Esileht Hobinurk Tänane Pealtnägija Sünnitusvägivallast

Näitan 15 postitust - vahemik 151 kuni 165 (kokku 165 )

Teema: Tänane Pealtnägija Sünnitusvägivallast

Postitas:

Kusjuures praktikantidest- minu esilekutsumise+sünnituse+poole sünnitegevuse pealt kaksikraseduse erakorralise keisri saaga (niiet sai sünnitatud ikka täie raha eest!) juures olid kõige rohkem abiks kaks ämmaemanduspraktikanti, kes hoolitsesid, hoidsid kätt, käisid veel hiljemgi vaatamas ja juttu ajamas, püsti aitamas keisriemmet jne. Neid mäletan rohkem kui 3 vahetust arste+ämmakaid.

Sünnitus on selline õrn asi, naine ise “hell nagu herilaserakk”, siis võimenduvad kõik suhtlemisvead ja kommunikatsiooniapsud jne+ pluss terviseriskid ja võimalus, et midagi läheb valesti või väga valesti, naised on erineva ettevalmistusega. Ja kui midagi pahasti öeldakse, jääb see selles olukorras eluksajaks meelde.  Ei ole avatuse kontrollimine jms nüüd üleliia meeldivad toimingud nagunii, valus ja paha on ka nagunii.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A huvitav, kas kusagil enne sünnitamist on võimalik õppida pressimist? Et kuidas seda õigesti teha? Mõnel inimesel ei tekigi presse, nagu üldse mitte.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles küll midagi ohtlikku pole, et lootekott ei purune. Vastupidi, lapse sünd on tema jaoks pehmem. Vanasti nimetati seda õnnesärgis sündimiseks.

No ma oleks ka tahtnud, et see k*** günekoloog poleks lootekotti avanud, pagana valus oli peale seda. Ja sellel lapsel, kelle lootekott avati on siiani väga hästi läinud, peaaegu nagu õnnesärgis sündinud, võib-olla oligi see talle looduse poolt ette nähtud. Nüüdseks juba noor täiskasvanu. Avatust old piisavalt, valud käisid regulaarselt, laps sündis vähem kui tund peale haiglasse jõudmist, KTG oli korras ja veed polnud rohelised, kas ikka oli vaja sünnitsut kiirendada?

Nagu ämmaemand lihtsalt otsustas, et teeb veed ise lahti või ikka küsis ka? Ma olen 3 last sünnitanud ja kõigil kolmel on ämmaemand küsinud, kas soovin seda või ei. Kahel korral kindlasti see kiirendas asja, kolmandal ütles ämmaemand et ta sünnib nagunii kohe. Seega ma siiski sain valida. Olen sünnitades alati saanud valida mida ma tahan ja mida mitte. Ühtegi valuvaigistit vms asja pole vajanud, keegi peale pole sundinud ka. Eks see sünnitamine ole siiski veidi meeskonnasport, sünnitaja päris üksi ei saa aga ämmaemand üksi ammugi mitte.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

Sa oled umbes nagu mu kunagi suht rumal boyfriend. Tema teadis kindlalt, et USAs pakse naisi ei ole. Kui ütlesin, et kuule, seal ju pea kõige rohkem pakse ja ülipakse inimesi maailmas, siis kostis, et tema vaatab USA sarju ja seal kõik väga püssid saledad naised…

Nii et kui välismaiste sarjadega võrrelda tahad, siis kasuta näiteks meie kohalikke fiktiivseid haiglasarju.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

Sa oled umbes nagu mu kunagi suht rumal boyfriend. Tema teadis kindlalt, et USAs pakse naisi ei ole. Kui ütlesin, et kuule, seal ju pea kõige rohkem pakse ja ülipakse inimesi maailmas, siis kostis, et tema vaatab USA sarju ja seal kõik väga püssid saledad naised…

Nii et kui välismaiste sarjadega võrrelda tahad, siis kasuta näiteks meie kohalikke fiktiivseid haiglasarju.

Ta vaatas ainult lavastatud seriaale. Mina vaatan ka dokumentaalne.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta vaatas ainult lavastatud seriaale. Mina vaatan ka dokumentaalne.

Harold Shipmanist?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta vaatas ainult lavastatud seriaale. Mina vaatan ka dokumentaalne.

Aga loe ajakirjandust ka. Nt NHSist Ühendkuningriigis ja sellest, mis seal toimub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

Sa oled umbes nagu mu kunagi suht rumal boyfriend. Tema teadis kindlalt, et USAs pakse naisi ei ole. Kui ütlesin, et kuule, seal ju pea kõige rohkem pakse ja ülipakse inimesi maailmas, siis kostis, et tema vaatab USA sarju ja seal kõik väga püssid saledad naised…

Nii et kui välismaiste sarjadega võrrelda tahad, siis kasuta näiteks meie kohalikke fiktiivseid haiglasarju.

Ta vaatas ainult lavastatud seriaale. Mina vaatan ka dokumentaalne.

Alguses rääkisid ju “välismaa arvukatest haiglaseriaalidest”. Või pead neid dokumentaalideks?

Pole Eesti meditsiinisüsteemil häda midagi. Probleeme ja halbu arste on igal pool, mitte ainult Eestis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A huvitav, kas kusagil enne sünnitamist on võimalik õppida pressimist? Et kuidas seda õigesti teha? Mõnel inimesel ei tekigi presse, nagu üldse mitte.

Kõige õigem on laps välja hingata, mitte pressida (jääb lahkliha terveks). Keha teab mida teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

Sa oled umbes nagu mu kunagi suht rumal boyfriend. Tema teadis kindlalt, et USAs pakse naisi ei ole. Kui ütlesin, et kuule, seal ju pea kõige rohkem pakse ja ülipakse inimesi maailmas, siis kostis, et tema vaatab USA sarju ja seal kõik väga püssid saledad naised…

Nii et kui välismaiste sarjadega võrrelda tahad, siis kasuta näiteks meie kohalikke fiktiivseid haiglasarju.

Ta vaatas ainult lavastatud seriaale. Mina vaatan ka dokumentaalne.

Alguses rääkisid ju “välismaa arvukatest haiglaseriaalidest”. Või pead neid dokumentaalideks?

Pole Eesti meditsiinisüsteemil häda midagi. Probleeme ja halbu arste on igal pool, mitte ainult Eestis.

Jah leidub ka dokumentaalseid haiglaseriaale, muideks. Aga mul on piisavalt kogemust maailmast ja väilismaiseid sõpru. Eestlaste suhtlemisoskus on kehvake ja meditsiiniasutused pole siin erand, kus on palju arenguruumi.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah leidub ka dokumentaalseid haiglaseriaale, muideks. Aga mul on piisavalt kogemust maailmast ja väilismaiseid sõpru. Eestlaste suhtlemisoskus on kehvake ja meditsiiniasutused pole siin erand, kus on palju arenguruumi.

Mulle tundub, et ei ole piisavalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaa arvukatest haiglaseriaalidest on silma hakanud, et patsiente koheldakse alati väga hellalt, isegi kui tegemist mölakaga. Eestis ei taha nõukaaeg meditsiinist välja minna.

See ei ole nüüd küll pädev võrdlusmaterjal! Eesti on väga eesrindlik kõikide alternatiivsete valuvaigistite, poosivaliku, vesisünnituse jnejne vallas! Usas sünnitad selili laual, jalad pukis ja ei mingit kobinat! Sa seda pole oma haiglaseriaalides näinud, tõesti või? Eestis on ammu sünnituse vallas “nõukaajast” valgusaastate kaugusele jõudnud, mõni suhtlemispuudeline (ja mitte alati pensionieas) personaliliige jne tuleb ikka ette.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Assa süda, sünnitusvägivald on hobi!?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A huvitav, kas kusagil enne sünnitamist on võimalik õppida pressimist? Et kuidas seda õigesti teha? Mõnel inimesel ei tekigi presse, nagu üldse mitte.

Kõige õigem on laps välja hingata, mitte pressida (jääb lahkliha terveks). Keha teab mida teha.

Lapse välja hingamine toimib siis, kui keha teeb koostööd. Kui presse ei teki, siis jäädki hingama, aga laps on ikka sünnitusteedes kinni.

Mul ei tekkinud esimese sünnituse ajal presse. Proovisin igas asendis, järi peal, püsti, käpukil, selili ja külili ja laps ei liikunud mitte kuhugi, kuigi täisavatus oli olnud juba mitu tundi. Mul käisid pärast täisavatuse tekkimist tuhud 4-5 minutise vahega edasi, aga presse ei olnud lihtsalt. Pressisin lapse toore jõuga välja 3.5 tundi pärast täisavatuse tekkimist, kui juba “ähvardati” vaakumi ja lahklihalõikega. Jäin kusjuures võrdlemisi terveks, üksikud pisted tehti.

Teise lapse sündimine oli võrreldes esimesega nagu öö ja päev. Tuhud kiirenesid kuni umbes 1-minutilise intervallini, siis oli täisavatus, kaks korda õrnalt pressisin ja laps oli lupsti väljas. Siis ma sain aru, millised on need pressid, millest teised rääkinud olid. Pärast teist sünnitust sain 100% veendumusega öelda, et esimesel sünnitusel mul presse ei tekkinudki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 151 kuni 165 (kokku 165 )


Esileht Hobinurk Tänane Pealtnägija Sünnitusvägivallast