Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tarantino “Once upon a time in … Hollywood”

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tarantino “Once upon a time in … Hollywood”

Postitas:
Kägu

Ma ei saanud sellest filmist miskit aru. Te saite?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis täpsemalt arusaamatuks jäi?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis täpsemalt arusaamatuks jäi?

Pmst kõik. Narratiiv tervikuna. Absoluutselt ei saanud aru milles loo point oli. Kus oli algus ja millega asi lõppes. Null arusaamist. Olen muidu suur Tarantino austaja alati olnud ja sedagi filmi sai pikalt oodatud. Aga nüüd küll palju vahtu ei millegi ümber.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

SPOILER, KES POLE FILMI NÄINUD, EI LOE!
No põhimõtteliselt kirjutas Tarantino selle filmiga ajalugu ümber. Kuigi filmist tundus, et Dalton ja Booth on peategelased ning Tate’i ja Polanskiga toimuv pigem kõrvallugu, siis tegelikult ju nii polnud, põhiline on see, et Tate jäi ellu. Kuigi, kui Dalton ja Booth ei oleks Mansoni jüngreid rajalt maha võtnud, siis on võimalik, et film oleks lõppenud samamoodi, nagu päriselu läks. Nii et selles mõttes oli Daltoni ja Boothi roll väga oluline. Nagu filmi pealkirigi ütleb “Once upon a time…” – nende sõnadega algavad ju muinasjutud, millel on enamasti õnnelik lõpp. Nii et see on Tarantino nägemus muinasjutust, mis lõpeb õnnelikult – Tate jääb ellu, sünnitab lapse ja… they live happily ever after 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

SPOILER, KES POLE FILMI NÄINUD, EI LOE!

No põhimõtteliselt kirjutas Tarantino selle filmiga ajalugu ümber. Kuigi filmist tundus, et Dalton ja Booth on peategelased ning Tate’i ja Polanskiga toimuv pigem kõrvallugu, siis tegelikult ju nii polnud, põhiline on see, et Tate jäi ellu. Kuigi, kui Dalton ja Booth ei oleks Mansoni jüngreid rajalt maha võtnud, siis on võimalik, et film oleks lõppenud samamoodi, nagu päriselu läks. Nii et selles mõttes oli Daltoni ja Boothi roll väga oluline. Nagu filmi pealkirigi ütleb “Once upon a time…” – nende sõnadega algavad ju muinasjutud, millel on enamasti õnnelik lõpp. Nii et see on Tarantino nägemus muinasjutust, mis lõpeb õnnelikult – Tate jääb ellu, sünnitab lapse ja… they live happily ever after 🙂

Ehk siis filmi vaatamiseks on vajalikud eelteadmised. Kuna mul pole aimugi sellest Mansoni saagast, siis loomulikult ma aru ei saa. Selge.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk nagu ütles keegi arvustaja – Tarantino universumis poleks ilmselt ka Polanski sattunud sellesse olukorda, kus ta nüüd on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Manson ja tema hullude kamp murdis sisse majja, kus Sharon Tate oli, ta oli rase, kahe nädala pärast pidi sünnitama, nad pussitasid tema ja temaga majas olnud 4 inimest surnuks. See juhtus 1969 9. augusti öösel. režissöör Polanski oli samal ajal Londonis. See oli reaalsus, filmist ma ei tea midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mansonit ja Tate mõrvalugu käsitletakse selles sarjas:

https://www.imdb.com/title/tt3768572/mediaviewer/rm2782524672

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule väga meeldis! Aga tõesti vajab eelteadmisi sellest, mis tegelikult tol ööl juhtus, muidu jääb filmi lõpp täiesti arusaamatuks ja tundub mõttetu. Enne lugesin palju, et inimeste jaoks olid filmi esimesed 2 tundi hästi igavad, aga mul oli küll põnev vaadata, näitlejatööd olid imelised, karakterid huvitavad ja vaatamist jagus ikka küll, kuigi ei ole tolleaegse hollywoodiga kursis. Naerda sai ikka ka mõnuga!

Ja natuke vist *SPOILERS*

Lõpp oli ju tegelikult kurb, kui mõelda sellele, et päriselt ei olnud nii.. et oli justkui muinasjutt, aga tegelikult nagu ei olnud ka.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule väga meeldis! Aga tõesti vajab eelteadmisi sellest, mis tegelikult tol ööl juhtus, muidu jääb filmi lõpp täiesti arusaamatuks ja tundub mõttetu. Enne lugesin palju, et inimeste jaoks olid filmi esimesed 2 tundi hästi igavad, aga mul oli küll põnev vaadata, näitlejatööd olid imelised, karakterid huvitavad ja vaatamist jagus ikka küll, kuigi ei ole tolleaegse hollywoodiga kursis. Naerda sai ikka ka mõnuga!

Ja natuke vist *SPOILERS*

Lõpp oli ju tegelikult kurb, kui mõelda sellele, et päriselt ei olnud nii.. et oli justkui muinasjutt, aga tegelikult nagu ei olnud ka.

Käisin täna vaatamas ja nõustun siin kirjutatuga.
Film oli nauditav vaatamine ja lõpp tegi kurvaks.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tarantino “Once upon a time in … Hollywood”