Esileht Pereelu ja suhted tänulikkuse ja armastuse näitamine mehele

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: tänulikkuse ja armastuse näitamine mehele

Postitas:

Elementaarne viisakus on üks asi, see on loomulik osa, pere öeldakse “tänan”, “palun”, “aitähh”. Aga mingi eraldi tänulikkuse väljendamine peres loomulike asja eest on kummaline. Mees läks täna lastega välja sööma – peaksin siis tänulikkust väljendama, et tänana kallis mees selle eest! Samas sööb ta ise ja saab lastega suhelda.
Kui mees tänab naist lapse sünnitamise eest, oleks viisakas tänada vastu hea sperma eest.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 08:24; 22.04 15:18; 22.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees läks täna lastega välja sööma – peaksin siis tänulikkust väljendama, et tänan, kallis mees, selle eest!

Kui mehele on kiidusõnad olulised, siis jah! Kuidas just, sõltub suhetest. Aga kui see pole päris igapäevane, kindlasti tänada. Alati on ju võimalus, et läheb üksi või üldse kuhugi lastega koos ei lähe.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 09:03; 22.04 16:57; 22.04 21:59; 23.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees läks täna lastega välja sööma – peaksin siis tänulikkust väljendama, et tänan, kallis mees, selle eest!

Kui mehele on kiidusõnad olulised, siis jah! Kuidas just, sõltub suhetest. Aga kui see pole päris igapäevane, kindlasti tänada. Alati on ju võimalus, et läheb üksi või üldse kuhugi lastega koos ei lähe.

Mis mõtte ei lähe? Ta on ju laste isa ja on kombeks käia koolivaheajal lastega väljas lõunat söömas – läheme kogu perega või see kes saab – võtab lapsed kodust kaasa. Meil tänatakse näiteks siis, kui ta teeb mu arvuti korda või pumpab rattal kummid täis, aga see et ta elementaarsel kombel osaleb laste elus – selle üle ei pea küll tänulikkust väljendama.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 08:24; 22.04 15:18; 22.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehele on kiidusõnad olulised, siis jah! Kuidas just, sõltub suhetest. Aga kui see pole päris igapäevane, kindlasti tänada. Alati on ju võimalus, et läheb üksi või üldse kuhugi lastega koos ei lähe.

Mis mõttes? Lastega tegelemine peaks isal olema elementaarne ja igapäevane. Selle eest meest spetsiaalselt ja rõhutatult tunnustada tundub kuidagi kohatu. Just nagu lastega tegelemine oleks vaid naiste töö, aga mees siis “aitab” naist ja osaleb ka natukene… ?

Mis teemasse puutub, siis arvan nagu enamus siin, et märkamine, tänamine ja lugupidamine peab suhtes olema – ja mõlemapoolne. Samas, mõistan ka kellegi “johhaidii” reaktsiooni. Teemaalgatus on kuidagi allaheitlik. Ma muidugi ei tea tegelikku tausta, aga kuidagi jäi kõlama nagu mees oleks pahur ja rahulolematu. Samal ajal, kui naine kõigest väesti nuputab, kuidas saaks mehele meele järele olla ja tema tuju tõsta. Ma ei tea miks, aga no on teemaalgatusel selline alatoon….

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega tegelemine peaks isal olema elementaarne ja igapäevane.

Terve hulk asju on kellegi meelest elementaarne ja igapäevane, teise meelest jälle pole. Ma ei arvagi, et peab suurt kära tegema, kui keegi teeb teise jaoks igapäevase või elementaarse teo, kuid lihtne tänan või kallistus või kerge suudlus ei võta tükki ära ja annab hea tunde, isegi kui see on täiesti igapäevane.
Häda ongi selles, et liiga ruttu hakkame pidama igapäevaseks ja elementaarseks peaaegu kõike.
Ega teise inimese sisemisi kompromisse ju ei märka…

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 09:03; 22.04 16:57; 22.04 21:59; 23.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees tänab naist lapse sünnitamise eest, oleks viisakas tänada vastu hea sperma eest.

Kas sinu meelest on rasedus/sünnitamine ja sperma jagamine võrdse kaaluga tegevused? Mul on küll hea meel, et mu mees nii ei arva. Ta pole mind iialgi nii siiralt ja südamest tänanud, kui peale meie esimese lapse sündi. Võimalik, et see ongi loomulik ja tavaline, aga tema jaoks oli see maailma eriliseim sündmus ning tegi teda väga õnnelikuks. Millegipärast tundus talle ka, et minu panus oli selles sündmuses oluliselt suurem tema omast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on näiteks minu abikaasa viisakaks õpetanud. Meie kodus polnud ka kombeks vanematel omavahel eriti tänulik olla üksteise suhtes, pigem ikka iriseti, et üks või teine asi on halvasti. Lastele ikka söögi eest “aitäh” ütlema õpetati ja tänama-paluma, aga sellist igapäevast tänulikkust üksteise suhtes oli sõnades vähe.

Mina näiteks kallistan-musitan oma meest alati kui kokku saame, olgu see siis päeva lõpus töölt tulles või mõni muu käik. Oma tegevuse katkestan ja lähen teda tervitama ja muidugi ka vastupidi, kui mina olen koju tulemas. See on nii suureks tavaks saanud, et kui vahel end unustan siis kuuleb juba ukse juurest uurimist, et miks ainult koer rõõmus on, et ta koju tuli. See on kuidagi väga mõnus algus õhtustele perekesksetele tegevustele tööpäeva lõpus.

Ja minu jaoks on elementaarne kiita ja tänada teist tehtud tööde eest, olgu see siis prügi välja viimine või maja ehitus. Mu mehe puhul on isegi veidi naljakas see, et ta jusktui ei viitsi teha neid asju, mille tulemust pole nii selgelt pmärgata, et pärast kiita saaks. Näiteks, kui ta koristab, sisi jätab kindlasti tolmuimea kuskile vedelema, et ikka märgataks, et ta on midagi teinud… Tõesti on kiitus ja tähelepanemine oluline.

Ja eks ma ise olen samasugune. Toon ikka välja ühistes vestlustes, mis asju ma kõik vahepeal korda olen saatnud ja kui kiidusõnu ei tule, siis nõuan nad välja :).

Sõnadel on suur jõud isegi nendele inimestele, kelle “armastuse keeleks” sõnad just otseselt pole. Hea sõna on ikka ja alati hea kuulda. Iga asja eest kiitmine ja tänamine on minu meelest nagu mingi mõnus pehme padi, millele oma suhet luua, see on see taustsüsteem, üksteisesse suhtumise viis viisakalt ja austavalt ja lugupidavalt ja tänulikult. See tõesti tekitab mõnusat ja turvalist õhkkonda kodus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Aitäh vastajatele 🙂
Ärme aja sassi seda tänulikkust, mida mina mõtlesin ja elementaarset viisakust. Ilmselgelt kui ma palun oma mehel prügi välja viia, siis ma hiljem teda selle eest ka tänan ja muudes sarnastes situatsioonides.
Sain mõtteid juurde ja katsun (juba olen tegelenud sellega) olla veelgi tähelepanelikum, just tunnustamise suhtes ja kiitmise täpsemalt (mitte “aitäh”, vaid et näiteks nii “ nii tore mõte oli Sul täna meiega loodusesse minna, vahva stressivaba päev oli, seda oli meil kõigil vaja, super oled!).
Puudutamise suhtes ka, märkasin, et niisama teda enam ei silita, kallista, paita… Pööran sellele rohkem tähelepanu, vaatan, kas aitab.
Ja no tõesti, mu panus hetkel kodus ei ole väga suur, olen mugavaks läinud – mees ise on lasknud, et ma keskenduksin meie beebile. seega vaatasin kriitilise pilguga enda tegemised üle ja proovin endast veel rohkem anda, nüüd õhtud pikad ja peale pisikese und on mul aega küll, et rohkem pingutada.
Mingi vastus jäi mul siiski veel puudu, ma ootasin, et kuidagi näidatakse veel, et üksteist hinnatakse.

Tänud raamatu soovituse eest, poodidest läbi müüdud, aga lähen uurin raamatukogust ja kindlasti loen!
Mulle endale ei ole kiitus ja selline tähelepanu üldse oluline, minu jaoks mees hindabki mind sellega, mis ta kõik mu heaks teeb ja seda on rohkem kui küll.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 20:52; 19.04 21:49; 19.04 21:55; 23.04 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, imiku kõrval kipuvadki mehed tundma, et neid ei panda enam tähele. Loomulik ka, et öö läbi gaasivalus põnniga jännanud naine ei ole hommikul suurem asi inimene.

Rääkige, rääkige, rääkige. Mis annax Sulle hingetõmbeaega, mis annax talle väärtusetunnet. & ärge unustage, et lapsed kasvavad, olud muutuvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puudutamise suhtes ka, märkasin, et niisama teda enam ei silita, kallista, paita… Pööran sellele rohkem tähelepanu, vaatan, kas aitab.

Ee.. ma puudutan ja silitan oma meest sellepärast, et ma ise tahan teda silitada, mitte selleks, et väljendada tänulikkust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen hetkel lapsehoolduspuhkusel ja seega enamus kodutöid on minu teha, mehel on muidugi mõned oma ülesanded ikka. Lastega tegeleme enamvähem võrdselt, kellast kellani ta tööl ei käi.

Täname ja kiidame üksteist igapäevaselt ja palju. Tunnustame üksteist ja paneme tähele ka pisikesi asju. Abikaasa toob suva hetkedel lilli või mu lemmikjooke vms ja mina ostan talle pisikesi kingitusi või mõne lemmikmaiustuse. Enamasti kokkan mina aga ma armastan seda, teen palju ta lemmiksööke (ise söön kõike ja tahan lihtsalt vaheldust). Hoolitseme üksteise eest kordamööda ja laseme teisel piisavalt puhata ja saada ka oma aega laste kõrvalt. Hommikuti ärkavad lapsed väga vara ja siis võimalusel teeme hommikust vahetust kordamööda ja teine siis puhkab.

Avaldame ka igapäevaselt armastust aga see ei tundu siiski suvaline ega suusoojaks, selline asi ei saa ära kuluda kui seda päriselt mõelda ja tunda ja oma kaaslast ja teie head suhet mitte isenesestmõistetavalt võtta. Iga päevaga armastaks justkui natuke rohkem.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma puudutan ja silitan oma meest sellepärast, et ma ise tahan teda silitada

Aga kui sa tead, et mehele meeldib silitus ja kallistus, aga sinu jaoks on see üsna tähtsusetu ja seetõttu sul seda tahtmist sageli peale ei tule, siis silitad ka siis, kui see ei tule spontaanselt enda soovist. Või mitte? Kas me liiga sageli ei eelda, et teine on samasugune nagu me ise – aga tegelikult ju ei ole?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 09:03; 22.04 16:57; 22.04 21:59; 23.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted tänulikkuse ja armastuse näitamine mehele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.