Esileht Koolilaps Tartu Hansa kool või Descartes

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tartu Hansa kool või Descartes

Postitas:
  • Kumba soovitate? Miks? 🙂
0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 14:45; 23.03 10:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mitte kumbagi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Descartes’i Kooli.

Olen endisaegse TDL-i vilistlane. Mäletan, et direktor on hästi tore. Ja koolis valitses selline muhe ühtehoidev õhustik. Loodetavasti ei kadunud see ühes Lütseumiga.

Hansa Koolist ei tea midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Descartes’i Kooli.

Minu oma lapsed õppisid seal. Õpetajad ja direktor on väga toredad. Hästi ühtehoidev kool.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed kooli tagasi?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende koolidega kokkupuude puudub, aga soovitaks Kivilinna kooli. Muidu oli ka hea kool, aga mis eriti meeldib, on sellest aastast pikemad tunnid ja selle arvelt vähem tunde päevas. Tunni pikkus on 1.10 ja lõuna on 1h pikkune. Kool hakkab kell 9, päevas on max 4 erinevat tundi. Saavad korraga rohkem sama ainega tegeleda, koolikott kergem ja hetkel siis max 4 videotundi päevas. Lapsed on väga rahul uue korraldusega. Kool on ka väga toetav, kel vaja õpiabi vm abi õppimises, siis võimaldatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb nüüd, mis seisukohast küsid. Kas on soov, et laps õpib prantsuse keelt? Minu jaoks ei ole see prantsuse keel oluline ja seetõttu käib laps Hansa koolis, saab rohkem inglise ja vene keelele süveneda. Ei oska midagi halba tuua Hansa koolis.  Mõlemad koolid on ju Annelinna koolid suht ebühtlase laste tasemega, aga kes tahab õppida, siis võimalused seda hästi teha on kindlasti mõlemas koolis. Minuarust on enamused koolid läinud selle peale Tartus, et üks tund on pikem ja sedavõrd vähem erinevaid tunde päevas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad Tartu Hansa koolis, midagi halba küll ei oska öelda. Väga kiidan e-õppe korraldust ja meeldib ka see, et tunnid on pikemad kuid vähem aineid päeva jooksul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käisid Descartes’is, prantsuse keelt nad sealt küll selgeks minu suureks kurvastuseks ei saanud, aga kool neile meeldis. Palju huviringe ja toredad õpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Hansa vilistlane. Meenutan suvaliselt 😀

  • Oli häid ja halbu õpetajaid. Selliseid on vast igal pool, kes õigel ajal pensionile ei taipa minna. Aga kui nüüd õpetajate nimekirja vaatan, siis päris palju on uusi nimesid, ju on ikka mõned välja vahetatud.
  • Kõik algklasside õpetajad olid igatahes super (nii palju kui kõrvalt nägin ja nüüd meenutada üritan).
  • Viimastel aastatel hakati maja seestpoolt EL-i rahadega remontima. Ei tea, kuidas on seis täna, aga paljuski on koolimaja seest nüüd ilusam kui väljastpoolt.
  • Söökla toit oli hea, sai kasvõi mitu korda taldrikut täita.
  • Viimastes klassides tehti nõrgematele matemaatikas ja eesti keeles eraldi rühm, et neid järje peale saada.
  • Kehalise kasvatuse tundi saab teha kuues erinevas kohas: võimlas, judo- ehk matisaalis (kus on ka iidsed jõumasinad), peeglisaalis, võimlemissaalis (see on peeglisaali väike sopistus), staadionil, kossuplatsil.

Descartes’i kohta ei tea eriti midagi peale prantsuse keele õpetamise vene keele asemel. Olen üldse vene keele usku, seega ka saksa keele valikut Hansas pean pigem mõttetuks. Gümnaasiumites on prantsuse (ja soome) keele õppureid ülivähe, seega on võimalus, et antud keele tundi ei sobitata üldse tunniplaanigi ja õpilane peab tunnis käima mingil x ajal x kohas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumbagi ei soovita. MHG oleks esimene valik esimesse klassi astujale.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile, kes vastata viitsisid ! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 14:45; 23.03 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise Kommertsgümnaasiumi vilistlane e praegune Hansa kool. Minu ajal oli suund majandusõppele ja ärile.
Kooli juhtis pigem õppealajuhataja kui dire. Mul on koolist head mälestused va eesti keele ja kirjanduse õpetajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teadjamad, kas Descartes’is on prantsuse keel kohustuslik? Kooli kodulehelt loen, et esimesena hakatakse inglise keelt õppima ja järgmisena siis kas prantsuse või vene. Või on see vormistatud nii, et vähese huvi tõttu vene k. klassi ei avata ja siis peabki hakkama pr keelt õppima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hansa kooli tunnid 65 minuti pikkused ning samuti päevas umbes 4 tundi, saab ühele ainele rohkem keskenduda ja ei ole ka nii palju õppevahendeid kaasas (kergem koolikott). On tundide algused ära hajutatud- nooremad lähevad varem, vanemad veidi hiljem. Inglise ja eesti keeles, matemaatikas tasemerühmad. Neil olemas ka avatud õpiruumid. Õpetajaid on igasuguseid nagu mujal koolideski.

Kõrval asuva kooli kohta ei oska midagi öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hansa kooli tunnid 65 minuti pikkused ning samuti päevas umbes 4 tundi, saab ühele ainele rohkem keskenduda ja ei ole ka nii palju õppevahendeid kaasas (kergem koolikott).

Huvitav, kas siin on mõni nende koolide õpetaja ka? Oleks huvitav teada, kuidas see õppekorraldust ja nende koormust mõjutab. Kas see 65-minutiline tund loetakse siis nüüd 1 või 1,5 kontakttunnina? Kuidas on sellega, et kui nt eesti keelt on ette nähtud 2 tundi nädalas ja matemaatikat 5 tundi nädalas, siis kuidas see arvestus ja tunniplaan nende 65-minutiliste tundidega täpsemalt tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Tartu Hansa kool või Descartes