Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tarkusehamba eemaldamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tarkusehamba eemaldamine

Postitas:

Tere!
Nüüd siis asi nii kaugel, et pandi aeg alumise tarkusehamba eemaldamiseks. Kas keegi võiks kogemusi jagada. Kuidas pärast paranemine jne? Arst üritas lohutada, et pole hullu ja kõik läheb ilusti, aga ikkagi on hirm sees. Aga samuti ütles arst, et lasta põletikus lõpuni olla on veel hullem ja see võib pisikesele mõjuda.Mis teie arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:10; 01.02 11:48; 01.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul võeti tarkusehammas välja ja kõik sõltub tegelt millise juurega see on, kas haralise või ühe juurega, ja kas tuleb välja ühes tükis või peab hiljem midagi ka kirurgiliselt eemaldama. Mul oli ühe juurega ja tuli ilusti ühes tükis välja. Järgmisel päeval oli ainult väike auk tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli suht raske tõmbamine, kuna juured olid \”sõlmes\”. Seega pidi arst esmalt hamba kaheks puurima ja kahes osas välja tõmbama. Muud midagi hullu polnud, pikale venis natuke. Väike auk oli, suuloputusvahendiga pidevalt loputasin pärast sööki, et midagi sinna auku sisse ei jääks. Kiiremaks paranemiseks vurtsutasin ka saialille-astelpaju õli peale.

Ära karda, ilma on parem kui põletikuse hambaga! Ja pisikesele mõjub pikemaajaline trauma rohkem kui lühiajaline. Pealegi, kui sul juba põletik sees, siis sellest pead ikka kibekiiresti lahti saama! Igasugune põletikukolle võib veel rohkem pahandust teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eemaldatud 2 tarkusehammast. Ühe eemaldas hambaarst ise ja see tuli ikka väga kergelt. Mingit eraldi aegagi mul polnud. Läksin arstile, arst tegi panoraami, parandas 1 hamba ja ühe tarkusehamba tõmbas välja. Järgmisel päeval oli asi enam-vähem unustatud.

Teine eemaldati kirurgiliselt, see oli viltu, juured olid harali. Eemaldamise peale kulus poolteist tundi punnitamist ja puurimist (hammas puuriti pooleks, sest muidu ei saanud juuri kätte). Pärast paranes ligi 2n, enne kui eriti valus enam polnud. Lisaks vigastati ilmselt väljatõmbamisel selle hamba kõrval oleva hamba juurt ja see valutas tasakesi ligi kuu ja hakkas ühe rohkem valutama, enne kui avastasin, et tegemist ilmselt enam mitte haavavalu vaid muuga. See vajas juureravi siis.

Kokkuvõttes – teine oli küll jube kogemus.

Aga pos. on see, et mul kadus pärast 2 põletikulise tarkusehamba eemaldamist ära igemepõletik, millest muidu kuidagi lahti ei saanud.

Lisaks veel, et minu draama ei toimunud raseduse ajal. U aasta pärast esimese lapse sündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles arst et 6 kuu on praegu hea, et teha selliseid väljatõmbamisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:10; 01.02 11:48; 01.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks alumine tarkusehammas katki.Pealmine osa tuli ühelt poolt ära(2ndl tagasi).Valutama veel ei ole hakanud.Hambaarsti kardan aga nagu tuld.Tean,et tarkusehamba juured on kuidgi ristis mul kõigil 3 hambal.Ei tea kust võtta see julgus ja hambaarstile minna.Lisaks ei talu ma eriti raseduseaegseid hambaarstil käike – arst peab alati mind nuuskpiiritusega vahepeal turgutama.Pilt läheb isegi juuksuris eest ära.Palju see kirurgiline väljatõmbamine maksab ja milline tuimestus tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd 2 korda käinud hambaarstil, ja mõlemal korral turgutati nuuskpiiritusega. Vist ei sobi pikali olek nii kaua.
Tarkusehamba maksab minul kinni haigekassa öeldi mulle Tartu polikliinikus. Ja kogu käik võtab aega umbes tunni. Nii arst väitis. Kõigepealt tuimestus, siis eemaldamine ja pärast konsultatsioon. Kindlasti tuleb öelda, et rase oled.
Muidu pidid tasuta järjekorra ajad olema väga pikad. Mulle pakuti juba järgmiseks nädalaks aega, aga see ei sobinud ja tuli leppida veebruari lõpuga. Kuna rase siis pandi mind kuhugi vahele.
Kindlasti soovitan ära käia. Kardan ise ka meeletult, aga parem ära teha, kui lasta põletikul oma tibukesele mõjuda.
Eks kui ära käin saan rohkem infot anda, kuidas ja mismoodi läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:10; 01.02 11:48; 01.02 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sul nad kenasti juba nö lõualuust väljas ja võimalik tõmmata, siis ei pruugi see nii hull olla, kui tõesti juured pole väga krussis. Seda näed Sa oma röntgenpildilt. Põletikus hammas tuleb paraku eemaldada, valikut Sul pole.

Aga, kui hammas on kuskil risti otsaga vastu eelmise hamba juurt nt nagu minul oli (pidin eemaldama hambad breketite tõttu), siis valmistu psühholoogiliselt suureks katsumuseks. Mul on sellest kirurgilisest eemaldusest õudusfilmi meenutavad kogemused, kus pidin pärast 1 h puurimist ja sõna otses mõttes raiumist ära minestama ja otsad andma, rääkimata sellest 2 nädalasest kangete valuvaigistite peal elamist peale oppi – 2 nädalat olin näost ka paistes.
Kusjuures ma veel sõitsin ise autoga haiglast koju 30 minutit, huilgasin valu käes, pisarad voolasid ojadena, ime, et üldse koju jõudsin – mul läks lihtsalt tuimestus juba poole opi peal üle – mõnus! liiga nõrk tehti.
Kusjuures ma olen kõrge valuläviga inimene. Järgmise hamba eemalduse korral palusin teha kangema tuimestuse – siis olin terve päev näost tuim, aga vähemalt tuimestus ikka kestis.
Aga see oli vast ekstreemne näide. Arst oskab ikka natuke Su röntgenpildi pealt prognoosida hamba eemaldamise raskusastet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tarkusehamba eemaldamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.