Esileht Erivajadustega laps Tartu Hiie kool

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tartu Hiie kool

Postitas:

Kelle laps käib Hiie koolis, kõnepuude klassis? Kuidas on? Olete rahul. Lapsel on määratud kõnepuue, on küll aasta veel aia laps aga juba küsitakse kuhu kooli läheb. Probleemiks on praegult k, mis asendatud paljudes sõnades t-ga ja r pole igas sõnas olemas. See teeb jutu teinekord arusaamatuks ja diktsioon on vahepeal kehv- kui on elevil, närvis. Kuidas on Hiie koolist tava kooli üle tulla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka kõnepuue. Panime tavakooli. Samas tegime hoolikalt harjutusi ja käisime logopeedil. I kl on just lõppemas. Kooli logopeedi juures ei käi, pole vajadust. Puudest kasvas välja. R tuli ise enne kui logopeed seda seadma jõudis hakata, pool aastat enne kooli.
Olen kuulnud et kui Hiie koolist tavakooli üle siis peab klassi kordama.
Kõigis tavakoolides on logopeedid ja osades ka individuaalõpe vajadusel. Soovitan Katoliku kooli. Hiie kooli paneks ainult siis kui komisjon seda väga soobitab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole hääldusvead see asi, mille pärast peaks lapse panema erikooli. Need on logopeedilise tööga lahendatavad.
Praegu propageeritakse Eestis nö. kaasvat õpet igas koolis – ehk, et kui lapsel suuri erivajadusi pole, siis peaks ta tavakoolis vastavate spetsialistide abiga õppima ja hakkama saama.

P.S. Minu osalise motoorse ja sensoorse afaasiaga ning veidi aeglasema arenguga laps läheb tavakooli spetsiaalsesse klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiie koolis käiakse esimeses klassis 2 aastat ja seda sellepärast, et lapsed saaksid hästi tugeva vundamendi. Enamasti avataske seal 3 esimest klassi, peale esimest aastat jääb alles 1 klass. st umbes üks klassitäis läheb tavakooli, II klassitäis lapsi läheb erikooli (Kroonuaia jms) ja üks klassitäis jääb Hiie kooli, see ei ole muidugi igal aastal nii 🙂 Klassid on väikesed- 12 õpilast klassis.
Hiie koolis töötavad väga head spetsialistid ja nad teevad oma tööd südamega. Karta ei ole midagi, kõik lapsed kes tulevad tavakoolis toime, need ka sinna saadetakse. Hiie kooli kasvandikud on isegi ülikooli läinud ja selle lõpetanud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Tartu Hiie kool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.