Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps tänane Känguru võistlus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: tänane Känguru võistlus

Tere!
Kelle laps osales täna Kängurus – kuidas läks? Meie 2. klassi poiss võttis osa ja sai ülesannete mustandi lehe koju. Minu meelest on täiesti keerukad, suurt loogikat ja mõtlemisvõimet nõudvad ülesanded. See ei tule tegelikult üllatusena, sest poeg on lahendanud rõõmuga läbi kõik varasemate aastate e-kolieri /3.-4. klass/ rühma ülesanded, mõned vastused on puudu sealt kah jäänud. Aga sel aastal oli esmakordselt pre-kolier, ehk 1.-2.kl ülesanded ja oma raskusastmelt tunduvad need peaaegu võrdsed suurematega. Kuidas teil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 19:48; 27.03 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama arvamus. Erilist vahet 3-4 klassi ülesannetega ei näinud (ok, 3-punkti ülesanded olid tõesti lihtsamad). Jah, korrutamist ja jagamist polnud aga see-eest olid sõnastused selle aasta 1-2. klassi ülesannetes kohati segasemad ja keerulisemad kui eelmiste aastate 3-4. klassi 5-punkti ülesannetel. Isegi pidin paari ülesannet ikka mitu korda lugema, enne kui aru sain, mida üldse tahetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil sama arvamus. Erilist vahet 3-4 klassi ülesannetega ei näinud (ok, 3-punkti ülesanded olid tõesti lihtsamad). Jah, korrutamist ja jagamist polnud aga see-eest olid sõnastused selle aasta 1-2. klassi ülesannetes kohati segasemad ja keerulisemad kui eelmiste aastate 3-4. klassi 5-punkti ülesannetel. Isegi pidin paari ülesannet ikka mitu korda lugema, enne kui aru sain, mida üldse tahetakse.[/tsitaat]
Just sama tunne, tõepoolest. Kuidas Su lapsel läks? Meie omal tuli kaks viga – 23. ja 24. ülesanne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 19:48; 27.03 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Just sama tunne, tõepoolest. Kuidas Su lapsel läks? Meie omal tuli kaks viga – 23. ja 24. ülesanne[/tsitaat]
Ohh, meil esmaklassik vigu oli rohkem ja mitut ei lahendanud üldse. Ma arvan, et teie oma kahe vigase ülesandega olete parimate tipus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osales, nagu varemgi. kommenteeris, et nö tavalises raskuses ülesanded olid ja et sel korral vist ülesannetes vigu sees polnud (eelmisel aastal tema arvates ühel ülesandel puudus õige vastus).
tegu siis 8.kl õpilasega.

sellele, kes siin korrutamisest-jagamisest rääkis:
Kängurul üldjuhul ei tohikski arvutada, sest siis saaks lahendamise aeg enne otsa (tihti on mitu ülesannet, mille korrektne lahendus eeldaks võrrandisüsteemi lahendamist vmt põhjalikku lähenemist), pigem tuleks lahendada ülesandeid nn hinnanguliselt – valida etteantud vastuste hulgast see, mis kõige täpsem on.
Samuti tuleks kahtluse korral jätta pigem vastamata kui riskida vale vastuse ja miinuspunktidega.

Õpetajana loodan, et hoolimata sellest, et sel aastal on üks vanuserühm juures, suudetakse tulemused ja auhinnad koolidesse saata siiski juba enne kevadisi aktusi (mõnel aastal on need tulnud vahetult enne aktust kohale)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:19; 27.03 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg ka osales, õpib esimeses klassis. Mustandilehe tegime koos läbi ja selle järgi tuli tal 82 punkti. Mitmest ülesandest ei saanud aru ja jättis tegemata. Muidu ka matemaatikas tubli, eelmise aasta 3. – 4. klassi Känguru ülesannetega sai ka enamjaolt hakkama. Lootsime paremat tulemust.
Kas keegi oskab anda 23. küsimuse õige vastuse, mina isegi ei saanud selle ülesandega hakkama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:59; 28.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu poeg ka osales, õpib esimeses klassis. Mustandilehe tegime koos läbi ja selle järgi tuli tal 82 punkti. Mitmest ülesandest ei saanud aru ja jättis tegemata. Muidu ka matemaatikas tubli, eelmise aasta 3. – 4. klassi Känguru ülesannetega sai ka enamjaolt hakkama. Loodsime paremat tulemust.
Kas keegi oskab anda 23. küsimuse õige vastuse, mina isegi ei saanud selle ülesandega hakkama :)[/tsitaat]
Ma just olin natuke üllatanud oma lapse peale, et ta seda ära ei lahendanud. See on ju minumeelest väga lihtne – punaseid on kõige rohkem. kui need ära paigutad nii, et omavahel kokku ei puutu, siis ongi ainult üks variant ja teisi värve ei pea üldse kombineerima ehk siis punane läheb sinna küsimärki.

Aga muidu on mul väga hea meel, et ka nooremad saavad osaleda. Enamus ülesandeid on neile täitsa jõukohased (nõuab muidugi korralikku funkts. lugemisoskust) ja huvitavad.

Muuseas minu laps sai ka 3-4. klassi ühe aasta ülesandekompletki lahendamisel rohkem punkte kui täna 1-2. oma lahendades (samuti arvutasime kokku 82 punkti). Seetõttu tunnistan, et lootsin ka rohkem 🙂 Lapse 3-4. klassi ülesandekomplektil jättis paar ülesannet minu lahkel loal lahendamata ja ka täna siis arvas, et kui piisavalt palju on juba koos, siis käib küll …. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neid esimese klassi ülesandeid kuskil näha ka saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas neid esimese klassi ülesandeid kuskil näha ka saab?[/tsitaat]

tõenäoliselt jõuavad need teaduskool.ut.ee lehele umbes nädala pärast alles, kui mitte isegi hiljem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:19; 27.03 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pre-ekolieride ülesandeid ei ole veel korralikult vaadata jõudnud, aga mulle tundus, et ekolieride ülesanded olid sel aastal oluliselt lihtsamad. pole veel lõpuni kontrollida jõudnud, ei tea, palju lapsel punkte tuli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 22:34; 28.03 11:52; 28.03 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmandik ja kuuendik väitsid, et mõlemil jäi umbes 5 ülesannet tegemata, kuuendik oli ühe risti valesse lahtrisse märkinud, ütles, et läks lugemine sassi.
82 punkti on tõesti väga hea tulemus, samas kodus pingevabalt lahendades saabki punkte rohkem, koolis võib misiganes segada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.-2. klassi ülesanded olid enamus päris segaselt sõnastatud. Minu laps 7a, kes on esimeses klassis ütles, et väga raske oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps arvas, et sel aastal oli kõvasti raskem kui mullu. eelmisel aastal mahtus oma vanusegrupi esimese 25 hulka, seekord oli kolmandik ülesannetest jäänud lahendamata 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 08:17; 09.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimese klassi laps ütles, et väga raske ja oskas väheseid.
Meie klassis neid eelnevalt muidugi selleks testiks ei valmistatud ka ja sellisest võistlusest kuulsin alles teisipäeval kui õpetaja oma tavapärases infokirjas seda mainis.
Ei arva taolistest testidest suurt midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tõi ühel aastal, 2.kl. vist, selle lehe harjutamiseks koju – mina neid ülesandeid teha ei osanud! Tema ammugi mitte. Võibolla kui oleks nädalalõpu nende ülesannete kallal pead murdes veetnud, oleks ma midagi ikka tehtud saanud.
Igal juhul tookord neid ülesandeid nähes, on mu laps sealtpeale keeldunud Kängurul osalemast.
Mitte et ta matas loll oleks. Veerandihinne on ikka kord 4, kord 5 olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:11; 28.03 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks tore kui keegi kõik PRE-EKOLIERi lahendused siia kirjutab, siis teaks kas arvutasin oma lapse puhul ikka punktid õigesti kokku ja saaks ka teised kontrollida.
Eriti huvitab, kas 21. ülesande vastus on ikka E?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:59; 28.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleks tore kui keegi kõik PRE-EKOLIERi lahendused siia kirjutab, siis teaks kas arvutasin oma lapse puhul ikka punktid õigesti kokku ja saaks ka teised kontrollida.[/tsitaat]

Sooviks tõesti lahendusi ja õigeid vastuseid.

Eeldasin ka lapselt paremat tulemust, sest kodus 3-4 klassi eelmiste aastate ülesandeid lahendas väga hästi. Aga eilne, 1-2 klassi Känguru ülesanded, läksid ikka täitsa metsa.
Tegu siis 1 klassi poisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan PRE – EKOLIERi omapoolsed vastused, parandage mind kui midagi valesti:

1. B
2. A
3. D: 9
4. B: 2
5. C: 3
6. A: 24
7. D
8. D: 4
9. A: 4
10. A: 1 ja 4
11. C
12. E
13. A: 16 m
14. C: 7
15. B: 12
16. D: 9
17. B: 3
18. D: 40
19. E: + 8
20. D: 95
21. E
22. D: 50
23. A: punane
24. A: 1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 11:21; 28.03 11:45; 28.03 11:54; 28.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutan PRE – EKOLIERi omapoolsed vastused, parandage mind kui midagi valesti:

1. B
2. A
3. D: 9
4. B: 2
5. C: 3
6. A: 24
7. D
8. D: 4
9. A: 4
10. A: 1 ja 4
11. C
12. E
13. A: 16 m
14. C: 7
15. B: 12
16. D: 9
17. B: 3
18. D: 40
19. E: + 8
20. D: 95
21. E
22. D: 50
23. A: punane
24. A: 1
[/tsitaat]
hakkasin uurima ülesannet 13 kuna laps vastas seal eile B ehk 17 ja mina pidasin seda õigeks. praegu sinu järgi vaatasin, et mingi jama – et vist on tõesti a ehk 16. no lugesin siis igatpidi ja lõpuks jõudsin arvamusele, et ikka 17 ehk b. Ma arvan, et kala võib tulla parema alumise nurgatüki lugemisest – seal on kaks sammu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hakkasin uurima ülesannet 13 kuna laps vastas seal eile B ehk 17 ja mina pidasin seda õigeks. praegu sinu järgi vaatasin, et mingi jama – et vist on tõesti a ehk 16. no lugesin siis igatpidi ja lõpuks jõudsin arvamusele, et ikka 17 ehk b. Ma arvan, et kala võib tulla parema alumise nurgatüki lugemisest – seal on kaks sammu.[/tsitaat]

Äkki keegi veel kommenteerib seda vastust, mina loen ikka kokku 16.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hakkasin uurima ülesannet 13 kuna laps vastas seal eile B ehk 17 ja mina pidasin seda õigeks. praegu sinu järgi vaatasin, et mingi jama – et vist on tõesti a ehk 16. no lugesin siis igatpidi ja lõpuks jõudsin arvamusele, et ikka 17 ehk b. Ma arvan, et kala võib tulla parema alumise nurgatüki lugemisest – seal on kaks sammu.[/tsitaat]

Äkki keegi veel kommenteerib ülesande 13 vastust, mina sain ikka 16, kumb siis on õige vastus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 11:21; 28.03 11:45; 28.03 11:54; 28.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki keegi veel kommenteerib ülesande 13 vastust, mina sain ikka 16, kumb siis on õige vastus?[/tsitaat]
aga kas sa panit tähele parempoolset alumist nurgatükki – üks külg on üks meeter. nurga ületamiseks läheb kaks külge ehk kaks meetrit ja U’st Rini läheb neli meetrit. kui minna teist teed, siis läheb ikka kolm meetrit. aga võib-olla on meil kuskil mujal mitte kõige otsem tee.

meil siis selline tee:
K-Ä 4
Ä-N 3
N-G 2
G-U 3
U-R 3
R-U 2
kokku 17

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selleks kuskil ka harjutada saab?
Mul tüdruk esimeses klassis ja tahaks, et ta ka harjutaks neid asju ja järgmine aasta osa võtta saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki keegi veel kommenteerib ülesande 13 vastust, mina sain ikka 16, kumb siis on õige vastus?[/tsitaat]
ikka 16, just hommikul voodis lahendasin, kui võtta parempoolne U enne, siis tuleb 17, aga kui võtta vasakpoolne U enne, siis saab 16 hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 22:34; 28.03 11:52; 28.03 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ikka 16, just hommikul voodis lahendasin, kui võtta parempoolne U enne, siis tuleb 17, aga kui võtta vasakpoolne U enne, siis saab 16 hakkama.[/tsitaat]
selge, siis meil vale. vot ise ka ei tulnud selle peale, et niipidi minna . loomulikult. nüüd tundub elementaarne 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.03 19:57; 27.03 20:11; 27.03 21:03; 28.03 11:36; 28.03 11:47; 28.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga kas sa panit tähele parempoolset alumist nurgatükki – üks külg on üks meeter. nurga ületamiseks läheb kaks külge ehk kaks meetrit ja U’st Rini läheb neli meetrit. kui minna teist teed, siis läheb ikka kolm meetrit. aga võib-olla on meil kuskil mujal mitte kõige otsem tee. [/tsitaat]

Meie teekond selline:
Kõigepealt K juurest mööda ülemist rida 3 ruutu paremale, siis üks ruut alla ja jõuame Ä-ni, siis kaks ruutu vasakule ja üks ruut alla N-ni, siis üks ruut paremale ja üks ruut alla jõuame G-ni, seejärel üks ruut vasakule ja üks ruut alla jõuame U-ni, U-st kaks ruutu paremale jõuame R-ni, R-st üks ruut paremale ja kaks ruutu üles U-ni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 11:21; 28.03 11:45; 28.03 11:54; 28.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas selleks kuskil ka harjutada saab?
Mul tüdruk esimeses klassis ja tahaks, et ta ka harjutaks neid asju ja järgmine aasta osa võtta saaks.[/tsitaat]

Mina olen oma lastele trükkinud välja eelmiste aastate ülesandeid ja kuna vastused on ka saadaval, siis pärast oleme kontrollinud.

http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/voistluse-arhiiv-3

Känguru võistlus on rohkem mõeldud matemaatika populariseerimiseks ja minu meelest on see väga tore! Võibolla alguses tunduvad ülesanded keerulised, aga kui natuke mõelda ja teha lapsega koos, siis saab hakkama küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas selleks kuskil ka harjutada saab?
Mul tüdruk esimeses klassis ja tahaks, et ta ka harjutaks neid asju ja järgmine aasta osa võtta saaks.[/tsitaat]

nagu öeldud, oli pre-ekolieride vanuserühm sel aastal esimest korda, aga harjutada saad ekolieride 3-punkti ülesannetega. känguru arhiivis on varasemad aastad olemas.

eelnev harjutamine annab väga palju juurde. mu vanem laps oli eelmisel aastal 3. klassis ja õpetaja arvas, et peaks kängurul osalema. printisin siis ühe ülesannete lehe välja ja laps hakkas tegema – üsna hädas oli, lihtsalt ei saanud aru, kuidas asjale läheneda. (eilegi nägi, kuidas klassikaaslane luges täpid lihtsalt kokku, selle asemel et korrutada). riiklikus pprogrammis pannakse kahjuks suurt rõhku arvutamisele, aga loogilist mõtlemist arendatakse ainult nupukatele mõeldud lisaülesannetes 🙁 tegime siis mõnda aega koos ja lapsel hakkas mõte teistpidi liikuma.

sel aastal pidas ta pea kõiki ülesandeid lihtsateks, aga nagu ikka selle suhtumisega juhtuma kipub, pani kahe kõige lihtsama, 3-punkti ülesandega mööda. ise pärast kodus vaatas üle ja ei suutnud ka mõista, kuidas ta need valesti tegi.

mis pre-ekolieride ülesannetesse puutub, siis minu meelest oli keerulisi vast kaks tükki. tegelikult olin ma lausa üllatunud, et esimeses pooles olid ikka väga lihtsad, lasteaiatasemel ülesanded. kahjuks mu oma laps märkis vastused ainult vastuste lehele ja meil pole aega olnud, et koos maha istuda ja siis vaadata, kuidas ta lahenda(k)s. ütles igatahes, et oli 5 tk tegemata jätnud, aga ta on ka kõike muud kui helge pea matas ja loogikas. eks enne sai räägitud ka, et kui näed, et ikka üldse ei oska, siis jäta parem tegemata, aga ära huupi vastust pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 22:34; 28.03 11:52; 28.03 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutan PRE – EKOLIERi omapoolsed vastused, parandage mind kui midagi valesti:

1. B
2. A
3. D: 9
4. B: 2
5. C: 3
6. A: 24
7. D
8. D: 4
9. A: 4
10. A: 1 ja 4
11. C
12. E
13. A: 16 m
14. C: 7
15. B: 12
16. D: 9
17. B: 3
18. D: 40
19. E: + 8
20. D: 95
21. E
22. D: 50
23. A: punane
24. A: 1
[/tsitaat]

Kuidas sa viimase lahendasid? Pakun, et vastus peaks olema B. Ühe käiguga vahetatakse omavahel 2 rida või veergu mitte kaks ruutu.
Ülejäänud vastused tulid mul samad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sa viimase lahendasid? Pakun, et vastus peaks olema B. Ühe käiguga vahetatakse omavahel 2 rida või veergu mitte kaks ruutu.
Ülejäänud vastused tulid mul samad :)[/tsitaat]

Viimast ülesannet kahtlesin ka. Laps oli selle jätnud tegemata. Mina vahetasin jah ühe käiguga kaks ruutu, mitte rida või veergu, ilmselt on sul õigus, et õige vastus on B: 2

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 11:21; 28.03 11:45; 28.03 11:54; 28.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps tänane Känguru võistlus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.