Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänitaja poes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Tänitaja poes

Postitas:
Kägu

Täna sattusin poes väga kummalise stseeni peale. Iseteeninduskassad ei töötanud ja järjekorrad suht pikad. Minu järjekorras oli üks naine lapsega ja ta ostukorvis oli lastevorst (või mingi keeduvorst), makaronid, ketšup ja vist veel midagi. Tema järel olev naine hakkas suht kõva häälega siis seletama kui ebatervislikud on sellised vorstid ja lastele ei tohiks üldse neid anda. Näha oli kui ebamugav sellel emal oli, aga see tänitaja muudkui jätkas oma monoloogi tervisliku toitumise teemal. Kuna mul oli ostukorvi suht täis, lasin selle naise enda ette et ei peaks kauem seda tänitamist taluma.
Mis õigusega tuleb keegi kellegi ostukorvi kommenteerima? Ilmselt kui inimesel oleks raha vabalt käes, valiks ta nende vorstide ja makaronide asemel muud. Tõesti ei saa aru kust planeedilt mõned inimesed küll pärit on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline perekooli tervisenats.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep. Tollele oleks võinud juurde astuda ja vaikselt öelda, et tere, kägu, äkki sa jätaksid oma arvamuse õhtuks foorumisse kirjutamiseks, ära praegu päris inimesi siiski peedista.

Tegelikult ma olengi korra sarnases (mitte päris samas) situatsioonis tänitajale öelnud, et olgu palun vait, tõmbasin muidugi pasarahe endale kaela, aga mina olen suhteliselt paksu nahaga. On raske vaadata just seda, kui rünnatakse neid, kellel on niigi raske – vanu inimesi, vaeseid, lapsi …

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hoopis tavaline täiskohaga emme, kes last makaronide ja keeduvorstiga toidab, sest tibupoeg muud suu sisse ei võta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hoopis tavaline täiskohaga emme, kes last makaronide ja keeduvorstiga toidab, sest tibupoeg muud suu sisse ei võta.

Ah, tere, jõudsidki siia. No kirjuta tõesti parem siia, pole vaja päris elus võõraste inimeste peale haukuda.
Parem oleks muidugi, kui pöörduksid psühholoogi poole, sest sul on väga tõsised psüühikahäired.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja taaskord tüüpiline ebameeldiv Perekooli kägu: järjekorras oli suu vett täis, aga nüüd on kange tänitama, mis õigusega tuleb keegi kellegi ostukorvi kommenteerima. No küsinud sealsamas poes selle õiendaja käest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja taaskord tüüpiline ebameeldiv Perekooli kägu: järjekorras oli suu vett täis, aga nüüd on kange tänitama, mis õigusega tuleb keegi kellegi ostukorvi kommenteerima. No küsinud sealsamas poes selle õiendaja käest!

Tegi ju niigi palju, et lasi järjekorras inimese ette. Ma ka ei hakkaks kuskil järjekorras hulluga vaidlema. Mõttetu närvide raiskamine.
See kes arvas et tibupojad muud ei söö kui makarone, siis oleks ostukorvis kindlasti ka kohukesed jms. Mul ka praegu rahaga kitsas ning makaronid lastevorsti ja munaga suht sage, kuna on odav ja toitev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval peab tõesti kõigeks valmis olema.
Kõige parem kaitse on, kui tahad hakata sellega, kes su vastu huvi ilmutab, Jeesusest rääkima.
Läheneb müügimees, ise vankumatu nagu tinasõdur, valmis mind oma etendusega lämmatama – sõidad talle endale selga – aga räägime! Jeesusest!!! Jutt nagu noaga lõigatud.
Ühesõnaga. Jeesus on imeline. Ma soovitan seda varianti soojalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige parem kaitse on, kui tahad hakata sellega, kes su vastu huvi ilmutab, Jeesusest rääkima.

Läheneb müügimees, ise vankumatu nagu tinasõdur, valmis mind oma etendusega lämmatama – sõidad talle endale selga – aga räägime! Jeesusest!!! Jutt nagu noaga lõigatud.

Hea mõte. Välja arvatud siis, kui sellel vankumatult läheneval müügimehel oligi plaan Jeesusest rääkida. Õnneks on sedasorti müügimehi viimasel ajal päris harva liikvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas pk keelenats ka sekkus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki ostis koerale

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki ostis koerale

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ei olnud see kombinatsioon korvis mitte seetõttu, et muud ei saa lubada, vaid seetõttu, et lihtsalt tekkis isu sellise õhtusöögi järele.
Minul näiteks tuleb korra-kaks aastas täiesti vastupandamatu isu klassikalist viinerikastet teha ja vot teengi.
Äkki neil ka üle pika aja tekkis mõte, et teeks makaronid vorstiga ja paneks ketšupit veel peale ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kartulipuder viinerikastmega, nämm, ajasid mulle ka isu peale. Meie teeme vähemalt paar korda kuus ega sure sellesse küll. Ei jaksa iga päev kapsatoormahla ja pardifileed sisse ajada, mitte raha pärast, vaid lihtsalt vaheldus meeldib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki ostis koerale

Loodetavasti mitte. Inimese organism ilmselt talub seda jahu-, soja-, kanarupskite- ja suhkrulöga, aga koer mitte nii hästi. Ehk ikka toitis oma last sellega, mitte ei pakkunud korale makarone ketshupiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kutsunud turvamees, see mõjub labiilsetele alati. Oleks kohe püksid täis teinud, oh ega ma paha pärast teksti hakanud ajama Suurtes poodides on ju turvad olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või siis teed nagu minu naabrinaine: kui talle tuli mingi noormees Jehoovat kuulutama kevadise maakaevamise aegu, andis noormehele labida kätte ja ütles, et mis sa vatrad siin, hakka maad kaevama. Noormees kadus aiast nagu vits vette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh issand, kus see teema ajab mind tigedaks. Ma oleks selle kaaga peal oma teraval keelel laksuda lasknud, nii et ta plehku oleks pannud ja kõik inimesed tema järel oleks ka kiiremini kassasse saanud. Inimesed on nii kohutavalt vastikult kitsarinnalised ja oma ninaotsast kaugemale mõelda ei suuda. Minul on puudega laps, kes oma eripära tõttu on võimeline sööma vaid väga väheseid asju. Õigesti arvasite, need ei ole tervislikud mahejuurviljad vms. Puue niisama korraks peale vaadates välja ei paista ka. Mul on valida, kas anda talle suu kaudu süüa seda, mida ta süüa saab või lasta kõhtu auk teha, voolik sisse pista ja edaspidi selle kaudu süstlaga spets vedelat toitu manustada. Kumba ise valiksite selles olukorras?
Kuna me perega tahame ka vahel pikemalt õues olla, mõnel üritusel osaleda jm avalikes kohtades käia, siis tuleb mul mõnikord talle ka, oh õudust, teiste inimeste nähes süüa anda. Oh neid põlglikke pilke. Milline kõlbmatu hoolimatu emme, endal laps nii kõhn, laseb mingit kräppi süüa, miks ta talle korralikult sööki ei tee…
Siin teemaski üks juba kaagutab, et tiburull ei söö midagi, muidugi ikka ema süüdi.
Poes teiste oste kommenteerida on ikka uus tase. Muidugi, ma tean, et kõik vahivad, mis lindil nende ees ja taga on ja kui seal on šokolaad või jäätis või kartulikrõps või midagi valmistoidu letist, siis ühtlasi vaadatakse ka ostja figuur kriitilise pilguga üle. Aga krääksuma minna võõra inimese peale, ise sa ei teagi, miks ta midagi ostab … Öök.
Ja kui polegi mingit erilist põhjust, igaühel on õigus ise süüa ja lastele anda sellist sööki nagu soovib. Kõik ei tee parimaid valikuid, sellega tuleb ka leppida. Muidu võiks ju viinerid ja makaronid poes riiklikult ära keelata jne, hops-hops totalitarismi tagasi, kus riik indiviidi eest kõike otsustab. Aga eestlastele millegipärast nii ei meeldinud, kõvasti oli vaja rabelda välja end sellest ühiskonnast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh issand, kus see teema ajab mind tigedaks. Ma oleks selle kaaga peal oma teraval keelel laksuda lasknud, nii et ta plehku oleks pannud ja kõik inimesed tema järel oleks ka kiiremini kassasse saanud. Inimesed on nii kohutavalt vastikult kitsarinnalised ja oma ninaotsast kaugemale mõelda ei suuda. Minul on puudega laps, kes oma eripära tõttu on võimeline sööma vaid väga väheseid asju. Õigesti arvasite, need ei ole tervislikud mahejuurviljad vms. Puue niisama korraks peale vaadates välja ei paista ka. Mul on valida, kas anda talle suu kaudu süüa seda, mida ta süüa saab või lasta kõhtu auk teha, voolik sisse pista ja edaspidi selle kaudu süstlaga spets vedelat toitu manustada. Kumba ise valiksite selles olukorras?

Kuna me perega tahame ka vahel pikemalt õues olla, mõnel üritusel osaleda jm avalikes kohtades käia, siis tuleb mul mõnikord talle ka, oh õudust, teiste inimeste nähes süüa anda. Oh neid põlglikke pilke. Milline kõlbmatu hoolimatu emme, endal laps nii kõhn, laseb mingit kräppi süüa, miks ta talle korralikult sööki ei tee…

Siin teemaski üks juba kaagutab, et tiburull ei söö midagi, muidugi ikka ema süüdi.

Poes teiste oste kommenteerida on ikka uus tase. Muidugi, ma tean, et kõik vahivad, mis lindil nende ees ja taga on ja kui seal on šokolaad või jäätis või kartulikrõps või midagi valmistoidu letist, siis ühtlasi vaadatakse ka ostja figuur kriitilise pilguga üle. Aga krääksuma minna võõrale inimesele… Öök.

Huvitav puue siis, et ainult ebatervislikke asju süüa saab:) Kas sellele on juba ka ladinakeelne nimi välja mõeldud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh issand, kus see teema ajab mind tigedaks. Mul on valida, kas anda talle suu kaudu süüa seda, mida ta süüa saab või lasta kõhtu auk teha, voolik sisse pista ja edaspidi selle kaudu süstlaga spets vedelat toitu manustada. Kumba ise valiksite selles olukorras?
Aga krääksuma minna võõrale inimesele… Öök.

Huvitav puue siis, et ainult ebatervislikke asju süüa saab:) Kas sellele on juba ka ladinakeelne nimi välja mõeldud?

Ei ole, ainult ingliskeelne akronüüm: Avoidant/restrictive food intake disorder (ARFID), previously known as selective eating disorder (SED), is a type of eating disorder, where certain foods are limited based on appearance, smell, taste, texture, brand, presentation, or a past negative experience with the food, to a point that may damage their health. Nt autistidel on sellised kinnisideed suhteliselt tavalised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poes teiste oste kommenteerida on ikka uus tase. Muidugi, ma tean, et kõik vahivad, mis lindil nende ees ja taga on ja kui seal on šokolaad või jäätis või kartulikrõps või midagi valmistoidu letist, siis ühtlasi vaadatakse ka ostja figuur kriitilise pilguga üle. Aga krääksuma minna võõrale inimesele… Öök.

Ei ole, ainult ingliskeelne akronüüm: Avoidant/restrictive food intake disorder (ARFID), previously known as selective eating disorder (SED), is a type of eating disorder, where certain foods are limited based on appearance, smell, taste, texture, brand, presentation, or a past negative experience with the food, to a point that may damage their health.

Välka keeles kõlab põnevalt, aga sisuliselt mitte midagi sellist, mida kehaline töö värskes õhus ühe nädalalõpuga korda ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välka keeles kõlab põnevalt, aga sisuliselt mitte midagi sellist, mida kehaline töö värskes õhus ühe nädalalõpuga korda ei tee.

Aga mis sind sinu psüühikahäirest raviks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tema järel olev naine hakkas suht kõva häälega siis seletama kui ebatervislikud on sellised vorstid ja lastele ei tohiks üldse neid anda.

Selle naise häirel on ka peen nimetus – ortoreksia. Õigemini selle räigem erivorm, mis sunnib teda ennast teoste peal välja elama.
Jumalakompleks pealekauba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tõepoolest, mis on see teiste asi, mida keegi ostab ja sööb. Varsti hakkavad veganid ka oma usku poes kõva häälega kuulutama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle, kelle lapsepõlv möödus veel nõukogude ajal, tundub siiski, et võrreldes nõukogude ajaga on avalikke tänitajaid väga väheks jäänud. Siis kohtas tänitajaid nagu rohkem – tavaliselt olid need kurjavõitu olekuga vanatädid, aga vahel ka vanamehed.

Üks Tallinna bussis pealtkuuldud vestlus on mul meeles. Buss oli täis, mina seisin koos ülejäänud inimmassiga ja siis seal üks mees (päris tudi ta ei tundunud, aga ju ta pensionär oli) hakkas vene keeles tänitama midagi sellist, et inimestel pole tänapäeval kombeid ollagi – keegi istuma ei lase. Selle peale kees üle ühe istuva vene naise temperament, kes pööras pea põlglikul ilmel mehe poole ja vastas talle: “Üks tõeline mees ei peaks hädaldama, vaid eelkõigel laskma istuda naisel!”, mille peale mees siis turtsatas: “Naine, naine… mis naine te kah olete, ise vabžee devuška!” – “Uooo! Aitäh, et komplimendi tegite!!!” See on konkurentsitult kõige naljakam avalik kätš, mida olen pealt kuulnud!

Hilisemast ajast meenub selline pildike: lörtsine tänav, kulgen beebivankriga loikude ja inimeste vahel laveerides. Siis näen, vastutulev vanem mees jõllitab mind vihase näoga – jään seisma ja temaga pilkkontakti, ta ütleb mulle täiesti tõsiselt, väga ebameeldiva mõnitava häälega: “Mis – Inglismaalt olete või, sealt Londoni linnast või?” Esimese reaktsioonina lükkasin kärule kiirema käigu sisse ja eemaldusin sellest ehmatavalt ebameeldivalt inimesest, käigu peal viisin asja kokku ka: ma olin oma käruga parajasti vasakus kõnniteeservas, seega rikkusin parempoolse liikluse põhimõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ei olnud see kombinatsioon korvis mitte seetõttu, et muud ei saa lubada, vaid seetõttu, et lihtsalt tekkis isu sellise õhtusöögi järele.

Minul näiteks tuleb korra-kaks aastas täiesti vastupandamatu isu klassikalist viinerikastet teha ja vot teengi.

Äkki neil ka üle pika aja tekkis mõte, et teeks makaronid vorstiga ja paneks ketšupit veel peale ka.

Minul tõsist rahamuret ei ole (kolm korda üle õla ja kolm koputust vastu puud) ja poest saan toiduasjadest osta kõike, mida tahan. Angerjast konjakini või mis iganes. Enamasti on mu ostukorvis vähene väärtuslik toidukraam. Kodutoidul sea ja lamba ning lähikandi põllumehe juurikad ostan niikuinii inimeste käst otse.
AGA näiteks eelmisel nädalal olin ma kassas nii, et korvis oli neli liitrit viina – sünnasoodukaga poole aasta varu natuke soodsam, esmalt viimaste pihlakate peale; pakk Kalevi komme, see suur segapakk – mehele kulub see umbes kahe kuuga ära, kolm kondentspiima – äi, kes on 89, armastab seda oma tee sees, Kirde sai – sööme ise ja pool kilo soolapekki – ka sööme nädalakesega ära. Paar korda aastas, leiva, sibulaga ja jube hea on.

Küll mu taga seisja saanuks mind sõimata. Täitsa kahju kohe, et ei kohtunud, tahtnuksin seda kuulda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle oleks võinud mõni selline tänitaja õhtul jalgu jääda. Töölt tulles (pikk raske vahetus) olin just sellises tujus, et tahaks midagi “head” ütelda. Aga no niisama ei hakka ju nähvama ega mölisema. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise olen suht rahulik ja mind v2ga ei huvita, mis teised teevad mu ümber, niiet minu jaoks on üllatav ja samas ka häiriv, kui mingeid mutte või vanamehi huvitab.

minu üks laps on autist ning läksime ühel õhtul peale tööd poodi, kus ta siis iga asja pärast karjuma pistis(see on tema puhul tavaline). eks jah, saame vahel pahaseid pilke – sellega olen harjunud.
lõpuks, kui kassajärjekorda jõudsime siis tuli üks mutt meie juurde- et kuulge – te peaksite oma last paremini kasvatama! ma ausalt öeldes olin nagu puuga pähe saanud- ei osanud vastatagi midagi ning lõpuks ütlesin, et mis see sinu asi on. küll siis hakkas veel edasi õiendama, et vaesed müüjad peavad päev läbi laste kisa kuulama jne. lõpuks saatsin ta sinnasamusesse pimedasse kohta, sest lihtsalt tundsin, et keen varsti üle ja sõnad said otsa.

mu arust pole võõral mingit õigust tulla teistega tänitama ükskõik, mis ostukorvis ei meeldi v mis olukord on. teiselt poolt paneb mõtlema, et sellised inimesed pole ka vist päris normaalsed ja ehk neil endal elus palju probleeme, et nad sellised imelikud on.

ja siin lisaks eelmisele kägutajale- kus laps ebatervislikke asju sööb. nagu mainisin, mu laps on autist ning näiteks ei söö ühtegi valget värvi toitu(ala, kaste, piim, kohupiim jne), liha ei söö tekstuuri pärast, kartulit, riisi ei söö. tahab süüa ainult punast värvi asju, punasest taldrikust näiteks(õun, ketshup, mõni vorst mis punasem on jne). ka mina söödan lapsele ebatervislikke asju kuna muidu ta lihtsalt ei söö! kui selline asi oleks ravitav värske õhuga siis jah… parem ütleks, et kui sa ei tea, siis ära räägi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igav liba. Traditsiooni kohaselt teemaalgataja ka kadunud. Maa peal ei usu, et niisugune situatsioon toimus, mis ei tähenda, et antud teema üle ei võiks arutleda. Siiski on see piisavalt igav ja igatpidi juba läbinämmutatud. Lihtsalt etteaimatavalt “hea” teema, mis ajab käod kahte leeri ja vaidlema. Libameistri päev läks päikeselisemaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline siin- puue, mis lubab süüa vaid kräppi, diabeet, mis sunnib enne kassat kohukesi avama, suu haiseb, sest kõigil on ravimatu refluks, mitte puudulik suuhügieen, kehakaal on 100+ kilo, kuigi süüakse vaid kapsast ja kurki. Perekool on täis meditsiinilisi erijuhtumeid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänitaja poes