Esileht Koolilaps Tartu gümnaasiumide sisseasatumiskatsed on kodus!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 250 )

Teema: Tartu gümnaasiumide sisseasatumiskatsed on kodus!

Postitas:
Kägu

Tallinna testide kohta tuli info, et peab olema kaamera võimalusega arvuti

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on vist pikad juhtmed, aga ma ei saa täpselt aru, kuidas sa lapse läpaka pilti näed ilma et ise kaamerasse satuks?

Ta saab kasutada TeamViewer programmi ja ise istuda hoopis teises kohas ning sedasi kaugjuhitavalt näha läpaka pilti ja osa vastustest lapse eest kirjutada. Loodan, et selliste programmide kasutamine tehakse võimatuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on vist pikad juhtmed, aga ma ei saa täpselt aru, kuidas sa lapse läpaka pilti näed ilma et ise kaamerasse satuks?

Ta saab kasutada TeamViewer programmi ja ise istuda hoopis teises kohas ning sedasi kaugjuhitavalt näha läpaka pilti ja osa vastustest lapse eest kirjutada. Loodan, et selliste programmide kasutamine tehakse võimatuks.

Ei pea üldse mingeid programme kasutama. Aga ma ei hakka siia võimalusi kirja panema, mõni saab äkki veel ideid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu on Tartu gümnaasiumi katsete kohta sisseastumissüsteemis kirjas, et testid toimuvad EIS-is. Öeldud on ka, et vaja on internetiühendust. Dokumendi kohta pole sõnagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu on Tartu gümnaasiumi katsete kohta sisseastumissüsteemis kirjas, et testid toimuvad EIS-is. Öeldud on ka, et vaja on internetiühendust. Dokumendi kohta pole sõnagi.

Veebikaamera kohta ei ole ka sõnagi. Tallinna G4 koolide tingimustes on see kirjas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Petuskeemidest rääkides, siis sel aastal tehakse vestluse ajal pistelist küsitlust katsete sisu kohta. Kui tunnistusel on aine kolm, katsetel ideaalne, aga vestlusel seletada ei oska, siis oledki vahele võetud. Seega on vestlusel sel aastal suurem kaal. Samuti arvan, et eelistatud on oma kooli nutikamad lapsed, keda õpetajad tunnevad ja usaldavad. Ehk siis, mujalt koolist tulnutel on sel aastal suurem kaal ka koolist kaasa antud hinnetelehel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kodus digitaalsetel ühiskatsetel osalemiseks on vajalik veebikaameraga arvuti olemasolu. Igal osalejal peab olema kehtiv ID kaart või pass ( õpilaspilet ei sobi!) ja isiklik mobiil-ID või Smart ID isiku tuvastamiseks ja EISi keskkonda sisselogimiseks, Veel on aega vajadusel kõik vajaminev hankida.
Alates 11.maist avatakse, loodetavasti, katsete keskkond, et saaksite sisselogimist ja teste katsetada. Eesti keele töö kestab 45 minutit ja matemaatika samuti 45 minutit. Kogu tööd korraga ei näe ja tööd tagasi kerida pole võimalik.

Selline kiri tuli koolist täna

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kodus digitaalsetel ühiskatsetel osalemiseks on vajalik veebikaameraga arvuti olemasolu. Igal osalejal peab olema kehtiv ID kaart või pass ( õpilaspilet ei sobi!) ja isiklik mobiil-ID või Smart ID isiku tuvastamiseks ja EISi keskkonda sisselogimiseks, Veel on aega vajadusel kõik vajaminev hankida.

Alates 11.maist avatakse, loodetavasti, katsete keskkond, et saaksite sisselogimist ja teste katsetada. Eesti keele töö kestab 45 minutit ja matemaatika samuti 45 minutit. Kogu tööd korraga ei näe ja tööd tagasi kerida pole võimalik.

Kas selline kiri tuli Tartu katsete kohta? Meie põhikooli lõpetajale küll veel miskit infot saadetud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas selline kiri tuli Tartu katsete kohta? Meie põhikooli lõpetajale küll veel miskit infot saadetud ei ole.

Tartu jah

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu jah

Uhh… Kõlab jubedalt. Kuidas sellest aru saada? On vaja ID- kaarti (aga sellega sisse logida ei saa), vaid tuleb teha Smart ID või mobiil ID? Ja see reegel, et kogu tööd korraga ei näe ja tagasi kerida ei saa – mis moodi need noored oma aega planeerima peaksid, kui ei tea isegi mitu küsimust on? See on ikka väga erinev kirjalikust testist. Puudub võimalus teha eelisjärjekorras ülesanded, mis tunduvad lihtsamad. Ma ise vist läheks sellise testi peale kohe alguses paanikasse ja sellest ei tuleks midagi välja. Paras eksperimenteerimine noortega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu jah

Uhh… Kõlab jubedalt. Kuidas sellest aru saada? On vaja ID- kaarti (aga sellega sisse logida ei saa), vaid tuleb teha Smart ID või mobiil ID? Ja see reegel, et kogu tööd korraga ei näe ja tagasi kerida ei saa – mis moodi need noored oma aega planeerima peaksid, kui ei tea isegi mitu küsimust on? See on ikka väga erinev kirjalikust testist. Puudub võimalus teha eelisjärjekorras ülesanded, mis tunduvad lihtsamad. Ma ise vist läheks sellise testi peale kohe alguses paanikasse ja sellest ei tuleks midagi välja. Paras eksperimenteerimine noortega.

see on huvitav, kuidas inimesed võivad samast tekstist erinevalt aru saada. mina loen välja, et peab olema [id-kaart] või [pass ja smart/mobiil-id]. id-kaardiga autendid end seda kasutades ja passi puhul smart-id v mobiil-id abil.

mis puudutab testi ja küsimusi, siis see, et kogu testi korraga ei näe ja tagasi kerida ei saa, siis see ei pea veel tähendama, et küsimuste arv ei ole ette teada.

vähem paanikat 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tundub, et info muutub konkreetsemaks jah. Näiteks oli ka see kirjas, et kui kodus ei ole toimiva veebikaameraga arvutit või kahtled internetiühenduse kvaliteedis, siis peavad ka koolid võimaldama nädal ette registreerides see test sooritada kooli ruumides, ise peab ainult soovist ette teada andma. Väga mõistlik mu meelest.
Kui ei ole toimivat smartID-d või mobiil ID-d või midagi, millega end identifitseerida, saab lapsevanem teha lapsele EIS-i sisselogimiseks harID konto.

Ühiskatsete test koosneb eesti keele ja matemaatika osatestist ning on ühesuunaline. Eesti keele osatest algab 18. mail kell 10.00 ja lõpeb kell 11.00, matemaatikatest algab kell 11.10 ja lõpeb kell 12.10.

Ehk siis küsimused saavad järjest vastused. Mind huvitab veel konkreetselt, et kas nad jälgivad veebikaamera kaudu testi kirjutajaid otsepildis või salvestatakse see pilt, et hiljem järele vaadata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu üheksandik võttis seda uudist, muide, palju rahulikumalt kui ma ise. 🙂 Olin ka alguses nördinud, et mis mõttes aususe peale. Minu laps aga ütles, et lõpuks vaadatakse ka lõputunnistust – kui sul ikka kolmepuru seal ja testitulemused maksimumi lähedal, tuleb pettus nagunii välja. Ta ise loodab väga just ühte kindlasse gümnaasiumi sisse saada, teised niiväga ei paelu ja oleks ka kurb, kui see ei õnnestu, aga loodab, et vestlused ja tunnistus on ka määravad ja et palju petjaid siiski ei tule.

Tegelikult tahaks ikka loota küll, et nende testide läbiviijatel on plaan hästi läbi mõeldud. Testi tegemise aeg on lühike, 2h kokku kahe õppeaine jaoks. Mina testi sooritajana ei riskiks kedagi teist enda kõrvale lahendama lasta, äkki keerab midagi vussi ja mul pole aega üle ka kontrollida. No ja kui on päris nõrk õpilane, siis saab ju tunnistusega kõrvutada testi tulemusi ja sealt järeldusi teha.

Et kui muidu ei õpi (kolmepuru), aga eksamiks võtad ennast kokku, siis oled pettur?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja kui on päris nõrk õpilane, siis saab ju tunnistusega kõrvutada testi tulemusi ja sealt järeldusi teha.

Et kui muidu ei õpi (kolmepuru), aga eksamiks võtad ennast kokku, siis oled pettur?

see on tõsi tõesti, et nii ühest seost ei saa luua. mu tütrel oli põhikoolis mitu klassivenda, kes olid jumala nutikad, kuid lihtsalt ei viitsinud hinnete pärast vaeva näha. küllap nad viimase trimestriga venitasid aastahinde ikka nelja peale olulisemates ainetes, aga katsete ajal oli kindlasti suur kontrast tunnistuse ja testitulemuste vahel. said siiski korralikku gümnaasiumi, kuid sel aastal jääb niisugustel noormeestel see viimase trimestri hinne ju olemata ja aasta ilmselt kolm. kui nüüd katsed hästi teha, siis tembeldatakse veel petturiteks ka…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ja kui on päris nõrk õpilane, siis saab ju tunnistusega kõrvutada testi tulemusi ja sealt järeldusi teha.

see on tõsi tõesti, et nii ühest seost ei saa luua. mu tütrel oli põhikoolis mitu klassivenda, kes olid jumala nutikad, kuid lihtsalt ei viitsinud hinnete pärast vaeva näha. küllap nad viimase trimestriga venitasid aastahinde ikka nelja peale olulisemates ainetes, aga katsete ajal oli kindlasti suur kontrast tunnistuse ja testitulemuste vahel. said siiski korralikku gümnaasiumi, kuid sel aastal jääb niisugustel noormeestel see viimase trimestri hinne ju olemata ja aasta ilmselt kolm. kui nüüd katsed hästi teha, siis tembeldatakse veel petturiteks ka…

No nii üksüheselt ilmselt ei võeta. Kuskilt käis läbi, et vestlusel võidakse esitada kontrollküsimusi testi ülesannete kohta. Et kas oled ikka ise selle lahenduskäigu läbi teinud ja aru saanud, kuidas vastus tuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänasest on proovitestid EIS-is avatud. Näib, et Tallinna ja Tartu gümnaasiumid kasutavad kõik sama testi. Millised on esimesed muljed proovitestide katsetustest? Meie noorel tekkis eesti keele testi salvestaisel miski anomaalia viimases ülesandes, kus tuli lohistada kirjavahemärgid. Sisestas kõik märgid, kuid pärast testi salvestamist ja “sooritatud” märkimist on kadunud kõik punktid ja komad – ainult jutumärgid on alles. Kui päris testis selline asi juhtub, siis kaotaks pooled punktid ülesande eest. Proovisin ise ka sama ülesannet teha teisest arvutist oma id-kaardiga sisse logides. Ilmnes, et see lohistamine on väga trikiga seal, üldse ei taha märgid paika minna. Mul siiski õnnestus märgid salvestada. Aga nüüd ei tea, miks meie põhikoolilõpetajal see ei õnnestunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sisestas kõik märgid, kuid pärast testi salvestamist ja “sooritatud” märkimist on kadunud kõik punktid ja komad – ainult jutumärgid on alles. Kui päris testis selline asi juhtub, siis kaotaks pooled punktid ülesande eest. Proovisin ise ka sama ülesannet teha teisest arvutist oma id-kaardiga sisse logides. Ilmnes, et see lohistamine on väga trikiga seal, üldse ei taha märgid paika minna. Mul siiski õnnestus märgid salvestada. Aga nüüd ei tea, miks meie põhikoolilõpetajal see ei õnnestunud.

Ma loodan, et andsite ikka ka kellelegi seal korraldajate hulgast teada, et selline probleem oli? Selleks ju test toimuski, et võimalikke probleeme ennetada ja parandada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole veel teada andnud, aga on plaanis kirjutada küll. Proovisime ka kõigile soovijatele avatud versioonis sama ülesannet teha ja oli täpselt sama probleem. Testi lahendamise ajal näitas kirjavahemärkide lohistamise ülesandes, et koma ja jutumärgid said kõrvuti, kuid lõpliku soorituse vaates olid alles ainult jutumärgid. Proovisime ka seda arvuti katsetamise testi, mis näitab, kas arvuti töötab õigesti. Seal oli sarnane näide. Seal aga ei lasknudki kohe alguses kahte kirjavahemärki kõrvuti panna – kui seda üritasime, siis asendas automaatselt eelmise märgi. Aga eesti keeles on ju sageli koma ja jutumärgid kõrvuti, koolon ja jutumärgid kõrvuti jne.

Sisestas kõik märgid, kuid pärast testi salvestamist ja “sooritatud” märkimist on kadunud kõik punktid ja komad – ainult jutumärgid on alles. Kui päris testis selline asi juhtub, siis kaotaks pooled punktid ülesande eest. Proovisin ise ka sama ülesannet teha teisest arvutist oma id-kaardiga sisse logides. Ilmnes, et see lohistamine on väga trikiga seal, üldse ei taha märgid paika minna. Mul siiski õnnestus märgid salvestada. Aga nüüd ei tea, miks meie põhikoolilõpetajal see ei õnnestunud.

Ma loodan, et andsite ikka ka kellelegi seal korraldajate hulgast teada, et selline probleem oli? Selleks ju test toimuski, et võimalikke probleeme ennetada ja parandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teavitasin. Oligi üldisem tehniline probleem, mis praeguseks on lahendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas mikrofon on kohustuslik ja kas paberit-pliitaist ikka võib ka kasutada..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas täna hommikul on EIS maas? Ei ole õnnestunud tunni aja jooksul lehekülge avada. Kõik harjutavad esmaspäevasteks katseteks? Annab veateate, et serveril võtab vastamiseks liiga kaua aega ja et leht võib olla ajutiselt kättesaamatu või liiga hõivatud …

Kui esmaspäeval eksamite ajal sama juhtub, mis siis saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siimaani ei lase sisse. Emaspäeval on see keskkond koos oma identimistega 5 min õhtul.. Selline loterii tehtud, et lausa piinlik. Eesti keele viimane harjutus ka lapse sõnul äärmiselt tobe, lihtsalt ei lähe need kirjavahemärgid lohistades sinna kogu aeg, kuhu vaja, eriti kaks märki järjest. Saaks vähemalt kirjutada mitte lohistada. Sama eesti keele teistes ülesannetes on ju võimalik ise kirjutada. Paberil oleks ikka oluliselt lihtsam, aga mis teha, õnnemäng.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas täna hommikul on EIS maas? Ei ole õnnestunud tunni aja jooksul lehekülge avada. Kõik harjutavad esmaspäevasteks katseteks? Annab veateate, et serveril võtab vastamiseks liiga kaua aega ja et leht võib olla ajutiselt kättesaamatu või liiga hõivatud …

Kui esmaspäeval eksamite ajal sama juhtub, mis siis saab?

Selleks prooviperiood ongi, et koormusi katsetada. Küllap itimehed seal sätivadki midagi, mis omakorda aeglustab süsteemi. Alati tasub sellises olukorras teateid saata helpdeski või kooli (kirjalikke) – kui pärast katsete ajal peaks mingi tehniline jama korduma, siis saad viidata, et sa juba proovimise ajal kirjutasid samast asjast. Ja esmajärjekorras muidugi on selline tagasiside arendajatele väga vajalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna olid Tallinna ühiskatsed. Poeg ütles, et kuulis vähemalt neljast lapsest, kelle eest testid ära tehti. Niiet sel aastal ei ole ausast konkurentsist juttugi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täna olid Tallinna ühiskatsed. Poeg ütles, et kuulis vähemalt neljast lapsest, kelle eest testid ära tehti. Niiet sel aastal ei ole ausast konkurentsist juttugi.

Seda on küll väga kurb kuulda. Meie laps tegi enne katseid oma koolilaua täiesti puhtaks. Isegi ainsatki valemit ei kirjutanud kuhugi nähtavale. Aga jah, see kuidas katse korraldatud oli, andis võimaluse kellel iganes testid ära teha ja soovi korral kõik materjalid ja valemid lauale laiali laotada. Pärast autentimist ju kaamera ei töötanud ning üks kõik kes võis arvuti taha istuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga,kes saab kindel olla, et kaamera ei töötanud ? Minu laps küll poleks julgenud nii teha. Kartis isegi teist akent kõrval avada,äkki keegi ikka kuskil näeb. Osad kasutasid seda varianti,tean. Ju siis ongi selline arake 🙂 Ehk oli ikka enamus ausad, loota ju vòib. Aga muidu sama teema, natemaatikaks liiga vähe aega, kahju kohe, sest lòpuotsa oleks osanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kes need tegijad siis olid? Lapsevanemad võtsid töölt vaba päeva, et lapse laua all roomata ja talle õigeid vastuseid sosistada? 😀 Ma väga ei usu, et sellised vanemad eesti keelest piisavalt teavad, et testi läbida.
Kaamerasalvestused vaadatakse loomulikult läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kes need tegijad siis olid? Lapsevanemad võtsid töölt vaba päeva, et lapse laua all roomata ja talle õigeid vastuseid sosistada? 😀 Ma väga ei usu, et sellised vanemad eesti keelest piisavalt teavad, et testi läbida.

Variante on palju: näiteks vanem õde / vend või targem sõber, kes hea olümpiaadi tulemuse tõttu katseteta sisse sai.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Variante on palju: näiteks vanem õde / vend või targem sõber, kes hea olümpiaadi tulemuse tõttu katseteta sisse sai.

No palju õnne neile lastele siis. Paha lugu, kui pead eliitkooli gümnaasiumist lahkuma, sest ei saa hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaamerasalvestused vaadatakse loomulikult läbi.

Mingeid kaamerasalvestusi polnud ju 🙂 Kaameraga tuli alguses teha pilt dokumendist ja endast selfi ja kogu moos.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 250 )

Esileht Koolilaps Tartu gümnaasiumide sisseasatumiskatsed on kodus!