Esileht Kodunurk Tapeedi panek

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tapeedi panek

Postitas:

Kas on mõtet ise üritada, kui pole elus varem pannud?
Netist lugesin, et fliistapeeti on kõige lihtsam panna, liim seina ja siis tapeet peale.

Kui vana tapeet maha võtta, kas siis tuleb seda aluspinda ka kuidagi eelnevalt töödelda või saab kohe uue seina panna?

Millise mustriga tapeeti võiks eelistada, kui soovin, et tuba tunduks võimalikult avar. Mööbel on hele vaher. Toa mõõdud 3mx5m

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:10; 25.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fliistapeet on tõesti lollikindel ja seda võid ka siis panna, kui sa seda teed elus esimest korda. Pabertapeeti ei soovita niimoodi panema hakata, et varem pole pannud.

Fliistapeet ei nõua ka mingit erilist aluspinna eeltöötlemist, pabertapeedi puhul on see olulisem.

otsi youtubest videosid ja saad hakkama. Tapeediliim osta tapeedile vastav ja sa saad osta ka sellise, mis on juba valmis segatud, see on nagu värvipotsikus.

Siin on elementaarseid teadmisi: https://www.youtube.com/watch?v=A889crzfBbE

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.01 19:24; 25.01 19:30; 25.01 20:55; 26.01 14:05; 26.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise mustriga tapeeti võiks eelistada, kui soovin, et tuba tunduks võimalikult avar.

Kui tahad, et tunduks avar, siis ära tumedate toonide poole üldse vaata, vali võimalikult hele ja kuna su tuba väga suur ei ole, siis pigem väike muster. Kui muster on püstise triibuga (vertikaalne), tundub tuba kõrgem, kui pikali triibuga, siis tundub tuba madalam ja laiem.

Nii et vali hele tapeet, väikese kuni keskmise mustriga, võid valida ka sellise, mis on reljeefne, st trükimustrit polegi, muster on sisse kootud, niisuguseid on fliistapeetide seas küll. Kui sa mustrit klapitada ei oska, siis võtagi pigem selline tapeet, kus ei pea mustrisammu jälgima, ka niisugused tapeedid on olemas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.01 19:24; 25.01 19:30; 25.01 20:55; 26.01 14:05; 26.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.decora.ee/22005-tapeet-13478-20-p17

Selline läheb väiksemustrilisena arvesse?

Kuidas saada parem ettekujutus, milline lõpptulemus võiks jääda, kui poes on väljas ainult väikesed jupid ja üldpilti silme ette ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:10; 25.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saada parem ettekujutus, milline lõpptulemus võiks jääda, kui poes on väljas ainult väikesed jupid ja üldpilti silme ette ei tule.

Ma soovitan tapeete vaadata näiteks tootja kodulehelt. Seal on tubade pildid ka.

Näiteks: https://www.borastapeter.com/

Neid tapeete müüb Standinaavia tapeedisalong.

Või siis Rasch https://www.rasch-tapeten.de/en/ sellel on salong Lasnamäel punasel tänaval.

Üldiselt sa tapeeti ainult veebist pildi järgi osta ei saa, mõni tundub selline, et on väikese mustriga, aga lähed poodi kohale ja vaatad, et oh ei, jube lahmakas. Teine jälle on pildi peal üsna kole või ilmetu, aga poes vaatad, et väga ilus ju. Ehutuspoodidest soovitan vaadata näiteks K-Rautasse, seal on mu meelest veidi parem tapeedivalik kui Bauhofis.

Kui valid tapeedi mõnest e-poest, siis guugelda tapeedi tootjafirmat ja nime, ka siis tuleb välja selle tapeediga pilte.

Kahjuks sinu lingitud tapeedi puhul ei ole sellest abi, sest ei ole kirjas mis firma või mis on tapeedi nimi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.01 19:24; 25.01 19:30; 25.01 20:55; 26.01 14:05; 26.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kus sa asud, aga Tallinna Decoras on suur valik tapeete. Üldiselt peaks ehituspoodides olema spets peegel, kuhu ette lähed oma tapeedirulliga seisma ning saada vaadata, kuidas võiks seinas olla tapeet.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mõtet ise üritada, kui pole elus varem pannud?

Netist lugesin, et fliistapeeti on kõige lihtsam panna, liim seina ja siis tapeet peale.

Kui vana tapeet maha võtta, kas siis tuleb seda aluspinda ka kuidagi eelnevalt töödelda või saab kohe uue seina panna?

Millise mustriga tapeeti võiks eelistada, kui soovin, et tuba tunduks võimalikult avar. Mööbel on hele vaher. Toa mõõdud 3mx5m

Vägagi suur võimalus, et tulemus tuleb kehv. Kui soovid katsetada siis vali kõige väiksem seinaosa.
Sein peab olema ka sirge, sile, krunditud. Kui tume tapeet siis soovitavalt tapeedi tooni.
Nüansse vägagi palju, youtube võib olla abiks aga hea tulemus tuleb praktikaga.
Fliistapeediga jah natuke lihtsam.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, mis teemasid perekooli patsiendid kõike miinustavad! Ise oma kätega millegi valmis tegemine on alati kiiduväärt ja fliistapeet on hea alustamiseks.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 09:00; 27.01 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult saab ka pabertapeediga hakkama, aga kindlasti ei tohiks algaja valida sellist tapeeti, kus peab mustrisammuga arvestama. Nii et heledavärviline ja peenemustriline oleks soovitus. Bauhausis on hämmastavalt hea tapeetide valik, seal on ka kvaliteetseid tapeete müügil, näit Boràstapeteni omi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:43; 26.01 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saada parem ettekujutus, milline lõpptulemus võiks jääda, kui poes on väljas ainult väikesed jupid ja üldpilti silme ette ei tule.

Ma soovitan tapeete vaadata näiteks tootja kodulehelt. Seal on tubade pildid ka.

Näiteks: https://www.borastapeter.com/

Neid tapeete müüb Standinaavia tapeedisalong.

Või siis Rasch https://www.rasch-tapeten.de/en/ sellel on salong Lasnamäel punasel tänaval.

Üldiselt sa tapeeti ainult veebist pildi järgi osta ei saa, mõni tundub selline, et on väikese mustriga, aga lähed poodi kohale ja vaatad, et oh ei, jube lahmakas. Teine jälle on pildi peal üsna kole või ilmetu, aga poes vaatad, et väga ilus ju. Ehutuspoodidest soovitan vaadata näiteks K-Rautasse, seal on mu meelest veidi parem tapeedivalik kui Bauhofis.

Kui valid tapeedi mõnest e-poest, siis guugelda tapeedi tootjafirmat ja nime, ka siis tuleb välja selle tapeediga pilte.

Kahjuks sinu lingitud tapeedi puhul ei ole sellest abi, sest ei ole kirjas mis firma või mis on tapeedi nimi.

Muuseas, Bauhausis oli mõni Borastapeteri tapeet odavamalt müügil kui Skandinaavia tapeedisalongis- panen selle siia igaks juhuks kirja, kui mõni skandinaavia stiili friik lugema juhtub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:43; 26.01 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, Bauhausis oli mõni Borastapeteri tapeet odavamalt müügil kui Skandinaavia tapeedisalongis- panen selle siia igaks juhuks kirja, kui mõni skandinaavia stiili friik lugema juhtub.

jah, vastab tõele, salongis müüakse salongi hinnaga, sama tapeet võib olla veidi odavamalt müügil mõnes ehituspoes. Nii et erinevaid pakkumisi tasub alati võrrelda.

Muuseas, amazon.de kaudu saab ka tapeete tellida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.01 19:24; 25.01 19:30; 25.01 20:55; 26.01 14:05; 26.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pabertapeeti ei soovita niimoodi panema hakata, et varem pole pannud.

Siis ei saagi ju kunagi selgeks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei saagi ju kunagi selgeks?

Eks siis tuleb keegi appi kutsuda, kes on asjaga kursis. Või siis võtta jällegi youtube ette ja vaadata videosid. Ja siis oma kodus on hea harjutada.

Võrreldes fliistapeedi panemisega on pabertapeet ikka palju keerulisem. Fliistapeedi saab rahulikult üksi seina panna ka ilma eriliste eelteadmisteta, paberi puhul on alati kedagi appi vaja.

Mina ei ole üksi pabertapeeti pannud, aga ma olen selles vallas ka amatöör. Vend, kes on õppinud ehituskoolis, saab üksi pabertapeedi pandud, mina parem üksi ei hakka proovimagi. Läheb kortsu, mullid all, krousid sees, paras ikaldus. Fliistapeet ei ole nii pirtsakas, et vajaks juba kogenud kätt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.01 19:24; 25.01 19:30; 25.01 20:55; 26.01 14:05; 26.01 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei saagi ju kunagi selgeks?

Eks siis tuleb keegi appi kutsuda, kes on asjaga kursis. Või siis võtta jällegi youtube ette ja vaadata videosid. Ja siis oma kodus on hea harjutada.

Võrreldes fliistapeedi panemisega on pabertapeet ikka palju keerulisem. Fliistapeedi saab rahulikult üksi seina panna ka ilma eriliste eelteadmisteta, paberi puhul on alati kedagi appi vaja.

Mina ei ole üksi pabertapeeti pannud, aga ma olen selles vallas ka amatöör. Vend, kes on õppinud ehituskoolis, saab üksi pabertapeedi pandud, mina parem üksi ei hakka proovimagi. Läheb kortsu, mullid all, krousid sees, paras ikaldus. Fliistapeet ei ole nii pirtsakas, et vajaks juba kogenud kätt.

Pabertapeedi panekuks on vaja paari asja osata ja saab ka üksi panna. Mulle õpetas paar nippi kunagi üks oskaja inimene, jälgisin teda ka kui ta seda tegi ja hakkasin ise julgelt panema. Valisin mustrita ja heleda tapeedi, et esimene kord lihtsam. Elasin üksi ja igapäevaseid kriitikuid polnud. Täitsa sain hakkama, tegin küll paar viga, aga kindlust sain küll juurde. Edaspidi pole peljanud, aga mul seinad sirged ja seetõttu probleeme vähem. Kõverama seinaga on kindlasti raskem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Borastapeet on väga kvaliteetne, ka pabertapeet – ei veni välja, ei jää lokkima (seda kõike teevad kehvema kvaliteediga tapeedid).
Nii väikse toa puhul pigem värviks 3 seina, ja paneks tapeedi ühte. Niikuinii tuleb siledaks sein teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole üksi pabertapeeti pannud, aga ma olen selles vallas ka amatöör. Vend, kes on õppinud ehituskoolis, saab üksi pabertapeedi pandud, mina parem üksi ei hakka proovimagi. Läheb kortsu, mullid all, krousid sees, paras ikaldus. Fliistapeet ei ole nii pirtsakas, et vajaks juba kogenud kätt.

No mida. Vanasti ainult pabertapeet oligi ja kõik panid ise tapeedi seina ja ei lokkinud ega mullitanud midagi. Ma panin 15a. vanuselt oma tuppa mustriga tapeedi seina ilma kõrvalise abita. Kõrvslist abi on vaja kui sakslaste moodi värvitavat tapeeti panna, sest selle paanid kulgevad ühes tükis üle seina, lae ja teise seina.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 09:00; 27.01 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tähtsamaid asju on see, mis seal vana tapeedi taga on. Kas tegu on uue elamisega ehk siis sirge pahteldatud kipssein või on tegu vana korteriga, kus krohvitud seinale on visatud aastast 1990 makulatuur peale ja sellel siis tapeet või lausa kihid tapeeti. Meil oli see viimane variant. Suuremad augud olid plärts-plärts krohviga täidetud ja oligi kõik. Kogu aluspind oli vaja uuesti pahteldada 2-3 korda, lihvida kaks korda ja siis valge kruntvärv peale. Tähtis on see, et aluspind oleks täiesti sile. Isegi üks liivaterake on ilusti näha tapeedi all.
Kui on vanad kõverad seinad, siis suure mustriga tapeeti ei soovita. Jube nöök on nurkadega, sest need jooksevad viltu, ülevalt äär hakkab mustris viltu jooksma jne.
Teine asi on see, et alati loe kasutusjuhendit. Me oleme mehega neid tapeete küll ja küll pannud. Kõik on erinevad olnud. Kas on liim seina või tapeedile. Kui liim tapeedile, siis mõne puhul peab veel mingi aja ootama ja siis alles tapeet seina. Keegi siin ütles, et tumeda tapeedi puhul seinad sama värvi. Võib teha, aga ei pea. Kui ääred ikka kvaliteetselt külg külje kõrvale panna, siis ei pea sein sama värvi olema. Mitte sein ei jää paistma, vaid tapeedi tagumine külg ja ääred on valged ja hoopis need valged ääred võivad jääda näha. Me ühe tapeediga selle vea tegime. Järgmine kord sai värviga tapeedi ääred ära tupsutatud ja probleemi polnud.
Meil on olnud väikeses toas täiesti tumepruun ornamentidega tapeet. Meil on isegi must tapeet olnud. Täitsa ok oli ja väga omapärane. Midagi teisiti kui teistel. Aga näiteks nüüd kolmandasse elamisse tuleb jälle hoopis hele tapeet. Lihtsalt tuleb erinevaid asju katsetada. Kellele mis meeldib. Kui muidu on mulle meeldinud soojades värvides tapeedid, siis praegusesse tulevad hoopis külmades toonides tapeedid. Ühest tüdined ära ja tahad jälle hoopis midagi muud. Aga tapeedid mulle meeldivad. Meil praegu kõik seinad krunditud valgeks ehk siis ma olen küllalt ka värvitud seintega elanud. Jälle tahaks vaheldust ja tapeete seina.
Mehega oleme tapeete ikka koos pannud. Aga üldiselt on nii, et mees mind väga selle töö kallale ei taha lasta. Ma kunagi liiga agaralt lastetoa tapeeti nühkisin äärte suunas ja venitasin tapeedi välja. See oli ka üks kõige vastikum ja õhem pabertapeet. Niisiis tema mõõdab, ajab mustrisse ja ronib tapeediga lae alla. Mina siis tõmban tapeedi alt lahti ja sätin seda. Üldiselt on meil olnud tapeedid, millel liim käib tapeedi taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Tapeedi panek