Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 277 )

Teema: Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Postitas:
Kägu

Jah. Küttepuid pole nõus 2-3x kõrgema hinnaga ostma. Selle asemel hankisin raieloa ja võtan koduõuel hoopis ühe suure vana puu maha. Kahju on, aga ta on niikuinii seest mäda ja seega ohtlik.

Muus osas olen kogu aeg kokkuhoidlik olnud ja jätkan sama liini.

Nojaa, aga puu pead kaua kuivama. Ei ole nii, et täna võtan maha ja homme hakkan kütma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Küttepuid pole nõus 2-3x kõrgema hinnaga ostma. Selle asemel hankisin raieloa ja võtan koduõuel hoopis ühe suure vana puu maha. Kahju on, aga ta on niikuinii seest mäda ja seega ohtlik.

Muus osas olen kogu aeg kokkuhoidlik olnud ja jätkan sama liini.

Nojaa, aga puu pead kaua kuivama. Ei ole nii, et täna võtan maha ja homme hakkan kütma.

ostetud või isevõetud puu jääbki kuivama ja ootama tarbimist

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punase kala söömist olen märkimisväärselt piiranud … lihtsalt ei tundu kuigi mõistlik SELLIST hinda maksta selle eest. No ja kui ikka meedias taaskord teemaks, et mingi päeval elektri hind rekordiline, siis ikka liha tundideks ahju ei pane. Üldse püüan igasugu raiskamist ja laristamist piirata, mis on ju iseenesest igati teretulnud ????

Imestan, kes seda punast kala marketist üldse veel ostab? Värvaineid täis topitud ja mürgitud kala eest sellist hinda maksta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Meie peres on sama seis. Vh sai läbi ja aiakohta ei ole. Enne last säästsime 500 kuus,  rasedusest alates 700,aga peale eelmise talve arveid jälle ainult 500. Sellel talvel on arved veel kõrgemad.

Mina olen teist kuud sissetulekuta, laps hakkas augustist tasulises hoius käima,  kuu 500-700 eurot. Ja terve augusti on ta juba haige olnud. Mul pole mõtet tööle minna, niikuinii olen haige lapsega kodus esimese aasta. Tööl käies oleks võimalus veel kohast ilma jääda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestan, kes seda punast kala marketist üldse veel ostab? Värvaineid täis topitud ja mürgitud kala eest sellist hinda maksta.

Kes sul seda mürgitas? Pole vaja ikka hulluks ka minna. Nädalas 3 korda vast ikka sööme.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Meie peres on sama seis. Vh sai läbi ja aiakohta ei ole. Enne last säästsime 500 kuus, rasedusest alates 700,aga peale eelmise talve arveid jälle ainult 500. Sellel talvel on arved veel kõrgemad.

Mina olen teist kuud sissetulekuta, laps hakkas augustist tasulises hoius käima, kuu 500-700 eurot. Ja terve augusti on ta juba haige olnud. Mul pole mõtet tööle minna, niikuinii olen haige lapsega kodus esimese aasta. Tööl käies oleks võimalus veel kohast ilma jääda.

Meil täpselt sama, olen see eelmine kirjutaja.
Minu plaan on minna kohtusse kui kohta ei saa. Või kui õnnestub mingi hoiukoht kuskile saada, siis nõuda vallalt hüvitised. Soovitan sul ka tutvuda, ma ei tea, kus vallas elad, aga Saue ja Rae valla kohta on mitmeid kohtulahendeid seoses lasteaia ja hoiukohtadega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punase kala söömist olen märkimisväärselt piiranud … lihtsalt ei tundu kuigi mõistlik SELLIST hinda maksta selle eest. No ja kui ikka meedias taaskord teemaks, et mingi päeval elektri hind rekordiline, siis ikka liha tundideks ahju ei pane. Üldse püüan igasugu raiskamist ja laristamist piirata, mis on ju iseenesest igati teretulnud ????

Prismas praegu 12.90. Milles küsimus?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prismas praegu 12.90. Milles küsimus?

Maximas veel odavam. Aga vahepeal oli küll 20+ eurot kg soodushind, täishind ligi 40. Selle eest tõesti ei ostnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Sel juhul vabandan, eeldasin ekslikult, et jutt on Tallinnast.

Tallinnas koristajale/koduabilise sektor jätkuvalt buumib…

Oleks lihtsalt normaalne lisa, meie omal 2,5 tundi kogu maja ja 60.- eurot kord…

Kuskil äaremaal paraku jah neid lisateenimise võimalusi pole nii lahedalt.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Meie peres on sama seis. Vh sai läbi ja aiakohta ei ole. Enne last säästsime 500 kuus, rasedusest alates 700,aga peale eelmise talve arveid jälle ainult 500. Sellel talvel on arved veel kõrgemad.

Mina olen teist kuud sissetulekuta, laps hakkas augustist tasulises hoius käima, kuu 500-700 eurot. Ja terve augusti on ta juba haige olnud. Mul pole mõtet tööle minna, niikuinii olen haige lapsega kodus esimese aasta. Tööl käies oleks võimalus veel kohast ilma jääda.

Tasuline hoid pole vaesuses elavate perede jaoks nagu teie, õppige kord ometi elama. Sa oled ise kodune, milleks sulle üldse lapsehoid?

Oleks veel, et koolieelik, ja sa ise ei saa kooliminekuks vajalike elementaarteadmiste õpetamisega hakkama. Aga paariaastane erahoius? Mis sa ise samal ajal siis teed?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Meie peres on sama seis. Vh sai läbi ja aiakohta ei ole. Enne last säästsime 500 kuus, rasedusest alates 700,aga peale eelmise talve arveid jälle ainult 500. Sellel talvel on arved veel kõrgemad.

Mina olen teist kuud sissetulekuta, laps hakkas augustist tasulises hoius käima, kuu 500-700 eurot. Ja terve augusti on ta juba haige olnud. Mul pole mõtet tööle minna, niikuinii olen haige lapsega kodus esimese aasta. Tööl käies oleks võimalus veel kohast ilma jääda.

Tasuline hoid pole vaesuses elavate perede jaoks nagu teie, õppige kord ometi elama. Sa oled ise kodune, milleks sulle üldse lapsehoid?

Oleks veel, et koolieelik, ja sa ise ei saa kooliminekuks vajalike elementaarteadmiste õpetamisega hakkama. Aga paariaastane erahoius? Mis sa ise samal ajal siis teed?

Vastupidi,  tasuline hoid on vaeste rõõm. Jõukas jaksab 3 aastat kodus olla ja siis veel ühe aasta haige lapsega kodus olla. Vaene peab lapse tasulisse panema ja maksma nohuse lapsega kodus olemise eest või teise lapse otsa tegema.

Mina selles olukorras otsiks mingi suvalise töö aastaks, põhitöölt vp d katkestamata. Vahet pole mis palgaga,  niikuinii oled muinimumiga kodus. Pärast esimest talve hakkab laps harvem haige olema ja saad päris tööle tagasi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuline hoid pole vaesuses elavate perede jaoks nagu teie, õppige kord ometi elama. Sa oled ise kodune, milleks sulle üldse lapsehoid?

Vald maksab ju selle kinni, ei?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvaliteedi osas ma järeladmist ei tee – ei söögi, riiete ega tarbekauba osas.  Ei osta odavat vorsti ega odavmoodi. Küll aga teen ise – näiteks hakkasime liha suitsetama, maal seises vana suitsuahi ja nüüd teeme ise sinki – ostan ca 5 eurot kilo, teen korraga u 5 kg, seisab väga hästi külmkapis. Suitsetan ka kana, kanakoibi, kala. Tean et kraam on värske, maitsestan vaid soolaga (natuke suhkrut). Ka teen ise moose, hoidiseid – mis kindla peale ära süüakse, õunamahla juuakse hea isuga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iroonilisel kombel rakendan hulgaliselt erinevaid kokkuhoiumeetodeid (planeeritud söögikorrad, elektritarbimise jälgimine, kütusekulu kontroll maa-linna vahel seigeldes jne), kuid samal ajal sai alustatud kõrvalhoone ehitust, mis igasuguse säästu ära kulutab+kipub niigi vähenenud toidueealrve kallale 😀 Õnneks on varud kodus olemas.

Mis puudutab aga lastehoidu ja selle eest tasumist, siis ärge pange last üldse hoidu kui te tööle ei lähe! Milleks? Pigem vaadake ringi ja otsige oma võimetele vastav lisatöö, mida saab kodust teha vabalt valitud ajal ja kohas. COVID-19 pandeemia on selliste tööde kiiremale tekkimisel väga hästi kaasa aidanud. Esimestel aastatel tuleb lastel ikka haigestumisi ette ja kui selleks puudub tugisüsteem (lapse isast kuni vanavanemate ja naabrimemmedeni), siis on targem oma elu ümber korraldada. Sest teate – haigestunud lapsega saab haiguslehe võtta teine vanem/vanavanem/ükskõikmissugulusastmes lapse tegelik hooldaja, see ei pea üldse olema ema, eriti kergemate nohude-köhade puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab aga lastehoidu ja selle eest tasumist, siis ärge pange last üldse hoidu kui te tööle ei lähe! Milleks? Pigem vaadake ringi ja otsige oma võimetele vastav lisatöö, mida saab kodust teha vabalt valitud ajal ja kohas. COVID-19 pandeemia on selliste tööde kiiremale tekkimisel väga hästi kaasa aidanud. Esimestel aastatel tuleb lastel ikka haigestumisi ette ja kui selleks puudub tugisüsteem (lapse isast kuni vanavanemate ja naabrimemmedeni), siis on targem oma elu ümber korraldada. Sest teate – haigestunud lapsega saab haiguslehe võtta teine vanem/vanavanem/ükskõikmissugulusastmes lapse tegelik hooldaja, see ei pea üldse olema ema, eriti kergemate nohude-köhade puhul.

Kisub väga väikelapse alateemaks aga. Mis pidi tavalises peres need asjad käivad? Otsustatakse lõpuks tööle minna, surutakse laps kiiresti aeda, harjumisaega ei anta, minnakse tööle, ja siis avastatakse kuidas esimese lapseaia aasta tegelikult laps on enamuse ajast kodus? Ja siis hakkab mingi hala, kuidas tööandja ei hooli ja kolleegid kannatavad ja lasteaiaõpetaja on süüdi ja mida kõike. Täiesti ettenägelik on panna kõigepealt ära laps aeda, sõime, hoidu, vaadata kuidas ta kohaneb ja kui sageli haige on, ja alles seejärel tööle naasta.

Kui last aeda ei pane, on ta terve ja jääb haigeks siis kui ta pannakse hiljem, näiteks 3-4aastaselt nendel vanematel, kellel laps selles vanuses alles hakkab aias käima. Vahet pole mis vanuses laps  panna aeda, jääb ta alguses haigeks. Ühel hetkel tuleb süda kõvaks teha, ja see ära teha, mõni otsustab seda teha nooremalt, sest soovib ühel hetkel ka päriselt tööl käima hakata, mitte vaid kodus nohuse lapsega multikaid vaadata,
Vaatasin memuaaridest järele –  sain oma esimese lapse esimesel aia-aastal tööl käia 15 päeva augustist-detsembrini ja 34 päeva jaanuar-juuni. Õnneks tõi suurem laps väiksemale haigused koju kätte ning teise kõrvalt sai kohe enam-vähem tööl käia.

See peab ikka väga hea mittelapsevanem olema, kes on nõus terve aasta ohverdama lapsega kodus olemiseks, kui lapsevanemad ise hoolduslehel ei ole lapsega esiemesel aastal.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgisin ka enne toiduhindasid ja jälgin nüüd veel enam. Tellin Prisma ja Barbora e-poest ja vaatan iga toote hinna üle mõlemas poes. Toidu kvaliteedis pole pidanud järgi andma. Ostsime ks enne liha, köögivilju ja ostame ka nüüd. Tegime ka enne palju kodus süüa, teeme ka nüüd. Poolfabrikaate, valmistoite, näkse pole me eriti kunagi fännanud. Lidlis olen käinud. Hinnad seal tegelikult nii ja naa. Kampaaniatooted jah soodsad.

Kodukeemia olen küll vahetanud odavamate toodete vastu, wc paberit ei osta enam Zewat. Väljas ei söö, kohvi teen kodus topsi valmis, kui pikem autosõit ees. Tankla snäkke väldin 100% kõrgete hindade pärast.

Trennikaarti pole enam, teen kodus ise iga päev oma harjutused. Matt, hantlid, kummilindid, varbsein kõik olemas. Jooksutossud, ratas ka olemas.

Raamatuid ikka ostan, aga otsin kasutatud variante rohkem.

Kinos pole ammu käinud. Ei näe põhjust ka minna, kodus kolakas suure ekraaniga telekas.

Teatrisse küll sooviks, aga ah loen parem raamatuid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska enam väga kokku hoida kuskilt. Trennis enam ei käi, teatris-kinos ei käinud ennegi palju, spas ka mitte. Väljas söömas väga harva. Tanklast kohvi ei ostnud, suitsetanud ei. Ööklubides ei käi. Riided kaltsukast, raamatud ka teiselt ringilt või raamatuvahetusest. Reisinud ei ole koroona algusest alates. Kosmeetikus, pediküüris ei käi, teen ise. Wolti-bolti ei kasuta. Pudelid viin ise poodi tagasi. Metalli viin kokkuostu, mitte jäätmejaama. Kasutud asjad üritan kõigepealt maha müüa, enne kui taaskasutusse viin. Vee võtan kaasa oma pudelis, ei osta. Kõik kokkuhoiukohad on justkui arvel juba.
Tuleb võtta koomale toidu arvelt, aga see ka keeruline, sest kõik põhitoiduained on kallinenud. Slow foodi valmistamine läheb elektrihinna tõttu ikkagi kalliks. Loobuda saaks veel jäätisest, šokolaadist, toiduainetest, mida keha ei vaja. Dopamiinidele ei, varsti seega teretulemast depressioon.
Tuleb leida lisatöö või parema sissetulekuga töö, muud varianti ei näe enam.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kapselkohvi joojatel soovitan tutvuda aeropressiga. Oluliselt odavam tuleb tassi kohvi hind, oluliselt maitsvam ning tohutu keskkonna sääst (ei teki kapsli prügi).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on viimasel ajal tunne, et ainult meie pere vist ei oska elada või kokku hoida või sissetulekuid suurendada..Tutvusringkonnas ei paista üldse kellelgi muret olevat – kontserdid, väljasõidud, spaad, reisid jne, jne..täpselt nii nagu enne. Mina aga vaatan rahakotti ja mõtlen, kuidas järgmisest sõpradega väljasõidust ära nihverdada. Meie sõprade pered on kõik eraettevõtjad, meie mehega riigiametnikud. Võib-olla siis tõesti on erasektoris asjad väga hästi. Samas on piinlik vinguda, sest meie palgad ei ole tegelikult ju kõige väiksemad. Ma ei kujuta ette, mida teevad poemüüjad, teenindajad, õpetajad jne.

Toidupoes vaatan ikka väga, mida ostan. Süüa olen kogu aeg ise teinud, wolti-bolti pole kunagi tellinud. Autosõidud oleme kõvasti üle vaadanud, õnneks siin aitab ka osaline kodukontor. Elektrit hoiame kokku jälgides hinda. Üks lastest teise linnas ülikoolis ja siit pole midagi kokku hoida. Tahame ikka toetada mingis osas. Meelelahutuse peale isegi ei mõtle viimasel ajal. Sellel aastal mõned pikemalt planeeritud reisid said tehtud ja nüüd ei plaani küll enam midagi.

Jah, vaadates ümberringi, siis ei paista justkui kellelgi peale meie probleemi olevat…

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud poed olen vahetanud lidli vastu, ainult paari asja ostmisel käin mõnes teises poes. Muudes toidupoodides käin enne allahinnatud toodete leti läbi, kus sama kuupäevaga tooted, lihakraami täishinnaga osta ei tahagi. Ei ole suuremad laristajad enne ka olnud. VH saab varsti läbi, lasteaiakohta pole ja hirm on suur, mis saama hakkab.

Kahju muidugi, aga kuidas siis see totaalsesse vaesusesse kukkumine ikka nii ootamatult tuli?

Äsja otsustasid ju ise lapse saada, eeldan, et siis on sul ju abikaasa, kes töötab.

Mismoodi pole lasteaiakohta? Panid kohe sündides järjekorda?

Vanemahyvitise kulutasid iga kuu tilgatumaks, nagu homset ei oleks? Lisaks juba vanemahyvitise ajal, õhtuti, kui abikaasa kodus lapse juures, lisatööd ei teinud, ei viitsinud? Head koduabilised-koristajad teenivad väga hästi.

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€, toidu hinnad tõusnud meeletult, siis ei jätku nendest säästudest just eriti kauaks. Niimoodi sai säästa ja nende kasutust planeerida nö headel aegadel.

Laps on sünnist saadik järjekorras ja ei ela isegi mingis suures asulas, ühtki hoiukohta terves vallas pole. Koha mittesaamine tuli tõesti üllatusena, sest esimene laps sai koha, aga nüüd on lasteaed “täis” ja öeldakse, et meil tahtjaid rohkem kui kohti, sorry.

Mees teeb õhtuti lisatööd nii palju kui võimalik. Minu isiklik prognoos on, et sellise olukorra jätkudes ei ole ka varsti enam väga paljusid, kes koristajaid-koduabilisi endale lubada saavad.

Meie peres on sama seis. Vh sai läbi ja aiakohta ei ole. Enne last säästsime 500 kuus, rasedusest alates 700,aga peale eelmise talve arveid jälle ainult 500. Sellel talvel on arved veel kõrgemad.

Mina olen teist kuud sissetulekuta, laps hakkas augustist tasulises hoius käima, kuu 500-700 eurot. Ja terve augusti on ta juba haige olnud. Mul pole mõtet tööle minna, niikuinii olen haige lapsega kodus esimese aasta. Tööl käies oleks võimalus veel kohast ilma jääda.

Tasuline hoid pole vaesuses elavate perede jaoks nagu teie, õppige kord ometi elama. Sa oled ise kodune, milleks sulle üldse lapsehoid?

Oleks veel, et koolieelik, ja sa ise ei saa kooliminekuks vajalike elementaarteadmiste õpetamisega hakkama. Aga paariaastane erahoius? Mis sa ise samal ajal siis teed?

Vastupidi, tasuline hoid on vaeste rõõm. Jõukas jaksab 3 aastat kodus olla ja siis veel ühe aasta haige lapsega kodus olla. Vaene peab lapse tasulisse panema ja maksma nohuse lapsega kodus olemise eest või teise lapse otsa tegema.

Mina selles olukorras otsiks mingi suvalise töö aastaks, põhitöölt vp d katkestamata. Vahet pole mis palgaga, niikuinii oled muinimumiga kodus. Pärast esimest talve hakkab laps harvem haige olema ja saad päris tööle tagasi.

Laps ei hakka päris kindlasti ühe talvega haigustest vaba olema. Sel juhul poleks  lasteaedades tõbiseid väikelapsi olemaski.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

….
Teatrisse küll sooviks, aga ah loen parem raamatuid.

 

Aga mine raamatukokku ja saad teatrisse ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on viimasel ajal tunne, et ainult meie pere vist ei oska elada või kokku hoida või sissetulekuid suurendada..Tutvusringkonnas ei paista üldse kellelgi muret olevat – kontserdid, väljasõidud, spaad, reisid jne, jne..täpselt nii nagu enne

Ma arvan, et praegu on veel suvi ja “pidu kestab”. Suuri arveid pole tulnud ja inimesed elavad nagu enne. ootame oktoobri ja novembri arved ära ning siis inimeste muretu käitumine võib muutuda. Mitte et ma seda kangesti nüüd ootaks, aga nii ilmselt läheb.

Ma käisin sel nädalal Stockmanni toidus ja ei ostnud lahtilõigatud lõhefileed. Käsi lihtsalt ei tõusnud, et seda korvi panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelistan allahinnatud toiduaineid ja kui neid ei ole, siis valin võimalikult soodsa hinnaga

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea on öelda, aga palun vaata, milline on hindade tõus. Sääste on, aga kui gaasi arve on varasema max 100€ asemel 400-500€ kuus või veel enam, elektriarve 30€ asemel 100€,

kas sul on sellised arved olnud või on need prognoosid tulevaks talveks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu elektriarve oli tavaliselt suviti 50-60, nüüd juulis 180. Ei taha talve peale mõeldagi. Aga reisil käisin kevadel ja lähen ka sügisel, väga soodsaid pakkumisi olen saanud. Teatripileteid on  juba ostetud, vast tulevad hinnasajud sügisel ka. Kontsertidel sai suvel  mitu korda käidud, enne jõule vaevalt uuesti lähen. Ööbimisega spaad jätavad külmaks, kodulinnas asuvates  vahel paari tunni kaupa käin, see pole nii kallis. Natuke peab nautima ka, muidu võib lolliks minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et praegu on veel suvi ja “pidu kestab”. Suuri arveid pole tulnud ja inimesed elavad nagu enne. ootame oktoobri ja novembri arved ära ning siis inimeste muretu käitumine võib muutuda. Mitte et ma seda kangesti nüüd ootaks, aga nii ilmselt läheb.

Eks see tuleb ka paljudele suure ootamatusena nagu lastele jõulupakkide tegemine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pudelid viin ise poodi tagasi.

Mis variant veel oleks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pudelid viin ise poodi tagasi.

Mis variant veel oleks?

Pakendikonteinerisse panna. Mis on mõnikord palju lihtsam. Või lapsed viivad ja saavad raha endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis variant veel oleks?

Mõni viskab taara ära, ei viitsi neid ise kuskile viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pudelid viin ise poodi tagasi.

Mis variant veel oleks?

Pakendikonteinerisse panna. Mis on mõnikord palju lihtsam. Või lapsed viivad ja saavad raha endale.

Pandipakend sorteeritakse idee poolest pakendiprügist välja. Vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 277 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud