Esileht Koolilaps Tänane eksam

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Tänane eksam

Postitas:
Kägu

Kuidas läks lastel siis tänane eksam? Mul laps arvas, et oli pigem raske.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama, et raskem kui nt proovieksam, mida tunnis tegid. Ka õpetajad olid sama kommenteerinud. Üritas siiski kõik ära teha (eks aeg näitab kui õigesti).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jaa, laps tuli koju poolnuttes, et nii raske oli olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalne eksam oli olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga huvitav, et tavalisest raskemad eksamid sattusid lennule, kes on pidanud läbi raskuste ja distantsõppe teadmiste poole rühkima, kuus kuud vähemalt on distantsõppel olnud, kuigi ilmselt rohkemgi, kuna hajutamise eesmärgil tehti enamikus koolides juba sügisel mingeid distantspäevi või -nädalaid.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga huvitav, et tavalisest raskemad eksamid sattusid lennule, kes on pidanud läbi raskuste ja distantsõppe teadmiste poole rühkima, kuus kuud vähemalt on distantsõppel olnud, kuigi ilmselt rohkemgi, kuna hajutamise eesmärgil tehti enamikus koolides juba sügisel mingeid distantspäevi või -nädalaid.

Minu arvates on ka kurb just see, et näiliselt nagu taheti paremat, et tulemust ei hinnata, kuid protsendid lähevad lõputunnistusele ja ei ole ju meeldiv, kui sul on seal näit matemaatika eksam 45%.. Samuti ei ole võimalik ju õpilasel  järeleksamit sooritda, mis eelmistel aastatel on olnud võimalik. Seega ekamil ebaõnnetunud õpilase enesetunne on sel aastal kordades ebameeldivam.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa teed järelduse eksami raskusastme kohta perekooli põhjal või on sul usaldusväärsemaid andmeid?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu neljaline (matemaatikas) ütles, et polnud eriti raske, ta oli kõike osanud, aga sellest hoolimata teadis juba mitut asja, mis ta valesti tegi.

Aga jah, ma olen nõus, et see punktide panemine tunnistusele ei ole kõige paremini välja kukkunud. Saad kuskile paremat sorti kooli sisse, siis on päris piinlik minna oma madalate punktidega. Muidu oleks veel neli olnud, nüüd on kohe näha, et pool punkti jäi kolmest puudu 🤣

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sa teed järelduse eksami raskusastme kohta perekooli põhjal või on sul usaldusväärsemaid andmeid?

Matemaatika eksami raskusastme kohta ei tea ma midagi, aga eesti keele kohta olid mitmed õpetajad öelnud, et oli ootamatult keeruline. Minu oma sai viie, aga klassis oli viisi üsna vähe.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olevat lihtne olnud, ootame tulemust. Mate ei valmista mu lapsele raskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma oma last pole veel näinud, aga protsentide mõttest ei saa minagi hästi aru. Kõik saavad ju aru ikka, milline seis on. Isegi täpsemalt, kui muidu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui küsisin, kas oli pigem raske või lihtne, siis laps kommenteeris, et lihtne ei olnud, pigem raskemapoolne. Tema mate tase on koolis hinnete järgi 4-5.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps sai ka juba tulemuse 41/50. Läheb järgmine aasta ka ühte linnakooli, muidu tegemist tavalise kooliga. Klassis enamus tulemused olid ikkagi kõvasti alla sellele, eksam oli raske. Laps ütles ka, et juba talle oli rasked, et mitmed lapsed lihtsalt ei tule selliste asjade peale (nt pidi välja mõtlema võrrandisüsteemi). Valikülesanne olevat oodatust lihtsam, aga ütles ka, et igas ülesandes oli mingi väike viga, mis siis ka sellise punktisumma kujundas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps ütles ka, et juba talle oli rasked, et mitmed lapsed lihtsalt ei tule selliste asjade peale (nt pidi välja mõtlema võrrandisüsteemi).

võrrandisüsteemi koostamine on ju põhikooli materjal?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et on ainult hea, kui põhikoolilõpetajad saavad ausa pildi, kuidas neil materjal omandatud on ja samas ei riku see kellegi hinnet ära. Nad lähevad ju edasi gümnaasiumisse ja sealne programm pole distantsõppe ajal kergemaks muutunud. Kui mõnel õpilasel läheb ootamatult kehvasti, siis ta vähemalt teab, et peab ehk järgmise õppeaasta alguses kordamisele rohkem tähelepanu  pöörama. Lisaks teavad siis ka õpetajad, mis neid ees ootab.
Lisaks annab see statistika ka ausa pildi, kuidas ikkagi on või siis pole võimalik iseseisvalt matemaatikat õppida. (ma tõesti ei usu, et sellee aasta eksam ebatavaliselt raske oli)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps ütles ka, et juba talle oli rasked, et mitmed lapsed lihtsalt ei tule selliste asjade peale (nt pidi välja mõtlema võrrandisüsteemi).

me räägimegi põhikooli eksamist

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

me räägimegi põhikooli eksamist

No seepärast ma ei saagi aru, miks üks ainekavas olev teema leidis äramärkimist nii erilisena – et lapsed ei tule selle peale.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No seepärast ma ei saagi aru, miks üks ainekavas olev teema leidis äramärkimist nii erilisena – et lapsed ei tule selle peale.

Nii erilisena, sest…

Oli tõesti keeruline õppeaasta ja sinu kommentaar kõlab pahatahtlikult. Eelmisel aastal jäid eksamid üldse ära peale lühikest distantsõpet. Sel aastal olid lapsed põhimõtteliselt omapead eksamiks valmistumisega ja peavad nüüd tegema eksamit, mille kohta öeldakse, et see on isegi raskem kui varasematel aastatel.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps sai 78% ja on rahul!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummast eksamist siin räägitakse? Gümnaasiumi või põhikooli?

Et kui “lend” siis pigem gümnaasium?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps, kellel enda arvates läks eksam hästi ja kes on klassis matemaatikas tugevamate seas, sai 90%.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sai 49/50. Rahulolu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik saavad ju aru ikka, milline seis on. Isegi täpsemalt, kui muidu.

Mina küll ei saa aru. Oma lapse järgi hinnates arvaksin, et õppimisega polnud kellelgi probleemi. Tegelikult suur osa õpilasi suutis ka digiõppe ajal ainekava omandada. Mida teada tahetakse, ongi milline protsent õpilasi ei omandanud õppekava ja milline protsent omandas vaid osaliselt. Sellest tulemist lähtudes saab ju järgmise aasta õpet korraldada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas seda, et nt koolid, kuhu dokumente viiakse, suudavad ikka hetkega nö ära tõlkida protsendi hindeks. Ja nt sugulased, kellele ma olen lapse protsendi öelnud, on selle hetkega hindeks tõlkinud. Ja kuuldavasti mõned koolid arvestavad ka seda, et üle 50% oleks.

Haridusministeerium võib-olla vaatab ainult seda, kui paljud suutsid asja omandada, aga muidu – kui vana süsteemi järgi oleks tunnistusel olnud “4”, siis nüüd nähakse ära, et ahhaa 76 – selline madalama otsa “4”.

Oma lapse klassis tulid tulemused samad, kui proovieksamil- kes seal eesotsas, tegid ka eksamil parimad tulemused. Oma lapsel protsentides 90+.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummast eksamist siin räägitakse? Gümnaasiumi või põhikooli?

Et kui “lend” siis pigem gümnaasium?

Kui emme teeb Perekooli teema, siis ta eeldab, et kõik teavad, mis klassis tema lapseke käib ja mis eksamit ta tegi.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain küll kohe aru, et teema on PÕHIKOOLI lõpueksamiga. Pealkiri on tänane eksam, vaadake siis mis eksam toimus täna.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui emme teeb Perekooli teema, siis ta eeldab, et kõik teavad, mis klassis tema lapseke käib ja mis eksamit ta tegi.

Need, kellel seda on vaja teada, teavadki, kellel pole vaja teada, ei teagi.

3. juunil oli põhikooli matemaatikaeksam.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need, kellel seda on vaja teada, teavadki, kellel pole vaja teada, ei teagi.

3. juunil oli põhikooli matemaatikaeksam.

No tegelikult oli täna ka teine võimalus teha matemaatika riigieksamit, aga segadust ei oleks siiski pidanud tekkima – riigieksami tulemusi ei saa ju keegi samal päeval teada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teada tahetakse, ongi milline protsent õpilasi ei omandanud õppekava ja milline protsent omandas vaid osaliselt. Sellest tulemist lähtudes saab ju järgmise aasta õpet korraldada.

Tõsi, aga ainult selle teada saamiseks ei oleks pidanud tulemust tunnistusele panema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See eksam tundus ehk pigem raskem just seetõttu, et lastel on olnud puudulik ja kaootiline kooliaasta ja teadmised keskmisest madalamad.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Koolilaps Tänane eksam