Esileht Kodunurk Tapeedikihid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tapeedikihid

Postitas:

Miks paigaldati vanasti (ehk ka mõni tänapäeval) tapeedikiht vana kihi peale? Ja nii oma 5-7 kihti. Mõtisklen siin pahtlilabida ja märja lapiga. Omakorda veel mõnes kohas pool seina vana tapeedi pealt pahteldatud. Maja aastast 1981. Mis põhjustel või loogika alusel?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 15:17; 10.06 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh, sa ka ju ei viitsi praegu seda vana tapeeti maha kiskuda 🙂

Aga ma arvan, et siis olid pabertapeedid, nagunii oleks neile alla siis pidanud ajalehti panema, nii oli kombeks, kõik tegid nii…

80ndatel oli moes põrandad soome papiga üle liimida.

90ndatel oli moes seinad kipsplaadi alla panna.

jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsi jah väga, aga tean seda ka, et kui tahan tulemust, millega ise rahul olen, siis pean ikka selle maha saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 15:17; 10.06 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitmekihilisele tapeedile tapeedieemaldaja ei mõika? Ühe kihi võttis küll väga hästi maha kui piisavalt aga mitte liiga kaua mõjuda lasta. Pahtlilabidat ja märga lappi vaja polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan oma lapsepõlvest, et vahel tuli kellelgi tuju toa värvi muuta. Ega see mingi suurem remont polnud, lükati mööbel seinast eemale ja niimoodi seinakaupa lihtsalt liimiti kiiresti uus tapeet peale. Mööbel tagasi ja järgmine sein. Kapitagune jäi üldse tegemata, keegi ei viitsinud nihutada.
Nii võis mu tädi lausa paar-kolm korda aastas  tapeeti vahetada. Iga kord küll vana maha ei viitsitud võtta. Ja polnud erilist põhjust ka.
Ise tegin vist lastetoas paar korda samamoodi, uus paber vanale peale, ei võtnud suuremalt ette. Lapsed ikka sodisid vahel ja juhtus muudki selle tapeediga. Pool päeva ja valmis.
Nüüd pole mul  enam üldse tapeete, aga just hiljuti tuli meelde, kui lihtne oli kollasest toast sinine saada 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis pean ikka selle maha saama.

Mina kraabiks maha, pisut lihviks konarlused maha ja siis värviks üle. Ei pahteldaks.
Ongi moodne sein.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul on maja aastast 1910 ja nii ammu küll tapeeti sinna ilmselt ei pandud (paaris kohas oli näha ka natuke algset lihtsa bordüüriga seinavärvi), aga 60ndatest pärit tapeeti oli kõige all kindlasti alles. Muidugi oli suur töö seinad päris puhtaks saada. Ega muud midagi, kui niisutasin ja niisutasin. Ühes tükis midagi kätte saada ei ole lootust, sest alumised kihid ei ole ju terved. Eks enne uue panemist kisuti lahtised kohad maha, aga mis oli kinni, jäeti alles. Võibolla mõeldi ka, et paksem kiht tapeeti natuke soojustab seina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuka-ajal polnud mingeid materjale. Tapeediliimi polnud saada, liimiti tärklisest keedetud kliistriga. Tapeedid olid paberist ja üsna viletsad, kulusid, pleekisid ja värskendamiseks tuligi aina uus kiht peale kleepida. Aluspõhja keegi ei pahteldanud, otse krohvile liimiti esimine kiht kliistriga, need olid siis tavaliselt ajalehed. Mida rohkem tapeedikihte oli, seda siledam lõpptulemus sai, seega neid ei kistud maha enne, kui kiht oli nii paks, et seinast lahti lõi (see juhtus kuskil 1cm paksusena). Aga siis tuli uuesti ajalehti kleepida. Pahtlid olid viletsad, ei seisnud seinas, nii et see oligi viimistlemise viis – tärklisest kliistriga paber.

Sellele kihile saab muide pabertapeeti selga kleepida, ei juhtu midagi. Ainult liim tuleb panna tapeedile, mitte seinale, nagu tänapäeval tehakse (muidu tuleb vana kiht lahti, mitte uus ei jää kinni). Fliisi jms ei saa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pabertapeedi jaoks on kliister tapeediliimist etem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Tapeedikihid