Esileht Koolilaps Tänapäeva laste areng

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Tänapäeva laste areng

Postitas:
Kägu

9-aastasel kindlasti ei lubaks end tjuunida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätaks küüned-soengud-riided kõrvale, lapsed ikka tahavad katsetada ja suuremate moodi välja näha, aga üldiselt arenevad tänapäeva lapsed juba füüsiliselt kiiremini. Kui vaatan kasvõi enda viienda klassi tütre klassikaaslasi, siis väga paljusid neist 11-12-aastastest võiks pidada 14-15-aastaseks, füüsiliselt palju küpsemad kui vanus ütleks. Noorem laps on mul 9-aastane, mõnikord on endalgi teda vaadates raske teda “lapseks” nimetada, juukseid ei lokita ja nabapluusi ei kanna, aga olek, füüsis, jutt, mõtted – need on ikkagi eelteisemelise omad, mis sest, et käib alles kolmandas klassis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätaks küüned-soengud-riided kõrvale, lapsed ikka tahavad katsetada ja suuremate moodi välja näha, aga üldiselt arenevad tänapäeva lapsed juba füüsiliselt kiiremini. Kui vaatan kasvõi enda viienda klassi tütre klassikaaslasi, siis väga paljusid neist 11-12-aastastest võiks pidada 14-15-aastaseks, füüsiliselt palju küpsemad kui vanus ütleks. Noorem laps on mul 9-aastane, mõnikord on endalgi teda vaadates raske teda “lapseks” nimetada, juukseid ei lokita ja nabapluusi ei kanna, aga olek, füüsis, jutt, mõtted – need on ikkagi eelteisemelise omad, mis sest, et käib alles kolmandas klassis.

See on see lapsepõlve lühendamine ja teismeea lõputuseni pikendamine.

Minul endal (saan varsti 50) algas puberteet 10-aastaselt 3. klassis. Kusjuures mu ema oli mind juba ette hoiatanud, et meie suguvõsas kõigil naistel ongi nii, oli ka mu kadunud vanaemal, kelle sünniaeg oli 120 aastat tagasi.

Ja näiteks Jeesus Kristus oli sündinud 14-aastasest emast.

Seega ei arva, et tänapäeval lapsed kuidagi targemad või küpsemad oleksid kui näiteks 100 aastat tagasi. Keha küpseb ikka omasoodu, omas rütmis. Mis “olekusse” puutub, siis eks siin mängib rolli ka mingite tegevuste/mõttemallide suurem populariseerimine. Näiteks minu kooliajal keelati meil koolis lühikesed seelikud, lakitud küüned ja meikimine ära. Tüdruk, kes neid asju tegi, saadeti koju. Tänapäeval selliseid keelde enam pole, pigem vastupidi, massimeedia jne lausa soosivad võimalikult varakult enda meikimist ja lokkimist, sestap võib väline “küpsus” olla vabalt ka ühiskonna survest tingitud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nali

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, miks 9-aastane peaks küüsi panema. Ehk see tüdruk närib oma loomulikke küüsi või ei taha neid lõigata või on erakordselt viletsad loomulikud küüned, mis alatasa murduvad ja kunstküünega ei saa midagi eriti juhtuda, neid juba läbi ei näri, need nii kergelt ei murdu ka? Minu arvates võib ka nii olla, aga kindel ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, miks 9-aastane peaks küüsi panema. Ehk see tüdruk närib oma loomulikke küüsi või ei taha neid lõigata või on erakordselt viletsad loomulikud küüned, mis alatasa murduvad ja kunstküünega ei saa midagi eriti juhtuda, neid juba läbi ei näri, need nii kergelt ei murdu ka? Minu arvates võib ka nii olla, aga kindel ei ole.

Sest see on nagu mäng neile. Selline tunne, et siin imestavad inimesed, kel endal pole tütreid või on juba meelest läinud. Isegi lasteaialapsed tahavad mängida küünte värvimist, sest nad näevad värvitud küüsi, see ei pea isegi kodus olema, näevad televisioonis, võõrastel inimestel jne. Müükse laste küünelakke, mille saab sõrmega kergelt maha rullida. Minu lapsed tahtsid hirmsasti küünte värvimist proovida (kusjuures mul endal ei ole viitsimist küüsi värvida, ei ole ka kunstküüsi vmt, kogu aeg selles mõttes ludri olnud, et pole must ei meikijat ega kuskil salongis käijat), siis ostsingi kas kleebitavad laste küünekaunistused või need maharullitavad lakid, korraks proovisid. Mõnikord ei tahtnud seda lakki isegi järgmise päevani hoida, rullisid tunni aja pärast maha. Sama etapi läbisid ka teised tüdrukud rühmas. Paar aastat tagasi näiteks oli popp jõulukink mänguasjapoodides küünetemplite masin, lakkisid spetslakiga küüne ära, panid masinasse, mustrilindi pealt sai mingi mustriga templi peale lüüa (lilled, ükssarvikud jne). Nii et see kõik algab juba mänguasjapoodide kataloogidest. Kõigeks üks värviline tilu-lilu asi, mis laste tähelepanu köidab. Minu arust ei maksa seda kõike ületähtsustada. See, et 9-aastane vahepeal küüned ära värvib, ei tähendab, et ta seda hakkabki tegema edaspidi või “hukas” oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Tänapäeva laste areng