Esileht Ajaviite- ja muud jutud targad on targad kõikides õppeainetes

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: targad on targad kõikides õppeainetes

Postitas:
Kägu

RE: targad on targad kõikides õppeainetes

Võin öelda, et kooliprogrammi reaalained (matemaatika, keemia, füüsika), nii palju kui seda õpetati, ei valmistanud mulle mingit raskust (tundus loogiline ja lihtne). Keeled ja ajalugu aga küll. Nendega nägin kõvasti vaeva, sest inglise ja vene keele sõnad ei jäänud pähe, aastaarvud ning mingid suvalised sündmused ja nimed ajaloost ka mitte. No olin tubli ja tuupisin muidugi ära selleks tunniks, mis vaja ja sain oma viie kätte, aga pärast läks jälle kõik meelest, sest mul on kehv mälu. Võõrkeeltega on nii, et grammatikat tean hästi ja see jääb kiiresti meelde (seal on ju alati mingi loogika ka sees), kuid sõnavara on väike ja seetõttu pole grammatikast võõrkeele oskuse puhul suuremat abi. Ja ega eesti keeleski need õiged sõnad alati keelele tule. Üliandekas pole ma ka reaalainetes, aga ülikoolis sain reaalained enamasti samuti 5-d või A-d.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
fia karl-iisak

Mina olen ka näide sellest, et reaalained ja humanitaar kokku ei sobi. Humanitaarpool – kõik jutustavad ained – palun, keeled – pole probleemi, muusika sobib. Isegi füüsika, kus saab palju humanitaarloogikaga edasi polnud nii problemaatiline. Keemia kah veel kuidagi, nutt ja hala siiski. Aga matemaatika – absoluutne null ja mitte Celsiuse järgi, ikka see -273C. Sain oma kolmed ilmselt seetõttu, et õpetajal oli piinlik et klassis käib selline puupea. Suuliselt ta küsis mind täpselt 1 kord ja ülejäänud aastate jooksul kirjutasin ma maha ning ta teadis seda. Siis ma sellest muidugi aru ei saanud ja pidasin end kuldspikerdajaks. Ta hiljem ütles mulle, et teadis mu mahakribamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen kohanud inimesi, kes on humanitaarainetes väga tugevad, aga mitte reaalainetes.
need, kes on reaalainetes tugevad, on aga kõiges tugevad, keeltes ka. ajalooga on tõesti see asi, et peab olema huvi.
tõeliselt edukaks on lootust saada neil, kes on tugevad oma alal pluss et neil on hea suhtlemisoskus ja oskus inimestega läbi saada ja meeldida.
võib olla ka ainult hea suhtlusoskus ilma ainelise tugevuseta, siis võib ka kuulsaks ja edukaks saada, eriti poliitikas:-)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui jutt juba kuulsuse peale läks, siis selleks, et heas mõttes kuulsaks saada (edukas olla ja sellega silma paista), on minu arust vaja vaid julgust – julgust teha midagi (soovitavalt ette võtta midagi uut ja huvitavat, siis tuleb kuulsus eriti kiiresti) ja julgust suhelda inimestega, olla sealjuures enesekindel ja sõbralik kõigi vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tiit Eru

mine võta kinni, kus tõde on. usun, et yks kindel boonus on motivatsioon.
mul olid yldiselt kõik viied jooksvalt, viied olid ka kunst, muusika ja kehaline. käisin matemaatika, biloogia, keeleolympiaadidel, etluskonkurssidel, kunsti- ja spordivõistlustel – kus saavutasin kõigis häid kohti, tunnustust. kaldusin humanitaaralade poole, valisin selle tee. ei kahetse.

aga ma ei viitsinud õppida mingi aasta fyysikat. no ei sundind mind keegi kah, ma ei näinud pointi õppida hinde pärast. meie koolis oli yks samasugune, kõik olid viied, igal alal andekas, aga tal oli mataga sama mure.

kuidas panna lapsi mõistma, et tuleb läbi närida, kui ma isegi seda ei suutnud just huvi puuduse tõttu? ma ei hakka neile valetama ja udu ajama, et kõiki asju on tarvis. yldse pole pooli asju enam tarvis, internet on ju olemas igas majapidamises 😀 nali naljaks, aga meie koolisysteem koolitab kõiki lapsi tulevasteks akadeemikuteks. milleks? kunst ja muud ande-alad on teisejärgulised, ja absoluutselt arusaamatul põhjusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma käisin põhikooli ajal igati keskmises koolis. kooliolümpiaadidest peeti vajalikuks mind saata eesti keele, inglise keele, füüsika, matemaatika, ajaloo, geograafia, keemia ja bioloogia omadele. piirkondlikel käisin ainult matas, keemias, bioloogias, ajaloos ja geograafias ja kuskil viimaseks ei jäänud kunagi, pigem ikka esimeses pooles või suisa esikümnes. saadeti mu maale ja disainrõivaid näitustele, mängin klaverit, olen koorides laulnud ja isegi ühel ülelinnalisel kergejõustikuvõistlusel käinud. vinge värk või mis?
siis läksin eliitkooli, kus kõik olid targad ja hoolimata sellest, et sain vaid üksikuid neljasid, oli kõigile, sh ma ise, selge, et mul on annet loodusteadustes. esindasin neis edukalt oma kooli ka üleriigilistel võistlustel, aga muudes ainetes olid teised tegijad.
ja seal koolis tutvusin ka mitme tõeliselt targa ja andeka inimesega. nad kõik olid andekad igal alal, kena välimusega, head suhtlejad, kehaliselt võimekad ja vaid paaril oli iseloom nadi. neid tundes pean tõdema, et mina olen vaid keskpärane inimene. küll on hea, et sääraseid tõeliselt tarkasid inimesi ka Eestis leidub! ja seejuures on huvitav märkida, et nemad ei tegelenud absoluutselt sellise küsimusega, et kas nad ikka on targad, nad lihtsalt tegid seda, mis huvi pakkus ning tundsid sellest rõõmu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

algklasside õpetajaks sobib kindlasti, kui ta kooli sisse saab. tähtsam on ikka tahe lastega tegeleda ja lapsed peavad meeldima. algklasside matet ikka oskab anda ju, ülikoolis on ka õpetamise õpetus. mul tütar ka oli umbes samasugune, reaalis nõrk, aga õppis sama eriala, sest nii väga tahtis seda tööd ja ei kahetse. töötab juba 7 aastat. Väikeste laste puhul on tähtis ka see, et neil on õpetajaga hea ja hooliv suhe.[/tsitaat]
Õpetajatele on vähemalt Tartu Ülikoolis lävend väga madal, paar aastat tagasi küll oli, nii et küllap ta saab sisse, peaasi, et lapsi sallib!

Please wait...
Postitas:
Kägu

läbilõhki kolmeline tüdruk olin koolis. Sest ühed ja viied kõrvuti üle kolme kokku välja ei venitanud. Hinded ei omanud minu jaoks mitte mingisugust tähtsust. Lihtsalt ema õiendas veidi rohkem või vähem. Aga järjekindlalt saadeti mate, inglise keele ja ajaloo olümpiaadidele. Ja mul läks seal alati väga hästi. Eriti matemaatikas. Andekust on minus keskmisest rohkem, aga keskmisest laisem olen ka. Hiljem omandasingi kaks kõrgharidust, ühe reaal- ja teise humanitaarvaldkonnas.
Õppida ma ei oska. Pole eriti palju vaja läinud koolis, kõik on kergelt tulnud. Ja elulisi vigu olen korranud mitmeid kordi ega olegi suutnud neist midagi õppida. Ikka samad ämbrid 😀

Please wait...
Postitas:
Charls

tark, arukas, andekas – EI OLE seesama mõiste

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud targad on targad kõikides õppeainetes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.