Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 243 )

Teema: Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Postitas:
Kägu

Linnast väljaspool elavate laste puhul tasuks läbi mõelda koolis käimine ja sotsiaalne süsteem. Nt. märgiti ohumärgina ära see, et ca. 50km linnast väljas elav noor teatas, et talle renditakse korter ja ega ta kedagi ei vajagi. Eelistatakse siiski peresid, kellel on sotsiaalne tasutsüsteem olemas ja toimimas (võib elada renditud korteris, kuid on samas linnas olemas nn. turvaisik või sugulane, kes toetaks raskuste tekkimisel jne.).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemalt on Petrsoni isegi neid võetud kes matemaatika eksamil läbi kukkunud on ja testis ka 20 punkti saanud. Minu meelest võetakse sinna kõik vastu ja visatakse välja ka, kui toime ei tule. Tõsi küll, oa kogemust ei ole, sõbranna lapse jutt.

Kui kohti on, siis võtavad aga ega see kool ka kummist ei ole. Kôiki ei saa juba ruumipuuduse tõttu võtta.

Sellepärast täidetaksegi enam-vähem kôik kohad õpilastega, kes on selle kooli kolme esimese eelistuse hulka valinud. Eelmisel aastal ju jäi välja nelja-viielisi õpilasi, kes olid kooli viimase eelistusena märkinud.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Linnast väljaspool elavate laste puhul tasuks läbi mõelda koolis käimine ja sotsiaalne süsteem. Nt. märgiti ohumärgina ära see, et ca. 50km linnast väljas elav noor teatas, et talle renditakse korter ja ega ta kedagi ei vajagi. Eelistatakse siiski peresid, kellel on sotsiaalne tasutsüsteem olemas ja toimimas (võib elada renditud korteris, kuid on samas linnas olemas nn. turvaisik või sugulane, kes toetaks raskuste tekkimisel jne.).

miks see peaks ohumärk olema, kui kümnendikule renditakse korter ja ta ise hakkama saab??? minu meelest just positiivne, kui nii noor saab ise juba hakkama, mitte ei pea emme talle hommikul võileiba tegema ja õhtul trenni vedama.

nii HTG-s kui MHG-d käivad mitmed, kes nii elavad, väga hästi saavad hakkama ja tublid lapsed. nädalavahetustel käivad enamasti kodus.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

tuttav psühholoog, kes töötab gümnaasiumiastmes on rääkinud, kuivõrd paljudele see on tegelikult probleem.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Tartu koolidesse soovijate hulgas on ka selliseid, kellel on juba välja teenitud koht Tallinna G4 koolides?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean kahte noort Tartu kandist, kellel ühel koht G4 koolis, teisel koht ühes teises Tallinna koolis, aga ootavad ka Tartu vestlusi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on gümnaasiumisse oktoobris läinud/saanud, kui esimesed on välja visatud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

tuttav psühholoog, kes töötab gümnaasiumiastmes on rääkinud, kuivõrd paljudele see on tegelikult probleem.

Fakki, kuidas ma ei seedi neid “psühholooge”, kes töö käigus omandatud infot sõbrannale pläterdavad. Ma olen riigiametis kõige väiksem mutter ja isegi minul on lepingus kirjas, et kui midagi lekitan, siis karistuseks nii ja nii suur trahv, tööst lahti ka loomulikult. Samal ajal mingid inimesed jagavad rahulikult patsientide terviseandmeid kolmandatele isikutele.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean last, kes sai testide punktid 20/50 ringis (eesti k ja matemaatika) ning sai kolmanda eelistusena seatud petersoni sisse, kuid aastad on erinevad ja kandideerijaid rohkem niiet ei saa ka ütelda, et see aasta on samasuguste tulemustega lastel samad võimalused. Ka talle öeldi vestlusel, et üritagu rohkem suvel õppida ja pingutada. Peterson pole ka “lihtne valik”, ka seal on õpilastel raske.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean last, kes sai testide punktid 20/50 ringis (eesti k ja matemaatika) ning sai kolmanda eelistusena seatud petersoni sisse, kuid aastad on erinevad ja kandideerijaid rohkem niiet ei saa ka ütelda, et see aasta on samasuguste tulemustega lastel samad võimalused. Ka talle öeldi vestlusel, et üritagu rohkem suvel õppida ja pingutada. Peterson pole ka “lihtne valik”, ka seal on õpilastel raske.

Sel aastal mõjutab sissesaajate taset ilmselt suuresti ka uus süsteem, et eelistusi sai peale testi tulemuste teadasaamist muuta. Meie noor, kel läksid testid oodatust kehvemini (sai kõigis testides ca 70 %) pani Petersoni 2. eelistuseks, et olla kindel, et mingisse  gümnasiumisse ikka saab, kui 1. eelistuse jaoks punkte väheks jääb. Nii et sel aastal võivad Petersoni pürgijate punkid olla eelnevatest aastatest ka palju kõrgemad.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sel aastal mõjutab sissesaajate taset ilmselt suuresti ka uus süsteem, et eelistusi sai peale testi tulemuste teadasaamist muuta. Meie noor, kel läksid testid oodatust kehvemini (sai kõigis testides ca 70 %) pani Petersoni 2. eelistuseks, et olla kindel, et mingisse gümnasiumisse ikka saab, kui 1. eelistuse jaoks punkte väheks jääb. Nii et sel aastal võivad Petersoni pürgijate punkid olla eelnevatest aastatest ka palju kõrgemad.

No loodame, et ta saab kutse ka kolmandast valikust ja Pets jääb teistele.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps sai täna kutse ka neljanda valiku koolist. Minu jaoks ootamatu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis ta neljas valik siis oli? Mingid mega head testi tulemused või narrid meid ????

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas oli testivabastusega? Või hullult head testitulemused? Mis kooli läheb?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on maakonna koolidesse või Katoliku kooli ka kutse saanud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olümpiaadiga vabastus. Neljas valik oli Tamme meditsiin, esimene Treffneri loodusklass

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sel aastal mõjutab sissesaajate taset ilmselt suuresti ka uus süsteem, et eelistusi sai peale testi tulemuste teadasaamist muuta. Meie noor, kel läksid testid oodatust kehvemini (sai kõigis testides ca 70 %) pani Petersoni 2. eelistuseks, et olla kindel, et mingisse gümnasiumisse ikka saab, kui 1. eelistuse jaoks punkte väheks jääb. Nii et sel aastal võivad Petersoni pürgijate punkid olla eelnevatest aastatest ka palju kõrgemad.

70%  kehva ka pole. See ikka üle keskmise ja sellel aastal oli enamik tulemustest keskmise ringis.
Tamme kooli tabeli järgi on sinu laps ca esimese 400 seas.

Mis 1.eelistus oli?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olümpiaadiga vabastus. Neljas valik oli Tamme meditsiin, esimene Treffneri loodusklass

Esimesest, teisest ja kolmandast on ka kutse saanud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

70% kehva ka pole. See ikka üle keskmise ja sellel aastal oli enamik tulemustest keskmise ringis.

Mis 1.eelistus oli?

Tamme it

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

70% kehva ka pole. See ikka üle keskmise ja sellel aastal oli enamik tulemustest keskmise ringis.

Mis 1.eelistus oli?

Tamme it

Ma usun, et saab ilusti sisse sinna. Kui vestlus täitsa aia taha ei lähe. Eelmisel aastal tuttav sai 60+ tulemustega kohe peale vestlust kutse õppima.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on maakonna koolidesse või Katoliku kooli ka kutse saanud?

Katoliku kutset veel ei ole.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel juba vestluste kutsed käes?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel juba vestluste kutsed käes?

Laps, testitulemused tugevalt üle keskmise- ei ole vestluse kutset.

Seega ilmselt tuleb ikka homme kella 17ni oodata, nii nagu ka algses infos kutsete saatmisaeg kirjas.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

09.05 kell 17.00-ks koolid avalikustavad esimese eelistuse vestluste aja ja teiste eelistuse vestlusele kutsumise

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kutsed tulid eelmisel aastal täpselt lubatud ajal. Kui on öeldud 09.05 kell 17.00, siis saavadki tulemused avalikuks. Praegu on ilmselt kutsed saanud ainult testidest vabastatud (ehk vabariiklikel olümpiaadidel osalenud).

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vestluse kutseid näevad ainult lapsed ise vôi vanemad ka?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vestluse kutseid näevad ainult lapsed ise vôi vanemad ka?

Vanemad ka näevad. Kuna minu laps sai katsetest vabastuse, siis praeguseks saanud kahest koolist vestluse kutse

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu lapse klassiõde sai ilma vestluseta kooli kutse mingi päev.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu lapse klassiõde sai ilma vestluseta kooli kutse mingi päev.

Mis kooli?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaated poliitika osas.

Päriselt või? Ja kui juhtub tegu olema opositsioonierakonna toetajaga, siis ei võeta vastu või? Sellist asja ei tohiks küll küsida. Kool peaks olema apoliitiline koht. Kui kellelgi on omad poliitilised eelistused, siis tuleb neid realiseerida väljaspool kooli. See peaks kehtima nii õpilaste kui õpetajate ja muude koolitöötajate kohta

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 243 )

Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid