Esileht Koolilaps Tartu Katoliku Kool

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Tartu Katoliku Kool

Postitas:
Kägu

Soovin oma poega sinna kooli panna. Kooli kohta olen ainult kiidusõnu kuulnud. Kuidas on selle koolitasemega, palju pääseb edasi Tartu headesse gümnaasiumitesse? Kuidas koolis kiusamisega? Netis on väga vanad kommentaarid, sooviksin just infot nendelt kelle lapsed seal käivad või on juba lõpetanud selle kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata kuidas kool kiiresti ise lähedust kiidab ja tee otsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ma paneks oma lapse sinna vaid siis, kui ise oleks katoliiklane.</p>

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peretuttava laps lõpetas Katoliku kooli, sai seejärel Treffnerisse sisse. Pole palju uurinud selle kooli kohta, aga jah, lapsi on seal igasuguseid. Kui on õpimotivatsioon olemas, siis pole keeruline ka heasse gümnaasiumi sisse saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttav pani oma lapse sinna, sest tavakoolis jäi sotsiaalseid oskusi puudu. Oli eraklik, kinnine laps. Katoliku kool sobis.

Ise ei paneks sinna oma last ka siis kui mulle makstaks selle eest. Kas sa tõesti tahad toetada kõike seda, mis nüüd tasapisi avalikuks tuleb… massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Lihtsalt sellepärast, et õppemaks ei ole nii kallis kui teistes erakoolides?

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tõesti tahad toetada kõike seda, mis nüüd tasapisi avalikuks tuleb… massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Pedofiilia ja väärkohtlemine ei ole olnud katoliikluse eesmärgid iseenesest, umbes nagu natsionaalsotsialistide eesmärk oli rassiline ja tõuline puhastus. Vastupidi, pedofiilid ja väärkohtlejad on tegutsenud ikkagi varjatult (nojah, inkvisitsioon oli küll täitsa ametlik asi, aga tollal võis ka riigivõim oma alamatega teha, mis pähe tuli). Ma tahan öelda, et tänapäeval Eestis tegutsev katoliku kogudus ei toeta kindlasti kuritegusid ja üksik katoliiklane ei pea nende eest ka vastutama, vaid võib need hukka mõista ja neist distantseeruda. Ma ise ei ole katoliiklane, aga aja- ja kultuurilugu teatud määral ikka tunnen.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Vanemad inimesed on kindlasti lugenud Enn Kippeli raamatut “Meelis”. Seal sunniti kloostrikoolis noort eesti poissi põlvitama herneste peal. Mulle sööbis see pikaks ajaks mällu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Vanemad inimesed on kindlasti lugenud Enn Kippeli raamatut “Meelis”. Seal sunniti kloostrikoolis noort eesti poissi põlvitama herneste peal. Mulle sööbis see pikaks ajaks mällu.

Ja see kõik toimub ka tänapäeval meie katolikukoolis või miks sellest jutt? Nagu vanasti poleks ka riigikoolides midagi vastikut toimunud.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk meenutaks, kuidas ateistlik nõukogude kord lähiminevikus eestlasi rappis ja hävitas. Seega täiesti jabur süüdistada, et religioon on vägivaldsem kui mitte religioon. Mis sa sinna Kanadasse kolistad? Kõikides maailma nurkades on inimesed ajaloo jooksul omavahel tapelnud, sest nad on erinevast rassist või rahvusest või erinevate ideedega ühiskonnakorraldusest. Aga kuidas see kõik nimetatud kooli täna ja praegu puutub?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Vanemad inimesed on kindlasti lugenud Enn Kippeli raamatut “Meelis”. Seal sunniti kloostrikoolis noort eesti poissi põlvitama herneste peal. Mulle sööbis see pikaks ajaks mällu.

Vanematel inimestel on enda mälestused nõukogude koolist ja julmustest, mida seal laste peal praktiseeriti.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh sa vaeseke herned sööbisid mällu. Meie koolis kutsuti 80ndatel õpilased, kellel oli tunnistusel mõne aine veerandi hindeks 2, aktusel saali ette seisma. Enamasti olid nad probleemsetest suurperedest, kus vanemad jõid ja lapsed pidid omapäi hakkama saama. Nii nad vaesekesed seal seisid silmis pisarad, pead norus. Nõukogude pedagoogide arvates olid nad oma armetus olukorras ise süüdi. Kui keegi vahetunnis jooksis, siis pandi ta direktori kabineti kõrvale seisma, et kõik näeks ja häbistaks. Lapsi sunniti igapäevaselt külma vee ja nartsudega kriidiseid klassipõrandaid pesema. Sügisel topiti mitu klassitäit lapsi nagu puuhalud ühte väiksesse bussi ja viidi kartulipõllule orjama. Lisaks sellele veel koolipõllul rohimine, kõplamine, saagi koristamine ja puude lõhkumine. Täna ja praegu kõlab see noortele oi-oi kui õudne, aga ajad olid sellised, inimesed pidasid sellist käitumist normaalseks ja enamus tolleaegseid lapsi ütleb, et neil oli normaalne lapsepõlv.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh sa vaeseke herned sööbisid mällu. Meie koolis kutsuti 80ndatel õpilased, kellel oli tunnistusel mõne aine veerandi hindeks 2, aktusel saali ette seisma. Enamasti olid nad probleemsetest suurperedest, kus vanemad jõid ja lapsed pidid omapäi hakkama saama. Nii nad vaesekesed seal seisid silmis pisarad, pead norus. Nõukogude pedagoogide arvates olid nad oma armetus olukorras ise süüdi. Kui keegi vahetunnis jooksis, siis pandi ta direktori kabineti kõrvale seisma, et kõik näeks ja häbistaks. Lapsi sunniti igapäevaselt külma vee ja nartsudega kriidiseid klassipõrandaid pesema. Sügisel topiti mitu klassitäit lapsi nagu puuhalud ühte väiksesse bussi ja viidi kartulipõllule orjama. Lisaks sellele veel koolipõllul rohimine, kõplamine, saagi koristamine ja puude lõhkumine. Täna ja praegu kõlab see noortele oi-oi kui õudne, aga ajad olid sellised, inimesed pidasid sellist käitumist normaalseks ja enamus tolleaegseid lapsi ütleb, et neil oli normaalne lapsepõlv.

Ka mina mäletan alandusi, aga seda aastatest 1993-1994. Õpetaja mõnitas alkohoolikute last, kellel polnud pesemisvõimalust. Käskis kõigi ees püsti seista ja ütles, et teised olid tüdrukud, aga see on plika. Rääkimata teiste laste mõnitustest klassi ees. Mõni laps pissis tunnis püksi, mõnel tekkis enne kooli kõhulahtisus. Miks küll sellisel sadistil lastega töötada lasti? Kas süsteem kustutas inimestes inimlikkuse? Õnneks selle poisi vanemad sekkusid, kellel suur ärevus tekkis ja ta viidi teise klassi. Aga oh ei, see õpetaja töötas edasi veel aastakümneid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Vanemad inimesed on kindlasti lugenud Enn Kippeli raamatut “Meelis”. Seal sunniti kloostrikoolis noort eesti poissi põlvitama herneste peal. Mulle sööbis see pikaks ajaks mällu.

Vanematel inimestel on enda mälestused nõukogude koolist ja julmustest, mida seal laste peal praktiseeriti.

Olen 34 ja algklassides õpetaja virutas ühele õpilasele metallist tooliga vastu pead, teist sakutas peast nii, et pihku jäi terve hunnik juukseid. Töötab siiani. Veidi leebemaid juhtumeid erinevate õpetajate poolt oli ikka oi kui palju, vaimset koolikiusu näen oma lapse pealt koolis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

massiline pedofiilia, vastsündinute vägisi äravõtmine vallalistelt naistelt Iirimaal, katolikukoolid põlisrahvaste lastele, kus väärkoheldi, vägistati, tapeti lapsi sadades tuhandetes. Üldse mitte ammu.

Vanemad inimesed on kindlasti lugenud Enn Kippeli raamatut “Meelis”. Seal sunniti kloostrikoolis noort eesti poissi põlvitama herneste peal. Mulle sööbis see pikaks ajaks mällu.

Vanematel inimestel on enda mälestused nõukogude koolist ja julmustest, mida seal laste peal praktiseeriti.

Minu peal ei rakendatud 60ndatel-70ndatel mingeid julmusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paneks oma lapse sinna vaid siis, kui ise oleks katoliiklane.

Meie pole katoliiklased, aga lapse panin siiski VHK-sse. Ma olen väga rahul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi-oi, kui õudsed on praegused lapsed, kes häbitult õpetajate kohta valekaebusi kirjutavad (küll on õpetajad neid ahistanud, küll läbi peksnud, küll muidu nende elu ohtu seadnud). Nõukaajal poleks sellised jäledused kõne allagi tulnud. Praegu kannatab kogu “vaesekestest” klass, kui seal mõni HEV- või muidu kasvatamata laps peaks õppima. Tänapäeval tulevad lapsed koolis õpetajatele kallale, meil on olnud koolitulistamine ja sadu ähvardusi laste poolt õpetajad maha lasta ja sa võrdled seda nõukaaegse nurgasseismisega?

See, missugune on kool tänapäeval, on haridusasutuse õudusunenägu!!!

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

90. aastad olid nii koolis kui ka muidu postsovjetlikes riikides täielik vägivallalaine. Ise mäletan, kuidas meid terroriseeriti igas tunnis ja koolist iga päev välja visata ähvardada. Enne seda, aastatel 1994-1991 oli koolis imeline käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegi pärast arvvan, et nt Katoliku koolis ei tuleks 5. klassi poisid selle peale, et noore maisõpetaja meilile nilbeid vägivaldseid sõnumeid saata. Tüübid üritasid küll jälgi segada, aga ju ei osanud. Igatahes vahele nad jäid. Kui arvate, et nad karistada said, siis eksite.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal ei toimu ju mingit usulist ajupesu. Minu sugulaste astest on lausa kolm selle kooli kasvandikud. Üks alles õpib, üks sai Treffnerisse, teine Miina Härmasse (kuhu ka tahtis). Usklikud ei ole neist keegi, aga natuke teadmisi ja arusaamist, mis on kristlus ja kuidas kujunes selle ajalugu, ei tule kahjuks. Nagu olen aru saanud, on klassis usklikke ja mitteusklikke pooleks ja mingit sundimist pole. Vastupidi, seal lähenetakse lastele rahulikumalt ja ka lapsed kasvavad rahulikumad ning kiusamisest ja pättidest selles koolis pole isegi mitte kuulnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegi pärast arvvan, et nt Katoliku koolis ei tuleks 5. klassi poisid selle peale, et noore maisõpetaja meilile nilbeid vägivaldseid sõnumeid saata. Tüübid üritasid küll jälgi segada, aga ju ei osanud. Igatahes vahele nad jäid. Kui arvate, et nad karistada said, siis eksite.

Katoliku koolis ei käi ainult katoliiklaste ega isegi mitte ainult usklike lapsed, seal on igasuguseid, kuigi jah, enamuse vanemad hoolivad oma lastest ja tegelevad nendega. Aga mõnikord on ka korralike perede laps kiusaja, põhjuseid on erinevaid.

5. klassi lastega, kes pättusi teevad, ei juhtu tõesti midagi. Vaid väga harvadel juhtudel suunatakse väga probleemseid lapsi kinnisesse õppeasutusse, kuid need on väga üksikud juhtumid. Kui alla 14.aastane pättusi teeb, ei saa teda vastutusele võtta (neid loetakse süüvõimetuteks), selles on asi. Samal ajal on juba 9-10 aastanegi nii suured, et saavad aru eetilistest ja moraalsetest aspektidest ning teevad ise juba valikuid hea ja kurja vahel. Eks arusaamine ja vastutusvõime ole neil tõesti veel piiratud, kuid nad siiski on võimelised teatud moraalseid ja eetilisi valikuid tegema (ja teevad ka muidugi).

Mina oma last katoliku kooli ei paneks, sest olen kristlane ja mitte-katoliiklane. Pole kuulnud, et seal midagi peale surutaks, aga kui juba kristliku erakooli valiksin, siis sellise, mis minu usuliste tõekspidamistega paremini kokku sobib. Mõne tuttava lapsed on Katoliku koolis õppinud ja nemad on rahul olnud. Usklikud nemad minu teada ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegi pärast arvvan, et nt Katoliku koolis ei tuleks 5. klassi poisid selle peale, et noore maisõpetaja meilile nilbeid vägivaldseid sõnumeid saata. Tüübid üritasid küll jälgi segada, aga ju ei osanud. Igatahes vahele nad jäid. Kui arvate, et nad karistada said, siis eksite.

Katoliku koolis ei käi ainult katoliiklaste ega isegi mitte ainult usklike lapsed, seal on igasuguseid, kuigi jah, enamuse vanemad hoolivad oma lastest ja tegelevad nendega. Aga mõnikord on ka korralike perede laps kiusaja, põhjuseid on erinevaid.

5. klassi lastega, kes pättusi teevad, ei juhtu tõesti midagi. Vaid väga harvadel juhtudel suunatakse väga probleemseid lapsi kinnisesse õppeasutusse, kuid need on väga üksikud juhtumid. Kui alla 14.aastane pättusi teeb, ei saa teda vastutusele võtta (neid loetakse süüvõimetuteks), selles on asi. Samal ajal on juba 9-10 aastanegi nii suured, et saavad aru eetilistest ja moraalsetest aspektidest ning teevad ise juba valikuid hea ja kurja vahel. Eks arusaamine ja vastutusvõime ole neil tõesti veel piiratud, kuid nad siiski on võimelised teatud moraalseid ja eetilisi valikuid tegema (ja teevad ka muidugi).

Mina oma last katoliku kooli ei paneks, sest olen kristlane ja mitte-katoliiklane. Pole kuulnud, et seal midagi peale surutaks, aga kui juba kristliku erakooli valiksin, siis sellise, mis minu usuliste tõekspidamistega paremini kokku sobib. Mõne tuttava lapsed on Katoliku koolis õppinud ja nemad on rahul olnud. Usklikud nemad minu teada ei ole.

Sellega küll nõus pole, et 9-10-aastased saavad aru moraalsetest ja eetiliatest aspektidest. Inimese aju saavutab küpsuse u 24-aastaselt. Impulsi kontrollini on veel pikk tee minna. Midagi saavad aru jah, kui neid on õpetatud, aga kontrollida küll veel ennast ei suuda. Pätti tegevat teismelist annab ikka veel ümber kasvatada positiivse keskkonnaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Tartus otsida erakooli, siis soovitaks ikka TERA

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea kool.

Aga milline Tartu kool ei ole hea?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Tartu Katoliku Kool