Esileht Väikelaps Tartu lasteaiakohtadest jälle

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Tartu lasteaiakohtadest jälle

Postitas:

Olen neid teemasid siin lugenud ja uurisin ka LV kodulehte, aga päris hästi ei saa ikka aru, et kuidas arvestada seda tõenäosust, et kas saame lasteaiakoha või mitte. Otsustasime kohe algul, et ei taha last enne 3-aastaseks saamist panna lasteaeda ja muidugi ei märkinud avaldusse ka varasemaks kohasoovi. Kas tegelikult pigem komplekteeritakse rühmad 2-aastastega ja jääme seetõttu esimesest ringist kõrvale ja sellevõrra veelgi raskem kohta saada? Laps on sündinud juuli algul, oma aastakäigus (st siis, kui saab 3 suvel 2013/2014) näitab praegu kohta pealt 700. Ja kas äkki keegi teab, et mis piirkonda siis pakutakse kohti viimases järjekorras (et lasteaiad, mis kohti sügisel sündinutega kohti täis ei saa)? Saan aru, et kesklinnalähedased aiad saavad kohe täis, aga kuhu siis see nõudlus väiksem on? Millal võiks hakata ootama, et antakse teada sellest, kas saame või ei saa? Millalgi järgmise aasta kevadel alles? Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:19; 28.01 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kui soovid oma last alles panna aiarühma, mitte sõimerühma. siis 700 on see mis kindlasti koha saab. iga aasta läheb kuskil tuhat last kooli. Nii et minu arust muretsemiseks põhjust pole. Märku andkaste jah alles järgmine kevad. Samuti on sul võimalus kasutada eralasteaeda. Mida toetab tartu linn. Tartu linna kodulehelt leiad ka nende lasteaedade nimistu. Nende kohatasu on kuskil 55-56 euro kanti. pluss toitlustus. Samuti tuleta meelde millisesse lasteaeda eelistuse märkisid. ja pea meeles et avalduse mille lasteaeda minekuks täitsid et seal oleks andmed õiged. Et oleksid telefonitsi ja meilitsi kättesaadav. Vanuse lugemie kohapealt kui su laps sündinud suvel pole vaja muretseda ka selle tõttu et rühmade kompl. võetakse arvesse minu teada kuupäeva 30. september. ehk siis vanuselukku löömise kuupäev. Samuti minu teada linn lõpuks ka ehitab veel ühe lasteaia juurde ja samuti ka laiendab. Loodame ja ootame parimat et sõimekohtade jama saab lõplikult lahendatud. Vähemalt on nad taibanud normidele vastavaid erakaid toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

p.s munitsipaallasteaias on kohatasu tartu linnas muideks 32 eurot. nii erakaga mida linn toetab vahe väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib erakas, mida linn toetab. Kohatasu on u 62 euri (ei mäleta täpselt, 61+sente). Sellest tuleb maksta 58 euri alates jaanuarist, sest nad ei saa linnaga sõlmitud lepingu tõttu täistasu küsida. Saavad küsida hetkel max 20% miinimumpalgast. Kuna see jaanuarist tõusis, siis endine 55 euri kopikatega kohe muutus ka. Lisaks sellele on toiduraha päris palju kallim kui linnalasteaias. Seega ei ütleks, et koguarve vahe on väike, nii 2x umbes. Samas võrreldes erakaga, mida linn ei toeta, on vahe muidugi väiksem tõesti.
Lisaks sellele on linna toetatud erakatesse ka järjekorrad.

Ma ei saa aru, kas algataja laps on praegu 2a või 3a. Kui on sept 2a, siis järjekorranr 700 kahjuks praegusel hetkel enam ei näita hästi tegelikku seisu. Sest samas järjekorras on ka 2a, kes veel pole kohta saanud. Aga osadele 2a on kohad juba välja jagatud ning selle arvelt on algataja laps ettepoole jõudnud. Mis koha ta oli nii detsembris, kui polnud veel lepingute sõlmimisega alustatud, oleks parem näitaja. Kui oleks olnud 700 ka lepingute sõlmimise alguses, siis 3a oleks olnud üsna reaalne kohta saada minu arvates. 2a väike tõenäosus.

Kui algataja laps on sept 3a ja järjekorranr nii kaugel, siis on päris hämar lootus kohta saada. Võimatu muidugi pole miski.

Koha saamine sõltub ka sellest, milline lasteaed teile sobib. Ma arvan, et mingisugust kohta pakutakse teile ikka, aga see võib olla kodust teises linna otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masendavalt ebaõiglane süsteem.
Mul on laps septembri lõpus sündinud, seega olen vist kuni koolini kodune (või paremal juhul vean last kuhugi kaugele teise linna otsa). Oleks nädal hiljem sündinud, oleks juba enne lapse 2-aastaseks saamist koht kindlalt olemas.
Aga kui teemaalgataja pani lapse üsna kohe pärast sündimist järjekorda, siis on enam-vähem kindel, et lasteaeda saab. Iseasi, kas just soovitud lasteaeda (eks see sõltub sellest, kui palju järjekorras eespool olijaid just sinna tahab).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa ette pabistada! Minu noorim laps sündis ka september 2010 viimastel päevadel ning kohta soovin talle 2013 sügisel. Ja loodan seda saada ühte kesklinna lasteaeda! Mul on lihtsalt kogemus oma 2 vanema lapsega, kellest kõige vanema panin lasteaeda alles siis kui ta oli kahene (kolisime Tartusse) ja saime koha kenasti kesklinna piirkonna lasteaeda. Koha sai ka mu teine laps ning usun, et ka kolmas! 🙂 Ei maksa pabistada, küll saab!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Masendavalt ebaõiglane süsteem.
Mul on laps septembri lõpus sündinud, seega olen vist kuni koolini kodune (või paremal juhul vean last kuhugi kaugele teise linna otsa). Oleks nädal hiljem sündinud, oleks juba enne lapse 2-aastaseks saamist koht kindlalt olemas.
Aga kui teemaalgataja pani lapse üsna kohe pärast sündimist järjekorda, siis on enam-vähem kindel, et lasteaeda saab. Iseasi, kas just soovitud lasteaeda (eks see sõltub sellest, kui palju järjekorras eespool olijaid just sinna tahab).[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ei maksa ette pabistada! Minu noorim laps sündis ka september 2010 viimastel päevadel ning kohta soovin talle 2013 sügisel. Ja loodan seda saada ühte kesklinna lasteaeda! Mul on lihtsalt kogemus oma 2 vanema lapsega, kellest kõige vanema panin lasteaeda alles siis kui ta oli kahene (kolisime Tartusse) ja saime koha kenasti kesklinna piirkonna lasteaeda. Koha sai ka mu teine laps ning usun, et ka kolmas! 🙂 Ei maksa pabistada, küll saab!

mul on noorim laps umbes nädalake siis sinu lapsest vanem ja ma küll nii optimist ei ole – lasteaiakohti ei teki ju üleöö juurde ja kui olen jrk-s ikka kaugemal, kui tuhandes…
Mul ka suured lapsed said omal ajal kohe koha, aga siis sündis ju palju vähem lapsi…

Kas eralasteaedadesse on ka järjekorrad, äkki mõni teadjam oskab kommenteerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]muriel kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ei maksa ette pabistada! Minu noorim laps sündis ka september 2010 viimastel päevadel ning kohta soovin talle 2013 sügisel. Ja loodan seda saada ühte kesklinna lasteaeda! Mul on lihtsalt kogemus oma 2 vanema lapsega, kellest kõige vanema panin lasteaeda alles siis kui ta oli kahene (kolisime Tartusse) ja saime koha kenasti kesklinna piirkonna lasteaeda. Koha sai ka mu teine laps ning usun, et ka kolmas! 🙂 Ei maksa pabistada, küll saab!

mul on noorim laps umbes nädalake siis sinu lapsest vanem ja ma küll nii optimist ei ole – lasteaiakohti ei teki ju üleöö juurde ja kui olen jrk-s ikka kaugemal, kui tuhandes…
Mul ka suured lapsed said omal ajal kohe koha, aga siis sündis ju palju vähem lapsi…

Kas eralasteaedadesse on ka järjekorrad, äkki mõni teadjam oskab kommenteerida?[/tsitaat]Just, omal laps sündinud 2009a sept lõpp ja lootust 2a sõime polnud. Ega seegi aasta 100% lootust vist pole. Nii, et loota ju võib aga mitte eriti.

Erahoidudesse on tung väiksem ja aeg ajalt vabanevad kohad. Aga mis on Eralasteaiad nendesse peaks varakult juba kirja panema. Kui ise nüüd otsisin siis mõndades öeldi isegi, et selleks sügiseks mis tuleb kohti vabu arvatavasti ei ole. Meie jäime hiljaks ja pidin lepima erahoiuga, mis on tunduvalt kallim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 30.01 13:34; 30.01 13:36; 30.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajaile, sain targemaks. Loodame, et läheb, nagu ennustasite ja saame ikka koha – 2 aasta pärast sügisel, siis kui tütar 3-aastaseks saanud. Seni plaanin ise osalise koormusega töötada ja vanaema aitab hoida. Võtsin ühendust ka mitme eralasteaiaga, kus kõigis olid eelolevaks sügiseks kohad tõesti täis, aga seevastu 2013.a sügiseks saime juba avalduse ära esitada ja on täitsa lootust. Praegu tundubki tegelikult, et meie kodu lähedal on üks nii tore eralasteaed, et võib juhtuda, et eelistaksime seda nagunii kõigile teistele 🙂 Aga see sõltub muidugi, et kuhu meile kohta pakutakse, ma tegelikult ei kujuta seda ette, et hakkaks iga päev last autoga kusagile teise linnaotsa vedama. Tundub juba ette väga kurnav. Ma olen seni püüdnud nii elada, et autot linnas ei tarvita ja sõidame autoga üksnes siis, kui tarvis kaugemale minna. Eelistaks muidugi, et ka lasteaeda jalgrattaga saaks, oeh!
Aga just lugesin ka uudist, et LV soovib ühe uue lasteaia ehitada ja veelgi riigihanke korras eralasteaedadelt lasteaiateenust juurde osta, nii et või-olla siiski hakkab vaikselt mingil hetkel ka Tartu lasteaiaprobleem leevenema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:19; 28.01 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pääsulinnuke kirjutas:[/small]
[tsitaat]p.s munitsipaallasteaias on kohatasu tartu linnas muideks 32 eurot. nii erakaga mida linn toetab vahe väike.

[/tsitaat]
Väike vahe….nii umbes kahekordne….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutaks teemat ära hoopis teise nurga alt. Vabandan juba ette. Siin osad räägivad erahoidudest kohatasudega u 60 eur kuu. Kus sellised asuvad? Olen helistanud ja kirjutanud ja tasud on igal pool pea 2x kõrgemad, alates u 100st eur-st (ja neid toetab sealjuures kohalik omavalitsus).[/tsitaat]Näide Tartu põhjal lastehoiud on enamasti 100¤ ja ülesse http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=8&page_id=4016ja ülesse . Eralasteade 60¤ http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=8&page_id=980

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 30.01 13:34; 30.01 13:36; 30.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutaks teemat ära hoopis teise nurga alt. Vabandan juba ette. Siin osad räägivad erahoidudest kohatasudega u 60 eur kuu. Kus sellised asuvad? Olen helistanud ja kirjutanud ja tasud on igal pool pea 2x kõrgemad, alates u 100st eur-st (ja neid toetab sealjuures kohalik omavalitsus).[/tsitaat]
Näide Tartu põhjal lastehoiud on enamasti 100¤ ja ülesse http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=8&page_id=4016 . Eralasteade 60¤ http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=8&page_id=980

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 30.01 13:34; 30.01 13:36; 30.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mnjaa, minu kogemused nendel lehtedel asuvate hoidude läbihelistamistel põhinesidki. Aga hetkeks tekkis tunne et äkki on midagi millest ma ei tea 😉 Ikkagi ei ole. Kahju. Jääb üle vaid 100+ eurot kuus maksta.[/tsitaat]Ega eralasteaiaga on sama nagu linna omaga Tartu linnas. Seal järjekorrad enamuses juba selleks sügiseks kinni. Hoidu on tõenäosus suurem saada aga seal ongi enamasti 100¤ alates

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 30.01 13:34; 30.01 13:36; 30.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Tartu lasteaiakohtadest jälle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.