Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tänavavalgustus kortermaja ees

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Tänavavalgustus kortermaja ees

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, kui lähedale kortermajale on linnal lubatud paigaldada tänavavalgustuse posti? Kust leiaks vastavat infot/nõudeid? Nimelt minu korteri akende ette paigaldati eelmisel nädalal tänavavalgustuse post, mis asub kortermajast paari meetri kaugusel. Kuna elan 3. korrusel, siis paistab see lamp otse minu aknasse ja öösiti ei saa enam toas normaalselt magada. Kas on mingit seadust, millele viidates saaksin tänavavalgustuse posti ümberpaigutamist nõuda?

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

osta pimendavad kardinad.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ka üks tänavavalgustuse post nii, et ruloo peab olema vaat’ nii madalal ja mitte raasugi kõrgemal, kui ei taha, et lamp näkku paistaks. Aga no ma ei saa ju minna nõudma, et pange lamp tänava teise serva, las paistab teistele näkku? Paratamatus, et kortermaja puhul ei anna lampi panna nii, et ülde kellelegi aknasse ei paista.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks pimendavatesse kardinatesse peab nüüd ilmselt investeerima küll. Aga kas keegi seadusi järsku tunneb, kas see on normaalne kui see post asub kohe maja kõrval, max paari meetri kaugusel? Ma pole kunagi näinud, et tanavavalgustuse postid majale nii lähedal oleks.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kus post enne asus? Vaevalt, et teie tänava elektrifitseerimine alles nüüd toimus.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles asi ongi, et varem seda posti seal polnud. Nüüd aga plaanitakse parkimisplatsi laiendada ja mingil põhjusel otsustati ka see post paigaldada.

https://drive.google.com/file/d/1x0YhFV5ffg4GY2cCZwPYFREXIhrQN5n2/view?usp=drivesdk

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tänavavalgustuse lamp paigaldatud lausa kortermaja külge, seega vaevalt on olemas mingeid nõudeid, mis keelasid seda posti just sinu akna alla panna.

Osta kardinad.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellele tänavavalgustile mingit täiendavat tagakatet ei saaks paluda panna, nii et valgusvihk otse maja poole ei paistaks, vaid ainult tänava poole? Maja seina valgustamist nii kõrgel ju ilmselt keegi ei vaja?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on küll lamp kaugemal, aga täpselt sellises kohas, et   paistab teise korruse magamistoas voodisse ja esimesel korrusel diivanile. Seega on magamistoas sellel aknal pimendav rulloo ees, all korrusel õnneks keegi maga, kardina on ees – aga nagu kuu paistab sealt läbi. Samas on hea öösel WC’sse minna, ei pea tuld põlema panema.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on küll lamp kaugemal, aga täpselt sellises kohas, et paistab teise korruse magamistoas voodisse ja esimesel korrusel diivanile. Seega on magamistoas sellel aknal pimendav rulloo ees, all korrusel õnneks keegi maga, kardina on ees – aga nagu kuu paistab sealt läbi. Samas on hea öösel WC’sse minna, ei pea tuld põlema panema.

Haa, meil samamoodi, meil vetsul on kah aken ja ilusti paistab lamp sealt läbi (mittepimendava) ruloo sisse. Ja see on vist järgmine lamp tänaval, mis maja taha paistab, nii et ka trepist üles saab keset ööd kenasti minna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks pimendavatesse kardinatesse peab nüüd ilmselt investeerima küll. Aga kas keegi seadusi järsku tunneb, kas see on normaalne kui see post asub kohe maja kõrval, max paari meetri kaugusel? Ma pole kunagi näinud, et tanavavalgustuse postid majale nii lähedal oleks.

kõnniteed on tavaliselt 2-3 meetrit laiad ja tänavapostid asuvad kõnnitees. kui nüüd elumaja asub ka kohe kõnnitee ääres nagu paljudes kohtades, siis jääbki latern aknast paari meetri kaugusele. täiesti tavaline olukord. samuti on osades kohtades latern maja külge kinnitatud.

osta pimendav ruloo, kui häirib. minul on latern aknast umbes 3 m kaugusel ja mind häirib, kui see vahel läbi põleb ja toas kottpime on 🙂 magamise ajaks kasutan pimendavat rulood, mille alumise serva jätan paar cm avatuks. muul ajal on hea, kui pimedasse tuppa liikudes on seal alati valgust ka siis, kui ise tuld pole põlema pannud

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

peab ikka igav elu olema, kui selliste asjade pärast vinguda. mul paistab öösiti kuu tuppa (kui pilvi ees pole), tõmban kardinad ette ja pole probleemi. Kõige pealt vingub, et lamp paistab tuppa ja kui lampi pole, siis vinguvad, et õues on pime ja ohtlik ning kurikaelad saavad pimedas parklas autode kallal toimetada.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

peab ikka igav elu olema, kui selliste asjade pärast vinguda. mul paistab öösiti kuu tuppa (kui pilvi ees pole), tõmban kardinad ette ja pole probleemi. Kõige pealt vingub, et lamp paistab tuppa ja kui lampi pole, siis vinguvad, et õues on pime ja ohtlik ning kurikaelad saavad pimedas parklas autode kallal toimetada.

Kolme väikese lapse kõrvalt täiskohaga töötades on elu kõike muud kui igav! … Kuuvalgus ei sega mind absoluutselt, Kuu on kaugel; aga kui KÜ paneb üles lampi, mis otse mu aknasse paistab, siis ajab see vihale küll! Autot mul pole, pimedas väljas ei liigu. Ja ma ei taha kannatada selle nimel, et naabritel oleks mõnusam oma autosid aknast vahtida.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolme väikese lapse kõrvalt täiskohaga töötades on elu kõike muud kui igav! … Kuuvalgus ei sega mind absoluutselt, Kuu on kaugel; aga kui KÜ paneb üles lampi, mis otse mu aknasse paistab, siis ajab see vihale küll! Autot mul pole, pimedas väljas ei liigu. Ja ma ei taha kannatada selle nimel, et naabritel oleks mõnusam oma autosid aknast vahtida.

Aga kas kiirabi peab siis linnatingimustes majade vahel pimesi navigeerima, lisaks tuletõrje? KÜ ei pane üles lampe, ise olete seda majanduskavas heaks kiitnud häälteenamusega. Teie ise panetegi.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ise oled ka KÜ. Kui sulle ei meeldi, kuidas asju aetakse, siis kandideeri ise KÜ esimeheks ja hakka ühistu asju ajama. Tavaliselt ei ole keegi sellest tööst huvitatud, küll aga virisevad kui keegi teine midagi teeb.  Nagunii istud ju pool aastat kodus kui pimedas väljas ei liigu.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on talvel juba kella 17st pime. Üldse ei käi kodust väljas talvel või?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lase lamp  eemaldada – varsti kasvavad su kolm väikest last suured ja hakkavad õhtuti koju tulema, siis on jälle häda – miks tänavavalgustust ei ole, lapsed  peavad pimedas koju tulema.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline asi on siis parkla projekteeirmise käigus ikka pisut läbi mõtlemata jäetud.

Kui on maja, haljasribake, kõnnitee ja siis parkla algab, võiks ju valgusti paigutada kõnnitee ja parkla vahele, aga mingil põhjusel pannakse sinna haljasribakesele need valgustid – vist kardetakse, et muidu ei valgusta piisavalt kõnniteed.

No tegelikult ju valgustab piisavalt, eriti kui varem oli kogu valgustus trepikoja ukse kohal paiknev hõõglambike või luminofoortoruke.

Äkki saab asjapulkadega läbi arutada, et lambile paigutada maja poolsesse külge mingi varjav kate, mille abil valgusviht paistaks otse alla, mitte lehvikuna akendest sisse?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lase lamp eemaldada – varsti kasvavad su kolm väikest last suured ja hakkavad õhtuti koju tulema, siis on jälle häda – miks tänavavalgustust ei ole, lapsed peavad pimedas koju tulema.

Selles asi ongi, et maja rajamisest peale, s.t. üle 30 aasta mingit lampi seal polnud ja valgust oli piisavalt – ümberringi on ka omajagu tänavavalgustuse poste. Otsest vajadust selle lisavalgusti jarele POLEGI! See oli lihtsalt nõutud seoses sellega, et parklat hakatakse KiKi rahadega renoveerima ja seal on ilmselt omad (euro)normid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa nende kolme väikelapsega liigud, kui autot ei ole? See pole võimalikki ju. Kolme kätt ju pole.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa nende kolme väikelapsega liigud, kui autot ei ole? See pole võimalikki ju. Kolme kätt ju pole.

Ta ei ole väitnudki, et tal kaheaastased kolmikud oleks. Täiesti võimalik, et kõik kolm on nii suured, et kättpidi talutamist ei vaja.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli analoogne olukord, aga kuna ma olen liiga laisk selleks, et mingit lärmi lüüa, ostsin endale mõnusa suure silmakatte (nagu Seksis ja linnas Carrie kasutas) ja magan sellest ajast palju paremini, sest ka hommikuvalgus ei ärata enam pühapäevahommikul liiga vara.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli analoogne olukord, aga kuna ma olen liiga laisk selleks, et mingit lärmi lüüa, ostsin endale mõnusa suure silmakatte (nagu Seksis ja linnas Carrie kasutas) ja magan sellest ajast palju paremini, sest ka hommikuvalgus ei ärata enam pühapäevahommikul liiga vara.

Pimenduskardin on odavam ja mugavam lahendus asjale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellistel majadel on magamistoad teisel pool maja. miks sa elutoas magad? või köögis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellistel majadel on magamistoad teisel pool maja. miks sa elutoas magad? või köögis?

Aga mida siis teha kui pere on suur ja kõik pereliikmed väikesesse magamistuppa ei mahu? Kas siis elutoas magada ei või? 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tänavavalgustus kortermaja ees