Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Tartu koolide ühiskatsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 161 )

Teema: Tartu koolide ühiskatsed

Postitas:
Kägu

Kuidas muljed on?

Minu laps rääkis, et matemaatika ja eesti keele testide peale oli aega liiga vähe, aga midagi rasket otseselt ei olnud. Ülejäänud testid olla pigem lihtsamad olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu oma ütles, et normaalsed testid olid. Talle meeldis, et eesti keel ja matemaatika korraga kätte anti, sest kuna eesti keelega läks suht kiiresti, sai matemaatikat rahulikult kauem teha. Inglise keele ja loodusainete testid olevat pigem kerged olnud.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele küll ülikerge polnud. Sai tehtud,kuid füüsika ja inglise k.osa tundusid talle pigem raske. Matemaatikas ei jõudnud 1-2 ül. tehtud,aega oli tõesti liiga vähe,et korralikult süveneda. Loodame parimat!Tähtis on saada gümnaasiumisse,millisesse enam pole oluline.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal tulemused teatavaks tehakse? Ootuse aeg tundub pikk.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

7 mai tulemused ja seejärel siis vestlused.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sel aastal koolide eelistusi muuta enam ei saa? Eelmisel aastal sai pärast testitulemuste teadasaamist järjekorda adekvaatsemaks muuta

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sel aastal koolide eelistusi muuta enam ei saa? Eelmisel aastal sai pärast testitulemuste teadasaamist järjekorda adekvaatsemaks muuta

Ei saa muuta jah. Järmine aasta on aprilli lõpus hoopis  eksamid ja pärast seda alles katsed.

Kes see aasta ikka Tartu gümnaasiumitesse ei mahu, siis on veel valdades ja teistes linnades Gümnaasiumid.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes see aasta ikka Tartu gümnaasiumitesse ei mahu, siis on veel valdades ja teistes linnades Gümnaasiumid.

Ah soo. Sinu arvates oleks see siis normaalne, kui Tartu linna noor sõidaks iga päev edasi-tagasi 100+ km Jõgeva või Põlva gümnaasiumi?

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu arvates oleks see siis normaalne, kui Tartu linna noor sõidaks iga päev edasi-tagasi 100+ km Jõgeva või Põlva gümnaasiumi?

See tekitaks süümepiinu, sest pole roheline.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Igapäevaseks sõitmiseks ehk palju jah. Aga näiteks Viljandis on gümnaasiumi jaoks ka ühikas ja seal õpibki päris palju teistest maakondadest noori. Ma küll ei tea, kas ka Tartust

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah soo. Sinu arvates oleks see siis normaalne, kui Tartu linna noor sõidaks iga päev edasi-tagasi 100+ km Jõgeva või Põlva gümnaasiumi?

Vanemad rendivad korteri. Tallinnas on päris mitmeid Tartu lapsi rendikates gümnaasiumi ajal.Ja nad isegi suudavad medaliga kooli lõpetada.

+3
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps näiteks sõidab iga päev Tartusse gümnaasiumisse, ligi 80 km päevas. Meie vallas gümnaasiumit ei olegi.

Tema lennus käib noormees Võrust, vist küll mitte igapäevaselt.

Ja Tartust saab käia Elvasse, Lähtele, Ülenurmele, Luunjas on ka gümnaasium.

Valikuid on. Loodan, et iga soovija ikka koha saab. Mäletan seda aega, mil minu laps oma kohta otsis ja ootas. Õnneks on see aeg möödas.

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega see ikkagi normaalne pole, et gümnaasiumisse sobiv ja sinna tahtev noor peab minema kuhugi teise linna. Lihtsalt seepärast, et haridusametnikud või siis omavalitsus leiab, et pole vaja vaadata rahvastikuprotsesse ja valmistume muudkui kahanemiseks. 10 aastat tagasi oli jah vähem põhikoolilõpetajaid ja 10 aasta pärast on jälle vähem, kuid praegused väärivad ju samaväärseid võimalusi edasiõppmiseks.

Minu lapsed peavad nagunii linna gümnaasiumisse sõitma, sest siin alevikus on ainult põhikool. Ja hetkel on ka põhikoolis kitsas ning on veel hulk aastaid kitsas. Arusaadav, et igas alevikus ja külas ei peagi ega saagi olla gümnaasiumi, aga siis tuleb ka arvestada, et lisaks linna noortele ongi ka linna ümbruse noortele need linna koolid ja ei ole normaalne, et Tartu noored käivad näiteks Viljandis ja Viljandi noored mingis teises linnas. Pealegi, Eestisse on jäänud vähe linnu, kus veel on pooltühjad gümnaasiumid sulgemata ja need mis on, ei paku kõik ühiselamut. See kõik on lapsevanemale kallis, raiskab noore aega edasi-tagasi sõitmiste peale, mõned võivad ka halba seltskonda sattuda, sest ega 15-17aastased pole veel nagu arukad täiskasvanud ja kui elatakse perest eemal, võib nii juhtuda.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna siis punktid teada ja hakkame vestluste tulemusi ootama ja noortele kaasa elama. Kutsutud vestlusele esimese, teise ja kolmanda valiku kooli. Vahepeal on sisseastujal teine eelistus esimesele kohale tõusnud. Kui sinna sisse saab, ja tõenäoliselt saab, siis esimesest valikust loobub.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie laps sai kutse vaid kolmanda eelistuse kooli, kuigi testide punktid olid kesmisestest kõrgemadki. Loogikast ei saa aru, sest sõpradele tulid ka teistest koolist kutseid, kuigi testide tulemused halvemad. Kas keegi teab, et kui esmaste eelistuste koolidesse vestluste kutset kohe ei saanud, siis neid ka hiljem ei tule?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

kui esimesekskaheks eelistuseks oli HTG, siis sealt ei pruugigi tavalaps kutset saada. Sissestujate keskmised tulemused ei ole mingi näitaja. Näiteks HTG komplekteerib üle vabariigi 100%listest juba pea kolmveerand kohtadest ja ülejäänud siis ka tugevate testitulemustega.

Keskmine kandideerija ei pääsegi sinna löögile. Eelistusi tuleb hoolega kaaluda pidades silmas lapse taset.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsimusele ei oska vastata. Aga saama mõte oli ka mul. Keskmised tulemused olid kõrgemad, kuid esimesele eelistustele ei kutsutud. Millest see sõltub?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle aasta matemaatika keskmine oli madalam kui eelmine aasta.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

HTG esimene eelistus on olümpiaadi lapsed.  Kui kohti üle jääb, siis katsete 100%

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsimusele ei oska vastata. Aga saama mõte oli ka mul. Keskmised tulemused olid kõrgemad, kuid esimesele eelistustele ei kutsutud. Millest see sõltub?

Hinneteleht ja puudumised

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas muljed on?

Minu laps rääkis, et matemaatika ja eesti keele testide peale oli aega liiga vähe, aga midagi rasket otseselt ei olnud. Ülejäänud testid olla pigem lihtsamad olnud.

minu poiss ütles, et matemaatika ja eesti keele testidest jäi tal pool tundi üle, tuli ärapool tundi enne lõppu. Kartsin hullemat tulemust sealt, aga sai 73 punkti mates ja  69 eesti keeles, füüsika ja keemia-bioloogia ka olid head.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas muljed on?

minu poiss ütles, et matemaatika ja eesti keele testidest jäi tal pool tundi üle, tuli ärapool tundi enne lõppu. Kartsin hullemat tulemust sealt, aga sai 73 punkti mates ja 69 eesti keeles, füüsika ja keemia-bioloogia ka olid head.

Minu lapsel jäi aega palju puudu ja sai matemaatikas 75, eesti keel ka pea sama. Ülejäänud testitulemused olid maksimumilähedased, aga need ei lähe ju igal pool arvesse. Vestlusele vähemalt kutsuti, aga kahtlane, kas ikka saab sellega esimese eelistuse kooli sisse (ei ole HTG). Eelmisel aastal oleks selle tulemusega sisse saanud ainult väga särav vestleja.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel matemaatika 85,eesti keel 69. Sai kolme kooli vestlusele. Treffneri ja Miina olid 4 ja 5,sealt kutset ei saanud,mis ka arusaadav. Järjestus loeb palju.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See vestlusele kutsumine tundub huvitav jah. Minu oma sai vestlusekutse kõikidesse koolidesse, s.h 3. valikuks olnud HTGsse ja 4. kohal olnud Härmasse. Tulemused on minu meelest pigem keskpärased, 70% ümber. Ainult inglise keel ja füüsika on 90%.

Ta ise tahab hirmsasti Tammesse

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See vestlusele kutsumine tundub huvitav jah. Minu oma sai vestlusekutse kõikidesse koolidesse, s.h 3. valikuks olnud HTGsse ja 4. kohal olnud Härmasse. Tulemused on minu meelest pigem keskpärased, 70% ümber. Ainult inglise keel ja füüsika on 90%.

Ma igaks juhuks täpsustan, et Treffneri humanitaarsuund. Muidu võib päris imelik tunduda

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tammesse, mis suund?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal sai selliste tulemustega Tammesse hõlpsasti sisse.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks HTG komplekteerib üle vabariigi 100%listest juba pea kolmveerand kohtadest ja ülejäänud siis ka tugevate testitulemustega.

Huvitav, et sellise üle vabariigi 100% kolmveerand kohtade täitmisega ta igal aastal mäekõrguselt parim kool ei ole vaid konkureerib teiste tugtevate koolidega.

Kui mul vanem laps mõned aastad tagasi gümnaasiumissse astus ja nelikkatstel veidi alla 90% sai, siis sai ta oma esimese valiku kooli kohe sisse.  Nendele klassikaaslastele, kes umbes 70% said, tuli kutse peale kolmandat vestlusvooru. Riigieksamite tasemel HTG-ga täiesti võrreldav kool, mõnel aastal eespool mõnikord ka tagapool.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tammesse, mis suund?

Tehnoloogia on esimene valik. Aga sobiks ka loodus ja kultuur

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

HTG esimene eelistus on olümpiaadi lapsed. Kui kohti üle jääb, siis katsete 100%

No HTG eelistus võib ju see olla, aga kõik olümpiaadilapsed ei lähe sinna (eelise annab vaid riiklikul olümpiaadil osalemine) ja palju neid 100% tulemustega ka on? Kaks aastat tagasi said hõlpsalt sisse tublid õpilased, kes said testidel küll head tulemused, tublisti üle keskmise, kuid nii 80-90% ja kes polnud ühelgi riiklikul olümpiaadil käinud.

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 161 )

Esileht Koolilaps Tartu koolide ühiskatsed