Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Näitan 3 postitust - vahemik 241 kuni 243 (kokku 243 )

Teema: Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Postitas:
Kägu

Osad lapsed loobuvad sügisel, kui selgub, et neil ei ole kuidagi võimalik Tartus elada aga kodust sõita on liiga pikk tee.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen mingit paar aastat vana artiklit Postimehest Tartu koolikatsetest. Seal ütleb Poska direktor, et nende kooli tuli ca 1200 avaldust, vestlusele kutsuvad nad ca 360 ja vastu võetakse 180 õpilast. Ehk siis umbes pooled saavad (vähemalt Poskas niiviisi varem olnud).

Tallinnas umbes sama ja vestlusele kutsutakse Tallinnas iga eelistuse nädalal testitulemuste paremuse järjestuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult asi paljun keerulisem. Mul laps tegi paar aastat tagasi selle kadalipu läbi. Härmat (sest kõik õed vennad seal) ja Petersoni ei tahtnud. Tulemused üle keskmise. Poskasse ja Tammesse (meedia) ei saanud sisse. Seal suur konkurss (nagu ma ütlesin, tulemused veits üle kesmise). Astus kutsekooli. Lõpuks sai ikka oma valitud kooli kutse ja tema kohale kutsekas tuli välja oli järjekord 12 inimest. Nii et kõik ei mahtunud ka kutsekasse ära. Soovitan ikkagi kehvemate tulemuste korral korralikult valmistuda igaks vestluseks (need aastad on praegu suurte laste arvuga, õppimiskohti tunduvalt vähem).

Ja näen, et Härma siin enamusel valikust väljas. Ise olen Härma patrioot ja mitu last nüüd selle lõpetanud, see aastagi läheb üks sinna. Soovitan siiralt selle kooli peale mõelda- kool on ühtne ning enamus leiavad selat sõpru kogu eluks ja saavad ülikooli soovitud erialale sisse. Mis sa muud tahad ühest gümnaasiumist.

Mis suunda mõtled selles postituses Tamme (meedia) all, kuhu on suur konkurss? Tamme suunad on ju  tehnoloogia, it, loodus, meditsiin ja kultuur (?)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 241 kuni 243 (kokku 243 )


Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid