Esileht Ajaviite- ja muud jutud Taro kaardid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Taro kaardid?

Postitas:
Kägu

Mulle kingiti jõuludeks pakk taro kaarte. Millest ma peaksin alustama? On siin taro-teadjaid. Ja kas see on lihtsalt meelelahutus või saab nendega midagi asjalikku ka teada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

pane kaarte ja loe välja mida heaks arvad

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

pane kaarte ja loe välja mida heaks arvad

Siis pole neil ju mingit mõtet.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaardid ei valeta, seega ärge alahinnake kaartidelt saadud sõnumeid. Tuleb vaid osata neid lugeda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen paaril korral taro-kaartide -panijalt nõu küsinud, jama ütlen selle kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen tarokaartide lugeja, nendega tegelenud juba 20 aastat nii professionaalse nõustajana kui koolitajana.

Esiteks – palju õnne toreda kingi puhul! Tarokaartide maailm on võrratu avastamisretk ka siis, kui kaartidesse ei “usu”.

Ma küsiksin alustuseks, milline pakk sul on? Eeldan, et Rider Waite Smith või Thoth, või äkki eestikeelne Kuldne taro? Kui täpsustad paki, siis saan anda täpsemaid juhtnööre.

Üldiselt aga soovitan mina alati alustada taro ajalooga tutvumisest, nii saab valida endale sobivaima suuna (mis kõige rohkem meeldima/huvitama hakkab).

Samuti on mõistlik hakata õppima alustuseks üht kindlat süsteemi (eristatakse kolme peamist süsteemi, lisaks veel pakipõhised – RWS, Thoth ja Marseilles). Valdav enamus pakke põhineb neil kolmel süsteemil ning neil on üsna markantsed erinevused, eriti, mis puudutab nende lugemisstiili.

Seega, ütle mis pakk sul on ja kirjutan täpsemalt 🙂

PS – taro kaarte ei pea kasutama “ennustamiseks”, nad on ka väga sobiv toetav tööriist nõustamise puhul, kui lasta inimesel endal kaarte valida ja seletada. Samalaadne tehnika, mis lastejoonistuste puhul. Lisaks olen leidnud, et see on hea tööriist eneseanalüüsiks, näiteks päeviku pidamise jaoks (tõmbad iga päev ühe kaardi ning kirjutad, kuidas see päevaga seostub, mis mõtteid tekitab vms).

Ja kui üldse taro temaatika ei eruta, siis ilus on vaadata ju küll, kasvõi pasjanssi laduda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nende kaartidega tegelikult ei pea niisama mängima, olenemata, et suuresti tunduvad nad “jama ajavat”. Selliste asjade puhul on alati võimalus avada mõni selline uks, mida pärast enam kinni ei saa, seega ma ei kutsuks endale jama kaela neid niisama näppides, eriti kui niisama lõbu pärast kingiti, mitte tegu ei ole teadliku tegelejaga, kel tagamaad selged.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

OK, nõuanne number üks: ära kuula inimesi, kes kujutavad taro kaartide puhul ette mustlasmoore ja ütlevad asju nagu “taro kaarte ei tohi osta, ainult kinkida” või “keegi teine ei tohi sinu kaarte puudutada”.

Need on kaardid, pakk kaarte. Kõik muu on su enda otsus ja valik.

Kas oled inglise keele oskaja? Parim infokoht on (nüüdseks paraku suletud) Aeclectic Tarot foorum. Palju head nõu leiab ka Biddy Tarot ja Little Red Tarot lehtedelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on siis sissejuhatav lugu sellest, kuidas inimene tasapisi hulluks läheb: http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteerika/taro-ennustuskaardid-kuidas-valida-endale-sobivat-kaardipakki-ja-kuidas-kaarte-puhastada?id=77934596
Algab suhteliselt süütult, mingi hetk aga tuleb sul juba täiesti napakaid rituaale sooritama hakata ja oledki valmis astuma kontakti kurat teab kellega.

Mina soovitan minema visata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole teemaalgataja, aga mulle kingiti eelmisel aastal samuti tarokaardid. olin esimese hooga väga vaimustuses, aga kui lähemalt uurima hakkasin, tundus nendega seonduv – ladumine, tõlgendamine jm – sama keeruline olevat nagu maailma kõige keerulisem matemaatikaülesanne. Nii nad seisma jäidki. Mulle tundub, et tarokaartide tundmaõppimine vajab lisaks vaimustusele ka keskmisest oluliselt suuremat kannatlikkust, keskendumist, pühendumist, ajapanustamist, analüüsivõimet ja intelligentsi. Oleks mul isik, kelle kõrval samm-sammult õppida ja harjutada ja iga nüanss läbi arutada ning kes kõigile tekkivatele küsimustele vastab, siis oleks ehk lootust hakkama saada, aga ilma sellise isikuta…kes teab…võib-olla katsetan ikkagi kunagi veel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole ka teemaalgataja, aga mul on Rider Waite (pakil kirjas by Arthur Edward Waite). Ostsin ise, aga on juba paar aastat seisnud.
Millist meetodit peaksin kasutama kui sellega alustan?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge tegelege esoteerikaga, see avab ukse kurjadele jõududele ja sellest tuleb ainult õnnetu elu. Kurjus petab, algul tundub kõik ilus nagu iga magus vale, aga see on OHTLIK! Taro kaartide taga on saatan isiklikult. Saatan ei paku midagi tasuta, varem või hiljem nõuab ta oma info eest kõrget tasu, näiteks mõne vaimuhaiguse või needuse näol.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole teemaalgataja, aga mulle kingiti eelmisel aastal samuti tarokaardid. olin esimese hooga väga vaimustuses, aga kui lähemalt uurima hakkasin, tundus nendega seonduv – ladumine, tõlgendamine jm – sama keeruline olevat nagu maailma kõige keerulisem matemaatikaülesanne. Nii nad seisma jäidki. Mulle tundub, et tarokaartide tundmaõppimine vajab lisaks vaimustusele ka keskmisest oluliselt suuremat kannatlikkust, keskendumist, pühendumist, ajapanustamist, analüüsivõimet ja intelligentsi. Oleks mul isik, kelle kõrval samm-sammult õppida ja harjutada ja iga nüanss läbi arutada ning kes kõigile tekkivatele küsimustele vastab, siis oleks ehk lootust hakkama saada, aga ilma sellise isikuta…kes teab…võib-olla katsetan ikkagi kunagi veel.

Ok, see on siis kulu. Lisaks siin mõne poolt mainitud kurjad jõud ja saatan, kes tulevad pealekauba kaasa. Aga mis on nende kaartidega tegelemisest saadav loodetav tulu siis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok, see on siis kulu. Lisaks siin mõne poolt mainitud kurjad jõud ja saatan, kes tulevad pealekauba kaasa. Aga mis on nende kaartidega tegelemisest saadav loodetav tulu siis?

Tulu on eneseanalüüs nagu ülalpool keegi taro kaardi laduja mainis. Ja mingeid kurje jõude need kaardid ei vallanda. Kui inimene kaarte ei usu, siis miks uskuda, et need kurjust vallandavad? Jaburus.

Minul on ka kingitud kaardid ja vahel, kui tekib selline segane olukord, laon kaarte. Mul pakiga kaasas ka väike käsiraamat tähendustega. No ja siis mõtiskled nende kaartide abil. Ega need kaardid midagi ju ei ennusta, vaid panevad mõtlema. Need nn tähendused on pigem võimalused, võtmed, märksõnad, et analüüsida oma probleemi ja sedaviisi endaga dialoogi pidada. Pasjanssi võib ka mängida nendega meelelahutuseks 😊 ka tulu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tee Kaardimaja

+1
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Tõetäiega, tee kasvõi kaardimaja, lao pasjanssi, kasuta meditatsioonis, hoia padja all või unusta sahtlipõhja. & mingeid uugamuuga rituaale ei pea tegema, kui just ise ei taha. Kurje jõude ka pakiga kaasa ei panda, need peavad ikka Su enda sees juba valmis olema.

Osta mõni taro õpik või nuputa ise, vahet pole. Mina ntx kasutan paari yldlevinud ladumist läbisegi omaleiutatud meetoditega.

Et mis kasu on? Noh, kaotas mu mees võtmed ära. Mitu nädalat otsis, paganama piinlik ju, kui täismees peab omaenda kodu uxekella laskma. Otsime kaartidega, pakkusin. Esimesena sai ta pakist karikate kymne, kuna suguvõsa pidusid polnud toimunud, selge, kuskil kodus. Teisex tuli keiser. Ytlesin talle, et need on temapoolse diivaniotsa vahele kukkunud vist. Mees nohises & vastas, et lootusetu. Mina lõin käega & läxin poodi. Kui tagasi tulin, oli diivan dekonstrueeritud, mees salkus & higine, aga võtmed käes. Keiser troonil, peremees oma lemmikkohal nõuab kyll veidi kujutlusvõimet, kellel tollega kehvasti, ei pruugi kaartidst palju aru saada jah.

& muide, mu Uskmatu Toomas on elukutselt ise . . . taro nõustaja & õpetaja . . .

0
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Uhhuu, nagu see pendeldaminegi. Tuletage meelde Lea Dali Lioni, kes tahtis ka hirmsasti “targaks” saada, kuid vastutasuks pidi vähki põdema. Nähtamatu maailm on igasugust pahna täis ja kui annate sõrme, võtab terve käe.

Kõik minu kaardipakid on täiesti nähtavad. Kombatavad, kaalutavad & mõõdetavad ka. & mõned kõvasti kulunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rider Waite Smithi pakk (või selle kloonid) on kõige lihtsam õppida, kuna lõviosa kättesaadavatest materjalidest kehtib just selle paki kohta.

Üks olulisimaid asju, mida meeles pidada, on see, et kaarte loetakse koosmõjus ja mitte eraldi – paljud inimesed, kes raamatukese abil oma kaarte “tõlgivad”, jätavad tähelepanuta ladumises väljatulevad mustrid.

Alustada tuleks endale arusaadava süsteemi loomisega, et tekiks arusaam suuremast pildist. Hea tööriist selle jaoks on Elu Puu, seda mina ka õpetan – kuigi muidugi saab kasutada ka teisi.

– Iga number vastab ühele sfäärile Elu Puul (nt 5-d väljendavad alati mingit konflikti või katsumust, aga igas mastis erinevalt, sest
– iga mast väljendab mingit elementi (karikad = vesi, mündid = maa, sauad = tuli, mõõgad = õhk).
– suur arkaan vastab teekondadele Elu Puul sfääride vahel (ning heebrea tähestiku 22-le tähele)
– õukonnakaardid väljendavad elemente – kuningas tuli, kuninganna vesi, rüütel õhk ja paaž maa, ehk siis näiteks sauade kuningas oleks tuli tules.

Väga hea harjutus enda paki tundma õppimiseks on laotada kõik kaardid Elu Puu mustri järgi maha (näiteks põrandale või suurele lauale). Niimoodi on hea enda jaoks saada ülevaade tervest pakist – kõik numbrikaardid õige sfääri kohale ning suure arkaani kaardid teekondadeks nende vahele.

Suure Arkaani õppimise puhul tasuks mõelda arhetüüpide peale – milliseid arhetüüpe üks või teine kaart sümboliseerib; teisalt tuleks mõista teekonna ja tsüklilisuse olulisust (Narr on 0 seetõttu, et ta võib olla nii viimane kui esimene kaart). Suure Arkaani puhul on hea harjutus vaadelda kaarte samuti erinevate “tsüklitena”, 0-10, 11-20 ning Maailm. Keisrinna (3) ja Surm (13) on sama arhetüübi kaks erinevat poolt – keisrinna tähistamaks sündi ning Surm surma. Andes millelegi elu, kirjutad sellega alla ka selle surmaotsusele jne.

Nüüd kui alustada oma esimest lugemist, siis enne, kui üksikute kaartide juurde minna, vaata:

– kas mingit elementi esineb rohkem kui teisi? Nt kui on väga palju karikate kaarte, siis on liialt palju emotsioone ja tundeid mängus jne
– kas on palju Suure Arkaani kaarte (seda olulisem ja pöördumatum teema)
– kas on mingeid huvitavaid mustreid, nt sama numbrit mitu korda, kas mingid positsioonid peegeldavad üksteist jne

Vaata kindlasti kõigepealt suurt pilti ning alles seejärel liigu kaartide eneste juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Uhhuu, nagu see pendeldaminegi. Tuletage meelde Lea Dali Lioni, kes tahtis ka hirmsasti “targaks” saada, kuid vastutasuks pidi vähki põdema. Nähtamatu maailm on igasugust pahna täis ja kui annate sõrme, võtab terve käe.

Kõik minu kaardipakid on täiesti nähtavad. Kombatavad, kaalutavad & mõõdetavad ka. & mõned kõvasti kulunud.

Ja teil polegi vaja ei oma mõistust ega ka südant kasutada? Kardate elus eksida ja seetõttu otsite tõde ja lahendusi kaartidelt ning pendlilt? Kas igav ei hakka, et kõik nämmutatakse kaardipaki alusel teile ette?

Sydant ma kasutan pidevalt vereringe jaox, minu teada toimub otsuste vastuvõtmise & lahenduste leidmise protsess kusagil mujal. Mõistuseta & nagu juba mainisin, kujutlusvõimeta on kaartidest vähem tolku kui kulli & kirja viskamisest.

Kaartide ‘ennustused’ on umbes nagu ilmateade. Kui lubataxe lumetormi, ise tead, kas keedad kodus teed või suundud suverehvidega pikale sõidule. Võibla jääb too torm ju tulemata ka, ilmakaart on samasugune tõenäosuste sigrimigri kui tarokaartki. Just nagu ilmateate kuulamise järel on ka kaartidelt nõu kysimise järel vaba valik. Isegi kui totakalt talitad, oled vähemalt umbkaudu teadlik, mis võib tulla.

Pendlit pole kunagi kasutanud, ei tea.

Või oled Sa yx nendest, kes esimest korda elus võõras linnas viibides kaarti ega GPSi ei vaata, kyll syda kohale juhatab? Kui kenasti sihtpunkti jõuad, on Sul ilmselt vägev vaist, õnnitlen, aga anatoomia alal paraku puudujäägid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest rääkis Saagim tabavalt ühes aastalõpusaates ennustamisest 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või oled Sa yx nendest, kes esimest korda elus võõras linnas viibides kaarti ega GPSi ei vaata, kyll syda kohale juhatab? Kui kenasti sihtpunkti jõuad, on Sul ilmselt vägev vaist, õnnitlen…

Minuga on mõned korrad elus seda juhtunud. Seletada seda ei oska, korrata samuti mitte. Need on mingid hetked, kus olen justkui teadvuse lahti lasknud ja lihtsalt läinud kuhu vaja. Esimene kord oli alaealisena esimest korda elus Tallinna linnas, kui lootusetult ära eksisin ja aadressi ka ära kaotasin. Ekslesin ringi sest olin valele trollile läinud, mis vastassuunas viis ja… Igatahes ühel hetkel ma loobusin õige koha otsismisest ja lihtsalt läksin. Kohale jõudsin. Õigesse kohta, õigetest ustest ka sisse. See oli nii uskumatu mu enda jaoks, et tükk aega ei saanud sõnagi suust, nii šokeeritud olin.
Ühel teisel korral oli lapsel matk ja üritus piknikuga kusagil metsas, mingi suure kivi juures. Väiksemal lapsel oli vaja mähkmeid vahetada ja nii jäime me sellest bussist maha, mis lapsed metsa sõidutas. Mul polnud õrna aimugi kus see kivi on ja kuhu minema peab, see jäi naabermaakonda. Õpetaja telefon ei vastanud. Laps oli nii meeletult õnnetu. Otsustasin, et koju tagasi ma niisama vähemalt ei sõida, lähen temaga ise metsa, otsin mõne ilusa koha ja teen temaga seal vähemalt pikniku. Sõitsin siis suht sihitult arvatavalt samas suunas, kuhu teised läksid, vahepeal tegime tee ääres peatuse ja ostsin poest juua kaasa sest seltskonnal oli joogiks suurte termostega tee kaasas ja lapsed eraldi juua kaasa ei võtnud. Küsisin poe juures inimestelt kas nad teavad midagi suurest kivist, mis piirkonnas metsas on, keegi ei teadnud. Pöörasin üht metsarada sisse, seal mööda harunevaid metsateid sõites jõudime bussi kõrvale… ja jalutasime kivi juurde. Matkast jäi laps küll ilma, ent pikniku ja laulude-tantsude ajaks jõudsime kenasti kohale. Jällegi nii uskumatu, et mõistusepäraselt seda ise endale seletada ei oska.
Kummalisi ja seletamatuid asju on veel olnud.
Kaarte mul ei ole, pendlit samuti mitte. Mõnikord tean teiste kohta ette kui nad nt midagi võidavad 🙂 Teaks siis ise enda kohta ka…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endale ei ole soovituslik kaarte panna. Pane teistele, kes tahavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endale kaarte pannes näed ikka oma lootusi & hirme, mitte kolmandat võimalust ega yllatavat lahendust. Aga seegi ei ole võimatu yritus.

Kaartide jures on oluline see, et kui nendega vähegi pidevamalt tegelda viitsid, kohtle nagu kodulooma. Söödad, silitad, õpetad, saad loomast palju rõõmu. Jätad hooletusse või virutad jalaga, on loom loid & tusane & võib säärdegi karata. Vähemalt alguses tasub kaardid kord päevas kätte vütta. Kasvõi kinnise pakiga, kui muux aega napib. Läbi segada, kui aega on rohkem. Mõtiskleda, mix mõnel kaardil on just selline pilt, kui aega on veel rohkem.

Kõik muu on isikliku suhtumise kysimus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endale pannes kipud jah olema pime varjutatuna oma tunnetest ja soovidest. AGA, kui sellest mööda suudad vaadata, arvestades kõiki võimalusi kuidas seda kaarti võtta, siis näitavad kpll seda mis on ja tulemas.
Mul olid alguses Ingli taro kaardid, aga nendest ma isegi suurema tahtmise korral midagi aru ei saanud, täiesti võssa. Siis ostsin klassikalise RW kaardipaki ja ka see alguses pani puusse, aga kuna ühel kaardil mitu tähendust, siis hakkasin üles kirjutama ja tagant järgi analüüsima. Praktika toel “õppima”.
Nüüd võin öelda, et hakkan juba sotti saama ja kõik on ka nii läinud nagu kaardid on näidanud (minust sõltumata).

Aga suur tänu kommenteerijale, kes siin pikema seletuse kirjutas! See andis ka mulle veidi selgust juurde. Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole enda Taro kaarte 2 aastat välja võtnud. Lugesin selle teema läbi, puhusin kaartidelt tolmu, süütasin küünla, segasin kaardid ning tõmbasin aastaks 2018 kolm kaarti. Head kaardid tulid. Aitäh teema eest!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selliste asjade puhul on alati võimalus avada mõni selline uks, mida pärast enam kinni ei saa, seega ma ei kutsuks endale jama kaela neid niisama näppides

Päriselt mõtled oma juttu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on siis sissejuhatav lugu sellest, kuidas inimene tasapisi hulluks läheb: http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteerika/taro-ennustuskaardid-kuidas-valida-endale-sobivat-kaardipakki-ja-kuidas-kaarte-puhastada?id=77934596
Algab suhteliselt süütult, mingi hetk aga tuleb sul juba täiesti napakaid rituaale sooritama hakata ja oledki valmis astuma kontakti kurat teab kellega.

Mina soovitan minema visata.

No kuule – alkeemia on samasugune tõekuulutaja nagu telegramm või ka nihilistki. Sellistest kohtadest tekivadki lapiku maa teooriad ja maailmalõpu uskumused.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge tegelege esoteerikaga, see avab ukse kurjadele jõududele ja sellest tuleb ainult õnnetu elu. Kurjus petab, algul tundub kõik ilus nagu iga magus vale, aga see on OHTLIK! Taro kaartide taga on saatan isiklikult. Saatan ei paku midagi tasuta, varem või hiljem nõuab ta oma info eest kõrget tasu, näiteks mõne vaimuhaiguse või needuse näol.

Sul on vist juba õnnestunud maksta nagu jutust aru saada…

0
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Muide, tolles alkeemikute artiklis on yx iva sees kyll. Et kaardipakk peab olema neutraalne (Rider Waite, Marseilles) või sobima kasutaja uskumustega (Wiccan, Crowley, inglid). Mainimata on jäänud, et kaartide kujundus peab olema kasutajale esteetiliselt vastuvõetav. Muidu on lihtsalt tõrge & kõik poole keerulisem.

Vanemad olijad vast mäletavad, ma kollektsioneerin noid pakke. Mida jaburama mytoloogiaga, seda parem. Minu kuningas Arthuri kaardid said õige elu sisse alles mu mehe käes, kes Mabinogioni & Malory myytidest suurt tuhkagi ei tea, aga mu LOTR kaardid sobisid yhele mehe õpilasele, keda fantastika yldse ei huvita, nii et mine võta kinni. Mu enda põhipakk on Hanson Roberts (RW analoog, aga värviline nagu multifilm) & eriline lemmik sama kunstniku Whimsical, kus kõik kaardid on seostatud mõne valmi, muinasjutu või muu lastelooga. Maag on Saabastega Kass & torn Humpty Dumpty, lusti laialt nuputada, mis toimub.

Marseilles mul oli, aga jeerum, on vast inetud & igavad kaardid. Crowleyd olen võimeline kasutama, aga endale ei taha & nõrganärvilistele ei soovita. (Nõrganärviliste, laste & rasedate jaox just Whimsical ongi.)

Suvalise paki kasutamise juures saab olulist abi kultuuriloo uurimisest. Nt poodu, pea alaspidi puu kyljes rippuv mees, võib võhikule tunduda võigas, kuigi see on Odin, kes paar päeva hiljem alla ronis & seejärel lindude & loomade keelt mõistis. Samas karikate kunn paistab nii sympaatne & lahke . . . Haldjakuningas, kelle pittu sajax aastax kaotsi minnaxe.

Taro ei ole ennustamine sõna otseses mõttes. Pigem ergutad ilusate piltidega oma aju, et see uute seoste loomise kaudu leiax võimalikult häid lahendusi. Just nagu lähedase inimese nõuanne, seda ei pea alati kuulda võtma, aga abix võib olla kyll. & mingit kohustuslikku umbluud nende kaartidega ei kaasne.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Taro kaardid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.