Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tartu raekoja kell – küsimus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Tartu raekoja kell – küsimus

Postitas:
kitah

Küsimus peamiselt tartlastele, aga äkki keegi teine ka teab. Ma tean, et Tartu raekoja kell lööb pimm-pimm-pimm ja pamm-pamm-pamm, ja et on täistunnilöögid ning veerandtunni löögid, st veerandi ajal üks pauk, poole ajal kaks ja kolmveerandi ajal kolm pauku. Aga kas täistunni ajal lööb siis neli pauku, pluss täistunnilöögid? Ja kummad ta enne lööb, kas täistunni või veerandtunni omad? Loogiline oleks mõelda, et nt poole nelja ajal lööb kolm täistunnipauku ja kaks pooletunni pauku, aga kindel ma ei ole – äkki lööb vastupidi?

Olen ise lapsena Tartus elanud, aga vaat mitte ei tea ega mäleta. St tookord ma neis paukudes sotti ei saanudki, kuigi vanaema seletas, aga nüüd järsku torkas pähe see asi 🙂

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata youtubest seda Tujurikkuja lugu, kus Ott läks raadioparandaja juurde ja ütles, et raadio ei tööta ja teeb: viiiiuuuuu-kuuu-käääää-pau.
Et mis võib tal viga olla.
Siis saad ka tartu kella kohta adekvaatselt teada.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

Kas see pidi nüüd mingi nali olema või? Raadio ja tornikell on ikka kaks ise asja. Kui sa ei tea, siis pole vaja ka ilkuda. Ja kui tead, siis selle pika jutu asemel oleksid jõudnud vabalt öelda,  kuidas ta just täpselt lööb, kahe lausega.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täistunnil lööb 4 korda. Mingitel täistundidel mängib lookese.

https://www.tartu.ee/et/kellamangu-kava

+1
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Ei, kellamäng mind ei huvita.

Aga ma leidsin juba kuskilt vanast artiklist, et ikkagi lööb need veerandtunni paugud ehk nn eellöögid enne ja tõesti ka täistunnil 4 korda, ja siis alles täistunnilöögid. St pool neli oleks 2x pimm ja 3x pamm (või äkki 4x? kuna veerand NELI), aga kell neli oleks 4x pimm ja 4x pamm.

Kustutaks hea meelega teema ära, aga pole leidnud seda kohta, kust saab 🙁

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veerand- ja pooltundide löögid ongi üksinda. Ei ole nii, et kui on pool neli, et siis lööb kaks korda ühte moodi ja siis kolm korda teistmoodi. Siis ongi ainult need kaks lööki.

Täistundide arvu märkivad löögid ongi ainult täistundidel.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ju saad alati ju iseenaast ära kustutada.

Kas sul seal ekraani allosas ei ole mingit nuppu kirjaga “delete myself”?

Ja kui on mingi vanem windows, kui win10, siis ta küsib veel ka korra üle, et “Are you sure you want to delete yourself?” – siis pead sinna ka veel korraks “yes” vajutama.

Done.

Paha päev, Piibukas?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paha päev, Piibukas?

No vat, see on see, miks ei ole vaja kasutada kasutajanimesid, võiks öelda, et need on kuradist. Mingid igiammused vimmad on vaja välja kaevata ja siis vastastikku põrutama hakata. Panen teema lingi sinna pinnitud aruteluteemasse “kägu või kasutaja”.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paha päev, Piibukas?

No vat, see on see, miks ei ole vaja kasutada kasutajanimesid, võiks öelda, et need on kuradist. Mingid igiammused vimmad on vaja välja kaevata ja siis vastastikku põrutama hakata. Panen teema lingi sinna pinnitud aruteluteemasse “kägu või kasutaja”.

Mina “põrutasin” lambist, kui pihta läks, siis ok.
Lihtsalt ma ei tea siit kedagi teist, kes Kitahiga tüli noriks.
Aga vbl on tsl ka muid antifänne.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas läks, aga arvan küll. Ja Kitah paneb vastu ja siis paneb Piip ja siis Kitah ja siis Piip … oeh. Ja vahet pole, kui pole Piip, siis on lihtsalt keegi teine vimmamees. Ja seda vimmakõnet poleks olnud, kui Kitah oleks Kägu olnud.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen siin pigem kitahi õelat norimist näinud, Piibukas on selle peale lihtsalt lõpuks põlema läinud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen siin pigem kitahi õelat norimist näinud, Piibukas on selle peale lihtsalt lõpuks põlema läinud.

See pole oluline, kes alustab. Oluline on, et noritakse isikute kallal. Vaieldagu teema üle, mitte isikute üle.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja seda vimmakõnet poleks olnud, kui Kitah oleks Kägu olnud.

Seda küll.
Aga julge hundi rind on…

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas läks, aga arvan küll. Ja Kitah paneb vastu ja siis paneb Piip ja siis Kitah ja siis Piip … oeh. Ja vahet pole, kui pole Piip, siis on lihtsalt keegi teine vimmamees. Ja seda vimmakõnet poleks olnud, kui Kitah oleks Kägu olnud.

See vastastikku andmine kõib siiski Kägude vahel ka. Sõltub ju postitusest. Kui on kiuslik, pahatahtlik, saab vastava tagasiside ja tihti läheb siis andmiseks sest ega pahatahtlike postituste tegijad ise seda adu, et teise suhtes inetult kirjutas. Või ei taha aduda, vahet ju polegi. Isiksuses on asi kinni, mitte nimes. Need nimelised lihtsalt selekteeruvad välja ja jäävad meelde. Kägu on selekteeritav ainult konkreetses teemas, kui just kümmet kasutajat pole teinud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt ma ei tea siit kedagi teist, kes Kitahiga tüli noriks.
Aga vbl on tsl ka muid antifänne.

Hahh! JAH on küll
Sa oled pime vist

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vastastikku andmine kõib siiski Kägude vahel ka. Sõltub ju postitusest. Kui on kiuslik, pahatahtlik, saab vastava tagasiside ja tihti läheb siis andmiseks sest ega pahatahtlike postituste tegijad ise seda adu, et teise suhtes inetult kirjutas. Või ei taha aduda, vahet ju polegi. Isiksuses on asi kinni, mitte nimes. Need nimelised lihtsalt selekteeruvad välja ja jäävad meelde. Kägu on selekteeritav ainult konkreetses teemas, kui just kümmet kasutajat pole teinud.

Aga sel juhul jääb vaidlus või kaklus ühe teema piiresse ning on iseenesest osa teemast. Kui aga nimelised kaklevad, siis viivad nad selle kakluse ka järgmisse teemasse kaasa – x vaatab, et ahhaaa, y on teema teinud, lähen ja norin seal. Kui ta näeks, et Kägu on teema teinud, ta ei noriks, annaks ehk lausa head nõugi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
kitah

Es pae tiidvakski

Einoh, selle peale võiks jälle klassikuid tsiteerida, et iiisa, iisa, poisid lähvad moo pärast kiskuma!

Aga noh, mõne antifänni pärast ei lähe mina ometi argpükslikult põranda alla, nagu siin mõned, keda võiksin nimetada, Aga noh, mis tollest siis ikka, kui mõnel klimakteeritajal on endiselt konstantne premenstruaalne sündroom, eks see ole siis ta oma matus. Kuigi arvesse võttes oma ealisi iseärasusi võiks ta mõelda, et selles vanuses on juba ärritumine kahjulik, vererõhk ja insult ja infarkt võivad kergesti tabada poolelt klahvilt. Isegi sülg võib suurest vihast kurku minna, kärbsest rääkimata, ja põhjustada lämbumishoo, ja kus siis selle kahu ots 😉

Aga noh see selleks. Tahtsin lihtsalt öelda, et mina jätkan ikka oma nime all kirjutamist, ja kas mõni antifännist tosser või mittetosser haukuda võtab ja suudab, ei riku minu päeva mitte grammigi. Karavan ja koerad – juu nõu 😀

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Einoh, selle peale võiks jälle klassikuid tsiteerida, et iiisa, iisa, poisid lähvad moo pärast kiskuma!

Aga noh, mõne antifänni pärast ei lähe mina ometi argpükslikult põranda alla, nagu siin mõned, keda võiksin nimetada, Aga noh, mis tollest siis ikka, kui mõnel klimakteeritajal on endiselt konstantne premenstruaalne sündroom, eks see ole siis ta oma matus. Kuigi arvesse võttes oma ealisi iseärasusi võiks ta mõelda, et selles vanuses on juba ärritumine kahjulik, vererõhk ja insult ja infarkt võivad kergesti tabada poolelt klahvilt. Isegi sülg võib suurest vihast kurku minna, kärbsest rääkimata, ja põhjustada lämbumishoo, ja kus siis selle kahu ots 😉

Aga noh see selleks. Tahtsin lihtsalt öelda, et mina jätkan ikka oma nime all kirjutamist, ja kas mõni antifännist tosser või mittetosser haukuda võtab ja suudab, ei riku minu päeva mitte grammigi. Karavan ja koerad – juu nõu 😀

Sa oled täiesti hüsteerik.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
kitah

Muidugi 🙂 Mida iganes soovid, pisike 😀

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vana inime ja targutab nagu jaksab iga teema all, aga sedagi ei tea, et kellalöögid käivad  veerandil üks, poole ajal kaks, kolmveerandi ajal kolm ja alles täistunnil käib tundide arvu jagu “pamm”. Peenema häälega kell lööb tornis veerandtunde, jämedama häälega kell täistunde.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Novot, sellest ma rääkisingi. Kitah võib teistele ja teiste kohta väga inetult öelda ja kui teised samaga vastavad, on häda lahti. Aga endal ta palki silmas ei näe!

Ja tule pilvede pealt alla, toeta jalad maha – ei kisu su pärast keegi. Lihtsalt puudutatuna tunnevad end sinu postitusest.

See “mina jätkan siin oma nime alt” on ju ainult üksikutes postitustes, kitah. Püüa ehk teha nii, et kui kirjutad postituse, loe see läbi selle pilguga kas sulle endale meeldiks kui sulle selline kirjutis lajatataks? Ja kui sulle see meeltmööda on, vajuta “saada”. Kui mitte, kustuta oma õelus lihtsalt ära. Kõik võidavad, kaasaarvatud sa ise!

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga veerandtund – 1 löök

Iga pooltund – 2 lööki

Iga kolmveerandtund – 3 lööki

Täistund – kõigepealt 4 lööki ja siis natuke madalama tooniga nii palju lööke, mis kell on.
Näiteks kell on kolm – neli kõrgemat lööki ja kolm madalamat lööki.

Lisaks on kellamängud kell 9, 12, 15, 18, 21.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa nimelisena sellist teksti kirjutad, mida sa siis veel Käona postitad?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vana inime ja targutab nagu jaksab iga teema all, aga sedagi ei tea, et kellalöögid käivad veerandil üks, poole ajal kaks, kolmveerandi ajal kolm ja alles täistunnil käib tundide arvu jagu “pamm”. Peenema häälega kell lööb tornis veerandtunde, jämedama häälega kell täistunde.

Vabandust, aga seda ta küll teadis ja sinul oleks aeg minna ja lugeda teema (+kommentaarid) läbi ning näha, mida tegelikult küsiti.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
kitah

Iga veerandtund – 1 löök

Iga pooltund – 2 lööki

Iga kolmveerandtund – 3 lööki

Täistund – kõigepealt 4 lööki ja siis natuke madalama tooniga nii palju lööke, mis kell on.

Näiteks kell on kolm – neli kõrgemat lööki ja kolm madalamat lööki.

Lisaks on kellamängud kell 9, 12, 15, 18, 21.

Aitäh, hea inimene, seda ma just tahtsingi teada. Eriti tekitaski segadust see, mis just täistunnil toimub, et kas on neli pauku ja siis tund, või kuidas üldse. Aga nüüd on ikka natuke segane, et kui veerandtunnil neid tunnilööke ei ole, kust ma siis tean, mis veerand, mis pool – kas pool kaks või pool kolm?

Isa arvas, et peaks minema ja sinna maha istuma umbes mingil sellisel kellaajal, ja kuulama ja lugema siis neid pauke 😀 Kah muidugi hea mõte, ja saaks veidi nostalgitseda 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nüüd on ikka natuke segane, et kui veerandtunnil neid tunnilööke ei ole, kust ma siis tean, mis veerand, mis pool – kas pool kaks või pool kolm?

Seda sa ei teagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nüüd on ikka natuke segane, et kui veerandtunnil neid tunnilööke ei ole, kust ma siis tean, mis veerand, mis pool – kas pool kaks või pool kolm?

Seda sa ei teagi.

😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Tartu linna asi on hoolitseda selle eest, et sa kellaaega teaksid? Mul on selline saladus rääkida, et poes müüakse käekelli ja et telefonid ka näitavad kellaaega. Isegi selline ekstreemsus on võimalik, et küsid teise inimese käest ‘vabandage, kas te teate, kui palju praegu kell on’ vms. See muidugi nõuab teatavat julgust ja pealehakkamist.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
kitah

Kas Tartu linna asi on hoolitseda selle eest, et sa kellaaega teaksid? Mul on selline saladus rääkida, et poes müüakse käekelli ja et telefonid ka näitavad kellaaega. Isegi selline ekstreemsus on võimalik, et küsid teise inimese käest ‘vabandage, kas te teate, kui palju praegu kell on’ vms. See muidugi nõuab teatavat julgust ja pealehakkamist.

Kas sa pead mind idioodiks? Pigem oled sina, kui lihtsast küsimusest aru ei saa.

Asi ei ole selles, et mul on tarvis teada täpset kellaaega, vaid mind huvitas ainult – ütlen siis veel suurelt ja selgelt – KUIDAS. LÖÖB. TARTU. RAEKOJA. KELL?

KUIDAS? Mitte MIS?

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tartu raekoja kell – küsimus