Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 277 )

Teema: Tarbija käitumine ja hinnatõusud

Postitas:
Kägu

Defineeri siis värske. Kui sinu jaoks võrdub värske sealiha sellega, et pole sügavkülmutatud, aga on näiteks Poolas 19 päeva tagasi tapetud, siis nõus.

Ma ei ole mingist Poola sealihast mitte midagi rääkinud, paluks mitte poolt jutule juurde mõelda.

Mina räägin. Küsingi, kas sa arvad, et meie poodides müüdav sealiha on värske? Kui jah, defineeri värske, palun. Sügavkülmutamata? Nii ütlegi. Kolm päeva tagasi tapetud? EI! Kümme päeva tagasi tapetud? EI! 🙂 Eestimaine? Osalt nii, osalt naa. Sa ju tead, mis lihatööstused müüvad Toodetud Eestis sildi all, aga tegelikult tähendab see seda, et Eestis on see rümp tükeldatud ja vajadusel pakendatud või sellest tehtud lihatooteid. Tead ju? Muidugi tead, ega sa muidu poes värsket liha 🙂 ostmas ei käiks.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägin. Küsingi, kas sa arvad, et meie poodides müüdav sealiha on värske? Kui jah, defineeri värske, palun. Sügavkülmutamata? Nii ütlegi. Kolm päeva tagasi tapetud? EI! Kümme päeva tagasi tapetud? EI! ???? Eestimaine? Osalt nii, osalt naa. Sa ju tead, mis lihatööstused müüvad Toodetud Eestis sildi all, aga tegelikult tähendab see seda, et Eestis on see rümp tükeldatud ja vajadusel pakendatud või sellest tehtud lihatooteid. Tead ju? Muidugi tead, ega sa muidu poes värsket liha ???? ostmas ei käiks.

Rahune nüüd maha oma sealihaga või pane veel paar naerunägu. Kummaline inimene.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumistähtaja lähenemise pärast allahinnatud kaupu oleme alati ostnud, välja arvatud kala.

Elame maal. Kui kord või kaks kuus linnas käime, siis ostame hunniku sellist kraami.

Peab väga suur peree olema, et see hunnik 1-2 päevaga ära tarbida.

Mis hunnik ja miks 1-2 päevaga? Inimene kirjutab, et käib kaks korda kuus linnas poes. Kust see 1-2 päeva tuli?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhksoojuspumba paigaldust uurisin ja sain ka aru, et ca 10 000 eur.

Õhksoojuspump 10 000€?? Palju neid siis on või kui võimsad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhksoojuspump hoiab raha kokku, kui on soojad ilmad, aga alla -5 on see praktiliselt elektriküte. Seega mina olen selles kokkuhoius ausalt öeldes küll pettunud, kui sai pandud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Defineeri siis värske. Kui sinu jaoks võrdub värske sealiha sellega, et pole sügavkülmutatud, aga on näiteks Poolas 19 päeva tagasi tapetud, siis nõus.

Ma ei ole mingist Poola sealihast mitte midagi rääkinud, paluks mitte poolt jutule juurde mõelda.

See on nüüd see perekoolikas, kes võistleb kes on kõige vaesem. Kuidas muidu esimesena Poola odavliha meelde tuli?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Defineeri siis värske. Kui sinu jaoks võrdub värske sealiha sellega, et pole sügavkülmutatud, aga on näiteks Poolas 19 päeva tagasi tapetud, siis nõus.

Ma ei ole mingist Poola sealihast mitte midagi rääkinud, paluks mitte poolt jutule juurde mõelda.

Mina räägin. Küsingi, kas sa arvad, et meie poodides müüdav sealiha on värske? Kui jah, defineeri värske, palun. Sügavkülmutamata? Nii ütlegi. Kolm päeva tagasi tapetud? EI! Kümme päeva tagasi tapetud? EI! ???? Eestimaine? Osalt nii, osalt naa. Sa ju tead, mis lihatööstused müüvad Toodetud Eestis sildi all, aga tegelikult tähendab see seda, et Eestis on see rümp tükeldatud ja vajadusel pakendatud või sellest tehtud lihatooteid. Tead ju? Muidugi tead, ega sa muidu poes värsket liha ???? ostmas ei käiks.

Pakendil on ju liha päritolu kirjas lisaks sellele, kus seda töödeldud on. Ise valin alati lihatooted, kus on märge, et kasvatatud Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumistähtaja lähenemise pärast allahinnatud kaupu oleme alati ostnud, välja arvatud kala.

Elame maal. Kui kord või kaks kuus linnas käime, siis ostame hunniku sellist kraami.

Peab väga suur peree olema, et see hunnik 1-2 päevaga ära tarbida.

Mis hunnik ja miks 1-2 päevaga? Inimene kirjutab, et käib kaks korda kuus linnas poes. Kust see 1-2 päeva tuli?

Ma ole see, kellelt küsid, aga ta mõtles 1-2 pärva all ilmselt seda, et tsiteeritu ostab hunniku allahinnatud kaupu ja siis ta mõtles, et need tuleb ju kohe ära tarbida.  Kuigi minu teada harrastavad paljud seda, et panevad need allahinnatud kaubad sügavkülma.

Terminid ‘allahinnatud’ ja ‘soodustusega/kampaaniahindadega’ on ju erinevad asjad. Eks seda aetakse ka siin teemas segamini.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis sul läheb hästi ju.

Tänan komplimendi eest.

Mina ei osta Stockmannist lahti lõigatud lõhefileed juba viimased 3 aastat, ehkki oleme väga jõukad inimesed. Kasi lihtsalt ei tõuse seda ostma. Ega jõukus tähenda, et peaks raha aknast välja pilduma.

Erinevalt sinust ei ole mina väga jõukas inimene, aga olen kuni viimase ajani ikka aeg ajalt Stockmannist viilutatud lõhefileed ostnud. Ma ei võrdleks viilutatud lõhefilee ostmist raha aknast välja pildumisena, sest lõpuks sa sööd ju selle toidu ära.

Ostan palju kaluritelt otse, kolmandiku hinnaga ja palju värskema ilmselt. Lahti lõikan, fileerin ise.

Kuna elan Tallinna kesklinnas ja mul selliseid tuttavaid kalureid ei ole, siis ma otse neilt osta ei saa. Palju need kodumaised kalurid üldse lõhet püüavad, pigem on räim, lest, koha, ahven ja muud sellised kalad (lõhe peaks tulema enamasti Norrast). Aga siin on ennegi neid teemasid olnud, kus inimesed saavad kiidelda, et liha ostavad tuttavalt talunikult ja juurikad tulevad oma aiast:) Vahel keegi küsib, millisest kohast saaks osta korraga terve lamba endale sügavkülma. Ma eelistan osta toitu väiksemates kogustes (ja kallimalt), kui korraga terve lamba või 10 kilo mingit kala.

No ei ole see paris nii. Koguse valid sellise nagu sul vaja. Lambatalunikul mul tõesti on veerand lammast miinimum, aga kui kujutad ette, kui suur on lammas, siis on see umbes 5 -5,5 kg liha. Pole ju väga palju?

Ega keegi ei tunne algusest peale neid oma talunikelt:) uuri natuke oma linnaosa gruppe FB-s, nad pakuvad seal, teevad linnaringe. Nii mina need enda õiged just leidnud olengi.

Mis kalasse puutub, siis loomulikult kui elad üksi ja ostad oma tarbeks kaks viilu, siis nii väikese koguse puhul see kilohind ei mängi suurt rolli.

Aga alati on odavam osta terve kala, reeglina saad nii ka tõeliselt värske. Isa fileerin, osa õrnsoola, osast ahjulõhe ja supikogust ja tykist fileest veel koorene lõhesupp. Mul muidugi ka mees ja kolm last, seega toitu kulub suuremas koguses.

Meil on jah kuidagi nii, et Stockmannist ostmise lõpetasime aastaid tagasi, kui maailm avardus ja alternatiive markama hakkasin. Rahalisest kokkuhoiust ma ei räägi, see on väga suur.

Vahepealne alternatiiv, mis on ikkagi tükk maad mõistlikum ja soodsam, on osta kala väikestest kalapoodidest. Igal turul vast mõni kalaputka on, Kalamajas lausa kalaturg ju.

Kui seni vaid lõheusku oled ja õrnsoola kala maitseb, siis soovitan siiralt proovida Eesti oma merisiiga, vimba, meriforelli, ahvenat õrnsoolatuna. On igal juhul maitsvam ja erilisem kui see kõige levinum lõhe.

Head avastamist:)

Vana hea: ühest kanast (kalast) 5 söögkorda. Stockis müüakse vaalasid?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana hea: ühest kanast (kalast) 5 söögkorda. Stockis müüakse vaalasid?

Pole see, keda tsiteerid, aga msis vaaladest jutt? Ostad nt 2,5-3-kilose tavalise lõhe, fileerid. Supi saad peast, sabast, selgroost ja roietest, pool kerest soolad, pool küpsetad ahjus. Pole enne tervet lõhet näinud või?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelistan värsket toitu ja liha.

Seega vaatan lihtsalt supermarketite soodukaid ning käin õhtuti Prismas 60% alega ostmas.

Kas sa sellest muidu aru saad, et 60% soodustusega liha ka ei ole enam päris värske. Ega üldse mingi poeliha. Ammugi mitte liha, mida sa restoranis saad.

Nt Eestis toodetud ja pakendatud loomalihaga ei juhtu veel midagi kui kuupäev kukub. Ja kui veab, saab 60% soodukaga. Täishinnaga ma ei raatsigi osta.

Aga minu kommentaar oli sellele kommenteerijale kes ostab parim enne saabunud tooteid ja topib need veel sügavkülmikusse. St kaua on möödas tootmisest, pakendamisest ning veel tuleb nö sügavkülma maitse ka juurde.

Ka suvel maakodus ei pane toitu sügavkülma. V.a.need mis juba ostes on külmutatud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ka ei meeldi sügavkülmutatud asjad. Mõni räägib, kuidas ta absoluutselt kõik supijäägid, ühepajatoidud jne, jne külmutab, mina olen sellist asja proovinud, aga kohe üldse ei maitse enam need asjad. Vahel olen mingi liha või kala sügavkülma pannud, kui tähtaeg hakkab kukkuma, aga ei ole aega ära teha ja praktiliselt kunagi ei ole mingit isu neid toiduks tarvitada. Teen toidu valmis, aga ei maitse, koer siis sööb ära selle.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole see paris nii. Koguse valid sellise nagu sul vaja. Lambatalunikul mul tõesti on veerand lammast miinimum, aga kui kujutad ette, kui suur on lammas, siis on see umbes 5 -5,5 kg liha. Pole ju väga palju?

5,5 kg lambaliha. Ega ta nüüd vähe ka ei ole. Ilmselt tuleks mingi osa sügavkülma panna. Aga ma ei ole lambaliha sõber, ilmselt olen nõus korra aastas sööma lamba sisefileest tehtud marineeritud grillliha. Seega las see 5,5 kg jääda teistele.

Ega keegi ei tunne algusest peale neid oma talunikelt:) uuri natuke oma linnaosa gruppe FB-s, nad pakuvad seal, teevad linnaringe. Nii mina need enda õiged just leidnud olengi.

Sama teeb välja, kui käia keskturul või Balti Jaama turul, mida ma aeg ajalt ka teen. Sealt saan ma osta toitu ka väiksemates kogustes, talunik tahab ilmselt mulle korraga müüa liha 5 või 10 kg kaupa, aga see ei ole minu teema. (0,5 kg, 1 kg)

Meil on jah kuidagi nii, et Stockmannist ostmise lõpetasime aastaid tagasi, kui maailm avardus ja alternatiive markama hakkasin. Rahalisest kokkuhoiust ma ei räägi, see on väga suur.

Stockmann võlub mind oma valmistoidu valikuga, kui õhtul on tööl kauem läinud ja ise ei viitsi enam teha, siis mõned korrad kuus on hea kasutada seda varianti.

Vahepealne alternatiiv, mis on ikkagi tükk maad mõistlikum ja soodsam, on osta kala väikestest kalapoodidest. Igal turul vast mõni kalaputka on, Kalamajas lausa kalaturg ju. Kui seni vaid lõheusku oled ja õrnsoola kala maitseb, siis soovitan siiralt proovida Eesti oma merisiiga, vimba, meriforelli, ahvenat õrnsoolatuna. On igal juhul maitsvam ja erilisem kui see kõige levinum lõhe.

Ega seal kalaturul või väiksemates kalapoodides asjad väga odavad ei ole, nii et rahalises mõttes kokkuhoidu ei saavuta. Küll on aga seal huvitavad tooted, mida mujal ei ole. Näiteks Balti Jaama turul kalapoes avastasin maitsva toote-heeringas mustsõstra marinaadis. Siig on hea kala, aga ta on veel kallim kui Norra lõhe ja ega see ahvenafilee ka odav ei ole. Ma ei ole küll nii rikas nagu sina, aga ma ei ole ka selline inimene, kes raha kokkuhoiu nimel hakkaks talunikelt kala ja liha suurtes kogustes endale varuks ostma sügavkülma:)

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minu kommentaar oli sellele kommenteerijale kes ostab parim enne saabunud tooteid ja topib need veel sügavkülmikusse.

Aga loe – pea 100% PK kägudest panevad ka koduse toidu jäägid, kui need on päevi tavakülmikus seisnud, sügavkülma.
Oleme sinuga vist ainsad, kes “piiri peal” toitu ei külmuta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga loe – pea 100% PK kägudest panevad ka koduse toidu jäägid, kui need on päevi tavakülmikus seisnud, sügavkülma.

Päris rõve. Sügavkülma tuleb panna värske, mitte aegumisel toit. Väkk.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minu kommentaar oli sellele kommenteerijale kes ostab parim enne saabunud tooteid ja topib need veel sügavkülmikusse.

Aga loe – pea 100% PK kägudest panevad ka koduse toidu jäägid, kui need on päevi tavakülmikus seisnud, sügavkülma.

Oleme sinuga vist ainsad, kes “piiri peal” toitu ei külmuta.

See tavalise koduse toidu sügavkülmutamine on arusaamatu mulle ka. Ma ei saa isegi aru, kuidas seda kremplit veel üles sulatatakse. Muidu võtad sügavkülmast näiteks taigna tavakülmikusse või toatemperatuurile sulama, aga kas see õnnetu nädalavanune ühepajatoit või hakklihakaste siis veel seisab tunde kuskil kapiserval?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minu kommentaar oli sellele kommenteerijale kes ostab parim enne saabunud tooteid ja topib need veel sügavkülmikusse.

Aga loe – pea 100% PK kägudest panevad ka koduse toidu jäägid, kui need on päevi tavakülmikus seisnud, sügavkülma.

Oleme sinuga vist ainsad, kes “piiri peal” toitu ei külmuta.

See tavalise koduse toidu sügavkülmutamine on arusaamatu mulle ka. Ma ei saa isegi aru, kuidas seda kremplit veel üles sulatatakse. Muidu võtad sügavkülmast näiteks taigna tavakülmikusse või toatemperatuurile sulama, aga kas see õnnetu nädalavanune ühepajatoit või hakklihakaste siis veel seisab tunde kuskil kapiserval?

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

Sügavkülmast võtad eelmisel õhtul jahekappi sulama.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

Sügavkülmast võtad eelmisel õhtul jahekappi sulama.

Miks peaks valmistehtud supi või pajaroa või lasanje võtma eelmisel õhtul sulama? Panedki kohe pliidile või ahju.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks valmistehtud supi või pajaroa või lasanje võtma eelmisel õhtul sulama? Panedki kohe pliidile või ahju.

Kui tahad liha/kana/kala, siis ei võta ju tuppa sulama ometi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline külmutatud toit polegi hea. Isegi soojendatud toit pole enam see, aga kui veel külmutuses ka käib, siis on minu jaoks täiesti söödamatu.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minu kommentaar oli sellele kommenteerijale kes ostab parim enne saabunud tooteid ja topib need veel sügavkülmikusse.

Aga loe – pea 100% PK kägudest panevad ka koduse toidu jäägid, kui need on päevi tavakülmikus seisnud, sügavkülma.

Oleme sinuga vist ainsad, kes “piiri peal” toitu ei külmuta.

See tavalise koduse toidu sügavkülmutamine on arusaamatu mulle ka. Ma ei saa isegi aru, kuidas seda kremplit veel üles sulatatakse. Muidu võtad sügavkülmast näiteks taigna tavakülmikusse või toatemperatuurile sulama, aga kas see õnnetu nädalavanune ühepajatoit või hakklihakaste siis veel seisab tunde kuskil kapiserval?

lõikad viilukese või seibi suppi/ühepajatoitu sügavast, kui tervet potitäit sulatada ei taha

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõikad viilukese või seibi suppi/ühepajatoitu sügavast, kui tervet potitäit sulatada ei taha

Paraja karbiga külmutad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

Sügavkülmast võtad eelmisel õhtul jahekappi sulama.

Just! Külmutamise-sulatamise põhimõte on ju teada: külmuta kiirelt, sulata aeglaselt.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

Emali? Ime, et alumiiniumit ei taha sisse süüa.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paned poti või emailkausiga pliidi peale, lülitad pliidi sisse.

Sügavkülmast võtad eelmisel õhtul jahekappi sulama.

Just! Külmutamise-sulatamise põhimõte on ju teada: külmuta kiirelt, sulata aeglaselt.

Ei tea, miks peaks külmunud suppi või sousti aeglaselt sulatama?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks peaks külmunud suppi või sousti aeglaselt sulatama?

Sulata külmikus, mitte köögilaual

Väga oluline on sügavkülmutatud toitu õigesti sulatada. See tuleb panna külmkapi ülemisse ossa, järgmiseks õhtuks jõuab see just parajalt tagasi sulada. “Toatemperatuuril, või veel hullem, leiges praeahjus või soojas vees sulatamine soodustab bakterite vohamist,” manitseb Aavik.

Saia-leiba võib sulatada toatemperatuuril, aga lihapirukaid siiski külmikus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõikad viilukese või seibi suppi/ühepajatoitu sügavast, kui tervet potitäit sulatada ei taha

Ma kujutan ette sellist vestlust õhtul pereringis. Pereema küsib mehe ja laste käest-mitu viilu sa ühepajatoitu tahad. Peeter vastab-pane mulle kaks viilu. Poeg Ants- mulle aitab täna ühest viilust küll.

Hinnatõusuteemast on saanud toidu külmutamise ja sulatamise teema.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks peaks külmunud suppi või sousti aeglaselt sulatama?

Sulata külmikus, mitte köögilaual

Väga oluline on sügavkülmutatud toitu õigesti sulatada. See tuleb panna külmkapi ülemisse ossa, järgmiseks õhtuks jõuab see just parajalt tagasi sulada. “Toatemperatuuril, või veel hullem, leiges praeahjus või soojas vees sulatamine soodustab bakterite vohamist,” manitseb Aavik.

Saia-leiba võib sulatada toatemperatuuril, aga lihapirukaid siiski külmikus.

Mis bakterid, mis vohamine?  Valmistoidu sulatad ju otse pliidil või ahjus, mitte ei oota järgmist õhtut! Sa pole elus külmutatud juurviljasegusid või marju kasutanud? Pelmeene või kalapulki, külmutatud pirukaid või pitsat teinud? Keegi ei sulata neid enne külmikus, pannakse külmunult ahju või pannile või koogile. Külmutan puljongit, sulatan pliidil potis ja teen kohe supiks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnatõusuteemast on saanud toidu külmutamise ja sulatamise teema.

Sest see on otseses seoses hindade tõusuga. Ostad soodukate ajal. Suuremad keetmised-küpsetamised teed odava elektri ajal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 277 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarbija käitumine ja hinnatõusud