Esileht Pereelu ja suhted Tänapäeva noored…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Tänapäeva noored…

Postitas:
Kägu

Mõtlemapanev lugu. Huvitav, kes on see “lugupeetud perekond” Viimsis, kelle laps oma teo eest vastutust võtta ei taha?

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/120185226/kuuti-kinni-pandud-tudruk

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet ei ole, kes on see “lugupeetud” perekond. Selline käitumine on igal juhul lausa rõve. Minul oleks häbi, kui mu laps niimoodi käituks.

Aga kahjuks on väga väga palju vanemaid, kellel on savi ja õigustavad veel takka oma lapsekese käitumist.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Keegi ei läinud ju seltskonda kus kiusati. Kiusajad tungisid ise sinna kuhu neid ei oodatud.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Ega see, et teismeline tahab aeg ajalt sõpradega enda kodus hängida, ilma, et vanemad kõrvu teritavad kõrvaltoas, ei tähenda seda, et ta saab loa lõhkuda ja laamendada ja see oleks justkui sellega kaasaskäiv nähtus, kui laps üksi kodus. Oleme ise ka korduvalt jätnud mõlemat oma teismelist koju ja sellist õudust pole pidanud kogema veel.

See lugu on palju mitmetahulisem, tungiti ju suure kambaga luba saamata.

Kui vanemad sellised “kaitseinglid”, siis mida lastest oodata.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see, et teismeline tahab aeg ajalt sõpradega enda kodus hängida, ilma, et vanemad kõrvu teritavad kõrvaltoas, ei tähenda seda, et ta saab loa lõhkuda ja laamendada ja see oleks justkui sellega kaasaskäiv nähtus, kui laps üksi kodus. Oleme ise ka korduvalt jätnud mõlemat oma teismelist koju ja sellist õudust pole pidanud kogema veel.

See lugu on palju mitmetahulisem, tungiti ju suure kambaga luba saamata.

Kui vanemad sellised “kaitseinglid”, siis mida lastest oodata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Keegi ei läinud ju seltskonda kus kiusati. Kiusajad tungisid ise sinna kuhu neid ei oodatud.

Kiusajad tungisid kellegi vaese kannataja koju? Ära räägi muinasjuttu. Mingi tüdruku juurde koju ja topiti ta oma kodus koerakuuti? Ei olnud ju nii, ise ronis seltskonda, kus teda kiusati. Artiklis on öeldud, et pidi pärast poolpaljana koju minema.

0
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see, et teismeline tahab aeg ajalt sõpradega enda kodus hängida, ilma, et vanemad kõrvu teritavad kõrvaltoas, ei tähenda seda, et ta saab loa lõhkuda ja laamendada ja see oleks justkui sellega kaasaskäiv nähtus, kui laps üksi kodus. Oleme ise ka korduvalt jätnud mõlemat oma teismelist koju ja sellist õudust pole pidanud kogema veel.

See lugu on palju mitmetahulisem, tungiti ju suure kambaga luba saamata.

Kui vanemad sellised “kaitseinglid”, siis mida lastest oodata.

Vot mina ei saa tõesti sellest aru, et teismeline peab kodus vanemateta hängima ja veel öösel. Mul on kolm last, ei teinud ma seda ise lapsena ega pole teinud minu lapsed. Loomulikult ei ole ma laste tuppa läinud, kui seal sõbrad on. Aga kodust välja pole küll kunagi aetud, tavaliselt maandub teismelistekamp ikka hoopis meie juures eluotoas.

OK, need vanemad pidasid seda normaalseks ja tundub, et paljud vanemad peavad. Aga siis ei ole ometi kool süüdi ja ei pea tagajärgedega tegelema!

Ja mis mõttes tungisid loata sisse? Pole minu koju kunagi keegi loata sisse tunginud. Kui oleks, kutsuksin poitsei.

Uks on lukus ju ometi. Murti maha?

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, ma lugesin vaid delfi artikklit. Õhtulehe omas on täesti kirjas, et palus ise vanematel lahkuda. Delfi omas seda kirjas polnud.

Aga no tegelt vahet pole. Võõrast vara hävitada ei ole normaalne käitumine!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Keegi ei läinud ju seltskonda kus kiusati. Kiusajad tungisid ise sinna kuhu neid ei oodatud.

Kiusajad tungisid kellegi vaese kannataja koju? Ära räägi muinasjuttu. Mingi tüdruku juurde koju ja topiti ta oma kodus koerakuuti? Ei olnud ju nii, ise ronis seltskonda, kus teda kiusati. Artiklis on öeldud, et pidi pärast poolpaljana koju minema.

Loe see artikkel uuesti läbi kui aru ei saanud. See, kes selle loo rääkis, tema poeg jäi üksi koju ja kutsus omale külla paar lähemat sõpra. Info sellest, et sel poisil pole vanemaid kodus levis kahetsusväärselt(teismelised ei oska suud pidada ja snapchat näitab asukohta), mille peale see vandaalide kamp sinna sisse murdis. Justnimelt jõuga murdis.

Mingil teisel hetkel toimus pidu loo kirjutaja naabrite juures, kus samamoodi algselt oli koos üks seltskond ja siis jõuga tungis jällegi see kamp sinna ja kukkus vandaalitsema. See kiusatav tüdruk ei pruukinud ju selle algse seltskonna poolt kiusatud olla, vaid need, kes vägisi peole ronisid, nende poolt sinna kuuti kinni pandud.

Olen töötanud ühes Viimsi valla koolis ja seal tõepoolest elabki inimesi, kes arvavad, et nad on teistest kuidagimoodi kõrgem klass ja neile ja nende lastele kehtivad mingid paralleeluniversumi reeglid(ehk siis võivad teha, mis tahavad).

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka palunud, et me läheks kodust ära, nt sünnipäeval. Me oleme ka läinud. Raske südamega. Sest omast ajast tean ma, võib juhtuda, et tuleb kutsumata külalisi. Neist pole võimalik lahti saada. Nii et see pole mitte tänapäeva noorte teema, vaid noorte teema.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Keegi ei läinud ju seltskonda kus kiusati. Kiusajad tungisid ise sinna kuhu neid ei oodatud.

Kiusajad tungisid kellegi vaese kannataja koju? Ära räägi muinasjuttu. Mingi tüdruku juurde koju ja topiti ta oma kodus koerakuuti? Ei olnud ju nii, ise ronis seltskonda, kus teda kiusati. Artiklis on öeldud, et pidi pärast poolpaljana koju minema.

Loe see artikkel uuesti läbi kui aru ei saanud. See, kes selle loo rääkis, tema poeg jäi üksi koju ja kutsus omale külla paar lähemat sõpra. Info sellest, et sel poisil pole vanemaid kodus levis kahetsusväärselt(teismelised ei oska suud pidada ja snapchat näitab asukohta), mille peale see vandaalide kamp sinna sisse murdis. Justnimelt jõuga murdis.

Mingil teisel hetkel toimus pidu loo kirjutaja naabrite juures, kus samamoodi algselt oli koos üks seltskond ja siis jõuga tungis jällegi see kamp sinna ja kukkus vandaalitsema. See kiusatav tüdruk ei pruukinud ju selle algse seltskonna poolt kiusatud olla, vaid need, kes vägisi peole ronisid, nende poolt sinna kuuti kinni pandud.

Olen töötanud ühes Viimsi valla koolis ja seal tõepoolest elabki inimesi, kes arvavad, et nad on teistest kuidagimoodi kõrgem klass ja neile ja nende lastele kehtivad mingid paralleeluniversumi reeglid(ehk siis võivad teha, mis tahavad).

Kui vanemad ise jätavad oma alaealise ööseks järelevalveta, ei ole kooli asi tagajärgedega tegeleda.

Kas tõesti murti lukus uks maha? Sellisel juhul tuleb politsei kutsuda, mitte koolidirektor.

Vanemad vastutavad alaealiste eest, täiskasvanu järelevalveta ei tohi lapsed öösel kodust eemal viibida. Vanemad kasvatavad lapsi, mitte kool.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, et paari sõbraga olengule vajub suurem ja kutsumata kamp kohale, juhtus ka meie nooruses, 30 aastat tagasi.
Ei kiida heaks ülbeid lapsevanemaid, aga teema algataja jätab ka hüsteerilise mulje. Eile kirjutas Viimsi gruppi ja täna nii delfis, Ōhtulehes kui Postimehes. Ja tema nime alt, järelikult andis nōusoleku. Midagi nii koledat ja enneolematut ju ei tehtud, et sellest igal pool pasundada. Ja mina enne mōtleks kui oma lapsele sellise avaliku tähelepanu kaela tōmbaks. Ema fb profiil avalik ja seal näha nii lapse pildid kui nimi. See laps peab ju Viimsis edasi elama ja koolis käima. Väga loodan, et ta nüüd teiste poolt kiusamise ohvriks ei lange, sest ema klaarib noorte pahandust liiga avalikult.

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka palunud, et me läheks kodust ära, nt sünnipäeval. Me oleme ka läinud. Raske südamega. Sest omast ajast tean ma, võib juhtuda, et tuleb kutsumata külalisi. Neist pole võimalik lahti saada. Nii et see pole mitte tänapäeva noorte teema, vaid noorte teema.

Miks peaks laps seda paluma? Ja miks te ometi nõus olete?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanemad lähevad ära ja kodu vallutatakse teismeliste poolt, siis on selliseid juhuseid olnud ka varem. Nutiseadmete vahendusel on võimalik ju infot levitada, et seal on vaba pind ning kogunetakse sinna. Isegi kui mina noor olin (30 aastat tagasi) ja vanemad läksid suvel suvilasse, siis pidasime korteris pidusid – aga siis ei lõhutud ega laamendatud. Nüüd ilmselt on probleem laste kasvatuses, käitumises -et selliseid asju tehakse. Tean ka juhust, kus alaealise sünnipäev läks käest ära, lõpuks sekkus naabrite kutsel politsei.

Olen ka oma 14-aastase lapse üksi koju jätnud ja sõnad peale lugenud, aga õnneks on tal normaalsed sõbrad ja meie piirkonnas ei ole ka selliseid kampu. Sünnipäevade jaoks on hoovis n.ö. saunamaja, seega olla privaatselt ilma, et vanemad peaksid kodust ära minema.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka palunud, et me läheks kodust ära, nt sünnipäeval. Me oleme ka läinud. Raske südamega. Sest omast ajast tean ma, võib juhtuda, et tuleb kutsumata külalisi. Neist pole võimalik lahti saada. Nii et see pole mitte tänapäeva noorte teema, vaid noorte teema.

Elementaarne peaks olema, et sellise probleemi tekkimisel helistab noor otsekohe oma vanematele, kes tulevad koju.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimsi on üks kummaline koht. Kui mujal on 90% nii, et sebra ees autod peatuvad ja lasevad üle, siis Viimsis on see vastupidi – ega siis oma uhket käru saa mingi mõtetu jalutaja pärast seisma jätta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, et paari sõbraga olengule vajub suurem ja kutsumata kamp kohale, juhtus ka meie nooruses, 30 aastat tagasi.

Oo jaaa. Sõprade kaasa võtmine kellegi juurde oli täiesti tavaline ka 1980tel. Mitte küll sünnipäevadele, aga nendele olengutele, mida siis kutsuti “tal on vaba pind” (mis tähendab, et kellegi vanemaid pole kodus ja see keegi on öelnud, et võib tulla). Neile olengutele võeti küll oma sõpru kaasa. Toodi meilegi tuttava tuttavaid. Kui keegi kontvõõrastest tüütuks läks, siis palusin meie ühisel tuttaval koos temaga lahkuda. No vihastas, mis siis. Teinekord, kui tahtis tulla, siis valis, kas üldse ja kui siis keda kaasa võttis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma artikleid pole lugenud, aga ma oleksin küll oma lapse käitumises väga pettunud ja nõuaksin selgitusi, kuidas ja miks ta nii kaugele on jõudnud. Kuna me ka sellistel teemadel tegelikult rääkinud, siis ta teab, et korvata tuleb kindlasti.

Ma küll teise majja tungmist jms oma lapselt hästi hetkel ei usuks. Aga nö oma seltskonnagagi kellegi juures oleku tagajärjede likvideerimine ühiselt, mitte korraldaja kanda jätmine ning koristamine tuleb neil siiamaani hästi välja. Üüripinna või teise pere kodu asjade tervena hoidmine ja vajadusel korvamine on meil eelnevalt jutuks olnud samuti ja siiski peab siimaani enesestmõistetavaks, et nö kelelgi kodu, pind, asjad peaks lahkudes jääma selliseks nagu sinna jõudeski.    Ja muidugi on olnud teemaks ka see, et katsuge hoida nö oma tuttavat ja teada seltskonda (ei levita infot, ei kutsu kõiki ja tundmatuid) jne, et palju ja uusi ei satuks , sest kunagi ei tea uute käitumismaneere ja ise noorena ei suuda kõike kontrolli all hoida vms. Ma  otsisin oma lapsele välja info/pildid kunagi ka delfis jutuks olnud ühe 18-aastase sünnipäeva vanalinnas üüritud ruumides ja mis seal järgi jäi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli huligaanitsemine ikkagi selgelt ja kriminaalse varjundiga.

Meie noor kutsus eelmine suvi neli tuttavat noor külla, olid viiekesi, jutt muidugi vali ja aken palavaga lahti. Saadeti politsei, see soovis noortele kena ôhtut ning palus akna sulgeda. Alkoholi ei jooda meie peres ja ei joonud ka noored.

Kord jälle kukkus pikka kasvu diabeedihaige sôber kolaki kokku keset öòd ning noortel oli paanika, jälle saatis üks vanem naaber politsei lärmi peale. Said kôik puhuda, kained ja politsei lahkus. Sõbra kokkukukkumist nad kahjuks öelda ei julgenud. See viidi koju turgutada.

Ega päris tuppa luku taha noori sukka kuduma ka ju ei pane. Ise ka noor oldud, tempe tehtud mõistuse piires.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimsi ju. Seal lendavad ka täiskasvanutel aiatoolid ning sitapotid. Nähtud ise ja loetud ka lehest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord jälle kukkus pikka kasvu diabeedihaige sôber kolaki kokku keset öòd ning noortel oli paanika, jälle saatis üks vanem naaber politsei lärmi peale. Said kôik puhuda, kained ja politsei lahkus. Sõbra kokkukukkumist nad kahjuks öelda ei julgenud.

No tere hommikust. Inimene kukub kokku, keegi ei teata sellest. Tuleb politsei, jorutatakse ja puhutakse, politseile kaaslase kokkukukkumist ei mainita. Kui ta oleks kokku kukkunud muul põhjusel ja sel ajal oleks suremas olnud, need mängivad politseile mingit näitemängu, aga midagi ei ütle. Täiesti haige käitumine ja tundub, et sinu arust on see kõik täiesti normaalne.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige hämmastavam on see, et laps palub vanematel kodust ära minna, et saaks pidutseda. Vanemad lähevadki. Ja siis tahavad, et kool tagajärgedega tegeleks?

Ja miks läheb keegi seltskonda, kus teda kiusatakse? Ilmselgelt ei ole “minu inimesed” ju?

Sa ikka lugesid otsast lõpuni artikkli läbi?

Polnud ju asi üldse niimoodi…

Lugesin. Kuidas siis oli? Mustvalgel kirjas: Laps palus vanematel kodust ära minna. Vanemad on pahased, et kool asjaga ei tegele.

Keegi ei läinud ju seltskonda kus kiusati. Kiusajad tungisid ise sinna kuhu neid ei oodatud.

Kiusajad tungisid kellegi vaese kannataja koju? Ära räägi muinasjuttu. Mingi tüdruku juurde koju ja topiti ta oma kodus koerakuuti? Ei olnud ju nii, ise ronis seltskonda, kus teda kiusati. Artiklis on öeldud, et pidi pärast poolpaljana koju minema.

Lillkapsamutt, no aitab sinu käratsemisest, no aitab.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks peaks laps seda paluma? Ja miks te ometi nõus olete?

Palub seepärast, et oleks vabam tunne. Minu laps elab kodus. Aga tema klassis on lapsi, kes elavadki alates gümnaasiumi algusest üürikas, kooliga samas kohas. Iga päev on nii, mitte kord sünnipäeva ajal. Iga päev on võimalus, et sõprade külla kutsumine lõppeb halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks laps seda paluma? Ja miks te ometi nõus olete?

Palub seepärast, et oleks vabam tunne. Minu laps elab kodus. Aga tema klassis on lapsi, kes elavadki alates gümnaasiumi algusest üürikas, kooliga samas kohas. Iga päev on nii, mitte kord sünnipäeva ajal. Iga päev on võimalus, et sõprade külla kutsumine lõppeb halvasti.

Lillkapsamutt, sul ei ole lapsi!

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kord jälle kukkus pikka kasvu diabeedihaige sôber kolaki kokku keset öòd ning noortel oli paanika, jälle saatis üks vanem naaber politsei lärmi peale. Said kôik puhuda, kained ja politsei lahkus. Sõbra kokkukukkumist nad kahjuks öelda ei julgenud. See viidi koju turgutada.

Mina ka sellest aru ei saa. Õudne. Eriti, kui mul omal kodus on diabeedihaige eelteismeline. Kokku kukutakse madala veresuhkru pärast ja see on eluohtlik. Ma loodan, et sõbrad ikka mõistsid miskit magusat talle anda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka palunud, et me läheks kodust ära, nt sünnipäeval. Me oleme ka läinud. Raske südamega. Sest omast ajast tean ma, võib juhtuda, et tuleb kutsumata külalisi. Neist pole võimalik lahti saada. Nii et see pole mitte tänapäeva noorte teema, vaid noorte teema.

Ega ikka ei ole küll. Minu lapsed ei tule selle pealegi, et midagi sellist nõuda. Miks peaks mina oma majast lahkuma? Ei mõtlegi. Lähemad sõbrad tulevad pidustama nii, et ma kodus või üürin neile hotellis toad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimsi ju. Seal lendavad ka täiskasvanutel aiatoolid ning sitapotid. Nähtud ise ja loetud ka lehest.

Viimsi jah suht null kommetega lihtne rahvas, tõsi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Tänapäeva noored…