Esileht Väikelaps Tartu lasteaia/hoiu koht

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tartu lasteaia/hoiu koht

Postitas:
Kägu

Tere!
Mu laps on kohe 1,5-aastaseks saamas ja septembrist on vaja teda panna kas lasteaeda või hoidu. Kokku 4 avaldust on tehtud nii Tartu linna lasteaia ja lastehoiu kohtadele kui era aia/hoiu kohtadele kuid ühtegi kohapakkumist pole siiamaani tulnud. Kas tasub Arnos eelistused ära muuta nendele lasteaedadele/hoidudele millel Arno tabeli järgi on vabu kohti, kas see aitaks? Algselt just valisin nood kus Arno tabeli järgi pidi vabu kohti olema, aga ühtegi pakkumist pole tulnud, niiet ju siis seal väga vana info? Kui tõesti kuhugi kohta ei saa, millised on tasulised lapsehoiu võimalused Tartus?
Tänan vastamast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkasin lihtsalt läbi helistama hoidusid, et seda üksikut kohta leida (laps oli ARNO-s järjekorras muidu). Kõik kohad siiski seal ARNO-s kohe näha pole (nt juhataja teab, et sügisest vabaneb koht – aga praegu veel pole).
Kokkuleppe saavutamisel saab ARNO-s ära muuta ja teha otse sinna hoidu taotlus kinnitamiseks.

Võimalik, et kohad vabanevad nüüd kevadel, samas enamus taotlusi on tehtud sügiseks. Kui kindlalt tahad, võid pakkuda, et võtad juba kevadest koha ära. Last ei pea viima muidugi enne kui soovid, aga maksma peab koha eest – samas kindlustad koha olemasolu sügisel.

ARNO-s on ju erahoiud ka kirjas – need ongi “tasulised lastehoiu võimalused”.
Lisaks siis veel lapsehoidjad – neid on nii ametlikku kui mitte-.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1,5-stele ongi vähe kohti.

Mis ARNOs vabade kohtade olemasolusse puutub, siis see vaba koht tähendab, et ühtki last pole sellele kohale võetud. Samas võib olla järjekorras paarkümmend last, neist ühele on kohapakkumine tehtud. Selle ühe vanemad pole kohta kinnitanud, nädala jooksul loobuvad ja siis tehakse pakkumine järjekorras järgmisele jne kuni keegi koha vastu võtab. Kui sa selle vaba kohaga lasteaeda taotluse teed, võib su laps seal järjekorras ei tea mitmes olla. Kui nüüd taotluse ära muudad, satud järjekorra lõppu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa soovid kohta munitsipaal lasteaias sõimerühmas, siis kindasti on jah keeruline. Neid on väga vähe ning järjekorrad pikad. Aga hoiduega küll probleemi olla ei tohiks. Pigem on kohti rohkem, kui lapsi.

Arnoga on lugu selline tõesti, et kõige õigemat infot sealt ei saa. Helista, kirjuta hoiud läbi ning saad paremini teada kas reaalselt kohti vabaneb. Sest tõesti arno näitab alles siis vaba kohta, kui see laps reaalselt sealt lahkunud.

Aga Kunstipõnnide hoid avas just oma teise maja, seal kohti on. Aga kas asukoht just see. Kesklinnas Karoliine lastehoius on alati kohti. Kesklinnas Põnniplaneet, seal ka aasta ringi kohti küll ja küll. Kaugematest piirkondadest ei tea kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meelespea lasteoius peaks ka veel kohti olema. Lihtsam ongi ikka helistada ja uurida kohapealt.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Tartu lasteaia/hoiu koht