Esileht Kodunurk Tapeedi panemine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Tapeedi panemine

Postitas:

Kuidas on õige tapeeti seinale panna nii, et peale kuivamist ei oleks paanide vahel vahesid näha? Sai uus tapeet pandud, jälgisin hoolikalt, et vahesid ei oleks, panin igale poole vahedesse korralikult liimi, surusin paanid üksteise vastu ja nädal hiljem vaatan, et igal pool vahed sees. Mis ma valesti tegin?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:57; 14.06 14:08; 14.06 18:48;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Oleneb tapeedist, mõnel tuleb veidi vaheliti panna servad, sest kuivades tõmbab tapeet kokku. Tavaliselt on õpetus kaasas. Mõni tapeet jälle ei tõmba kokku.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kohad, kuhu paanide vahed jäävad, värvitakse igaks juhuks eelnevalt tapeedi tooni.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ma valesti tegin?

Ei ostnud head tapeeti vaid ostsid soodsa ja pannud seda soodsat ja kokkutõmbuvat tapeeti 0,5-1mm ülekattega.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska öelda, mida sa valesti tegid, ma panin ka eelmisel suvel tapeeti, mingeid vahesid ei jäänud. Kasutasin silumiseks tapeedilabidat, ei venitanud liiga palju. Tapeediks oli lollikindel fliistapeet, mille puhul läheb liim seina ja mida pannakse paan paani kõrvale (mitte servast peale). Fliistapeet võib alguses ka kohati veidi kobrutav tunduda, see tõmbab kuivades kenasti siledaks tagasi.

Ma pakun, et äkki sa silusid seda tapeeti liiga innukalt, et kokku kiskuma hakkas? Tahtsid, et oleks hästi sile ja siis pingutasid üle? Mis tüüpi tapeet oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:02; 14.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tapeet, mille määrid liimiseks ning siis paned seina, oleks mõistlik teha proovitapeetimine: paned 2 paani kõrvuti seina ja lased ära kuivada. Siis näed, kui palju venib ja kui palju tõmbab kokku pärast. Soovitav on teha proovitapeetimine vähenähtavas kohas (jääb suuresti mööbli taha), siis ei pea maha kakkuma, kui päris hästi ei saanud.

Soovitus paanivahed tapeedi põhivärviga enne tapeetimist üle teha on kaval, aga mina olen näinud varianti, kus see ületehtud, õigemini üle tegemata osa heledalt läbi tumeda tapeedi kumab. Seega soovitan ka seda eelnevalt proovitapeetimisel katsetada. Võibolla tuleks ühtlasema tulemuse saavutamiseks üle värvida terve sein.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:32; 14.06 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tapeet, mille määrid liimiseks ning siis paned seina, oleks mõistlik teha proovitapeetimine: paned 2 paani kõrvuti seina ja lased ära kuivada. Siis näed, kui palju venib ja kui palju tõmbab kokku pärast. Soovitav on teha proovitapeetimine vähenähtavas kohas (jääb suuresti mööbli taha), siis ei pea maha kakkuma, kui päris hästi ei saanud.

Rumal soovitus, sest kuidas sa pärast ülejäänud tapeedi nende proovipaanidega kokku sobitad? Lõikad parajaks? Aga siis ei sobi muster kokku.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska öelda, mida sa valesti tegid, ma panin ka eelmisel suvel tapeeti, mingeid vahesid ei jäänud. Kasutasin silumiseks tapeedilabidat, ei venitanud liiga palju. Tapeediks oli lollikindel fliistapeet, mille puhul läheb liim seina ja mida pannakse paan paani kõrvale (mitte servast peale). Fliistapeet võib alguses ka kohati veidi kobrutav tunduda, see tõmbab kuivades kenasti siledaks tagasi.

Ma pakun, et äkki sa silusid seda tapeeti liiga innukalt, et kokku kiskuma hakkas? Tahtsid, et oleks hästi sile ja siis pingutasid üle? Mis tüüpi tapeet oli?

Fliistapeet oligi. Ja sai kasutatud mingit plastmassist labida moodi silujat. Kusjuures ma pöörasin erilist tähelepanu nendele vahekohtadele justnimelt selle vahedekartuse pärast. Aga ikka ei õnnestunud. Väga pettunud selles, sest kogu töö ja pingutus osutus mõtetuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:57; 14.06 14:08; 14.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tapeet, mille määrid liimiseks ning siis paned seina, oleks mõistlik teha proovitapeetimine: paned 2 paani kõrvuti seina ja lased ära kuivada. Siis näed, kui palju venib ja kui palju tõmbab kokku pärast. Soovitav on teha proovitapeetimine vähenähtavas kohas (jääb suuresti mööbli taha), siis ei pea maha kakkuma, kui päris hästi ei saanud.

Rumal soovitus, sest kuidas sa pärast ülejäänud tapeedi nende proovipaanidega kokku sobitad? Lõikad parajaks? Aga siis ei sobi muster kokku.

Paned 2 paani ülevalt alla terves pikkuses ikka mitte jupiti. Ja pärast paned pikad paanid nende kahe pika paani kõrvale. Mustri sobitad täpselt sama moodi nagu kahe äsja pandud paani korral. Ikka paned ühe siis järgmise jne paani täies pikkuses. Või keegi paneb kõik paanid korraga seina laiuses ülevalt paika ja siis korraga alla välja?

Kui fliistapeediga tekivad paanivahed, siis venitasid tapeeti seina pannes liiga palju – venitasid kaabitsaga lükates, et ei jääks vahesid, kuivades tõmbas tagasi kokku ja vahed sisse.

Mina panen nii, et esmalt liim õhukese kihina rulliga seina, seejärel panen paani ühe serva vastu eelmist paani ülalt alla kinni ja seejärel lükkan sujuvalt kinni ühelt küljelt teise küljeni, tapeet ei tohi enne seina vastu vajutamist liimiseks saada, siis hakkab venima ja pärast on jama. Kui liimikiht pole liiga paks ja liikumine küljelt küljele on piisavalt sujuv, siis ei jää tapeedi alla ei õhu- ega liimimulle, sileda kaabitsaga lükkad õrnalt kinni. Üksi ma pole proovinud, alati olen kahe-kolmekesi tapeeti pannud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:32; 14.06 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fliistapeet oligi.

No siis on jah jama selles, et sa seinapanemise ajal seda kiskusid liiga innukalt.

Ma panin fliistapeedi üksi seina. Üks paan läks nässu, sest sai vastu seina liimiseks ja seda ei saanudki korralikult paika. tõmbasin maha, viskasin minema ja panin uue paani. Seda on kohe seinapanemise ajal näha, kas jääb serv korralikult kokku või mitte

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:02; 14.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selge sellega siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:57; 14.06 14:08; 14.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seina enne tapeediliimiga kruntinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Tapeedi panemine