Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane rääkimata lugu – kooliteema

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Tänane rääkimata lugu – kooliteema

Postitas:
Kägu

Vaatasin saadet ja olen ärritunud.

Algul püüti mulje jätta, et kõigil koolilastel lõpmata raske, hiljem keerati see erivajadustega laste teemaks. Saatejuht on kaasatundva ja võltsi häälega. Pidevalt näidatakse lavastatud klippi, kus poiss viskab töövihiku kord kaamerasse, siis teisele lapsele pähe, kusjuures kindlasti lapsed vaatavad seda saadet ja näevad mida, eeskuju?!

Tegelikkuses on kooliprogramme võrreldes vene ajaga, kui mina koolis käisin, tohutult kärbitud. Koolipäevi on nädalas mitte kuus nagu vanasti, vaid viis.

Kooliprogrammist, küll keskkooliastmest, on kadunud astronoomia, bioloogiat on tohutult kärbitud, minu lastel polnud vaja lahendada mingeid geneetika ülesandeid, mis oli omal ajal niiii põnev! Nüüd on ainult puhas kergelt meeldejääv teooria.

Täiesti valesti püstitatud saade!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
KatuMannu

RE: Tänane rääkimata logu – kooliteema

Hea, et sul on oma arvamus vähemalt.
Ise ei viitsi sellesse jurasse üldse süveneda.

Please wait...
Postitas:
talent

Rääkimata logu?

Please wait...
Postitas:
KatuMannu

No raisk, kes see julge oli, kes mind miinustas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et sinul ja sinu lastel pole õppimisega probleeme olnud, ei tähenda, et teistel neid pole või et neid üldse pole.
Erivajadused ja õpiraskused mitmetes erivormides(nähtavad ja mitte kohe nähtavad) on olemas.
Kergemaks küll koolides läinud ei ole. Ma õppisin ka koolis joonestamist, lükatiga ja arvelauaga arvutamist, neid jah koolis pole enam. Selle eest on muud asjad, peale selle on keeleõpe väga muutunud. Kasvõi 5 -6 klassi loodusõpetus on hoopis keerulisem, kui mul omal ajal. Reaalidest ei hakka rääkimagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen oma lapsega õppinud koos 1-4 klass.
algul oli kohutav. pildus vihikuid ja pliiatseid, vihkas õppimist. kõige jubedam raskus oli lugemine. aga kui lugeda ei oska, siis pole lihtsalt võimalik ühestki ainest aru saada.
aga lõpuks me oleme ikka lapse ree peale saanud.
on viiendas klassis. läheb ikka keskmiselt. on palju parandamas käimisi, aga see ongi tema õppimise stiil. see mulle küll ei meeldi, õpetajatele lisakoormus. aga siiski on tunnistusel vaid mõni kolm.
huvitav oli aga see, et laps, kes ongi selline laps, nagu saates näidati, arvas, et nende klassis pole ühtegi sellist last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

erivajadused ja õpiraskused on loomulikult olemas, on alati olnud ja eks jäävad ka- selle vastu ei vaidlegi, aga väide, et KÕIK lapsed on stressis ja õppeprogrammid on tunduvalt raskemad, ei pea küll üldisemalt paika, vähemalt mitte põhikooli osas, sealt on ikka päris palju ära kärbitud, lisaks õpitakse ju aasta kauem.
see muidugi ei tähenda, et lapsed üldse stressis ei ole, aga need põhjused on suuresti juba mujal, olgu selleks siis vale koolivalik, liigsed ootused, suhtlemis- või käitumisprobleemid (enda või teiste), kodused mured vmi

pean ka mina tunnistama, et päris tükk aega ma mõtlesin, et mis selle saate mõte on, oleks võinud nagu kohe asjani jõuda, miks pidi nii pikalt aiaaugust jahuma?

Please wait...
Postitas:
talent

[small]KatuMannu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No raisk, kes see julge oli, kes mind miinustas?[/tsitaat]

Vabanda, aga kas see läheb sulle tõesti korda?
Ma saan pidevalt miinusied (kui keegi neist räägib, sisi tuleb meelde vaadata ka), aga ma ei ütleks, et mu päev neist ilusamaks/ inetumaks läheks.
Kas sina eeldad, et kõikidel on sinuga sama arvamus?

Please wait...
Postitas:
fia karl-iisak

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kooliprogrammist, küll keskkooliastmest, on kadunud astronoomia, bioloogiat on tohutult kärbitud, minu lastel polnud vaja lahendada mingeid geneetika ülesandeid, mis oli omal ajal niiii põnev! Nüüd on ainult puhas kergelt meeldejääv teooria.

[/tsitaat]
Ongi nii? Sa krdi krt ja mina omal ajal mõtlesin et mina nende geneetika ülesannete kätte lõpen ja kool jääbki lõpetamata. Ja astronoomia omakorda oli uskumatult huvitav, mulle väga meeldis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan pealkirja pärast, ei tulnud mul välja ei sidekriips ega sõna \”lugu\”, aga ma olin ärritunud, nii et palun vabandage mind.

————————-
Parandatud. Saate parandusi teha ka ise, klõpsates postituse all olevat \”Muuda\”. Moderaator.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]KatuMannu kirjutas:[/small]

Vabanda, aga kas see läheb sulle tõesti korda?
Ma saan pidevalt miinusied (kui keegi neist räägib, sisi tuleb meelde vaadata ka), aga ma ei ütleks, et mu päev neist ilusamaks/ inetumaks läheks.
Kas sina eeldad, et kõikidel on sinuga sama arvamus? [/tsitaat]kuule ära targuta, koguaeg üks ja sama mula.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see pealkiri on üsna tabav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]erivajadused ja õpiraskused on loomulikult olemas, on alati olnud ja eks jäävad ka- selle vastu ei vaidlegi, aga väide, et KÕIK lapsed on stressis ja õppeprogrammid on tunduvalt raskemad, ei pea küll üldisemalt paika, vähemalt mitte põhikooli osas, sealt on ikka päris palju ära kärbitud, lisaks õpitakse ju aasta kauem.
[/tsitaat]Varem oli ju null klass, ajal kui põhikool oli 8klassiline. Seega ikka 9aastat.
Ma nii huvi pärast küsin, et paljud on teist lugenud praegus algklasside ja põhikooli õppekavasid? Võrrelnud neid endistega?Mälestuste põhjal ei saa midagi kinlat väita, aeg teeb nendega oma töö. Ma nii julgelt ei tuleks rääkima, et lastel täna kergem, kui varem, minu arvates peab laps tänasel päeval algklasside lõpuks ikka kõvasti rohkem teadma, kui mina omal ajal.
Ei tea kas paarikümne aasta vanuseid õppekavasid on ka võimalik kuskilt lugeda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud õpetajadki just tõdevad, et kooliprogramm on raskemaks läinud võrreldes varasemaga. Mina lõpetasin kolm aastat tagasi, ning kokku oli mul gümnaasiumi osas 22 õppeainet (minu vanemad väidavad, et neil oli kergem ning tunduvalt vähem aineid, mida nägin ka nende tunnistuselt.) Geneetika ülesandeid tegime samuti, selleks kulus terve veerand. Mis mõttes saab bioloogia olla kooliprogrammis kärbitult? Avastusi selles valdkonnas tehakse ju pidevalt, bioloogia ning ka teised teadusaineid on 20 aastaga palju arenenud–osad vanasti õpetatud teooriad ei ühti enam praegusega üldse ja on tõestatud valeks.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
kuule ära targuta, koguaeg üks ja sama mula. [/tsitaat]

Kui kogu aeg üks ja sama mula, siis palun siia copy paste-i. Enda teada kirjutasin (vastasin) esimest korda sellisele vastusele. Ja ilmselgelt mitte sulle.
Saa palun oma rootsikruiisist kord üle. Igavaks läheb juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui kogu aeg üks ja sama mula, siis palun siia copy paste-i. Enda teada kirjutasin (vastasin) esimest korda sellisele vastusele. Ja ilmselgelt mitte sulle.
Saa palun oma rootsikruiisist kord üle. Igavaks läheb juba.[/tsitaat]sry, rootsikruiisid pole minu teema.
copy sinu postitusest:
Ma jätkuvalt imestan, et need miinused-plussid nii eluolulised on. No huu keers, mitu miinust mu jutule järgneb? Kuidas seda saab üldse tõsiselt võtta? Ja kohe nii tõsiselt, et selle järgi oma väljaütlemisi reguleeritakse? Isegi anonüümselt!
ja link: http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=8796927

Please wait...
Postitas:
talent

Nii.
Need see tekst on minu kirjutatud ja edasi?
Kuidas see hetkel siia puutus, võid selgitada?

Ma olen aru saanud, et miinused-plussid on kelelelgi eluolulised, samamoodi kui arhiivides kaevamisedki. Selle jaokspeab muidugi A:
* kas eriline mälu olema
või B:
* eriline huvi olema.
Kellelgi tundub mõlemat olema ja soovib paaniliselt kontakteeruda.

Sinu ekspansiivne huvi minu persooni vastu on arusaamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nii.
Need see tekst on minu kirjutatud ja edasi?
Kuidas see hetkel siia puutus, võid selgitada?

Ma olen aru saanud, et miinused-plussid on kelelelgi eluolulised, samamoodi kui arhiivides kaevamisedki. Selle jaokspeab muidugi A:
* kas eriline mälu olema
või B:
* eriline huvi olema.
Kellelgi tundub mõlemat olema ja soovib paaniliselt kontakteeruda.

Sinu ekspansiivne huvi minu persooni vastu on arusaamatu.

[/tsitaat]vaata, ma olen täiskasvanud inimene ja ma saan ise otsustada, mis on mulle oluline, millest ma kirjutan jne. sulle aga meeldib kõrvalt tänitada, et vot tee hoopis nii. sellised targutajad jäävad silma, paratamatult, ära end nii tähtsaks pea. nojah ja rookie oled sa ka – edasijõudnud ei kääksu nii palju/on avatumad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varem oli ju null klass, ajal kui põhikool oli 8klassiline. Seega ikka 9aastat.
Ma nii huvi pärast küsin, et paljud on teist lugenud praegus algklasside ja põhikooli õppekavasid? Võrrelnud neid endistega?Mälestuste põhjal ei saa midagi kinlat väita, aeg teeb nendega oma töö. Ma nii julgelt ei tuleks rääkima, et lastel täna kergem, kui varem, minu arvates peab laps tänasel päeval algklasside lõpuks ikka kõvasti rohkem teadma, kui mina omal ajal.
Ei tea kas paarikümne aasta vanuseid õppekavasid on ka võimalik kuskilt lugeda?[/tsitaat]

nullklassis ei käinud enamus lapsi, see oli pigem nendele lastele, kes e käinud lasteaias. Mina ei käinud 0 klassis, sünniaasta 1971. Ja käisime seega jah aasta vähem koolis. Minul jäi 11, klass niiöelda vahele, 10 klassist läksime 12 klassi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varem oli ju null klass, ajal kui põhikool oli 8klassiline. Seega ikka 9aastat.
Ei tea kas paarikümne aasta vanuseid õppekavasid on ka võimalik kuskilt lugeda?[/tsitaat]

0 klassi polnud minu teada küll kohustuslik. Mina seda küll ei läbinud, küll pani mu ema õe sinna, kuna õel polnud 6-aastaselt lugemine veel selga. 0-klass oli midagi praeguse eelkooli taolist.

Kindlasti on tänapäeval keerulisem loodusõpetuse õppekava põhikoolis ning ka ajalugu (alates 6. klassist – väga hea ja põhjalik õpik). Hoopis vähem õpitakse aga emakeelt ja kirjandust.

Erinevate õppeasutuste õppekavad on kättesaadavad arhiivist.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
vaata, ma olen täiskasvanud inimene ja ma saan ise otsustada, mis on mulle oluline, millest ma kirjutan jne. sulle aga meeldib kõrvalt tänitada, et vot tee hoopis nii. sellised targutajad jäävad silma, paratamatult, ära end nii tähtsaks pea. nojah ja rookie oled sa ka – edasijõudnud ei kääksu nii palju/on avatumad.[/tsitaat]

Absoluutselt mitte minu vastusega haakuv tekst (mis puutub siia sinu täisealisus?), aga vastan nii:

Mina avaldan arvamuse. Sulle see ei meeldi. Natukese aja pärast nimetad mind \”tänitajaks\”. Ikka selle pärast, et ma ei arvanud nii nagu sa eeldasid.
Noh, ja siis, kui ma peaks mainima, et eesti keele solkijad on minu jaoks inetud inimesed, tuled sa kindlasti harja mingi samasuguse asjasse mittepuutuva mõtteteraga, mida põhjendada ei oska.
Kordan veelkord – sina otsid minuga kontakti, mitte vastupidi.

Tänaseks head ööd sulle, võid omaette edasi kirjutada, ei sega mind (küll aga segan mina sind? Miks küll, edasijõudnu? Miks?).

Please wait...
Postitas:
KatuMannu

Talent, siin on mu vastused:

K:Vabanda, aga kas see läheb sulle tõesti korda?
V: Ei vabanda, sest tegelikult oli see postitus möeldud mönitusena, irooniga, sarkasmiga, millega iganes.

K:Kas sina eeldad, et kõikidel on sinuga sama arvamus?
V: Oled kuulnud väljendist ”On olemas MINU arvamus ja VALE arvamus” ? Ei minake ei eelda mitte midagi.

Su targutamine käib nats närvidele, kui väga aus olla 🙂

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane rääkimata lugu – kooliteema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.