Esileht Erivajadustega laps Tartu Ristikheina lasteaed, Naksitrallide rühm

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Tartu Ristikheina lasteaed, Naksitrallide rühm

Postitas:

Tere!

Kas kellelgi on kogemust antud lasteaia ja rühmaga?

See on tasandusrühm ja igal pool reklaamitakse, et igapäevane logopeediline abi jne. Lapse logopeed ja tegevusterapeut suisa leidsid, et kui laps tasandusrühmas, siis laps nende juures ei peakski käima, et pole mõtet solgutada teda mööda linna.

Käisin kohal ja mulle ei jäänud head muljet rühmast. Individuaalselt väga siiski ei tegeleta, pole aega, pole võimalik. Logopeed on ainult poole kohaga ja töötab ainult hommiku tundidel. Logopeedi tundi saab laps 30 min 3x, heal juhul 4x nädalas… Ei ole väga igapäevane mu meelest. Rühmaruum on ka üsna väike.

Kuidas teie lastele meeldinud on, kas saite abi?

Minu lapsel on kerged autistlikud jooned ja kõne on vähene.

Tuttav soovitas sama maja Mõmmide rühma, kuid seal olevat kohad täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:21; 14.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kiidan väga seda rühma.
Minu poiss käis ka seal. Olime ka üsna meelt heitmas ja esmamulje rühmast ei olnud lubav aga need inimesed seal teevad tõesti imesid. Veelkord, väga kiidan, Ülle on pisut leebem, Külli natuke karmim ja abiõpetaja Maie on tõeline ema kõikidele lastele tema rühmas. Nad tõesti teavad mida teevad ja teevad seda hästi. Rühmaruumid on nii nagu nad on. Tasandusrühm ei ole üheski lasteaias prioriteet ja nii tehaksegi esmaselt suured 24 lapselised rühmad korda ja kui raha üle jääb…
Logopeediline abi on terves Tartu linnas pooleldi puudulik. Kuigi Tartu Ülikoolist tuleb neid iga aasta koguaeg peale, siis keegi ei saa aru, kuhu nad kaovad. Vestlesin hiljuti ühe Masingu kooli õpetajaga ja tema rääkis sama, et ei saa aru kuhu nad kaovad. Eks Tartu linn on sitt palgamaksja ka. See ka vana ja teada tõde.
Kokkuvõtlikult kui palutaks soovitada tasandusrühma, siis esmane valik oleks kindlasti Naksitrallide rühm Ristkheinas, seda oma kogemuste baasilt.
Helliku omast on soovitav eemale hoida.
Ja Masingu kool on ka väga hea kool, päriselt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, selle kommentaari eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:21; 14.06 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 3-4 korda nädalas 30 minuti individuaalset tööd logopeediga on ju suurepärane. Tavarühmas 20-30 minutit nädalas. Lisaks ju õpetajad eriharidusega, oskavad erivajadusega lapsi paremini õpetada/aidata ja lisaks laste arv rühmas (max12).

Mõned aastad tagasi oli meie peretuttav ka valiku ees. Käisid ka mitmeid rühmi vaatamas ja Naksitrallide rühm ei jätnud neile sümpaatset muljet. Aga valikut ei olnud ja laps läks sinna rühma. Õpetajad pidid olema konkreetsed,piisavalt ranged aga tegema tööd südamega. Ja seda nõuavad ka vanematelt, et lapsevanem peab ka kodus oma lapsega tegelema ja siis tulevad ka tulemused. Meie peretuttavad olid selle rühmaga väga rahul, esmamulje oli petlik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Logopeediline abi on terves Tartu linnas pooleldi puudulik. Kuigi Tartu Ülikoolist tuleb neid iga aasta koguaeg peale, siis keegi ei saa aru, kuhu nad kaovad. Vestlesin hiljuti ühe Masingu kooli õpetajaga ja tema rääkis sama, et ei saa aru kuhu nad kaovad. Eks Tartu linn on sitt palgamaksja ka. See ka vana ja teada tõde.

Magistriõppe lõpetas logopeedias eelmisel ja sel aastal kokku ainult 13 inimest terve riigi peale.

Tartu linnas on alates 1 sept logopeedi töötasu 980€ bruto.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 18:20; 15.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minu laps käis kaks aastat selles rühmas. Ausalt oli see halvim otsus ever, sest lapsel oli korduvalt imelikke sinikaid ja laps pidevalt tundis hirmu ühe kasvataja ees. Kõne arengust me seal rääkida ei saanud,käitumine halvenes. Tekkisid öised allapissimised ja püksikakamine päeval. Tekkisid suured käitumisraskused: löömine hammustamine ja näpistamine. Lisaks oli laps ka suurema osa ajast haige (tavaliselt on lapsed oma kõige esimese aasta haiged, kuid tema käis eelnevalt teises rühmas aasta).
Arenguvestlusel(peale esimest aastat) teatati, et sellest lapsest ei saa kunagi asja, et mida ma küll aastaga lootsin saada. Kasvataja ähvardab lapsi.
Nüüd olles aasta olnud uues rühmas on need käitumisprobleemid taas hakanud kaduma kuid vaeva pidin kõvasti nägema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minu laps käis kaks aastat selles rühmas. Ausalt oli see halvim otsus ever, sest lapsel oli korduvalt imelikke sinikaid ja laps pidevalt tundis hirmu ühe kasvataja ees. Kõne arengust me seal rääkida ei saanud,käitumine halvenes. Tekkisid öised allapissimised ja püksikakamine päeval. Tekkisid suured käitumisraskused: löömine hammustamine ja näpistamine. Lisaks oli laps ka suurema osa ajast haige (tavaliselt on lapsed oma kõige esimese aasta haiged, kuid tema käis eelnevalt teises rühmas aasta).
Arenguvestlusel(peale esimest aastat) teatati, et sellest lapsest ei saa kunagi asja, et mida ma küll aastaga lootsin saada. Kasvataja ähvardab lapsi.
Nüüd olles aasta olnud uues rühmas on need käitumisprobleemid taas hakanud kaduma kuid vaeva pidin kõvasti nägema.

Millises rühmas siis laps praegu käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helliku omast on soovitav eemale hoida.

Sain oma lapsele sellest sügisest Helliku tasandusrühma koha, aga see lause nüüd ehmatas natuke. Mis põhjusel sinna ei soovita minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere
Minu laps käis kaks aastat selles rühmas. Ausalt oli see halvim otsus ever, sest lapsel oli korduvalt imelikke sinikaid ja laps pidevalt tundis hirmu ühe kasvataja ees. Kõne arengust me seal rääkida ei saanud,käitumine halvenes. Tekkisid öised allapissimised ja püksikakamine päeval. Tekkisid suured käitumisraskused: löömine hammustamine ja näpistamine. Lisaks oli laps ka suurema osa ajast haige (tavaliselt on lapsed oma kõige esimese aasta haiged, kuid tema käis eelnevalt teises rühmas aasta).
Arenguvestlusel(peale esimest aastat) teatati, et sellest lapsest ei saa kunagi asja, et mida ma küll aastaga lootsin saada. Kasvataja ähvardab lapsi.
Nüüd olles aasta olnud uues rühmas on need käitumisprobleemid taas hakanud kaduma kuid vaeva pidin kõvasti nägema.

Niimoodi nüüd kindlasti ei öeldud, et lapsest ei saa asja. Kui vanem juba selliseid asju välja mõtleb, siis mina ei usu ka muud juttu.
KUI mõni pedagoog tänapäeval julgeks midagi sellist öelda, siis ei kirjutaks vanem mitte Perekooli, vaid hoopis mujale.
PS. Ei ole kuidagi seotud antud lasteaiaga, olen küll aga eripedagoog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele, et õpetajad tasandusrühmas on eriharidusega, vaidlen vastu. Osadel õpetajatel pole isegi pedagoogilist haridust, võetakse tööle inimene, kellel pole mitte mingit kogemust erivajadustega lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasandusrühma õpetajatel peab olema läbitud vastav koolitus, muidu seal töötada ei saa (töötasu neil veidi kõrgem ja puhkus pikem). Hea oleks, kui rühmas töötaksid eripedagoogid.

3-4 korda nädalas logopeedilist abi saada on juba väga hea. Tavarühmas saab 1-2 korda nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 18:20; 15.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis ka Naksides kolm aastat. Külli ja Ülle olid siis ka, Maie nimi hetkel ei tule tuttav ette.
Aga mina olin rahul. Laps oli keeruline, ei rääkinud, kuid nad suutsid hakkama saada ja logopeediline töö oli ka täitsa tasemel (sisuliselt seal pandigi rääkima).
Kui laps piisavalt vanaks sai, tuli mõttesse koolipikendus, sest meie kui lapsevanemate arvates ei olnud olukord ikka veel koolikõlbulik. Kuid see seletati kenasti lasteaias ära – ei ole soovitav, sest edasiarengut ei toimu (pigem taandareng), kuna tegu on segarühmaga ja alles jäävad rühma ainult nooremad.
Seega läks laps esialgu mõneks aastaks Hiiesse. Kui sealse kooli jaoks “liiga tubliks” arenes, siis aasta Masingus ja peale seda tavakoolis juba aastaid 4-5-line õpilane.
Hetkel laps 15-aastane ja nüüdseks ka välja pandud Asperger.
Ristiku Naksidele olen aga meeletult tänulik! Ja logopeed oli juba siis osakoormusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Erivajadustega laps Tartu Ristikheina lasteaed, Naksitrallide rühm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.