Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane dokfilm prügikastisukeldujatest Eestis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Teema: Tänane dokfilm prügikastisukeldujatest Eestis

Postitas:
Kägu

Ainus kauplusekett, mis ei hinda alla viimase kuupäevaga toitu, et seda ära viskama ei peaks,

No kuule, kas see on tõesti AINUS viis, kuidas kaupa müüa? On inimesi, kes suudavad ikka tavahinnaga tooteid osta, aga ei taha osta kohe aeguvat. Võibolla seal poes on hoopis üldine marginaal madalam?
Aga panustama peaks üldise teadlikkuse tõstmisele, et üldse poes ostlemisel rohkem tähtaegasid jälgitaks, rääkida rohkem raiskamisest jne
Inimlik on vastutus kellelegi (poliitikutele, poodidele) lükata, aga eelkõige sõltub kõik lõppude lõpuks siiski tarbijast (=meist kõigist)

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja selle poe taga ei käi kõlbulikku kraami otsimas mitte noored ökoperekonnad põhimõtte pärast, vaid pensionärid ja inimesed, kelle rahakott alati ei kannatagi poes käimist.

Dokist seda ei selgunudki, et miks puudustkannatajad, lausa tänavaelanikud juba seal prügikastides puhast tööd ei tee, vaid just need ökoemmed. Mingi hipide maffia või? Vahepeal läkski väikseks actioniks seal omavahel mingi autotagaajamisega.

Käivad puudustkannatavad ka. Kogus prügikonteinerites on lihtsalt niivõrd suur, et jagub kõigile.

Ise käin ka, aga Tallinnas. Kaks last kodus söövad päästetud toitu, aga suurem osa läheb laiali jagamiseks. Prügisukeldumine ei ole nii räpane, kõik on eraldi lettidelt korjatud ja pakitud, prügikaste pestakse regulaarselt ja neil on alati puhas kott sees. Tallinnas on kaks räpast kohta, kus käivad peaasjalikult asotsiaalid, kes ei pea puhtust ja neisse lihtsalt ise ei lähe. Muidu aga võta nagu letist. Tavaline pilt on avada konteiner ja leida üksteise peale laotud karpides koogid ja tordid või konservid. Sellist jahukogust pole veel leidnud. Aasta alguses leidsin konteineritäie maitsestatud ahjupraade, mille kõlblik kuni oli alles päeva pärast. Väga paljud pered said sealt konteinerist endale praeguseks raskeks ajaks ilusa õhtusöögi, mida jõuludel lubada ei saadud. Mina teengi seda kolmel põhjusel: protest toiduraiskamise vastu, põnevus ja soov aidata vähekindlustatuid. Kunagi toidu päritolu ei varja.

+57
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aasta alguses leidsin konteineritäie maitsestatud ahjupraade, mille kõlblik kuni oli alles päeva pärast.

Jabur ju, vot see on tõesti vastik. Mis poe prügikast see oli?

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aasta alguses leidsin konteineritäie maitsestatud ahjupraade, mille kõlblik kuni oli alles päeva pärast.

Jabur ju, vot see on tõesti vastik. Mis poe prügikast see oli?

Rimi. Seal on alati parim kraam. Tegid küll kampaaniat toiduraiskamise vastu vahepeal, aga nende oma töötajad ka tollal muigasid selle peale. Saaksid nemadki seda kaupa päeva lõpus kasvõi 90% soodustusega osta vms, aga ei. Olen ise ühele Rimi saaliteenindaja perele toidupaki viinud. Kui hull neil veel võib olla kogu seda toitu korjata ja ära visata, endal kodus lapsed ja lapselapsed, kellele seda toitu lubada ei jaksa. Oleks siis sai-leib-piim, aga prükastides on tõelisi delikatesse, mida mina ka oma üle keskmise palga eest kas harva või üldse ei osta.

+33
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loodan, et kõik toiduraiskamise vastased väldivad ka aktiivselt Rimi kauplusi. Ainus kauplusekett, mis ei hinda alla viimase kuupäevaga toitu, et seda ära viskama ei peaks, seega ilmselt ka kõige suurem toiduraiskaja.

Rimi samas teeb koostööd toidupangaga, kõik seda ei tee.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks toidupanga aktivistid prügikastidest õngitsemas ei käi?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks toidupanga aktivistid prügikastidest õngitsemas ei käi?

No Toidupangale pead ju ainult väga värsket kraami viima, muidu oleks kisa taevani ja saad kriminaalsüüdistuse kaela.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks kohe midagi väga krõbedat öelda selle saate ja nende inimeste kohta, aga ei tohi, pärast kohtukeiss kaelas.

Olen teemaalgataja ja osade eelpoolkõnelenutega nõus. Poodidel võik olla asi kuidagi regelementeeritud, et tähtaja ületanud toit võiks olla tasuta abivajajatele jagatud. Sedasi prügikastist muu sodi seest sorteerida ei ole minu jaoks ok. Lausa vastik oli vaadata

+8
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks kohe midagi väga krõbedat öelda selle saate ja nende inimeste kohta, aga ei tohi, pärast kohtukeiss kaelas.

Olen teemaalgataja ja osade eelpoolkõnelenutega nõus. Poodidel võik olla asi kuidagi regelementeeritud, et tähtaja ületanud toit võiks olla tasuta abivajajatele jagatud. Sedasi prügikastist muu sodi seest sorteerida ei ole minu jaoks ok. Lausa vastik oli vaadata

Ükski pood EI HAKKA seda tegema ju ! See oleks ju nende enda poolt iseenda turu solkimine! Mis mõte sellel neile oleks?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea film ja veel paremad naised, kelle elu näidati. Kui oleksin nendega samavanune, teeksin sama, just põhimõtte pärast. Nõukaajal oli poodides tühjus, midagi ära ei visatud, nüüd oleme sinnamaani jõudnud, et suured poeketid lihtsalt loobivad kilesse pakitud toitu prügisse, tonnide viisi, samal ajal kui meie sorteerime ja komposteerime. Rõvedad topeltstandardid, rõvedad suurfirmad.

Muutusin selle filmi järel vihaseks, sest ei taha selles pealesurutud rattas keerelda: teenid raha, et see suuresti toidu peale kulutada, kuigi sama hästi võiksin prügikastidest seda tasuta võtta.

+30
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prügikastist sorteerida ei ole ok, aga ära visata on ok?

Seda prügimäge filmi lõpus ei olnud vastik vaadata?

Mis sa arvad, et inimesed naudivad prügikastis tuhlamist, et kui neile ostukärudega kraam õue tuua, siis nad ei sooviks? Vaevalt küll, aga valikut lihtsalt pole! Poed eelistavad tonne igati söömiskõlblikku toitu prügisse visata, mitte ära anda. Kui sa filmi hoolikalt vaatasid, siis nägid, et nad võtsid peamiselt pakendatud toitu ning hiljem pesid isegi pakendid üle. Ma ei näe seal mitte midagi ebaeetilist ega ebahügieenilist.

Küll aga on ebaeetiline see, mida poed teevad, lihtsalt reostavad ja raiskavad, kuigi võimalust oleks kui palju, et toit normaalselt laiali jagada. Pangu kasvõi samasugused toidukapid õue (külmal ajal), kust soovijad võtta võivad. Pole nii keeruline ja oleks märksa inimlikum lähenemine.

+25
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, et inimesed naudivad prügikastis tuhlamist, et kui neile ostukärudega kraam õue tuua, siis nad ei sooviks? Vaevalt küll, aga valikut lihtsalt pole! Poed eelistavad tonne igati söömiskõlblikku toitu prügisse visata, mitte ära anda. Kui sa filmi hoolikalt vaatasid, siis nägid, et nad võtsid peamiselt pakendatud toitu ning hiljem pesid isegi pakendid üle. Ma ei näe seal mitte midagi ebaeetilist ega ebahügieenilist.

Küll aga on ebaeetiline see, mida poed teevad, lihtsalt reostavad ja raiskavad, kuigi võimalust oleks kui palju, et toit normaalselt laiali jagada. Pangu kasvõi samasugused toidukapid õue (külmal ajal), kust soovijad võtta võivad. Pole nii keeruline ja oleks märksa inimlikum lähenemine.

Ja millest nad siis palku üüre jne maksavad kui tasuta jagavad? Nad on ju maksnud tarnijatele kauba eest!jne

+4
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja millest nad siis palku üüre jne maksavad kui tasuta jagavad? Nad on ju maksnud tarnijatele kauba eest!jne

Jutt käib kaubast, mis muidu ära visataks, kuigi on veel täiesti söögikõlbulik!

Mis sa tahad öelda, et praegu nad saavad kelleltki raha selle eest, kui prügikaste täiesti kõlbliku jahu, leiva, kondiitritoodete, puuviljade jmt-ga (nagu eilses filmis oli näha) täidavad??? Raha ei saa nad nii ehk naa mahakantava kauba eest, küsimus on selles, kas see läheb otseteed prügimäele meie keskkonda reostama või läheb see kaubast huvitatud inimestele!

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin tegelikult üllatunud, et neil nii kerge ligipääs nendele prügikastidele oli. Loodetavasti ei teki olukorda, kus kauplused need prügikastid lukustavad (ühes stseenis olid juba lukustatud prügikastid) ja mingi keemia sodiga üle kallavad. Arvasin, et seda tehakse Eestis.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust on see kohutav, kui palju söödavat kraami lihtsalt ära visatakse, ja ometi saaks sellest inimesed söönuks. Kõik see resurss, mis on kulutatud, et see toit poodi jõuaks, ja siis lihtsalt ära visata… Mõttetu.

Nii et suhtun igati positiivselt. Toit on toit, miks siis lapsed ei tohiks nii toituda?

Raiskamine on tõesti kohutav, samas prügikastist ei võtaks ma kindlasti.

Aga kes meil on selle raiskamise tekitanud? Mina leian, et tarbija ise. Kui poleks nõudlust saja erineva jogurti, kukli või singi järgi, jääks nomenklatuur väiksemaks, aga vaevalt, et keegi näljas oleks. Keegi ju ei unista karamellimaitselisest heeringast, sest ei oskagi seda tahta, aga kunagi on keegi avaldanud arvamus, et kahe kirsiga jogurti kõrval võiks olla ka kolme kirsiga jogurt ning tootja, suured rahanumbrid silma ees, muudkui toodab. Reaalselt on sellele artiklile kaks ostjat.

Ja muidugi peaks kaduma valmispakendatud kraam.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes ütleb, et see nõme kui viia lastele seda toitu siis…

Ütle ausalt, kas sina viiksid? Mina mitte. Pole see kaupluski hermeetiline ega 100% hügieeniline, aga no prügikast on veel vähem. Ja möllata pärast pakendite pesemisega – on see keskkonnale säästlikum? Minu jaoks on need prügifännid üsna kõvad keskkonnareostajad teiselt poolt – tarbivad nad ju enamuses pakendatud värki, selmet osta lahtist ja hoiduda plastikust.

+3
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prügimägi maksab neile või mida öelda üritad?

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prügikastist ei võtaks midagi iial. See toit võib olla mitte nähtavalt saastunud nt hallitus vms. Olen lapsena laagrist saanud düsenteeria, sest toit oli saastunud. See oli sõna otseses mõttes verine kõhutõbi, pidin otsad andma. Kui keegi on toidu juba prügikasti viinud siis on seda katsunud käed, mis näiteks hoidsid enne wc-st toodud prügikotti. Igatahes on seda juba koheldud kui prügi.

+6
-11
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Saan aru sellest, et võetakse juurvilju, banaane, konserve, jahu, pudruhelbeid jmt; juurviljad pesed ja koorid niikuinii, konservid on kinnised ja säilivad igal pool, jahu ja pudruhelbed lähevad läbikuumutamisele. Aga mingeid kooke ja torte ma küll ei suudaks prügikastist süüa, kes teab, mis mustus seal kastis vedeledes juba on jõudnud karpi sattuda, need pole ju hermeetiliselt suletud. Samamoodi ei kujuta ette, et võtaks jogurteid, juustu, liha või muid tooteid, mida nõuavad külmkapis säilitamist. Pole ju teada, kaua see söök seal prügikastis on vedeleda jõudnud. Osa veel pannakse Karlovas neisse toiduvahetuskappidesse – ei taha mõeldagi, mis organismid ses kraamis juba olla võivad, kuni need viimaks tarbijani jõuavad. Ei riskiks küll sellega, et pere botulismi saab.

Teisest küljest – kas olete ikka kindlad, et mõni kuri inimene seda prügikastis olevat toitu ei riku – või lausa ei mürgita?! Leidub igasuguseid hulle.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi ka toidu raiskamine ja selles filmis näidatud toiduraiskamine on taunimisväärne ja peaks olema trahvitav!

Aga – ma ei läheks iial prügikasti tuhnima. Kui nüüd hügieeniküsimus täiesti kõrvale jätta, siis on minu puhul asi selles, et mul oleks piinlik seda teha. Ja ma ei paneks iialgi ka oma lapsi sellisesse olukorda, kus keegi võiks neile öelda, et nende vanemad tuhnivad prügis.

Looduse säästmise teema on antud loos veel omaette asi: ma pole kindel, et on väga loodussäästlik autoga mööda linna prügikaste paarutada ja hiljem prügist võetud pakendeid veel spetsiaalselt pesta.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole mingit mõtet poode süüdistada.

Asi on selles, et kui keegi nendest üle tähtaja vms läinud toitu sööks ja mingil põhjusel haigeks jääks, saaks pood kriminaalkaristuse jm repressioone kaela.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa tahad öelda, et praegu nad saavad kelleltki raha selle eest, kui prügikaste täiesti kõlbliku jahu, leiva, kondiitritoodete, puuviljade jmt-ga (nagu eilses filmis oli näha) täidavad??? Raha ei saa nad nii ehk naa mahakantava kauba eest, küsimus on selles, kas see läheb otseteed prügimäele meie keskkonda reostama või läheb see kaubast huvitatud inimestele!

kui nad ei utiliseeri seda kaupa ja tasuta laiali jagavad kuidas nad siis oma tavakaupa müüa saavad?Miks keegi siis selle eest maksma peaks? Oodataks ära kuni kuupäev “kukub”

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi veidi nokk kinni ja saba lahti teema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen oma silmaga näinud, kuidas Laagri Rimi tagaaknast loobiti toit otse ülihiiglaslikku konteinerisse. Just vaatasin, et konteiner on selline, kuhu ligi ei pääse. Esiteks, oli see kuidagi kõrgel. Teiseks, servad olid alt ülesse sellise kaldega, et sinna otsa ei saaks kuidagi ronida. Ehk siis ma saan aru, et Rimi mitte ainult ei hinda mitte kunagi oma kaupa alla, vaid teeb kõik selleks, et ka nende konteineritesse oleks ligipääs võimatu. Usun, et seal saates need lukustatud prügikastid olid ka Rimi poe omad.

Kõige veidram seal saates oligi suur kastitäis rohelisi banaane. Tea, kas kaubandustöötaja arvas, et kui on roheline, siis järelikult on tarbimistähtaeg möödas, või mis?

Ise käin viimasel ajal valdavalt Selveris. Seal on koguaeg sama või järgmise päeva kaup -30% või -50%. Tänagi ostsin ahjuliha, mille säilivus lõppeb homme, aga täna on peal juba -50% kleeps. Vaatan, et just liha, vorstikesed ja valmistoit on Selveris päris korralikus koguses allahinnatud. Nii, et on väga mõislik minna pärast tööd poest läbi ja osta see kollase sildiga toode, mis koju jõudes kohe ahju läheb.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostan meelsasti 50% allahindlusega sama kuupäevaga toitu. Aegumistähtaeg pannakse alati väikese varuga, et jumala eest midagi kellegagi ei juhtuks. Tean, olen selles süsteemis töötanud. Aga mina ostan selle poest !

Prügikastist – öäk. Mul oleks süüa tehes ja pärast süües selle prügikasti pilt ja hais silme ees. Ükskõik kui palju neid prügikaste pestakse ikka jääb mingi spetsiifiline prügikasti lõhn juurde. Ei suuda.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minda ka häiris banaanide ära viskamine, jumala ok banaanid olid, minu lastele just sellised banaanid maitsevad.                        Rimi ise propageerib kui vastutustundlik pood on ja ise käitub vadtupidi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus kauplusekett, mis ei hinda alla viimase kuupäevaga toitu, et seda ära viskama ei peaks,

No kuule, kas see on tõesti AINUS viis, kuidas kaupa müüa? On inimesi, kes suudavad ikka tavahinnaga tooteid osta, aga ei taha osta kohe aeguvat. Võibolla seal poes on hoopis üldine marginaal madalam?

Aga panustama peaks üldise teadlikkuse tõstmisele, et üldse poes ostlemisel rohkem tähtaegasid jälgitaks, rääkida rohkem raiskamisest jne

Inimlik on vastutus kellelegi (poliitikutele, poodidele) lükata, aga eelkõige sõltub kõik lõppude lõpuks siiski tarbijast (=meist kõigist)

oled RIMIS käinud? Viimane pood kuhu minna!Isegi juurvilja kilekoti eest tahavad raha saada!

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toidukappide paigaldamise mõte poodide juures oleks hea mõte, sinna siis tuleks panna enne poe sulgemist sama kuupäeva toiduained. Sealt saaks siis abivajaja võtta,Toidukapist võtmine on ikka esteetilisem  kui prügikastist võtmine.   Kui see toit on poest väljas, siis ei vastuta ka keegi selle eest, kui keegi riknenud kaupa sööb. Mina lihtsalt arvan, et nenedest kappidest oleks vähem võtjaid, kui seda toitu seal oleks ja lõpuks ajaks need kapid toitu üle.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui nad ei utiliseeri seda kaupa ja tasuta laiali jagavad kuidas nad siis oma tavakaupa müüa saavad?Miks keegi siis selle eest maksma peaks? Oodataks ära kuni kuupäev “kukub”

Kas sa jääksid tõesti ootama, millal su piim, leib ja liha alla hinnatakse ning jätaksid need poest ostmata? Mina küll mitte. Esiteks pole kindel, et see toode, mida soovin, üldse õhtuks alles on, teiseks võib keegi teine sellele enne jaole saada ja lisaks, ma ei ole hinnatundlik ja õhtul kuhugi kapi juurde end vedada, selleks ma olen liiga laisk. Pigem käin päeval poes ära ja valin, mis vaja. Jah, kui kogemata kapi juurde satuksin ja seal midagi head paistaks, ma ei keelduks ega jätaks võtmata, aga et toidukapi lootuses oma ostud tegemata jätaks, no ma tahaks näha, kes nii naiivne on.

Kokkuvõttes tahaks sind rahustada – ära muretse poodide pärast, pole vaja karta, et neil kasum saamata jääb, kui nad peagi aeguva kauba laiali jagavad. Ei jää neil midagi saamata ega ei kahane nende kasum, seda muret tavakodanik tundma ei pea.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Filmil on muidugi uhked ideoloogilised teooriad taha pandud: keskkonnakaitse, maailma ja toidu päästmine.

Aga sisuliselt on tegemist asotsiaalsuse erivormiga. Kurb, et lapsed sellise eeskujuga üles kasvavad.

Ma olen poest vahel ostnud neid viimase kuupäevaga toite – ei kõlba need asjad eriti süüa või siis on maitseelamus null. Mind pani muigama see luksusliku toidu jutt selles saates: ükski market ei müü luksuslikku toitu, saati siis veel viimase riknemiskuupäevaga.

Mina säästan raha ja loodust turul käies. Ostan jaokaupa iga päev nii palju, kui vajan, ära viskan vaid koori või muid söödamatuid taimede osi (liha konte ka, teepakke samuti). Turule sõidan ühistranspordiga, mitte ei seikle kilomeetreid autoga mööda linna, turul tagastan ja saadan ringlusse kõik muna- ja plastikkarbid. Nii et arvan, et olen “rohelisem” kui need prügisukeldujad.

Mulle on oluline toidu kvaliteet ja toiteväärtus. Viimase kuupäevaga marketitoit seda küll ei ole.

Minu jaoks rääkis see film inimeste masendavast vaesusest. Mõtlen ikka, et miks vaesus topeldab vaesust, miks inimestel ei teki soovi vaesusest välja rabeleda?

Kuigi tulevik tundub tehnoloogia pöörase arengu ja jälgimisühiskonna tõttu niikuinii tume ja soov järglasi saada on seetõttu niikuinii nullini viidud, aga asotsiaalsusesse oma järglasi küll kasvama panna ei tahks. Pigem jätan järglased saamata.

+4
-22
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane dokfilm prügikastisukeldujatest Eestis