Esileht Erivajadustega laps Tartu Hiie kooli õpilaskodu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tartu Hiie kooli õpilaskodu

Postitas:

Mu laps peab suuretõenäosusega minema Hiie kooli. Kahjuks ei ela me Tartus ja jube keeruliseks läheks last iga hommiku bussiga saata ja järgi minna.Ma peaksin töölt ära tulema. Samas ma ei kujuta teda ka ette, ise linnas seiklemas, kui ta ei saa võõrale arusaadavalt midagi öeldud, kui on vaja abi või kui ostab bussis piletit. Autosõidu lube ma ei oma. Pole ka sellist vaba raha, et autokooli minna ja tegelikult kardan ise sõita.
Ühesõnaga, kellel kogemus õpilaskodu kohta, kuidas on.Kuidas õhtuid sisustatakse, kuidas on laste omavahelised suhted olnud? Tõrjumist kiusamisT? Preagult tavalasteaias, tavarühmas, tal sõpru eriti pole ja langeb aeg-ajalt kiusamise ohvriks. Kui vana lapse olete sinna jätnud. Ma ei kujuta muidugi ette, et mu esimese klassi laps läheb esmaspäeval kooli ja koju alles saab reedel. Tundub lapse hülgamisena. Samas tundub ta tavakooli surumine ka valena. Suur klass, suht suur kool, narrimised, kui räägib halvasti, teistmoodi, tempolt aeglasem.
Täitsa mures kohe, mis oleks lapsele parim?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 21:31; 18.09 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaugel Tartust elate? Laps ei peagi bussijuhiga rääkima, linnaliinis “piiksutab” kaarti ja samamoodi “piiksutab” ka maaliinis. Enamus KOV annab lapsele tasuta bussisõidu kooli ja tagasi. Paar esimest nädalat võtaksin puhkuse ja õpetaksin lapsele teekonna korralikult selgeks.
Number 8 bussiga kooli ja tagasi 🙂
Meie laps käib maalt Tartusse kooli ja on suurepäraselt hakkama saanud (harjutasime juba augustis ka ).

Hiie kooli õpilaskoduga on väga ammused kogemused, need olid küll väga positiivsed. Hiie kooliga head kokkupuuted, julgen soovitada ja usun, et õpilaskodus töötavad sama suure südamega inimesed kui koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab olla nii isekas?
Ainult vabandused ja laps jalust ära nädalaks.

Variante leiaks ju mitmeid, kui vaid tahaks.
1. Leida autokooli raha ja neelata alla oma sõiduhirm. Lapsel on kindlasti hirmsam võõras kohas nädal aega, kui emal roolis.

2. Otsida omale teine töö. Midagi, mida saaks teha arvutist vaba graafikuga. Siis saab last tuua-viia.

3. Kolida Tartusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 13:09; 29.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vabandused ja laps jalust ära nädalaks.
Kust sa seda välja loed?
Ei ole nii lihtne, et pakin siin asjad kokku ja kolin Tartu. Ega Tartus keegi niisama elamispinda jaga. Samas suurem laps käib siin koolis, siin on ta sõbrad, huvialaringid. Ma ei saa temalt seda ära võtta.
Pelgan, kas laps saab hakkama ise bussiga liiklemisel, ehk on painlik õpilaskodu, saab mõnikord sinna jääda, kui ilm väga vilets.
Tegelikult ma ei kujuta ette, et 7 a laps on nädal ära. Vaadates suuremat last, kes ikka vajab abi, lähedust jne. Parim vist võtta augusti lõpp september puhkust. Sõita koos ja siis lasta üksi, sest koos olles, loodab ta alati minule. Tartu liiklus on kaikka tunduvalt teine, kui meil siin külakeses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 21:31; 18.09 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mida sa tunned, sest olin aasta tagasi samade küsimuste ees. Nüüd läks mu laps juba teise klassi Hiie koolis ja elasime esimese aasta edukalt üle, laps elab õpilaskodus.
Iga algus on raske ja esimestel kuudel tuleb ikka pisaraid ja koduigatsust ette, aga nad harjuvad, kohati isegi rutem kui vanemad. Kasvataja on väiksematel klassi peale üks ja on kohal kuni laste magamaminekuni. Õhtuti on neil palju tegevusi, iga päev mingi ring, jõusaal, trenn vm. Käivad õues, korra nädalas poes, ikka kasvataja järelvalve all. Ma olin täitsa üllatunud kui esimesel koolinädalal last vaatamas käisin, ta oli mängimisega nii hõivatud, et minuga polnud nagu peaaegu aega rääkidagi 🙂 Nädala sees võid julgelt helistada kasvatajale ja uurida kuidas õhtu möödus. Lapsele muretse telefon, las õpib telefoniga rääkima enne kooli. Telefonid ja rahakotid on alguses kasvataja kapis luku taga, nutiseadmed saavad vaid tunniks ajaks, siis mängivad ja helistavad koju. Koju helistada lubatakse muidugi igal ajal kui laps küsib, aga piiratud on mängimise aeg.
Selline õpilaskodu elu tuli ka lapsele paljuski kasuks, ta muutus palju iseseisvamaks, pidi hakkama ka reaalselt rääkima ja oma soove väljendama, kui polnud enam kõrval ema, kes ka pilgust last mõistab.
Kõneareng oli silmnähtav.
Minuarust on Hiie koolis igati tore personal ja ma soovitan küll laps sinna õppima panna, kui ikka tundub, et tavakoolis võib liiga raskeks minna. Seal aidatakse ta järje peale ja kui kõik hästi läheb, siis hiljem saab oma kodukoha kooli tagasi tulla. Pigem parem alustada Hiie koolist, kui et laps saab tavakoolis trauma mittehakkamasaamise pärast, pärast on juba seda enesehinnagut raskem taastada.
Käige ära lahtiste uste päeval ja tutvuge Hiie kooli kodulehega, ka siin foorumis on olnud Hiie kooli teemasid. Julget pealehakkamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgan, kas laps saab hakkama ise bussiga liiklemisel, ehk on painlik õpilaskodu, saab mõnikord sinna jääda, kui ilm väga vilets.

Kas teil invatakso/invabussi võimalust ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vabandused ja laps jalust ära nädalaks.
Kust sa seda välja loed?
Ei ole nii lihtne, et pakin siin asjad kokku ja kolin Tartu. Ega Tartus keegi niisama elamispinda jaga. Samas suurem laps käib siin koolis, siin on ta sõbrad, huvialaringid. Ma ei saa temalt seda ära võtta.

Parem on siis väiksemalt lapselt nädala sees kodus elamine ära võtta.
Võrreldavad väärtused, tõepoolest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 13:09; 29.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps Tartu Hiie kooli õpilaskodu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.