Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane Rääkimata lugu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Teema: Tänane Rääkimata lugu

Postitas:
Kägu

RE: Tänane Rääkimata lugu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuule anna andeks miks peaks võõras kellegi teise võõra lapse käest kinni võtma kui esimest korda näeb?[/tsitaat]
mis võõraga. oma laps ju oli ???

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reili oli ise erivajadusega ja laps erivajadusega. Arvan, et lapse õnn on täna see, et ta saab kasvada oma vanaemaga mitte lastekodus. Saate eesmärk on vast rääkida erinevaid lugusid, et meie sallivustase tõuseks ja teadmine, et meie ümber on väga erinevaid inimesi väga erinevate saatustega. Kahjuks ei ole meie väike vaene riik täna võimeline pakkuma sellisel tasemel teenuseid, et erivajadusega inimesed saaksid erivajadusega lapsi kodus kasvatada. Meie ei ole ka ju valmis veel suurema maksukoormusega, et kõigi vajadusi arvestada. Tähelepanelik vaataja vast nägi isegi, et tüdruku valikud olid elada emast eraldi noormehega, kel probleemid. Kahjuks ei ole ju võimalik anda last sõltuvusprobleemidega inimesele katsetamaks emaks olemist. Probleem oli pigem selles , et lisaks puudele oli ka veel sõltuvusprobleemid.

Please wait...

Postitas:
Kägu

tuleb välja et puudega inimesel polegi õigust lapsi saada ega ka kasvatada.Sõltuvusest on ju võimalik võõrutada, tuleb vaeva näha ja korraliku tugivõrgustikuga saaks Reili laste kasvatamisega hakkama, aga Eestis ei ole see kahjuks võimalik.Kellegil pole raha ega ka tahtmist sellega tegeleda.Nagu alati on lihtsam laps anda kasuperre, kurb aga tõsi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuule anna andeks miks peaks võõras kellegi teise võõra lapse käest kinni võtma kui esimest korda näeb?[/tsitaat]No ma annan andeks aga see saatejuht oli siis lapsele rohkem oma kui oma ema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]tuleb välja et puudega inimesel polegi õigust lapsi saada ega ka kasvatada.Sõltuvusest on ju võimalik võõrutada, tuleb vaeva näha ja korraliku tugivõrgustikuga saaks Reili laste kasvatamisega hakkama, aga Eestis ei ole see kahjuks võimalik.Kellegil pole raha ega ka tahtmist sellega tegeleda.Nagu alati on lihtsam laps anda kasuperre, kurb aga tõsi[/tsitaat]No sellisel juhtumil nagu antud saates kindlasti pole tark tegu lapsi saada. Ei saa endagagi hakkama. Mis elu see on sellel lapsel?! Kes siin räägivad, et tugiisik ja andke aga lapsele võimalus jne… Uskumatu ikka! Või meenutage eelmise nädala lugu. No elab jah see poiss aga mis elu see on? Täisväärtuslik lapsepõlv. Tulevikus elab ennast teiste peal välja…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ma annan andeks aga see saatejuht oli siis lapsele rohkem oma kui oma ema? [/tsitaat]Mulle jäi kuidagi selline mulje, nagu see polnud selle tüdruku laps, vaid saatejuhi enda laps.

Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma annan andeks aga see saatejuht oli siis lapsele rohkem oma kui oma ema? [/tsitaat]
Vabandust ajasin segi kohaga, kus saatejuhil oli enda laps kaasas kui mindi sinna ilusalongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kellel on õigus Eestis lapsi saada?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ootasin peale saadet kommentaari kelleltki, kes tunneb saates olnud inimesi. Ainult nii saab tõe teada. Seepärast kommenteerisin ka Meie inimeste Saaremaa Seila lugu, kuna oli näha, et saadet vaadates ei saada millestki aru.
Selles rääkimata loos oli näha, et ka saatejuht sai aru, et Reili ei suuda lapsi kasvatada. Nüüd siis teame rohkem loo tagamaadest. Aitäh!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reili ema jutt oli ka ikka väga imelik. Temast õhkus lausa vaenu oma tütre vastu, selleasemel et tütrele toeks olla.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust ajasin segi kohaga, kus saatejuhil oli enda laps kaasas kui mindi sinna ilusalongi.[/tsitaat]Mulle tundus kuidagi kohatu, et saatejuht sinna oma umbes sama vana poja sinna kaasa võttis.

Tegelikult hästi segane ja pealiskaudne saade oli.
Saatekülaliste jutust ei saanud kohati aru, sest diktsioon oli kehv ning halb heli kuidagi võimendas seda.

Saate lõpp oli väga imelik. Carmenil hakkas just kui mingil momendil järsku väga kiire. Hästi ruttu tassis padjad, potid-pannid autost tuppa ja andis ilma emotsioonideta üle, justkui rutiinselt, konveieril käis kõik.
See on siis nagu juba tavaks saanud selle saate kohustuslik osa, mida enam ei suudeta kuigi veenvalt välja mängida…

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui minu teha oleks, siis see nii olekski. No vähemalt vaimupuudega inimesed võiks vähemalt mitte lapsi teha/saada. Kuhu me sellega jõuaks kui olekski abilised sellistes peredes? See juba näitab, et inimese ei saa ise hakkama kasvatamisega, ei peaks nad ka lapsi saama. Huvitav, et kui loomadest räägitakse, siis küll arutletakse, et ärge võtke koeri kui te nendega tegeleda ei suuda jne. Aga justkui normaalne oleks, et inimene, kes ei suuda oma lapse eest hoolitseda, üritab seda sellegipoolest.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen Reiliga kokku puutunud. Persse keeratud elu kahjuks. Praegu ta ei saaks lastega hakkama. Kogu südamest soovin, et saaks. Ema ma ei tea-tunne ja seetõttu ei oska tema kohta midagi öelda, kuid teoorias olen tugev ja sellistel puhkudel mõtlen ikka, et kui ema laseb tütart vägistada oma mehe poolt, isegi, kui see alles pärast välja tuleb, siis see ema peaks võtma ikka kogu vastutuse, et ülejäänus talle alati toeks olla. Lapsega kohtumisel ei pea ju see jorss kaasas olema ja seni kuni ta ämmalt süüa ei küsi, siis elagu koos Reiliga ja õnnelikult. Selles sots-töötaja suhtumises julgen ka kahelda (olen temagagi asju ajanud), kuigi saates paistis ta üsna mõistlik.

Please wait...

Postitas:
Kägu

minu lapsepõlve kuulusid raske vaimse puudega naabripoiss ja tema ema. poisi isa oli enam-vähem normaalne. tagantjärgi nende elule mõeldes on ime, et poiss ellu jäi. no kukkus näiteks rohkem kui meetri kõrguselt asfaldile, ema ei näinud asjas probleemi. ema ise oli ka umbes 5-6aastase tasemel, jooksis mööda õue ringi ja mängis lastega. rääkis kõigile kõike oma isiklikust elust jne.
umbes 15 a tagasi nad kolisid kuhugi maale elama. läksid lahku ning ema ja poeg peaksid praegu elama kusagil hooldekodus.
raske vaimse puudega inimene lihtsalt ei suuda tajuda, mida tähendab vastutus lapse eest ning see polegi tema süü. ta võib ju oma last armastada, kuid nagu ei saa pere vanem laps vastutada pisikese õe-venna eest, ei saa ka lapsemeelne täiskasvanu sellega hakkama.
antud loos võiks reili ema või sots töötaja juuresolekul vahepeal lastega kohtuda, kuid neid kasvatama pole ta küll ise võimeline.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen Reiliga kokku puutunud. Persse keeratud elu kahjuks. Praegu ta ei saaks lastega hakkama. Kogu südamest soovin, et saaks. Ema ma ei tea-tunne ja seetõttu ei oska tema kohta midagi öelda, kuid teoorias olen tugev ja sellistel puhkudel mõtlen ikka, et kui ema laseb tütart vägistada oma mehe poolt, isegi, kui see alles pärast välja tuleb, siis see ema peaks võtma ikka kogu vastutuse, et ülejäänus talle alati toeks olla. Lapsega kohtumisel ei pea ju see jorss kaasas olema ja seni kuni ta ämmalt süüa ei küsi, siis elagu koos Reiliga ja õnnelikult. Selles sots-töötaja suhtumises julgen ka kahelda (olen temagagi asju ajanud), kuigi saates paistis ta üsna mõistlik.[/tsitaat]
kuidas ema lasi tütart vägistada? enamik lastevastast seksuaalvägivalda on toime pandud pereliikmete või lähisugulaste poolt, kahjuks. ette ei osata seda tavaliselt ju näha. praeguses loos pöörduti politseisse ning mees sai karistuse. tihti hoiab ema hoopis vägistaja poole ning vaikib loo maha. mulle jättis ema küll sümpaatse mulje ja pisipoiss on lausa üliarmas:)

Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ehk tütar ise või mõni kõrvaline teadja/kuulja/nägija pöördus politseisse ja seetõttu on ema oma vigase tütre vastu nii vaenulik?
Sellest segasest saatest jäi tunne, et ema lausa vihkab oma tütart. Tütre tõttu jäi heast kepivennast ilma?

Please wait...

Postitas:
Kägu

eelmise saate tapjapaarist oli reili igal juhul sümpaatsem. reili oli vähemalt totu ja tahtis endale uut mänguasja. eelmises saates oli täiemõistusliku vananeva mehe ja tema vaimupuudega naise kogu tegevus suunatud oma poja pikale ja piinavale tapmisele. perekooli enamiku arvates tegi ta seda suurest armastusest poja vastu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga ehk tütar ise või mõni kõrvaline teadja/kuulja/nägija pöördus politseisse ja seetõttu on ema oma vigase tütre vastu nii vaenulik?
Sellest segasest saatest jäi tunne, et ema lausa vihkab oma tütart. Tütre tõttu jäi heast kepivennast ilma?[/tsitaat]

Mind häiris ka see ema seal. Ema ise põhimõtteliselt rikkus oma niigi haige lapse elu ära. Raseduse ajal tegi midagi valesti ja siis võttis omale mingi alkohooliku ,kes tema tütart vägistas ka veel takkapihta ja nüüd seletab, et tütar jõlkus ringi ja jõi ,elada ei oska jne mida veel. Selleasemel oleks pidanud tütrele abi andma ja kui ise ei oska/taha, siis otsima mujalt. Õudne, kus kritiseeris tütart vaid. Nagu ise oleks puhas tüdruk. Ja see, et tütar elab alkohoolikuga. No ema andis eeskuju ju. Mida muud see tütar peaks oskamagi. Muidugi ma sain aru, et tütar pole ilmselt tõesti õige lapsi kasvatama, aga ema rääkis nii,nagu kõik oleks tütre süü.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas kõik need vaesed, paljulapselised pereemad, kes on aegade jooksul teleekraanilt läbi jooksnud, on paremad kui see Reili? Sõna otseses mõttes debiilikud sigivad nagu küülikud ja kuskil laudas siis elavad oma kümne lapsega, mehed vahetuvad kindlasti tihedamini kui nende emade aluspesu. Pole majades ei vett, sooja ega süüa lastele, kõik on must ja räpane. Miks sellistelt lapsi ära ei võeta? Ka enamus on alkohoolikud, perevägivald. Aga mitte midagi ei tehta.
Nüüd siis üks noor inimene ei saa oma last kasvatada? Ja teine laps anti tema litsist emale, kes jumal teab, mis orgiaid oma kodus korraldab ja kindlasti vägistatakse ka see laps mõne tema joodikust mehe poolt.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb lugu oli, aga Carmen….mis värk on?
Ta on näost nii ilus naine. Kohe kordi meeldib mulle rohkem kui Kirsti või Krista Lensin. Aga need pole enam kurvid ju :S
Võta end käsile, sa oled väga ilus naine!

Please wait...

Postitas:
Kägu

tuleks ikka lähtuda lapse huvidest, mitte ema – kes nüüd tahan last kavstada! ega ikka ei hakata testima, et kas saab hakkama või mitte.
Julm küll- aga selliste naiste puhul tuleks ikkagi kõne alla steriliseerimine või vähemalt tuleks neile paigalda spiraal.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]tuleks ikka lähtuda lapse huvidest, mitte ema – kes nüüd tahan last kavstada! ega ikka ei hakata testima, et kas saab hakkama või mitte.
Julm küll- aga selliste naiste puhul tuleks ikkagi kõne alla steriliseerimine või vähemalt tuleks neile paigalda spiraal.
[/tsitaat]

Kuna naine on vägistatud, siis tuleks ta ka steriliseerida?
Teda tuleb aidata. Elu uuesti õpetada armastama. Tema madal enesehinnang tõsta uuesti sinna kus oli enne vägistamist. Lapsepõlv kaob samal hetkel, kui naist vägistatakse. Ja kuhjaga probleeme saab ta kaasa järgnevaks eluks, mis tuleks lahendada. Üksi paraku on sellega väga raske hakkama saada. Tean seda ise, kuna ma olin 8 aastane, kui see minuga juhtus. Koolis oli mul peale seda tähelepanuhäire ja poisse kartsin kui tuld. Rääkimata MILJONIST muust asjast, mis mu peas ringlesid sel ajal. Nüüd olen 34 ja enamvähem olen saanud üle kõigist oma kompleksidest. Aga tänu mu mehele. Ja see jama hakkas lõppema mul alles 30.-ne aastaselt.
Mul on lapsed. Muidugi kardan ma nende pärast. Kogu aeg mõtlen, kuidas neid kaitsta. Mehega on sellest ka räägitud.
Aga kui mind oleks sellepärast steriliseeritud, et mind vägistatud on, siis oleks mu elu ikka tohutult hullem.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Rate.ee-s on näha Reili pilte ja mõnel pildil on ta oma tütrega.
Reili on tütrega kohtunud ja see näitab,et ta ikkagist üritab.
Aga miks räägiti saates,et ta polegi kohtunud tütrega kuigi on

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja see oli ka kummaline, et pojaga kohtudes ei mingeid emotsioone, oleks käestki kinni võtnud vms… Pritson-Tamme siis käis poisiga, Reili kulges omasoodu, see juba näitab midagi..[/tsitaat]
ta ei osanudki lapsega kontakti saada.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja see oli ka kummaline, et pojaga kohtudes ei mingeid emotsioone, oleks käestki kinni võtnud vms… Pritson-Tamme siis käis poisiga, Reili kulges omasoodu, see juba näitab midagi..[/tsitaat]

Kulla inimene, see oli ju saatejuhi enda poeg! Reilil olid vägagi emotsioonid, kui ta pojaga pargis kohtus. Kahju, nii krdi kahju on sellistest inimestest. Mina ei saanud aru, kuidas saab emalt lapse ära võtta juba sünnitusmajas?
Miks Reili ema ei võta tütart enda juurde elama, koos saaksid nad kenasti Reili lapsed üles kasvatada. Vaene Reili, mida ta üle on pidanud elama ja ei mingit abi. Kerge on teist inimest hukka mõista. Kindlasti ei ole Reili selles süüdi, et tema elu on selliseks kujunenud. Südamest loodan, et ta oma elu korda saaks!

Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean ka seda, et Reili on käinud nõustaja juures, korduvalt. Isegi paarinõustamises. Ta püüab.

Please wait...

Postitas:
talent

Postitas: Kägu (mõtlen elu üle) | 12/01/2012 20:41

justnimelt OLI alkoholi lembene ja noor.arvan et Reilile peaks andma võimaluse omi lapsi kasvatada.Kõik ei ole nii must ja valge,miks ei anta inimesele isegi võimalust.Kus on kirjas kriteeriumid millele vanem peab vastama?andke nüüd tuld, kes halvustada tahab
Tsiteeri Vasta Muuda Kustuta LaidaKiida|Hinne: -8.32667268469E-15%

Mis miinustamissüsteem see on ???

Please wait...

Postitas:
oravatirts

Minul oli väga südant lõhestav seda vaadata. Süüdi on siin siiski selle Reili EMA ise. Esiteks ei olnud ta ka ise mingi kullatükk oma noorus ajal, kui rase oli ja pärast puudega lapse sündi kohtleb teda ükskõikselt. Hulkuma hakatakse ikka siis, kui kodus puudub vanemlik hoolitsus ja armastus. Ema võttis pisipoja enda kasvatada aga teine laps? Isiklikult ma ei kujutaks ette, et laseksin oma lastelastel lastekodus kasvada :S Milline suhtumine oli sellel emal, kui sai kokku Reili oma pojaga. Rohkem toetust võiks see ema anda oma lapsele, mitte süüdistada Reilit. Esmalt pilk peeglisse ja vaadaku oma vigu minevikus!!!! Aga saate enda kohta arvan, et poleks pidanud seda eetrisse laskma, Õudne :S

Please wait...

Postitas:
Kägu

mis selle ema nimi on????? väga tuttav tüüp tundus olema, mingi a la 15 aastat oli ju võrus vist…………

Please wait...

Postitas:
Elwi

Reili ema oli ise kohutav ema, lapsed olid näljas ja said peksa, viskas ise nad õue hulkuma kui kõrini sai ja nüüd sellisele on antud lapselaps kasvatada? Mis haige ühiskond. See sotstöötaja on kas selle muti sõbranna või lihtsalt ära ostetud.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänane Rääkimata lugu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.