Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane “Kuuuurija”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: Tänane “Kuuuurija”

Postitas:
Kägu

Tänane saade läks nii hinge 🙁 Kuidas nii saab ikka teha? Kuidas see Maarja küll öösiti magada saab?

+30
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugu oli ise enesest kurb ja mul oli neist kahju ka, aga mind kohutavalt häiris see teater mis nad tegid sinna juurde. Kõik need pisarad, nuttes sülle jooksmised ja koguaeg see esimese kodu rõhutamine jne.

+27
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kurb lugu, aga nemad pääsesid ebameeldiva naabri käest. Tollest naabrionust, kes seal 16 a elanud, on rohkem kahju.

+49
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot, mina seal teatrit küll ei näinud. Minu meelest olid emotsioonid ehtsad. Mõtlen, et kui ise oleks samas olukorras, siis vast ka nutaks koguaeg 🙁 Nii palju unistusi ja siis keegi, kes pinda üldse ise ei kasuta lihtsalt mõtleb äkki ümber. Mina tegelikult just kiidaks noorte suhtumist, mina oleks vist selle naabri peale tulivihane, aga nemad olid nii väärikad.

+36
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tagantjärgi tarkus aga ega ilmaasjata soovitata kaasomandis kinnisvara ostmist pigem vältida, kuigi sageli ahvatleb tavapärasest soodsam hind! Riski tõttu, mis neil noortel kahjuks ka realiseerus, ei finantseeri pangad selliste objektide ostu ja nii see hind soodsamaks tehakse.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugu oli ise enesest kurb ja mul oli neist kahju ka, aga mind kohutavalt häiris see teater mis nad tegid sinna juurde. Kõik need pisarad, nuttes sülle jooksmised ja koguaeg see esimese kodu rõhutamine jne.

Sa oled vist vähe selle põlvkonnaga kokku puutunud.  Tundeid ei häbeneta ega suruta alla nagu nõukaperiood normaalseks pidas (ja 90datel oleks sellised vist elusalt nahka pistetud).  Loomeinimesed ka veel, emotsioonid käivad üle pea.

+29
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled vist vähe selle põlvkonnaga kokku puutunud. Tundeid ei häbeneta ega suruta alla nagu nõukaperiood normaalseks pidas (ja 90datel oleks sellised vist elusalt nahka pistetud). Loomeinimesed ka veel, emotsioonid käivad üle pea.

Millise põlvkonnaga? Nende põlvkonnaga? Ma ise olen nende põlvkonnast.

Võimalik, et jah asi oli selles, et nad on loomeinimesed. Väljendavad ennast teisiti. Minu jaoks oli see ebamugav vaatamine. Ja on puhtalt minu enda arvamus.

+28
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naabrite poolt ikka tõeliselt alatu käitumine.

+37
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, ma olen ju palju näinud saateid, kus inimestel on nahk üle kõrvade tõmmatud. Jah, on kahju olnud, aga ei enamat. Aga seekordne lugu võttis tõesti koheselt pisarad silma, mingit teatrit seal küll ei näinud ja mul on siiralt kahju neist noortest. Iga halb on millekski hea ja kindlasti on nii ka selle loo puhul.

Heelia, kui sa seda teemat siin peaksid lugema, siis soovin teile jõudu sellest raskest teekonnast edasi minekuks. Pea püsti, sul on fantastiline mees ja laps, see on suurim varandus siin ilmas.lLeiate kindlasti uue ja ilusa kodu, selles pole kahtlustki. Saatus pani teile lihtsalt käe ette sellele kodule, see polnud õige teie jaoks.

Naabrionust on minul ka kahju…

sama siin .hea küll oleks omale´selle korteri saanud ,aga samas ega see naaber poleks ju oma nõudmistega ka hiljem kadunud kuhugi .Leian ,et odavalt pääsesid .Osturaha saavad ju kindlalt tagasi .Selge see ,et tegid tasuta tööd ,seda ei maksa keegi kinni neile ,aga kui tsekid olemas ehk õnnestub vähemalt materjalide kulunu tagasi saada! inimestel ikka on raha ,to naaber ju ei ela  seal,aga tal võtta lambist raha sinna alla panemiseks .Erilist ostubuumi ju seal pole kui eelmine omanik seda aastaid müüs!

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tagantjärgi tarkus aga ega ilmaasjata soovitata kaasomandis kinnisvara ostmist pigem vältida, kuigi sageli ahvatleb tavapärasest soodsam hind! Riski tõttu, mis neil noortel kahjuks ka realiseerus, ei finantseeri pangad selliste objektide ostu ja nii see hind soodsamaks tehakse.

Ära võta nii kindlalt sõna, kui kõike ei tea!

Finantseerivad pangad küll. Kahjuks on paljud paarismajad ja ridaelamud ühise kinnistu kaudu selle klausliga seotud. Paljud arvavad, et kaasomand on korteri tubade jagamine, aga nii see alati pole. Kaasomandiks võib olla krunt, kus asub mitu kindlapiirilist majaosa.
Nii ootadki oma kaks kuud selle tobeda seaduspügala taga.
Ma tunnen neile noortele igati kaasa ja lausa unistan, et keegi rahakas paneks selle naabrimehega seljad kokku ja ostaks taas neilt eesõigusega selle korteri ära.

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

See tädi jättis ikka väga ülbiku mulje, selles mõttes hea, kui sellisest ära pääsesid. Eks oleks neid tüliküsimusi ja kiusu hiljemgi tulnud, kui seal midagi koos peab toimetama. Oli neist kahju küll, aga eks elus juhtub hullematki, nii hullusti nutta nüüd ka ei maksa. Viljandi pole ka mingi jube kallis koht, saavad ehk endale uue ilusa kodukese. Võtavad veidi laenu juurde ja saavad hakkama. Omavaheline armastus ja perekond on kõige tähtsamad. Eks tuleb edasi võidelda, et ka sinna pandud raha mingil määral tagasi saaks. Natuke ebaküpsed olid mõlemad, võib-olla tulebki väike tagasilöök eluga hakkamasaamisel kasuks.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=237191

Tänases saates näete lugu õnnetust noorest perekonnast Viljandis, kes kaotas oma esimese päris kodu. Nimelt ostsid noored korteri, mis oli kaasomandis ja kuigi naabrid kinnitasid, et eelisostuõigust ei kasuta, tegid nad seda ikka. Ostsid korteri eelisostuõigusega ära, kus noored olid alustanud juba remonditöid ja kulutanud tuhandeid eurosid.

https://elu.ohtuleht.ee/1029310/heelia-sillamaa-on-asja-ostetud-kodust-ilma-jaamas-ma-ei-suuda-suua-ega-magada-nii-kibe-ebaoiglus-teeb-jouetuks
https://kuuuurija.elu24.ee/7207683/advokaadi-taispikk-vastus-heelia-ja-peebu-korterisaagas-kuuuurija-saatele

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=237191

Tänases saates näete lugu õnnetust noorest perekonnast Viljandis, kes kaotas oma esimese päris kodu. Nimelt ostsid noored korteri, mis oli kaasomandis ja kuigi naabrid kinnitasid, et eelisostuõigust ei kasuta, tegid nad seda ikka. Ostsid korteri eelisostuõigusega ära, kus noored olid alustanud juba remonditöid ja kulutanud tuhandeid eurosid.

https://kuuuurija.elu24.ee/7207673/heelia-sillamaa-ja-peep-maasik-on-asja-soetatud-kodu-viljandis-juba-kaotamas

https://kuuuurija.elu24.ee/7207683/advokaadi-taispikk-vastus-heelia-ja-peebu-korterisaagas-kuuuurija-saatele

nagu karta oli ei kavatseta neile midagi korvata ! Ise olid lollid. 🙁

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga olidki lollid. Ma tunnen kaasa ja arusaadav, et pereelu ja beebi kiirustasid tagant, aga ma poleks sentigi ega higipiiskagi sinna korterisse matnud enne kuni see tähtaeg kus naabri eelisõigus möödas oleks. Sest korteri hinna said ju tagasi täissummas, vaid remondiraha ja -vaev on kaotsis.

+34
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just! Me oleme abikaasaga neist kaasomanditest ja mõttelustest osadest kauge kaarega mööda vaadanud, et ei mõtle ka, veel vähem kaalu sellist varianti. Olgu see hind nii odav kui tahes. Närvikulu on palju olulisem ja risk on liiga suur.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea, et selline asi avalikkustati. Notar oli loll või petis?

Milleks selline 2 kuu idiootsus seaduses?

Sellistest majadest peab VÄGA kaugele hoiduma.

Müüja peab hüvitama müügihinna+remondi, millest??  Tema on ehk omakorda juba midagi ostnud. Ja remondiga ei teadnud ta ju üldse arvestada.

Huvitav, et alatu hingega inimene on jälle ka välimuselt ebameeldiv, vähemalt minu jaoks.

+20
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Tahesara

Kas sellele kaasomanikule peab müüma sama 32 000 euro eest või võib rohkem küsida kuna korterit on parendatud? Kas seda ei räägitud või mina ei pannud tähele?

Kas notaril ei ole mingit vastutust?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaasomandil ei ole midagi viga, kuni kaasomanikud oma õiguseid ja kohustusi teavad ja nendest ka kinni peavad. Kahjuks mingil põhjusel neid endale aga selgeks ei tehta ja arvatakse, et neile on kõik lubatud või nendega ei juhtu.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaasomandil ei ole midagi viga, kuni kaasomanikud oma õiguseid ja kohustusi teavad ja nendest ka kinni peavad. Kahjuks mingil põhjusel neid endale aga selgeks ei tehta ja arvatakse, et neile on kõik lubatud või nendega ei juhtu.

Nad vist ei saanud lihtsalt aru, et see allkirja andmine ei tähenda midagi, sest seda ju notar soovitas teha. Ma mõtleks võib-olla ka, et ju siis sellega on korras, kui notar nii soovitas. Ei tea, kas notar selgitas neile piisavalt, et sellel allkirjade andmisel pole mingit seaduslikku kaalu ja nad peaks kaasomanikud kõik notarisse viima. Kui nad seda teadsid ja lihtsalt arvasid, et inimesed on ju kõik ilusad ja head ja nemad ju ometigi küsisid, siis võib olla oligi hea, et selline õppetund neil elus ette tuli, sest inimeste usaldamisega võib veel palju hullemini puusse panna.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellele kaasomanikule peab müüma sama 32 000 euro eest või võib rohkem küsida kuna korterit on parendatud? Kas seda ei räägitud või mina ei pannud tähele?

advokaat

https://kuuuurija.elu24.ee/7207683/advokaadi-taispikk-vastus-heelia-ja-peebu-korterisaagas-kuuuurija-saatele  öeldud ju otse ,et midagi ei kavatseta maksta .Ise olid loll!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad vist ei saanud lihtsalt aru, et see allkirja andmine ei tähenda midagi, sest seda ju notar soovitas teha.

Miks notar soovitab kasutut asja??

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No see Maarja Mõtus võtab küll sõnatuks, väga vastiku käitumise ja suhtumisega inimene.

Sai nüüd tema tutvusringkond, koostööpartnerid ka näha tema tõelist palet, ebainimlikkust ja kiuslikku käitumist.

Jube oleks kui saad tv-st teada, et su sõbranna, alluv või sõber selliseks osutub.

+42
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tänane saade läks nii hinge 🙁 Kuidas nii saab ikka teha? Kuidas see Maarja küll öösiti magada saab?

Väga hea näitlejameisterlikkus.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks emotsiooni tekkisid:

1) On alles nõmedaid naabrimutte.

2) Vähemalt seegi hea kogu loo juures, et antud pere tulevikus sellisega kõrvuti elama ei pea.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei imesta, kui see vanapapi ka sealt kuidagi välja süüakse. Seal tundus ikka mingi isiklik kius ja koha kätte näitamine olevat. Ise nende noorte asemel ei tahakski selliseid naabreid omale, kes teab mis probleeme seal edaspidi tuleks.

+27
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad vist ei saanud lihtsalt aru, et see allkirja andmine ei tähenda midagi, sest seda ju notar soovitas teha.

Miks notar soovitab kasutut asja??

Elus paljude notaritega ja kinnisvara ostu/müügiga kokku puutunud ja alati närin ennast ise seadustest läbi ja siis küsitlen põhjalikult notarit, isegi kui ruumis ostja, 2 panga esindajat, maakleri neiuke.

Ei kirjuta kunagi niisama alla või jään inimesi usaldama. Inimene võib ju kõike lubada aga siis läheb koju ja keegi ” tark” hakkab õpetama.

Sellel juhul lihtsalt imelik lugu, keegi kedagi jälle “õpetas” et miks ja kuidas käituda.

Kusjurees notaritega peab väga ettevaatlik olema, ei pruugi alati sinu huvides käituda ja soovitada.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga õpetlik lugu ja tasus igal juhul vaatajateni toomist just sellest vaatepunktist, et paljud inimesed (eeskätt noored) ei suuda endale vajalikke seaduseid lõpuni selgeks teha ega oska küsida, kontrollida. Ise nad rõhutasid samuti, et seaduslikust aspektist nad ei heida naabrile otseselt midagi ette, kuna seadus toetab eelisostuõiguse kasutajat.

Ainukene etteheide selles loos oleks mul notarile. Peaks olema elementaarne teadmine, et KÕIK kinnisvaraga seonduvad kokkulepped peavad olema notariaalselt kinnitatud seadusliku jõu saavutamiseks. Soovitus võtta mingisugust lihtkirjalikku allkirja ning seda lasta teha veel noortel, kes selgelt ise seaduses ei orienteeru, on suisa pahatahtlik. Ma oleks oodanud selles loos notari kommentaari ka, aga Lustil on muidugi aega vaid intriige punuda ekraanil oma vaatajanumbrite saamiseks. Võtku avalikule vastusele pigem need, kes tegelikult süüdi on.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma närvid on ka midagi väärt. Selles suhtes olekski mõistlik lihtsalt oma eluga edasi minna, hea et niigi läks. Vaadata uus kodu ja unustada kogu see inetus. Tõepoolest, omavaheline armastus ja perekond on kõige tähtsam siin ilmas ja seda oli tunda neis noori vaadates iga keharakuga.

Kes seda korterit nüüd enam osta tahab, hoolimata sellest, et sellised eeltööd juba tehtud on… 😛

arvan sama! See ei lõppeks seal iialgi,sest tõesti siga leiab pori alati. 60 cm loovutamine poleks mitte midagi lahendanud, varsti oleks lapsekäru vales kohas olnud, siis auto vales kohas pargitud, siis peenar vales kohas jne,jne ! saan aru ,et korralik rahaline kaotus ,aga tegelikult pääsesid ju odavalt !

+30
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga õpetlik lugu ja tasus igal juhul vaatajateni toomist just sellest vaatepunktist, et paljud inimesed (eeskätt noored) ei suuda endale vajalikke seaduseid lõpuni selgeks teha ega oska küsida, kontrollida. Ise nad rõhutasid samuti, et seaduslikust aspektist nad ei heida naabrile otseselt midagi ette, kuna seadus toetab eelisostuõiguse kasutajat.

Ainukene etteheide selles loos oleks mul notarile. Peaks olema elementaarne teadmine, et KÕIK kinnisvaraga seonduvad kokkulepped peavad olema notariaalselt kinnitatud seadusliku jõu saavutamiseks. Soovitus võtta mingisugust lihtkirjalikku allkirja ning seda lasta teha veel noortel, kes selgelt ise seaduses ei orienteeru, on suisa pahatahtlik. Ma oleks oodanud selles loos notari kommentaari ka, aga Lustil on muidugi aega vaid intriige punuda ekraanil oma vaatajanumbrite saamiseks. Võtku avalikule vastusele pigem need, kes tegelikult süüdi on.

Halloo, maja oli müügis pikemat aega. Mõtus 2 aastat nuputas kas osta või mitte? Kui korteri müügitehing teatavaks tehti, ka siis ei tormanud ostma.

Kius mis kius.

+38
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ainukene etteheide selles loos oleks mulle notarile. Peaks olema elementaarne teadmine, et KÕIK kinnisvaraga seonduvad kokkulepped peavad olema notariaalselt kinnitatud seadusliku jõu saavutamiseks. Soovitus võtta mingisugust lihtkirjalikku allkirja ning seda veel noortel, kes selgelt ise seaduses ei orienteeru, on suisa pahatahtlik.

Küsimus on väga paljuski sõnastuses. Kuna kaks kuud eelisostuõiguse rakendamiseks algab sellest hetkest, kui kaasomanik sai teada tehingu toimumisest (ja mitte sellest, et kaasomanik plaanib müüa), siis allkirja võtmine fikseerimaks selle aja algust on igati õigustatud ja asjakohane. Kui kellelegi jäeti mulje, et see allkiri tähendab eelisostuõigusest loobumist (mida ei saa tegelikult sellisel kujul teha), siis see on tõesti väär. Samas, kas on päris kindel, et selle nõuande andis notar ja mitte näiteks maakler või keegi teine? (Ei ole paraku saadet vaadanud, seega ei välista notari eksimust, kuid tihti antakse ka kõrvalt vale infot või mõistetakse juriidilisi asju ekslikult).

+5
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane “Kuuuurija”