Esileht Ilu ja tervis Tarkusehamba eemaldus – 4. päev juba…

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tarkusehamba eemaldus – 4. päev juba…

Postitas:

…ja ikka söön valuvaigisteid, lisaks on iiveldus veidi, suur väsimus ja suus natuke paha maitse. Mul on tunne, et mul kadus teisel päeval see vereklomp ära, hakkasin siis soolveega õrnalt loputama, vist midagi tekkis sinna asemele, igatahes paistab august nüüd tume tühjus. Ühesõnaga, mõtlen, et kas peaks uuesti arstile minema… et kas on juba liiga pikalt see asi kestnud? Tõmmati välja alumine tarkusehammas, olen ligi 40. Päris keeruline tõmbamine oli ka (istus pikkade juurtega sees).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 20:16; 12.11 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perarsti nõuandeliin: 1220, võid alati sinna helistada, kohe arstile pole vast mõtet pöörduda vähemalt minu arust. Iiveldus võib tulla sellest, et võtad valuvaigistit tühjale kõhule.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sulle ei öeldud, et see võib nädalaid valutada? Sinu arust kitkuti üks karv välja?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tume tühjus siis on halvasti, vereklomp peaks seal ikka 2 nädalat olema. Peaks minema erakorraliselt hambaarstile kus see auk ravimiga täidetakse. Endal valutas alumise tarkusehamba koht 2-3 nädalat (opereeriti välja osaliselt lõualuud eemaldades).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kirjelduse järgi pole selge, et vereklomp oleks ära tulnud – see on ka tume ja istub seal augu põhjas. See, et neljandal päeval on veel valus ja ebameeldiv on normaalne. Natuke paha maitse võib tuleneda sellest, et mingid söögijäänused on sinna kinni jäänud.

Kui muretsed, siis helista oma hambaarstile ja vajadusel ta kutsub su ennast ette näitama. Tõenäoliselt on kõik hästi, ettevaatlikult loputama peaks korralikumalt ning mõne päeva pärast hakkab paremaks minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne, mul oli ka sel aastal keeruline tarkusehamba eemaldamine ja valutas veel 2 nadalat parast eemaldust ja alles siis hakkas vaikselt paremaks minema. Vaevused kestavadki kauem kui eemaldamine on keerulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, selles vanuses alumise tarkusehamba eemaldamine on issanda õnnetus. Ega neid ilma asjata 20 a tõmmata ei soovitata, kui luud veel pehmemad on. Alumine on üldse õudne sest need on kõvemini kinni kui ülemised. Mul tõmmati 33a ja ma arvasin, et suren ära sinnasamma tooli peale. Arst sai juba vihaseks, et miks ma ei tuimestu, süsti teha ta ju ometi oskab. Ääähm, tegelikult ei, suras mitu tükki valesse kohta. Pärast valutas see jura mul u kuu aega. No 3 näd kindlasti. Ja veel mitu kuud hiljem laksas aeg-ajalt mööda alalõuga mingi valusähvatus.
Olin ka hirmsas paanikas kuni mu ema ütles, et mis sa siis tahad saada, see kisti sul luu seest välja, see on u sama nagu luumurd paraneks. Ema on mul elus palju hammastega hädas olnud ju ta siis teadis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajaile. Käisin täna arstil, tehti puhastus ja sain antibiootikumid. Kuni õhtuni oli inimesetunne ja ma ei võtnud valuvaigisteid, nüüd hilisõhtul lõi selline valu luusse ja nagu körvalhammastesse, et ma mõtlesin, et lähen lolliks. Ootan juba pikemat aega, et üle läheks… Aga jah, nii palju kui ma nüüd uurinud olen, siis tõesti on 30ndates tarkusehammaste eemaldamine palju raskem. Ülalõuast polnud üldse raske, tegin seda kuu aega tagasi ja ma vist ei võtnudki valuvaigistit rohkem kui üks kord kohe pärast tömbamist.

No kuidagi tuleb ära kannatada. Praegu on küll jube valus, miks see ibukas juba tööle ei hakka!

…alati kui mul nt pea või nüüd hambakoht jubedalt valutab, mõtlen õudusega vanadele aegadele enne valuvaigisteid. Hirmus hakkab! Mul vedeleb praegu igas toas 1-2 tabletilehte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 20:16; 12.11 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 46, poolteist nädalat tagasi tõmmati tarkusehammas välja. Väga kehva koha peal oli, arst pidi tükk aega erinevate riistadega kangutama, et üldse ligi pääseda. Enne tehti loomulikult süst, tõmbamine valus ei olnud. Pärast ei hakanud see koht enne tunda andma kui 2 päeva hiljem. Siis võtsin paar päeva valuvaigisteid. Mingit hullu valu ei olnud, aga tuikas ja arsti soovitus oli, et võta kohe rohtu, kui midagi tundma hakkad, siis suurt valu ei tule. Nüüd ei tunne juba ammu enam midagi. Mingit klompi pole ka märganud ega ebameeldivat maitset vmt. Ah jaa, nii enne kui pärast vähemalt nädala loputasin mitu korda päevas suud suuveega, mis spetsiaalselt mõeldud enne ja pärast hambaoppi kasutamiseks. Äkki see ka aitas. Aga nüüd mõtlen, et kas siis ikka peab mul ka mingi klomp veel tulema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:04; 13.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on välja tõmmatud suurem osa hammastest, jube jah, aga nii on. Elus ei ole olnud mingit valu peale hamba eemaldamist kuni selle suveni – peale ühe hamba välja tõmbamist valutas auk või ige või mis iganes siis, terve kuu. Kaks nädalat sõin valuvaigisteid, millest tegelikult polnud mingit kasu, need lihtsalt ei mõjunud. Oligi süda neist paha. Käisin ka arsti juures uuesti, arvasin, et vast jäi mingi kild sisse. Ei, kõik oli arsti sõnul korras. Lõplikult kadus valu tõesti alles kuu aja pärast. Ainus asi, mida lohutuseks öelda oskan, selle valuga harjub tasapisi isegi natuke ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:20; 13.11 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna auku pannakse marlitampoon. Pealpool on üks ja allpol veel üks. See tuleb välja võtta. See, et sa seda ei näe, ei tähenda, et seda pole. Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Mine kohe hommikul hambaarstile, sest ise sa seda troppi sealt enam kätte ei saa, haav on juba kokku tõmmanud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 00:01; 15.11 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna auku pannakse marlitampoon. Pealpool on üks ja allpol veel üks. See tuleb välja võtta. See, et sa seda ei näe, ei tähenda, et seda pole. Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Mine kohe hommikul hambaarstile, sest ise sa seda troppi sealt enam kätte ei saa, haav on juba kokku tõmmanud

Minul käskis arst seda tampooni 20 minutit suus hoida ja siis välja sülitada. Nii tegingi, sealsamas arsti juures. Ta küll ei öelnud, et sinna midagi veel jääma oleks pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:04; 13.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei topita mingit tampooni sisse, mida peaks hiljem välja koukima. Pealegi teemaalgajata on juba käinud arsti juures ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:20; 13.11 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei topita mingit tampooni sisse, mida peaks hiljem välja koukima. Pealegi teemaalgajata on juba käinud arsti juures ju.

No minul küll topiti. Mingi rohuga vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 00:01; 15.11 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna auku pannakse marlitampoon. Pealpool on üks ja allpol veel üks. See tuleb välja võtta. See, et sa seda ei näe, ei tähenda, et seda pole. Mul on kõik tarkusehambad välja tõmmatud. Mine kohe hommikul hambaarstile, sest ise sa seda troppi sealt enam kätte ei saa, haav on juba kokku tõmmanud

Haav ommeltakse isesulavate niitidega kinni. Marlitampooni votada 20 minutit peale hamba eemaldamist suust valja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Tarkusehamba eemaldus – 4. päev juba…