aga sellest on pea 20a möödas. Õnneks oli tegu väikelinna psüh. osakonnaga, kus enne hommikust pikemat psühhiaatri visiiti ravimeid ei antud. Võeti vastu, vahetasin riided, andsin asjad ära ja suunati magama. Hommikul leiti, et ravimeid pole vaja. Võibolla mängis seal rolli see et selles vahetuses tööl olnud vanemõde oli mu enda sugulane. Tänu temale sai ka mu pere teada, et seal viibin ja vabanesin kahe päevaga. Kui teda poleks olnud, oleks saanud mind sundravile jätta, kuna kinnisesse osakonda mind toodi ja personali sõnul seal üldiselt lühiajaliselt ei hoita. Viimises polnud süüdi psühhoos, vaid halb iseloom ja nooruse lollus. Ma polnud ohtlik endale ega teistele, aga kõrvalseisja ei pidanudki sellest aru saama. Sain õppetunni kogu eluks. See, mida see naine hullumaja kohta rääkis, kehtis ka seal. Eriti hästi oli seda tunda kui ise selge olid. Ilma mingisuguste ravimiteta. Seal ei olnud võimalik isegi raamatut lugeda, teised tirisid ära. Magamine oli võimatu. Mine või hulluks 🙂

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4. päeva bluus, see tavaline asi, et noor ema keerab 4.-5. päeval kergelt sassi. Mulle anti sünnitusmajas rahusteid, sest ma olin kindel, et lapse söötmisega hilinemisega rikkusin ma nüüd eluksajaks lapse ära ja miskõik veel teha oli vaja, plaanisin keisrihaavada kohe homme minna ostma kõike mis vaja jne. Anti süst rahustit ja kästi magama minna (laps võeti 1 ööks lastetuppa), et kuhugi sa ei lähe. Järgmine päev oli kõik korras. Ja järgmised 15 aastat (sh 2 järgmist sünnitust) pole midagi sellist ette tulnud, puhas hormoonijama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

puhas hormoonijama.

unepuudusel ka oma roll

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Tänane (04.04) kuuuurija lugu