Esileht Koolilaps Tartu Hansa kool vÔi Descartes

NĂ€itan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tartu Hansa kool vÔi Descartes

Postitas:
KĂ€gu
  • Kumba soovitate? Miks? 🙂
0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mitte kumbagi

+2
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Soovitan Descartes’i Kooli.

Olen endisaegse TDL-i vilistlane. MĂ€letan, et direktor on hĂ€sti tore. Ja koolis valitses selline muhe ĂŒhtehoidev Ă”hustik. Loodetavasti ei kadunud see ĂŒhes LĂŒtseumiga.

Hansa Koolist ei tea midagi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Soovitan Descartes’i Kooli.

Minu oma lapsed Ă”ppisid seal. Õpetajad ja direktor on vĂ€ga toredad. HĂ€sti ĂŒhtehoidev kool.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

LĂ€hed kooli tagasi?

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Nende koolidega kokkupuude puudub, aga soovitaks Kivilinna kooli. Muidu oli ka hea kool, aga mis eriti meeldib, on sellest aastast pikemad tunnid ja selle arvelt vÀhem tunde pÀevas. Tunni pikkus on 1.10 ja lÔuna on 1h pikkune. Kool hakkab kell 9, pÀevas on max 4 erinevat tundi. Saavad korraga rohkem sama ainega tegeleda, koolikott kergem ja hetkel siis max 4 videotundi pÀevas. Lapsed on vÀga rahul uue korraldusega. Kool on ka vÀga toetav, kel vaja Ôpiabi vm abi Ôppimises, siis vÔimaldatakse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oleneb nĂŒĂŒd, mis seisukohast kĂŒsid. Kas on soov, et laps Ă”pib prantsuse keelt? Minu jaoks ei ole see prantsuse keel oluline ja seetĂ”ttu kĂ€ib laps Hansa koolis, saab rohkem inglise ja vene keelele sĂŒveneda. Ei oska midagi halba tuua Hansa koolis.  MĂ”lemad koolid on ju Annelinna koolid suht ebĂŒhtlase laste tasemega, aga kes tahab Ă”ppida, siis vĂ”imalused seda hĂ€sti teha on kindlasti mĂ”lemas koolis. Minuarust on enamused koolid lĂ€inud selle peale Tartus, et ĂŒks tund on pikem ja sedavĂ”rd vĂ€hem erinevaid tunde pĂ€evas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu lapsed kĂ€ivad Tartu Hansa koolis, midagi halba kĂŒll ei oska öelda. VĂ€ga kiidan e-Ă”ppe korraldust ja meeldib ka see, et tunnid on pikemad kuid vĂ€hem aineid pĂ€eva jooksul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu lapsed kĂ€isid Descartes’is, prantsuse keelt nad sealt kĂŒll selgeks minu suureks kurvastuseks ei saanud, aga kool neile meeldis. Palju huviringe ja toredad Ă”petajad.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olen Hansa vilistlane. Meenutan suvaliselt 😀

• Oli hĂ€id ja halbu Ă”petajaid. Selliseid on vast igal pool, kes Ă”igel ajal pensionile ei taipa minna. Aga kui nĂŒĂŒd Ă”petajate nimekirja vaatan, siis pĂ€ris palju on uusi nimesid, ju on ikka mĂ”ned vĂ€lja vahetatud.
  • KĂ”ik algklasside Ă”petajad olid igatahes super (nii palju kui kĂ”rvalt nĂ€gin ja nĂŒĂŒd meenutada ĂŒritan).
  • Viimastel aastatel hakati maja seestpoolt EL-i rahadega remontima. Ei tea, kuidas on seis tĂ€na, aga paljuski on koolimaja seest nĂŒĂŒd ilusam kui vĂ€ljastpoolt.
  • Söökla toit oli hea, sai kasvĂ”i mitu korda taldrikut tĂ€ita.
  • Viimastes klassides tehti nĂ”rgematele matemaatikas ja eesti keeles eraldi rĂŒhm, et neid jĂ€rje peale saada.
  • Kehalise kasvatuse tundi saab teha kuues erinevas kohas: vĂ”imlas, judo- ehk matisaalis (kus on ka iidsed jĂ”umasinad), peeglisaalis, vĂ”imlemissaalis (see on peeglisaali vĂ€ike sopistus), staadionil, kossuplatsil.

Descartes’i kohta ei tea eriti midagi peale prantsuse keele Ă”petamise vene keele asemel. Olen ĂŒldse vene keele usku, seega ka saksa keele valikut Hansas pean pigem mĂ”ttetuks. GĂŒmnaasiumites on prantsuse (ja soome) keele Ă”ppureid ĂŒlivĂ€he, seega on vĂ”imalus, et antud keele tundi ei sobitata ĂŒldse tunniplaanigi ja Ă”pilane peab tunnis kĂ€ima mingil x ajal x kohas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kumbagi ei soovita. MHG oleks esimene valik esimesse klassi astujale.

0
-4
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TĂ€nud kĂ”igile, kes vastata viitsisid ! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen ise KommertsgĂŒmnaasiumi vilistlane e praegune Hansa kool. Minu ajal oli suund majandusĂ”ppele ja Ă€rile.
Kooli juhtis pigem Ôppealajuhataja kui dire. Mul on koolist head mÀlestused va eesti keele ja kirjanduse Ôpetajast.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teadjamad, kas Descartes’is on prantsuse keel kohustuslik? Kooli kodulehelt loen, et esimesena hakatakse inglise keelt Ă”ppima ja jĂ€rgmisena siis kas prantsuse vĂ”i vene. VĂ”i on see vormistatud nii, et vĂ€hese huvi tĂ”ttu vene k. klassi ei avata ja siis peabki hakkama pr keelt Ă”ppima?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hansa kooli tunnid 65 minuti pikkused ning samuti pĂ€evas umbes 4 tundi, saab ĂŒhele ainele rohkem keskenduda ja ei ole ka nii palju Ă”ppevahendeid kaasas (kergem koolikott). On tundide algused Ă€ra hajutatud- nooremad lĂ€hevad varem, vanemad veidi hiljem. Inglise ja eesti keeles, matemaatikas tasemerĂŒhmad. Neil olemas ka avatud Ă”piruumid. Õpetajaid on igasuguseid nagu mujal koolideski.

KÔrval asuva kooli kohta ei oska midagi öelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hansa kooli tunnid 65 minuti pikkused ning samuti pĂ€evas umbes 4 tundi, saab ĂŒhele ainele rohkem keskenduda ja ei ole ka nii palju Ă”ppevahendeid kaasas (kergem koolikott).

Huvitav, kas siin on mĂ”ni nende koolide Ă”petaja ka? Oleks huvitav teada, kuidas see Ă”ppekorraldust ja nende koormust mĂ”jutab. Kas see 65-minutiline tund loetakse siis nĂŒĂŒd 1 vĂ”i 1,5 kontakttunnina? Kuidas on sellega, et kui nt eesti keelt on ette nĂ€htud 2 tundi nĂ€dalas ja matemaatikat 5 tundi nĂ€dalas, siis kuidas see arvestus ja tunniplaan nende 65-minutiliste tundidega tĂ€psemalt tehakse?

0
0
Please wait...

NĂ€itan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Koolilaps Tartu Hansa kool vÔi Descartes