Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänitaja poes

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Tänitaja poes

Postitas:
Kägu

Maa peal ei usu, et niisugune situatsioon toimus, mis ei tähenda, et antud teema üle ei võiks arutleda.

Sa ei usu, et hulle, kes pole teiste elule ja tervisele ohtlikud, ei panda tänapäeval kinnisesse asutusse?

Ma tean isegi kahte sellist, natuke koputada saanud naisterahvast.
Üks patseerib Mustamäel ringi, käib poes, kogu aeg räägib omaette ja kommenteerib ümbrust. Umbes samamoodi, et sõidab laps jalgrattaga mööda, et mida sa sõidad selle vokiga ja ükskord sa end sodiks kukud jne…Aga ta ei räägi seda lapsele, vaid endale.

Teine totuke tegutseb P-Tallinnas ja teda ma kahtlustakski selles teemaalgtaja poolt kirjeldatud juhtumis peaosas olemist.
(olen isegi sõimata saanud, aga mille eest, enam ei mäleta) Tema tuleb konkreetselt inimesega rääkima, kui inimese pükste värv talle ei sobi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maa peal ei usu, et niisugune situatsioon toimus, mis ei tähenda, et antud teema üle ei võiks arutleda.

Mul tädi müüja ja ütles et ta näeb ikka nädalas sarnaseid situatsioone mitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline siin- puue, mis lubab süüa vaid kräppi, diabeet, mis sunnib enne kassat kohukesi avama, suu haiseb, sest kõigil on ravimatu refluks, mitte puudulik suuhügieen, kehakaal on 100+ kilo, kuigi süüakse vaid kapsast ja kurki. Perekool on täis meditsiinilisi erijuhtumeid.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tean isegi kahte sellist, natuke koputada saanud naisterahvast.
Üks patseerib Mustamäel ringi, käib poes, kogu aeg räägib omaette ja kommenteerib ümbrust. Umbes samamoodi, et sõidab laps jalgrattaga mööda, et mida sa sõidad selle vokiga ja ükskord sa end sodiks kukud jne…Aga ta ei räägi seda lapsele, vaid endale.

Vat, seda hullukest olen vist mina ka näinud. Mingil puhul ta kiljus rohealal lilledega tegeleva haljastaja suunas, et mõrtsukas ja tapab taimi, mõrtsukad igal pool, aga ta ei läinud teise inimese juurde seda ütlema, üsna valjuhäälselt küll, aga omaette rääkis. Ent sellisel puhul pole raske aru saada, et inimene ongi ohoh. Need ullikesed ka reeglina ei vali, keda nad kritiseerivad, mõõdavad sama mõõdupuuga kõigile, olgu laps, täiskasvanu, isane või emane.

Sootuks iseasi on need isikud, kes arvavadki, et neil on õigus võõrastesse eludesse sekkuda. Eriti sageli lendavad nad peale just väikelastega emadele, rasedatele, aga ka ilma täiskasvanuta poes olevatele lastele. MITTE KUNAGI ei lähe nad midagi ütlema inimestele, kes on neist suuremad ja tugevamad. Kahemeetrine ambaal kolme viinapudeli ja viie paki kommidega korvis ei pälvi nende tähelepanu üldse. Teemaalgatuses toodud ema oleks loengust pääsenud, kui tal oleks olnud mõni mees kaasas.
See juba näitab selliste isikute kohta nii mõndagi. Nad ründavad nõrgemaid – sest nad saavad. Pole neil mingit muud missiooni peale enda väljaelamise ja teiste halvustamise ja ajendiks kõlbab ükskõik mis.
Lisaks muule – keeduvorst ja makaronid on toit. Aastakümneid on siinmail selliseid asju söödud. See pole võibolla kõige parem valik. Aga see pole ka halvem valik, kui nt kookosrasv, proteinibatoon, suši, mis iganes võimalus paljudest poes leiduvatest toitudest. Kindlasti on see keskkonnale parem, kui sojalihavorstike palmiõliga, kindlasti on see tervisele parem valik, kui kartulikrõpsud ja kommipakk. Ühelgi juhul pole see piisav põhjus kaaskodaniku peale haukuma hakata. Haukujatel on endal väga tõsine tervisehäirete komplekt, millega nad psühhiaatri või psühholoogi juures tegelema peaksid. Aga kuna psühhopaadil iial pole endal probleeme vaid ta lihtsalt tekitab probleeme kõigile teistele, siis nad sellise arsti juurde reeglina ei jõua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline siin- puue, mis lubab süüa vaid kräppi, diabeet, mis sunnib enne kassat kohukesi avama, suu haiseb, sest kõigil on ravimatu refluks, mitte puudulik suuhügieen, kehakaal on 100+ kilo, kuigi süüakse vaid kapsast ja kurki. Perekool on täis meditsiinilisi erijuhtumeid.

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Heh, selliseid juhtumeid tuleb ikka ette – mõned kodanikud arvavad, et neil on õigus kaasinimestele mida iganes öelda, sest nad on veendunud, et nemad ainsana teavad täit tõde ja kuidas on õige.

Mulle meenub üks eriti sääserohke suvi kui läksin titekäruga turule värsket kraami ostma ja tõmbasin vankrile (laps magas sees) putukavõrgu peale. Siis mingi vene vanamees tegi sellest suure skandaali ja kuulsin, kui kohtutav ema ma olen ja kuidas ma julgen jne jne Probleem seisnes tema jaoks selles, et putukavõrk oli musta värvi 😀 Ta oli šokeeritud, et miks ma lapsevankrile leinaloori peale olen tõmmanud, kas häbi pole… Ehk siis jah, selliste kõiketeadjate eest pole kahjuks keegi kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi kui hea, et ma eelmisel nädalal pääsesin. Meil on nimelt naabritega traditsioon teha kord kuus lõunasöök mingil teemal (a´la Rooma, Keskaeg, Kaluriküla jne). Eelmisel nädalal oli teemaks Koolisöökla. Minu kord oli teha ja minu korvist oleks ta samad asjad leidnud, kuna pakkusin “punaseid makarone” (kusjuures peavad olema odavad a´la Manni makaronid, muidu ei tule õiged!), räimekonservi võileibu ja karamellikisselli (kaamli tatti).

Ja meenus üks oma kogemus ka. Minu ees seisis üks mutt ja tema ees omakorda maksis laps (pakun, et u 6-7-aastane). Laps luges oma sente kokku. Müüja oli väga rahulik ja isegi sõbralik naeratus oli näol. Aga mutt mu ees pistis lapse kallal võtma, et ikka kaua võib ja enne võiks raha lugemise selgeks õppida. Vaene laps oli näost täitsa valge selle peale. Ma siis käratasin peale, et laps harjutabki nüüd ja praegu ja kuidas te julgete minu lapse peale karjuda. Mutil jäi ikka karp kinni ja kobises midagi vabanduseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli taoline olukord paar aastat tagasi Stockmanni toidupoes. Ladusin vist kolm pakki krõpse ja dipikastmed letti ja läksin maksma. Minu taga seisid 2 taani meest, kes siis taani keeles kommenteerisid, et pole ime, et siin kõik kanad nii rasvased on. Vastasin suht sama tasemega muidugi tagasi ka ja veel inglise keeles, et teised minu ümber ka aru saaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline perekooli tervisenats.

Hoopis tavaline täiskohaga emme, kes last makaronide ja keeduvorstiga toidab, sest tibupoeg muud suu sisse ei võta.

Ah, tere, jõudsidki siia. No kirjuta tõesti parem siia, pole vaja päris elus võõraste inimeste peale haukuda.

Parem oleks muidugi, kui pöörduksid psühholoogi poole, sest sul on väga tõsised psüühikahäired.

Miks sa võõrale inimesele niimoodi ütled? Äkki sul endal on mingid häired.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on nagu perekool, kui nutiseade vahelt ära võtta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle oleks võinud mõni selline tänitaja õhtul jalgu jääda. Töölt tulles (pikk raske vahetus) olin just sellises tujus, et tahaks midagi “head” ütelda. Aga no niisama ei hakka ju nähvama ega mölisema. 😀

Niisama ei hakkagi. Oleksid pidanud poodi minema ja teiste ostusid vastikul toonil kommenteerima hakkama. Oleks küll saanud midagi “head” ütelda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on nagu perekool, kui nutiseade vahelt ära võtta

Kusjuures nii vist ongi 😄

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehmatasin teema algust lugedes korraks täiesti ära, minu ostukorv oli alles paar päeva tagasi samasugune, lisaks oli korvis veel see uus Maiasmoka jäätis. Muidu sööme üsna tervislikult, rahamuresid ei ole (sülitan kolm korda üle õla) ja nädala menüü koostan ette ning ostan vajamineva ka korraga ära, aga ükspäev lihtsalt tuli makaroniisu ja läksime ning ostsime lapsega. Laps kusjuures eelistaks pigem just mingit köögiviljatoitu, mina olen meist see, kellel vahel “jahu ja suhkrulöga” järgi isutab. 🙂 Kui neid valgeid makarone iga päev ei söö ja natuke ka liigud, ei tee need su kehakaalu, ega tervisega mitte midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks kedagi üldse huvitama kellegi ostukorv? Kas enda elu on nii igav? Sellel mutikesel hea targutada selle ema kallal; kes vastu ei ütle. Aga mingu tänitagu kellegi suure mehe kallal; kes alkoholi ostab; seda ta ei julge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma juba aastaid pooleldi ootan, et mõni mammi nõuaks tühjas bussis just minu kohta endale, arutaks minu sobivust või sobimatust lapsevanemana, kritiseeriks mu ostukorvi või astuks muul moel üle aktsepteeritava käitumise piiri.
Aga kuna mul on resting bitch face, siis need tüübid ei julge minu peal oma hambaid teritama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saadaks pikema jututa p…sse ja kogu lugu. Ütlekski, et kuule mine õige p….se.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saadaks pikema jututa p…sse ja kogu lugu. Ütlekski, et kuule mine õige p….se.

Need tänitajad ei ründa elu sees inimest, kes näeb välja piisavalt enesekindel, et enda eest seista või on suur või tugev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna sattusin poes väga kummalise stseeni peale. Iseteeninduskassad ei töötanud ja järjekorrad suht pikad. Minu järjekorras oli üks naine lapsega ja ta ostukorvis oli lastevorst (või mingi keeduvorst), makaronid, ketšup ja vist veel midagi. Tema järel olev naine hakkas suht kõva häälega siis seletama kui ebatervislikud on sellised vorstid ja lastele ei tohiks üldse neid anda. Näha oli kui ebamugav sellel emal oli, aga see tänitaja muudkui jätkas oma monoloogi tervisliku toitumise teemal. Kuna mul oli ostukorvi suht täis, lasin selle naise enda ette et ei peaks kauem seda tänitamist taluma.

Mis õigusega tuleb keegi kellegi ostukorvi kommenteerima? Ilmselt kui inimesel oleks raha vabalt käes, valiks ta nende vorstide ja makaronide asemel muud. Tõesti ei saa aru kust planeedilt mõned inimesed küll pärit on.

Sa muidugi ütlesid sellele tänitajale, et tal pole õigust kommenteerida? Sellistele asjadele tuleb kohe reageerida. Tagantjärgi tänitamine ei muuda midagi. Kui keegi midagi ei ütle KOHE, laseb tänitaja aga edasi ja sinu seljataga rääkimisest, pole mingit abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga. Jeesus on imeline. Ma soovitan seda varianti soojalt.

Jeebus

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis sa siis pealt passisid? mutil oleks tulnud lõuad kohe kohapeal kinni panna. aga sina siin püüad head teha ja ette lasta. mida värki. kohe skandaal poes vaja teha. et mutt teinekord ei mölise.
ja mis pood see on, kus kõik iseteeninduse korraga kinni on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mutil oleks tulnud lõuad kohe kohapeal kinni panna.

Haigel inimesel ei ole võimalik “kohapeal lõugu kinni panna”, millisest sõnast sa aru ei saa?
haige on haige, tema jutt ei allu mingile loogikale ja ise ta ei kuula mingit sinu loogikat.

Kui inimene istub hullumajas ja kujutab ette, et ta on Napoleon, no kuidas sellisel saaks suu kinni panna?
Seda ei saa isegi perekoolikas teha, vastasel korral oleks perekoolikad kõikjal maailmas hinnatud hulluarstid.

Aga pole ju ja pigem vajavad hoopis ise abi.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tänitaja poes