Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane Norstati erakondade reitingute uuring

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Teema: Tänane Norstati erakondade reitingute uuring

Postitas:
Kägu

Sa valid lausa vabatahtlikult erakonda, kes teadlikult valetab ja rahvast lollitab? See on muidugi tase omaette ja näitab ilmekalt, et reformi valijad ongi just sinusugused ajupestud.

Ei, ma ei vali vabatahtlikult erakonda, mis rahva madalatel tungidel manipuleerib ja rahvast lollitab. Ma ei vali EKRE-t.

Muide, refikäole vastuseks: mina heidan viit rikkamat riiki refile ette ainult siis, kui refivalijad räägivad populismist või sellest, kui loll on uskuda loosungeid. Ainult siis!

Nojah, ainult me usume reaalsust. Seda, et elu on palju paremaks läinud. Aga mitte seda 5 rikkamat riiki. See, mitmes me täpselt oleme, on absoluutselt ebaoluline, me oleme igal juhul palju paremas seisus, kui 30 aastat tagasi.

Jah, ma olen nõus, et omandireformi ajal tehti valesid otsuseid. Aga inimesed on siiski edasi liikund, elu on edasi liikunud. Enamus (ka neid, kel midagi erastada ei olnud) on väga kenasti hakkama saanud. Ja maaelu osas, meil on suured ja edukad talud. Mu parimad sõbrad elatavad ennast viljakasvatusest ja saavad hakkama. See on suur töö ja nad on palju riske võtnud, aga neil on see võimalus. Erinevalt sellest, mis oli sohvooside ja kolhooside ajal, on neil võimalus.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa valid lausa vabatahtlikult erakonda, kes teadlikult valetab ja rahvast lollitab? See on muidugi tase omaette ja näitab ilmekalt, et reformi valijad ongi just sinusugused ajupestud.

Ei, ma ei vali vabatahtlikult erakonda, mis rahva madalatel tungidel manipuleerib ja rahvast lollitab. Ma ei vali EKRE-t.

Muide, refikäole vastuseks: mina heidan viit rikkamat riiki refile ette ainult siis, kui refivalijad räägivad populismist või sellest, kui loll on uskuda loosungeid. Ainult siis!

Nojah, ainult me usume reaalsust. Seda, et elu on palju paremaks läinud. Aga mitte seda 5 rikkamat riiki. See, mitmes me täpselt oleme, on absoluutselt ebaoluline, me oleme igal juhul palju paremas seisus, kui 30 aastat tagasi.

Jah, ma olen nõus, et omandireformi ajal tehti valesid otsuseid. Aga inimesed on siiski edasi liikund, elu on edasi liikunud. Enamus (ka neid, kel midagi erastada ei olnud) on väga kenasti hakkama saanud. Ja maaelu osas, meil on suured ja edukad talud. Mu parimad sõbrad elatavad ennast viljakasvatusest ja saavad hakkama. See on suur töö ja nad on palju riske võtnud, aga neil on see võimalus. Erinevalt sellest, mis oli sohvooside ja kolhooside ajal, on neil võimalus.

Et 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, pole siis valetamine, rahva lollitamine ja rahva madalatel tungidel mängimine ja sa usud sellesse päriselt? Sa oled ju veel naiivsem, kui ma arvasin.

Ja sa pole siiani teemast aru saanud, et need, kes omal ajal valitsuse ebaõiglaste otsuste tagajärjel vaesusesse määrati, ongi tänased ekre valijad ehk seini valitsenud erakonnad on selles praegu süüdi, et ekre võimule sai.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hetkel tööd vähem ja lisaks artiklitele lugesin natuke ka kommentaare. Erakondade reitingute all ühe teatud erakonna pooldajad on paduveendunud, et ikka tegu salaplaani, vandenõu ja puhtakujulise võltsimisegq. Irooniliseks teeb kogu asja fakt, et uuringu läbiviijaks nende endi poolt soojalt soositud uuringufirma. Mind huvitab, et kas tõesti on mingi osa inimestest valmis absoluutselt igas asjas vandenõud nägema. Ja kas see lõpuks tervise peale ei hakka. No, et lähen õhtul poodi, piim on otsas ja kohe kahtlustan imperialistide vandenõud meid nälga suretada jne.

Niikaua kui suhtekorraldajaid ja mainekujundajad vehivad tööd teha, et mõni inimene näeks parem välja, niikaua on ja jääb ikkagi see, et üritatakse mõjutada muljet, mis võiks mingist asjast jääda. Kas see just vandenõu on, aga sellise petmise maiguline tegevus on kindlasti nendes uuringutes olemas. Ja usuga pole siin mingit pistmist. Aga õhtul piima ostma minnes, oled sa kindel, et piimatootja on just selle piima villinud pakendisse, mis sildi peal on. Kui maasikakasvatajad tellivad “oma ” maasikad mujalt, kes ütleb, et seda ei tee ka piimatootjad. Ja ongi sul vandenõu, mis uurimisel võib tõeseks osutuda…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Traditsiooniline maaelu on asendunud kaugtööga keset iluaeda, nende jaoks, kellel nupp või huvid seda võimaldavad, ja muruniitmisega. Väikemajapidamisi ei ole enam. Ometi neist just unistati vabanemise algusaegadel, haritud tüdrukud planeerisid taluperenaise põlve.

Üks asi on romantiline ettekujutus maaelust, teine asi on reaalsus. Ja reaalsus on ikka see, et loomade pidamine nõuab tööd. Ja seda tööd on tänapäeval võimalik lihtsamalt ja vähesema vaevaga teha, aga samas pole rahaliselt mõtet hakata paari lehma lüpsmist automatiseerima. Väikemajapidamised kaovad ikka ära tänu tehnilisele arengule ja sinna polegi midagi parata. Seesama kaugtöö ongi üks võimalusi, et maaelu ikka eluks püsiks.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minult pole kunagi küsinud ükski uuring, millise partei poolt ma olen. Küllap nad teavad, et ma reforme ei poolda.

Kas sa tahad siis öelda, et reformi tegelik toetus on veel suurem, kuna üritatakse välistada neid, kes reformi ei toeta? Või mis see point sul on?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, pole siis valetamine, rahva lollitamine ja rahva madalatel tungidel mängimine ja sa usud sellesse päriselt? Sa oled ju veel naiivsem, kui ma arvasin.

Sa ei oska lugeda. Ei, ma ei usu seda ja ma ei pea seda liialdavat lubadust oluliseks. Olen üsna kindel, et keegi ei ole seda kunagi uskunud, ei ole mitte see 5 rikkaima riigi hulka jõudmise lootus põhjus, miks reforme valitakse. Mitte ükski erakond ei ole kõiki oma lubadusi 100% täitnud. Loomulikult ei ole me viie rikkama riigi hulgas ja ei saa selleks ka. Mis siis? See ei häiri mind. Sest objektiivselt võttes on meie elatustase ikka kordades tõusnud. Ka kunagiste sundüürnike oma. Ja ka kunagiste sundürnike hulgas on igasugusedi inimesi, erinevate erakondade valijaid. Ekre valijad ei ole sugugi kõik kunagised ebaõiglaste otsuste ohvrid. Osad ilmselt küll, jah. Aga on ka muud kontingenti. Ja kahjuks nende hulgas suur osa seda rumalamat ja vägivaldsemat massi. Aga olgu, tore, et vahelduseks on EKRE võimul. Põlevad läbi ära ja kaotavad oma populaarsust ja see on tore.

Näide tuttavast EKRE valijast. Ei olnud sundüürnik, Eesti vabariigi taastamise ajal oli umbes 25-30, meremees, vene keel suus, üsna venemeelne. Sai loomuikult oma korteri erastatud. Töötas aastaid merel, põhjamaa riikide all, Eestile makse ei maksnud. Kuna seal põhjamaades teenis hästi, laristas mõnuga nii abikaasa kui armukeste peale. Nüüd on iga juba selline, et enam tööd merel ei saa. Ja totaalselt kibestunud, et hea elu on läbi ja süüdi selles loomulikult Eesti riik. Kui küsisin talt, et aga mida tema Eesti riigile pakkunud on, siis ütles, et seisis telemaja juures tankide ajal. Nojah, mina olin samal ajal natuke üle 20 ja seisin ka seal. Lisaks sellel olen ma maksnud Eesti riigile korralikult makse, olen tegelikult aastaid vabatahtliku tööga ja aidanud nõrgemaid. Aga kibestunud ja Eesti riiki süüdistav on millegipärast tema, kes on riigilt küll saanud, aga ise panustanud on ainult telemaja juures seismist.
Ja see mees on justnimelt see, kes õigustab vägivalda ja vägistamisi. Ta pole otseselt ise kurjategija (kui maksudest kõrvalehoidmist mitte arvestada), aga ta õigustab vägivalda.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui sa vaatad kui palju on nt Saksamaa saanud EL põllumajandustoetusi ja kui palju Eesti, arvestades muidugi mõlema riigi suurust ehk vaadates suhtarve, siis kas see ikka on nii väga globaalne probleem?

Aga mis siis Soomes juhtus sinu meelest juhtus, et seal ka maaelu välja sureb? Laar ju seal ei toimetanud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui sa vaatad kui palju on nt Saksamaa saanud EL põllumajandustoetusi ja kui palju Eesti, arvestades muidugi mõlema riigi suurust ehk vaadates suhtarve, siis kas see ikka on nii väga globaalne probleem?

Aga mis siis Soomes juhtus sinu meelest juhtus, et seal ka maaelu välja sureb? Laar ju seal ei toimetanud.

Mina isiklikult Laari otse ei süüdistagi. Jah, aeg oli selline ja küllap oleks läinud samamoodi ka ilma Laarita, tema näol on lihtsalt olemas isik, kes seda orgunnis ja sai sümboliks. Tema asemel võinuks täna olla ka mõni teine nimi.
Mis mind segab, on mõnede, eriti ekrevastaste arusaam, et kõik on jube hästi ja läheks aina paremaks, kui poleks neid rahvavaenlasi nagu Savisaar ja Helmed. Alati on neil mingi rahvavaenlane, kes on süüdi, et kõik pole veel ideaalne. Poleks Savisaar ja Helmed kui nimed, oleks mõned teised nimed, aga alati peab keegi olema.
Nüüd tulebki mängu “vandenõu”. Nimelt alluvad kõik poliitilised protsessid teatud ühesugusele mustrile. Kes elu jälgida oskab – ja meie põlvkonnal on haruldane võimalus näha nagu time-lapse-meetodil seda mustrit -, see näeb seda. Igal poliitjõul on alati vastasjõud ja on ingel ja on deemon. Neid tehakse, mitte nad pole seda a priori. Segab, kui altid on nii paljud inimesed kriitikavabale vihkamisele ja pöörduvad kuulekalt selle vastu, kellest hetkel tehakse deemonit, ja armastavad kriitikavabalt seda, keda on otsustatud kujutada inglina. Tõde on, et kumbki pole ei deemon ega ingel, see kõik on poliitmustrite joonistajate peas ja seda kusjuures alateadlikult.
Mis oleks reff olnud ilma Savisaareta, mis oleks ta täna ilma Ekreta? Mitte midagi. Ekre ja Savisaar aga saavad olemas olla ainult sellepärast, et enne on olnud reformierakond kõigi oma sigadustega. Ja asi oleks võinud minna ka ümberpöördult.

Ning lisan veel, et deemon tehakse alati sellest, kes on hetkel ausam, kes julgeb päriselt ka mõelda lihtsamate inimeste peale, teha nn populistlikke ehk üldkasulikke otsuseid. Seega olen absoluutselt kindel, et mida rohkem ühiskondlik arvamus ehk meedia kedagi haibib, seda ebaausam, kuritegelikum ja kahjulikum see partei või leer on. Vastuastujatest tehakse deemon, sest see deemon ähvardab “inglite” kuriteod lagedale tuua. Samal ajal ei mõista õnnetu demoniseeritu, et sellest hetkest, kui meedia asub tema poolele, algavad ta enda kuriteod.

Nii et mina olengi tegelikult erapooletu ja jälgin lihtsalt mängu, kuidas kuri surub alla head, ükskõik, kes seda või teist poolt parajasti kehastab.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minult pole kunagi küsinud ükski uuring, millise partei poolt ma olen. Küllap nad teavad, et ma reforme ei poolda.

Kas sa tahad siis öelda, et reformi tegelik toetus on veel suurem, kuna üritatakse välistada neid, kes reformi ei toeta? Või mis see point sul on?

Ma täitsa usun, et on võimalik jälgida millist meediat inimene internetis kasutab ja eelistab ja selle pealt järeldusi teha. Kui ma olen küsitleja ja tahan reformile protsenti tõsta, siis ma Varro Vooglaiule ei helistaks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovimata laskuda dialoogi EKRE teemadel jääb mul ainult üks küsimus. Et siis päriselt Edgar tehti võedluses Reformiga pahaks? Et lavastaja oli osad niimoodi jaotanud? Et üks oli nunnuke ja teine kuri hunt? Päriselt????? Kõik Edgari 110% tõestatud sigadused olid mainekujundajate silmamoondustrikk??? Ehhhh, sa seal kuskil näed ja ei mürista.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovimata laskuda dialoogi EKRE teemadel jääb mul ainult üks küsimus. Et siis päriselt Edgar tehti võedluses Reformiga pahaks? Et lavastaja oli osad niimoodi jaotanud? Et üks oli nunnuke ja teine kuri hunt? Päriselt????? Kõik Edgari 110% tõestatud sigadused olid mainekujundajate silmamoondustrikk???

Jah. See 110% on sinu peas, mitte tõde. Sigadusi on kõigil. Kõigil. Sõltub vaid, kelle omad püünele pannakse – need on enamasti väiksemad – ja kelle omadest pole kombeks rääkida. Sina oledki see, kelle jaoks seda silmamoondust tehakse ja kelle abil neid mustreid üldse joonistada saab. Ükskõik, mida sa ka ei ütleks, ära näe vaeva.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii et mina olengi tegelikult erapooletu ja jälgin lihtsalt mängu, kuidas kuri surub alla head, ükskõik, kes seda või teist poolt parajasti kehastab.

Loogikaviga.
Sa pole erapooletu, kui jaotad juba eos pooled headeks ja kurjadeks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reformi toetuse tõus meenustab presidendivalimise aegset Marinotška tohutut edu mis hiljem söss kokku kukkus.
Valitsejate toetus on alati madalam kui kritiseerijate oma.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loogikaviga.

Ei jaota. Sina lihtsalt ei oska lugeda või saab võhm poole peal otsa.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reformi toetuse tõus meenustab presidendivalimise aegset Marinotška tohutut edu mis hiljem söss kokku kukkus.

Täpselt. Ma reaalis ei kujutagi ette, kes peaks tahtma tõsimeeli Kaja Kallast või Taavi Rõivast? Kes tõsiselt usaldaks riigi nende kätte?

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt. Ma reaalis ei kujutagi ette, kes peaks tahtma tõsimeeli Kaja Kallast või Taavi Rõivast? Kes tõsiselt usaldaks riigi nende kätte?

Iga kell pigem nende kui Helmete kätte.

Ma reaalis ei kujutagi ette, kes peaks tahtma tõsimeeli Mart või Martin Helmet? Kes tõsiselt usaldaks riigi nende kätte?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga kell pigem nende kui Helmete kätte.

Ma reaalis ei kujutagi ette, kes peaks tahtma tõsimeeli Mart või Martin Helmet? Kes tõsiselt usaldaks riigi nende kätte?

Sul on õigus seda arvata, vaba maa. Aga mina pakun, et reffe valiti (ebatõenäolisel eeldusel, et e-valimisi ei võltsitud) mitte KaKa pärast, vaid temast hoolimata. Seevastu ekret valiti Helmete pärast. Seega on neid, kes usaldavad riigi Helmete kätte, kindlalt rohkem kui neid, kes usaldaksid riigi KaKa kätte. Tema valijad enamasti lootsid või loodavad, et KaKa selja taga on ehk mingid muud jõud, kes asja ise ajavad.
Tahad väita, et ei ole nii või?

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on õigus seda arvata, vaba maa. Aga mina pakun, et reffe valiti (ebatõenäolisel eeldusel, et e-valimisi ei võltsitud) mitte KaKa pärast, vaid temast hoolimata. Seevastu ekret valiti Helmete pärast. Seega on neid, kes usaldavad riigi Helmete kätte, kindlalt rohkem kui neid, kes usaldaksid riigi KaKa kätte. Tema valijad enamasti lootsid või loodavad, et KaKa selja taga on ehk mingid muud jõud, kes asja ise ajavad.
Tahad väita, et ei ole nii või?

Helmete osas on sul kindlasti õigus, jah, valiti Helmete pärast. Väga hirmutav, võimalik alus isikukultusele. Inimesed, kes manipulaatori läbinähtavad karismat usaldavad ja seetõttu neid valivad vaatamata sellelele, et nad on meie riigile ohtlikud.

Kaja Kallase suhtes ei tea. Mina kohe kindlasti ei arva, et Kaja Kallase kätte ei võiks riiki usaldada. Miks ei võiks? Minu arvates võib. Kuidas teised reformivalijad suhtuvad ei tea. Aga fakt on see, et reformierakonnaga on meil olnud erinevaid juhte ja rahvas usaldab reformierakonda ernevate juhtide käe all. St ei ole tegemist mingi andunud ja hullunud ühe tegelase isikukultusliku järgijatega, nagu Ekre puhul kipub olema.

Ma ei teadnudki, et ühe isiku andunud kummardamine on midagi, mida peaks positiivsena välja tooma. Kas te tõesti ajaloost ei ole mitte midagi õppinud?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loogikaviga.

Ei jaota. Sina lihtsalt ei oska lugeda või saab võhm poole peal otsa.

Omamoodi arutlemismeetod.
Mina kirjutan “loogikaviga” ja seletan, miks.
Sina kirjutad suuris piirdeis vastuseks “ise oled loll”
Veenev 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

(Ohkab südamest) Mina enam teiega ei jaksa ja annan nüüd alla. Ehk siin mõnel teisel on pikem kannatus. 🙂 Ma ei viitsi minna numbreid otsima aga kui palju sai Kaja Kallas hääli? Ja väita, et tegelikult ei tahetud teda valida. 🙂 Sa püha ristivägi! 🙂 Aga no las ta olla, tibusid loetakse teatavasti sügisel.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

(Ohkab südamest) Mina enam teiega ei jaksa ja annan nüüd alla. Ehk siin mõnel teisel on pikem kannatus. 🙂 Ma ei viitsi minna numbreid otsima aga kui palju sai Kaja Kallas hääli? Ja väita, et tegelikult ei tahetud teda valida. 🙂 Sa püha ristivägi! 🙂 Aga no las ta olla, tibusid loetakse teatavasti sügisel.

Jah, ma viitsisin.
Kaja Kallas sai 20 072 häält. Mart Helme sai 9170 häält. Üle kahe korra sai Mart hääli vähem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helmete osas on sul kindlasti õigus, jah, valiti Helmete pärast. Väga hirmutav, võimalik alus isikukultusele.

Täiesti nõus. Mina Helmeid ei valinud, näen seda potentsiaali isikukultuseks juba ammu ette. Ma ei vali üldse kedagi, kui huvitab. Mismoodi nad meie riigile rohkem “ohtlikud” on, kui keegi teine, seda ma küsiksin, kui vastust juba ette ei teaks, sellepärast ei küsi. Vastuseks tuleb lalin a la nad on natsid või neil on kole “retoorika” või nad teevad Eesti “mainele” halba või muud sarnast trafaretset. Õige vastus on, et ei tea sina ega mina, kui ohtlik üks või teine partei tegelikult on ja mis on üldse oht.

Ma ei teadnudki, et ühe isiku andunud kummardamine on midagi, mida peaks positiivsena välja tooma.

Selgitasin vaid selleks, et näidata vahet KaKa ja Helmete usaldamise vahel.

Mina kohe kindlasti ei arva, et Kaja Kallase kätte ei võiks riiki usaldada. Miks ei võiks? Minu arvates võib.

Minu arvates ei või sellepärast, et tüdrukul puudub iseseisev mõtlemine, otsustusjulgus ja seesama karisma, mida sa (õigusega) kardad. Tema puhul on selgelt näha, et ta on käpik, tankist, silt. Kelle tankist ja käpik täpselt, seda võib ju ka suure tõenäosusega näha – nende, kelle pärast täna Ekre tulemusi teeb. Iseseisvalt ei suudaks see ebastabiilne lapsuke muud kui perekondi lõhki ajada ja küüsi lakkida. Tänan, ei.

Mina kirjutan “loogikaviga” ja seletan, miks.

See sinu seletus põhines asjaolul, et sa räägid iseendaga. Mina ei ole jaotanud mustadeks ja valgeteks. Sina seda ei suutnud mu postitustest välja lugeda, ehk vaidlesid asjaga, mida keegi pole öelnud. Seega loogikaviga pole. Otsi seda iseenda juurest.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti nõus. Mina Helmeid ei valinud, näen seda potentsiaali isikukultuseks juba ammu ette. Ma ei vali üldse kedagi, kui huvitab. Mismoodi nad meie riigile rohkem “ohtlikud” on, kui keegi teine, seda ma küsiksin, kui vastust juba ette ei teaks, sellepärast ei küsi. Vastuseks tuleb lalin a la nad on natsid või neil on kole “retoorika” või nad teevad Eesti “mainele” halba või muud sarnast trafaretset. Õige vastus on, et ei tea sina ega mina, kui ohtlik üks või teine partei tegelikult on ja mis on üldse oht.

Ei, ma ei mõelnud ei natsiks olemist ega nende retoorikat ohuna. Kuigi need mulle ka ei meeldi, aga see pole see. Mõtlesin just isikukultuse ohtu. Seda, kui võimuhull suudab rahvast niimoodi manipuleerida, et rahvas ongi nende taga, tehku ja öelgu nad siis mida tahes. Reformierakonnal seda ohtu ma ei näe, sest see on püsinud ka juhtide vahetuses. Kunagi ei ole joondutud andunult just ühe inimese järgi, vaid on muud asjad, mispärast neid valitakse. Ühe inimese arutu kummardamine on oht.

Minu arvates ei või sellepärast, et tüdrukul puudub iseseisev mõtlemine, otsustusjulgus ja seesama karisma, mida sa (õigusega) kardad. Tema puhul on selgelt näha, et ta on käpik, tankist, silt. Kelle tankist ja käpik täpselt, seda võib ju ka suure tõenäosusega näha – nende, kelle pärast täna Ekre tulemusi teeb. Iseseisvalt ei suudaks see ebastabiilne lapsuke muud kui perekondi lõhki ajada ja küüsi lakkida. Tänan, ei.

Sinu eelarvamused. Nagu näha valimisttulemustest, siis üle 20 000 inimese su eelarvamusi ei jaga. Mina muideks Kaja Kallast ei valinud, kuigi valisin samas piirkonnas reformi erakonda. Mul olid oma põhjused, miks ei valinud, kindlasti mitte see, et ma oleks arvanud, et tal ei ole iseseisvat mõtlemist ja otsustusjulgust.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei oska lugeda. Ei, ma ei usu seda ja ma ei pea seda liialdavat lubadust oluliseks. Olen üsna kindel, et keegi ei ole seda kunagi uskunud, ei ole mitte see 5 rikkaima riigi hulka jõudmise lootus põhjus, miks reforme valitakse. Mitte ükski erakond ei ole kõiki oma lubadusi 100% täitnud. Loomulikult ei ole me viie rikkama riigi hulgas ja ei saa selleks ka. Mis siis? See ei häiri mind. Sest objektiivselt võttes on meie elatustase ikka kordades tõusnud. Ka kunagiste sundüürnike oma. Ja ka kunagiste sundürnike hulgas on igasugusedi inimesi, erinevate erakondade valijaid. Ekre valijad ei ole sugugi kõik kunagised ebaõiglaste otsuste ohvrid. Osad ilmselt küll, jah. Aga on ka muud kontingenti. Ja kahjuks nende hulgas suur osa seda rumalamat ja vägivaldsemat massi. Aga olgu, tore, et vahelduseks on EKRE võimul. Põlevad läbi ära ja kaotavad oma populaarsust ja see on tore.

Näide tuttavast EKRE valijast. Ei olnud sundüürnik, Eesti vabariigi taastamise ajal oli umbes 25-30, meremees, vene keel suus, üsna venemeelne. Sai loomuikult oma korteri erastatud. Töötas aastaid merel, põhjamaa riikide all, Eestile makse ei maksnud. Kuna seal põhjamaades teenis hästi, laristas mõnuga nii abikaasa kui armukeste peale. Nüüd on iga juba selline, et enam tööd merel ei saa. Ja totaalselt kibestunud, et hea elu on läbi ja süüdi selles loomulikult Eesti riik. Kui küsisin talt, et aga mida tema Eesti riigile pakkunud on, siis ütles, et seisis telemaja juures tankide ajal. Nojah, mina olin samal ajal natuke üle 20 ja seisin ka seal. Lisaks sellel olen ma maksnud Eesti riigile korralikult makse, olen tegelikult aastaid vabatahtliku tööga ja aidanud nõrgemaid. Aga kibestunud ja Eesti riiki süüdistav on millegipärast tema, kes on riigilt küll saanud, aga ise panustanud on ainult telemaja juures seismist.

Ja see mees on justnimelt see, kes õigustab vägivalda ja vägistamisi. Ta pole otseselt ise kurjategija (kui maksudest kõrvalehoidmist mitte arvestada), aga ta õigustab vägivalda.

Kui mitte keegi seda lubadust ei uskunud, kaasa arvatud reformlased ise, siis järelikult nad valetasid ja lollitasid rahvast teadlikult taolise populistliku lubadusega. Ja nüüd ütle, mismoodi reformarid sellisel juhul populistliku erakonnana teistest populistlikest erakondadest erineb.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa loe ka vahepeal, mitte ära mõtle peast asju välja ja mõtle, kas Soomes ikka sureb maaelu välja.

“Eestis on põllumajanduslike majapidamiste arv aastatel 2001–2007 vähenenud 2,4 korda, tegevuse on lõpetanud just väikesed majapidamised. Ehkki langustrend on iseloomulik kogu Euroopale, on see Eestis kordades kiirem kui Euroopa Liidus keskmiselt.

Maa kasutamise kasumlikkus on Soomes enam kui kolm korda kõrgem. Eestis on see kuue aasta jooksul suurenenud küll ligi veerandi, kuid ELis oleme selle näitaja osas ikka veel eelviimasel kohal jäädes keskmisele alla koguni üle 4,5 korra.

Eesti ja Soome majapidamisi majandusliku suuruse järgi võrreldes, võime veenduda, et kahe riigi põllumajandus polegi nii sarnane. Kui Soomes annavad 72% põllumajandustoodangust keskmise suurusega majapidamised (8–100 ESÜ), mis moodustavad majapidamiste koguarvust 77%, siis Eestis on samal ajal suurem osa ehk 52% põllumajandustootmisest koondunud 1,4% suurte majapidamiste kätte (>=100 ESÜ). Kui Soomes on põhitootjateks füüsiliste isikute talud, kus valdavaks on peretööjõud, siis Eesti peamised põllumajandustootjad on aktsiaseltsid ja osaühingud.”

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovimata laskuda dialoogi EKRE teemadel jääb mul ainult üks küsimus. Et siis päriselt Edgar tehti võedluses Reformiga pahaks? Et lavastaja oli osad niimoodi jaotanud? Et üks oli nunnuke ja teine kuri hunt? Päriselt????? Kõik Edgari 110% tõestatud sigadused olid mainekujundajate silmamoondustrikk??? Ehhhh, sa seal kuskil näed ja ei mürista.

Kui Edgarile oleks saanud midagi tõsiselt süüks panna, siis oleks ta ka kohtus süüdi mõistetud. Või sa väidad, et suuresti reformi poolt loodud õigusemõistmise alane seadusandlus on nõrk ja reformivalitsuse ajal paika pandud kohtunikud erapoolikud?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mitte keegi seda lubadust ei uskunud, kaasa arvatud reformlased ise, siis järelikult nad valetasid ja lollitasid rahvast teadlikult taolise populistliku lubadusega. Ja nüüd ütle, mismoodi reformarid sellisel juhul populistliku erakonnana teistest populistlikest erakondadest erineb.

Jah, enamusi lubadusi ei täidetagi sajaprotsendiliselt. Täidetaks mingi osa, mööndustega. Nii ka selle lubadusega. Viie rikkaima riigi hulgas me ei ole, aga elatustase on kõvasti tõusnud. Mina leian, et pole paha tulemus.

Kas sinu meelest keegi teine täidab oma lubadusi 100%? Nt keskerakond lubas tasuta ühistransprti kõigile 2015 aasta valimistel. On tasuta bussiliiklus osades maakondades, aga mitte kõigis. Saartevahelised praamiliinid vist ka ei ole tasuta, kuigi seda lubati? St midagi tehakse ära selle nimel, et oma lubadust täita, kõike niikuinii ei suudeta teha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa loe ka vahepeal, mitte ära mõtle peast asju välja ja mõtle, kas Soomes ikka sureb maaelu välja.

Aga sa loe ise. Soome ajakirjanduses on nende põllumajanduse sügavast kriisist pidevalt juttu olnud viimastel aastatel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ajast see Laar reformis oli?

Ja teiseks, maaelu sureb välja nii juba paar tuhat ja kauem aastat. Muudkui sureb, aga surdud ei saa.

Kus seda siin väideti, et Laar on olnud reformis? Ainus asi, mida väideti, oli see, et asi ulatub tagasi juba Laari aegadesse.

Küll aga oli IRL edaspidi pikalt reformi põhiline koalitsioonipartner.

See, et maaelu on “välja suremas” juba oma paar tuhat aastat, on täiesti jabur väide, mille peale ei oska isegi midagi kosta.

Vähegi laiema silmaringiga inimene ju teaks asju õigesti. Väljavõte vikist: “Ehkki Eesti linnad hakkasid industrialiseeruma juba 19. sajandi lõpus, jäid Eesti Vabariigis põllumajandustooted üheks põhiliseks ekspordiharuks ning ka nõukogude ajal rahuldas Eesti põllumajandus kohaliku vajaduse ja selle toodangust jätkus ka massiliseks väljaveoks ülejäänud NSV Liitu. Põllumajanduse osakaal Eesti majanduses langes järsult alles pärast taasiseseisvumist ja omandireformi, mille käigus suurmajandid (kolhoosid ja sovhoosid) lagundati ja erastati.”

Sa oled laia silmaringiga inimene, kes tsiteerib mulle vikit?
Ma mõtlesin pigem etruski ja sumeri kultuure ja rooma impeeriumi, kus kõik linnadesse kogunes…räägiti sama asja…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis ajast see Laar reformis oli?

Ja teiseks, maaelu sureb välja nii juba paar tuhat ja kauem aastat. Muudkui sureb, aga surdud ei saa.

Kus seda siin väideti, et Laar on olnud reformis? Ainus asi, mida väideti, oli see, et asi ulatub tagasi juba Laari aegadesse.

Küll aga oli IRL edaspidi pikalt reformi põhiline koalitsioonipartner.

See, et maaelu on “välja suremas” juba oma paar tuhat aastat, on täiesti jabur väide, mille peale ei oska isegi midagi kosta.

Vähegi laiema silmaringiga inimene ju teaks asju õigesti. Väljavõte vikist: “Ehkki Eesti linnad hakkasid industrialiseeruma juba 19. sajandi lõpus, jäid Eesti Vabariigis põllumajandustooted üheks põhiliseks ekspordiharuks ning ka nõukogude ajal rahuldas Eesti põllumajandus kohaliku vajaduse ja selle toodangust jätkus ka massiliseks väljaveoks ülejäänud NSV Liitu. Põllumajanduse osakaal Eesti majanduses langes järsult alles pärast taasiseseisvumist ja omandireformi, mille käigus suurmajandid (kolhoosid ja sovhoosid) lagundati ja erastati.”

Sa oled laia silmaringiga inimene, kes tsiteerib mulle vikit?

Ma mõtlesin pigem etruski ja sumeri kultuure ja rooma impeeriumi, kus kõik linnadesse kogunes…räägiti sama asja…

Sul on mingit etruskide ja sumerite kirjandust, mille põhjal väidad, et siis räägiti sama asja? irw.

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane Norstati erakondade reitingute uuring