Esileht Tööelu, raha ja seadused. Targemad – mida arvata sellistest (töö)lepingutingimustest?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Targemad – mida arvata sellistest (töö)lepingutingimustest?

Postitas:

Mulle pakuti tööd müügivaldkonnas (reklaami müük). Kuna olen mõnda aega ilma tööta olnud, siis mõtlesin, et kaalun. Tulevane tööandja pakkus välja omalt poolt kaks lepingu varianti (kopeeritud emailist) :

1) 1 kuu käsundusleping, mis sisaldab siis tingimusi- kui müük on vähemalt 900+km siis miinimumpalk olemas- olenemata tehtud
tööpäevade arvust- lisaks kui laekunud on vähemalt 401.-EUR´i siis 20%
lisaks bruto.
Võimalus haigekassaks

2) Töölepingu olen nõus vormistama sellisel juhul kui on saavutatud vähemalt 500+km müük- tegelikult peaks see nädalaga või äärmisel juhul kahega saavutatav olema.
Töölepingu puhul siis teeks tööaja 9-17 ja kui on vaja vabu päevi siis palgata puhkuse avaldused. Laekumiste % alates 701.-EUR+km

Ma saan aru, et tööandja tahab vormistada endale võimalikult soodsat töölepingut, aga… Minu tingimus oli see, et oleks haigekassa ning et oleks garanteeritud miinimumtasu ja ka kehtiv ravikindlustus.

Esimese lepingu puhul pole puhkusest haisugi. Samuti juhul, kui ei täida antud müüginormi, ei saa mingit tasu. % tuleneb laekumiste pealt. Olles varem ka teinud müügitööd, siis tean, et esimesed kuud suure tõenäosusega laekumisi pole või siis on väga vähesel määral. Seega, kui antud summat täis ei müü ning ka laekumisi pole, maksan kokkuvõttes ise peale (transport tööle minekuks ning lõunasöök).
Teisel juhul aga on pakutud, et tööleping sõlmitakse juhul, kui on müüdud enam kui pool kuunormist sisuliselt poole aja jooksul. Samuti lisatasu maksmine tunduvalt suurema lasekumiste alusel.
Minule tunduvad igatahes mõlemad variandid jaburad. Riskida ei taha tasuta töö tegemisega või ammugi miinustesse jäämisega, kuna mul on ka laps (ei saa seda endale lubada). Mingit ebasoodsat lepingut, mis on mulle kahjulik, ka ei taha sõlmida.
Minu jaoks olulised puhktid on põhipalk vähealt miinimum, ravikindlustus ning puhkus.
Minule tunduvad igatahes mõlemad variandid väga ebasoodsad. Samuti jääb mulle palju asju arusaamatuks, kindlasti ka täpsustan neid õige pea. Mul on võimalus ka enda poolsed soovid öelda. Mõned mõtted on juba olemas.

Mis Teie arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sõlmiks töölepingu, see tagab töötajale rohkem sotsiialseid tegatisi- nt võimalus saada teatud juhtudel TKH, puhkus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 18:31; 01.03 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina sõlmiks töölepingu, see tagab töötajale rohkem sotsiialseid tegatisi- nt võimalus saada teatud juhtudel TKH, puhkus[/tsitaat]

Jah, kuid need summad lisatasu saamiseks, on utoopilised. 701 + km laekumisi kuus pole kindlasti võimalik saavutada lähemate kuude jooksul (kui üldse). Seega ainus tasu oleks min.põhipalk, mis mind kahjuks ei rahulda ega ka motiveeri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah ja küsunduslepinguga võid esimesed kuud ka suisa tasuta töötada, hea kui veel peale ei pea maksma. ja kui sa min ei teeni, siis ei ole sul ka haigekassat.
ma ei tea, kas ma sain nüüd millestki valesti aru või mis, aga kui sa leiad, et 700+km pole võimalik esialgu saavutada, siis kuidas sa mõtled selle 900+km kätte saada???

eks sa ise otsusta kui tähtis see töö ja tasu sulle on, aga mina valiks praegusel ajal pigem varblane pihus kui tuvi katusel. samas kes ei riski, see shampust ei joo. valik on sinu.

kas nende summade osas miskit läbi rääkida ei anna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 18:31; 01.03 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga raske on arvata, mida on ja mida vpole võimalik saavutada.

Ma arvan, et ehk ma ise oleks nõus kuu aega käsunduslepinguga katsetama. Kui muud varianti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sobib, siis kirjuta alla ja kui ei sobi, siis ära kirjuta. Kui on ainult mõni asi, mis ei sobi, võid astuda läbirääkimistesse ja teha ettepaneku nende punktide muutmiseks.
Igatahes ise valid ja kui oled otsustanud alla kirjutada, siis pead kinni pidama ja ei või vinguda, et ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah ja küsunduslepinguga võid esimesed kuud ka suisa tasuta töötada, hea kui veel peale ei pea maksma. ja kui sa min ei teeni, siis ei ole sul ka haigekassat.
ma ei tea, kas ma sain nüüd millestki valesti aru või mis, aga kui sa leiad, et 700+km pole võimalik esialgu saavutada, siis kuidas sa mõtled selle 900+km kätte saada???

eks sa ise otsusta kui tähtis see töö ja tasu sulle on, aga mina valiks praegusel ajal pigem varblane pihus kui tuvi katusel. samas kes ei riski, see shampust ei joo. valik on sinu.

kas nende summade osas miskit läbi rääkida ei anna?[/tsitaat]

See 900 + km on eeldatud müük KÄSUNDUSLEPINGU puhul, et oleks garanteeritud miinimumpalk. 701 +km on aga töölepingu sõlmimisel LAEKUMISTE see alampiir, millest alates saab ÜLDSE lisaks põhipalgale mingit LISATASU. Uurisin tuttavatelt, kes töötavad samalaadses ettevõttes, sellise summa ulatuses laekumisi saavutada lähemate kuude jooksul on utoopia, kui üldse sellises summas neid kunagi kuus kokku tuleb. Toode on turul suhteliselt uus, nii et seda on võrreldes konkurentidega ikka tunduvalt raskem müüa.
See aga tähendab, et mingit lisatasu min. põhipalgale pole lootustki saada tavalise töölepingu sõlmimisel.
Tean, et parem varblane peos, kui tuvi katusel. Aga reaalselt mõeldes on mõlemad variandid ebasoodsad. Esimene eeldab tõenäoliselt esialgu ka pealemaksmist, et üldse tööl käia. Teine aga ei motiveeri absoluutselt müüma, kuna üle miinimumpalga pole reaalselt võimalik teenida.
Minule sobiks näiteks variant: päevatasu garanteeritud (või siis min.palk põhipalgaks), laekumistelt % alates 1 eurist, vb lisaks ka mingi lepingutasu.
Vot see juba oleks moptiveeriv minu jaoks, et iga leping, mis teen, teen enda rahakoti paksendamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sea nüüd ennast korraks tööandja rolli ka. Müük 700 eurot tähendab seda, et kui sealt toote omakulu veel maha võtta ja siis sinu palk koos muude maksudega, siis on hea kui tööandja üldse nulliski on omadega. Ära unusta et see palk mille kätte saad on tööandja jaoks kuluna 1,7 korda kõrgem. Mis iganes toode see ka pole, mida müüma peaksid, on sellel asjal ka oma hind. See on ju ka ebareaalne, et tööandja peaks sulle peale maksma. Kui ennem müügitööd oled teinud, siis peaksid neid põhitõdesid ikka teadma. Kui haigekassat vaja, siis kindlalt tööleping sõlmida ja see järel endast 100% anda, et müük korralik oleks, siis tuleb ka palk. Esimesed kuud on loomulikult keerulisemad, aga kui ise tegija müügiinimene oled, siis hiljem palk teoreetiliselt ikka kõvasti üle eesti keskmise. Kui müüa ei taha ega oska, siis pigem otsi teine töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaidit kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sea nüüd ennast korraks tööandja rolli ka. Müük 700 eurot tähendab seda, et kui sealt toote omakulu veel maha võtta ja siis sinu palk koos muude maksudega, siis on hea kui tööandja üldse nulliski on omadega. Ära unusta et see palk mille kätte saad on tööandja jaoks kuluna 1,7 korda kõrgem. Mis iganes toode see ka pole, mida müüma peaksid, on sellel asjal ka oma hind. See on ju ka ebareaalne, et tööandja peaks sulle peale maksma. Kui ennem müügitööd oled teinud, siis peaksid neid põhitõdesid ikka teadma. Kui haigekassat vaja, siis kindlalt tööleping sõlmida ja see järel endast 100% anda, et müük korralik oleks, siis tuleb ka palk. Esimesed kuud on loomulikult keerulisemad, aga kui ise tegija müügiinimene oled, siis hiljem palk teoreetiliselt ikka kõvasti üle eesti keskmise. Kui müüa ei taha ega oska, siis pigem otsi teine töö.[/tsitaat]

Ma ei räägi müügist, vaid lisatasust, mille saamiseks töölepingu puhul peaks olema laekumisi igakuiselt vähemalt 700 ¤+ km. Selline summa laekumistena kätte saada on ebareaalne. Seega põhimõtteliselt tuleb töölepingu puhul töötada miinimumpalga eest, kuna lisatasu saamise alampiiri reaalselt ei ole võimalik täita.
Ja palju oleneb ka tootest. Antud toote puhul on tegemist hiljuti turule tulnud tootega, millele on juba läbi meedia tehtud antireklaami. Konkurendid samas on aastaid edukalt olnud ning usun, et müügisuhe võrreldes konkurentidega on 1:5 ehk siis sisuliselt üks ühik antud toodet, mida mina peaksin müüma kõrvutada 5 ühiku konkureeriva tootega. Teades konkurentide palgasüsteemi, müüginumbreid ning igakuiselt laekunud summasid, võin julgelt väita, et antud toote müügi puhul soovib tööandja võimalikult odavalt saada head müügiinimest töötajale ebasoodsa lepinguga, ise sealjuures võimalikult vähe makstes.
Nii palju, kui olen omalt poolt ettepanekuid teinud (mida tulevane tööandja ise soovis), siis need on saanud veelgi kehvema temapoolse ettepaneku osaliseks.
Tekib küsimus, mis on siis läbirääkimiste eesmärk? Kirjavahetusest olen järeldanud, et teda huvitab vaid see pakutud esimene variant tegelikkuses, sest mida edasi läbi rääkida, seda kehvemaks lähevad tema ettepankud. Samas peaks ju olema tema huvides motiveeritud töötajaid palgata ning omalt poolt ka veidi järeleandmisi teha. Eriti, kui ta teab minu oskusi.
Mina aga hetkel ei soovi võtta riski ning teha tasuta tööd, ammugi ka mitte ise veel selle eest peale maksta. Hetkel ma juba hakkan aru saama, miks seal inimesed iga kuu vahetuvad.
Ilmselt jääb kaup siiski katki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaidit kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sea nüüd ennast korraks tööandja rolli ka. Müük 700 eurot tähendab seda, et kui sealt toote omakulu veel maha võtta ja siis sinu palk koos muude maksudega, siis on hea kui tööandja üldse nulliski on omadega. Ära unusta et see palk mille kätte saad on tööandja jaoks kuluna 1,7 korda kõrgem. Mis iganes toode see ka pole, mida müüma peaksid, on sellel asjal ka oma hind. See on ju ka ebareaalne, et tööandja peaks sulle peale maksma. Kui ennem müügitööd oled teinud, siis peaksid neid põhitõdesid ikka teadma. Kui haigekassat vaja, siis kindlalt tööleping sõlmida ja see järel endast 100% anda, et müük korralik oleks, siis tuleb ka palk. Esimesed kuud on loomulikult keerulisemad, aga kui ise tegija müügiinimene oled, siis hiljem palk teoreetiliselt ikka kõvasti üle eesti keskmise. Kui müüa ei taha ega oska, siis pigem otsi teine töö.[/tsitaat]

Ma ei räägi müügist, vaid lisatasust, mille saamiseks töölepingu puhul peaks olema laekumisi igakuiselt vähemalt 700 ¤+ km. Selline summa laekumistena kätte saada on ebareaalne. Seega põhimõtteliselt tuleb töölepingu puhul töötada miinimumpalga eest, kuna lisatasu saamise alampiiri reaalselt ei ole võimalik täita.
Ja palju oleneb ka tootest. Antud toote puhul on tegemist hiljuti turule tulnud tootega, millele on juba läbi meedia tehtud antireklaami. Konkurendid samas on aastaid edukalt olnud ning usun, et müügisuhe võrreldes konkurentidega on 1:5 ehk siis sisuliselt üks ühik antud toodet, mida mina peaksin müüma kõrvutada 5 ühiku konkureeriva tootega. Teades konkurentide palgasüsteemi, müüginumbreid ning igakuiselt laekunud summasid, võin julgelt väita, et antud toote müügi puhul soovib tööandja võimalikult odavalt saada head müügiinimest töötajale ebasoodsa lepinguga, ise sealjuures võimalikult vähe makstes.
Nii palju, kui olen omalt poolt ettepanekuid teinud (mida tulevane tööandja ise soovis), siis need on saanud veelgi kehvema temapoolse ettepaneku osaliseks.
Tekib küsimus, mis on siis läbirääkimiste eesmärk? Kirjavahetusest olen järeldanud, et teda huvitab vaid see pakutud esimene variant tegelikkuses, sest mida edasi läbi rääkida, seda kehvemaks lähevad tema ettepankud. Samas peaks ju olema tema huvides motiveeritud töötajaid palgata ning omalt poolt ka veidi järeleandmisi teha. Eriti, kui ta teab minu oskusi.
Mina aga hetkel ei soovi võtta riski ning teha tasuta tööd, ammugi ka mitte ise veel selle eest peale maksta. Hetkel ma juba hakkan aru saama, miks seal inimesed iga kuu vahetuvad.
Ilmselt jääb kaup siiski katki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müügi ja laekumiste vahel ikka üsna tugev korrelatiivne seos, nii et kui nende vahele ka võrdusmärki ei saa panna, siis suurusjärk pikas perspektiivis siiski sama. Kui sa kuskil ei alusta ja algusaja raskustega ei lepi, siis pead jah kahjuks loobuma ja tööturahadest edasi elama. Kui mingit toodet ei ole võimalik sinu sõnul nii palju müüa, et müügiinimene oma tööjõukulu selle müügi kattest kätte saab (muudet kuludest nagu kontori rent, telefoni arved, abipersonali kulu jne üldse ei räägigi)siis võib see firma ju kohe uksed kinni panna??? Või on asi siiski selles, et on inimesi, kes tahavad ja oskavad müügitööd teha ja on neid kes ei taha? Ise olen aastaid teinud müügitööd tasustamisskeemiga miinimumpalk + mingi % laekumisest. Väga kasulik süsteem igasuguste puhkuste ja haiguste jm-de sellistel aegadel. Sama moodi on normaalsetes firmades ka klausel, et kui tööleping lõpetada, siis saab ka veel kuu hiljem tulevate laekumiste pealt palka. Kui lapsehoolduspuhkusele jäin, siis sain veel 3-4 kuud hiljemgi päris korralikke summasid, kuna ettemüük oli korralik. Hetkel põhipalgaga tööl ja ütlen ausalt, et palganumbrid pole üldse võrreldavadki, vahe pea 3 kordne praeguse kahjuks. Küll aga on töö enda jaoks huvitavam ja arendavam, nii et valikute küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis kohe huvi, et mis huvitav toode/teenus see on, mida pole võimalik 700 eur eest kuus müüa?

Päris tõsiselt, 700 eur on minu meelest üsna väike summa.

Mis mõttes müük ja laekumised pole seoses? Annad toote/teenuse niisama ja raha ei saagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaidit kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müügi ja laekumiste vahel ikka üsna tugev korrelatiivne seos, nii et kui nende vahele ka võrdusmärki ei saa panna, siis suurusjärk pikas perspektiivis siiski sama. Kui sa kuskil ei alusta ja algusaja raskustega ei lepi, siis pead jah kahjuks loobuma ja tööturahadest edasi elama. Kui mingit toodet ei ole võimalik sinu sõnul nii palju müüa, et müügiinimene oma tööjõukulu selle müügi kattest kätte saab (muudet kuludest nagu kontori rent, telefoni arved, abipersonali kulu jne üldse ei räägigi)siis võib see firma ju kohe uksed kinni panna??? Või on asi siiski selles, et on inimesi, kes tahavad ja oskavad müügitööd teha ja on neid kes ei taha? Ise olen aastaid teinud müügitööd tasustamisskeemiga miinimumpalk + mingi % laekumisest. Väga kasulik süsteem igasuguste puhkuste ja haiguste jm-de sellistel aegadel. Sama moodi on normaalsetes firmades ka klausel, et kui tööleping lõpetada, siis saab ka veel kuu hiljem tulevate laekumiste pealt palka. Kui lapsehoolduspuhkusele jäin, siis sain veel 3-4 kuud hiljemgi päris korralikke summasid, kuna ettemüük oli korralik. Hetkel põhipalgaga tööl ja ütlen ausalt, et palganumbrid pole üldse võrreldavadki, vahe pea 3 kordne praeguse kahjuks. Küll aga on töö enda jaoks huvitavam ja arendavam, nii et valikute küsimus. [/tsitaat]

Abipersonali pole, kontorikulusid ka mitte. Tegemist on kodukontoriga. Ühes väikses toas töötab 4-5 inimest (ääretult ebameeldiv, et ruumipuudus on).
Võtsin paar nädalat mõtlemisaega. Ehk leian ikka midagi paremat.
Ja tegelikult ei ole mul müügitöö kui sellise vastu midagi. Pigem ma ei usalda koostööks seda inimest. Ja tegelikult ma ei taha sinna minna. Aga kuna paremat pole, siis kaalun seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul tekkis kohe huvi, et mis huvitav toode/teenus see on, mida pole võimalik 700 eur eest kuus müüa?

Päris tõsiselt, 700 eur on minu meelest üsna väike summa.

Mis mõttes müük ja laekumised pole seoses? Annad toote/teenuse niisama ja raha ei saagi?[/tsitaat]

900 eur + km on vaja müüa, et üldse mingit tasu saada. Kui see täis ei tule, siis põhipalka ka pole. 700 eur+ km laekumisi on töölepingu puhul lisatasu saamise aluseks.

Tunnen inimesi, kes on seal proovinud. Üle kuu pole keegi asjaga tegelenud.
Uurin veel seal töötanud tuttavatelt täpsemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.03 18:17; 01.03 18:37; 02.03 10:04; 02.03 15:37; 02.03 15:42; 04.03 17:57; 04.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Targemad – mida arvata sellistest (töö)lepingutingimustest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.