Esileht Koolilaps Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

Postitas:
Kägu

kuidas selle otsuseni jõudsite?
kas lahtisteustepäev ka tulemas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
muriel

RE: Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

sel aastal ei lähe laps esimesse klassi, aga lahtiste uste kohta info: http://waldorfkool.info/page.php?p=651
Nädalavahetustel toimub lastevanemate kool, minu arust see kevadsemester just uutele kooliminejatele orienteeritud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps tõenäoliselt läheb (pole veel vastu võetud). Vanem laps juba käib ja olen rahul, seega nüüd nagu polegi mingit erilist otsusele jõudmist vaja läinud.

Ma olen wpedagoogikaga ise kokku puutunud, see on väga sümpaatne ja seetõttu oli ka soov oma lapsed wkooli panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps tõenäoliselt läheb (pole veel vastu võetud). Vanem laps juba käib ja olen rahul, seega nüüd nagu polegi mingit erilist otsusele jõudmist vaja läinud.

Ma olen wpedagoogikaga ise kokku puutunud, see on väga sümpaatne ja seetõttu oli ka soov oma lapsed wkooli panna.[/tsitaat]

Kasutan seda teemat ära:)))
Minu lapsel on veel aastakene kooliminekuni aega ja kaalun tõsiselt Waldorfkooli. Olen selle kooliga juba tutvumas käinud, kuid nüüd küsiksin lapsevanemalt, et mis aitas tookord kui esimene laps kooli läks, \”otsusele jõuda\”? Kas midagi on pettumust ka valmistanud? Kui laps enne kooli loeb ja arvutab (numbrid on eriline maagia), siis kas tal esimestes klassides igav ei hakka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie laps ka tõenäoliselt läheb. lõplikku otsust pole veel teinud, tegelikult nõuab see natuke julgust, eriti kui muidu vanemad töötavad tavakooli süsteemis, aga praeguse seisuga…igatahes oleme kooli end ära reganud ja ei näe mingit põhjust, miks me ei peaks sinna saama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma vist ei ole õige inimene Su küsimustele vastama. Ma olen waldorfpedagoogikaga ise varem kokku puutunud, sest oma sugulased on seda tüüpi koolis õpetajatena töötanud. Seega mul ei olnud ka mingit muud koolivalikut plaanis ja konkreetse otsuse tegemise hetke otseselt ei olnud – kogu aeg teadsin, et laps läheb sellesse kooli. Laps käis samas majas ka lasteaias, nii et oli lasteaiast ja jõululaatadest maja ja õuega tuttav ning ise soovis samasse kooli minna.

Igavuse tekkimise kohta ei oska öelda, eks nad tegelikult enamikus oskasid lugeda ja arvuada. Arvutamaõppimine ei käi ka waldorfkoolis aeglasema tempoga kui mujal. Tähtede tundmaõppimisele, raamatutähtedele ja kirjutamaõppimisele pühendatakse küll oluliselt rohkem aega. Hästi palju toidetakse nö hinge – juttude, maalimisega, lugude ja salmidega. Minu lapsel ei olnud igav, ühesõnaga. Aga see sõltub ilmselt lapsest ja õpetajast.

Pettumused on põhiliselt olnud seotud õpetaja isikuga. Klassi võttis tookord kogemusteta algaja õpetaja. Järgmisel aastal tuleb plaanide kohaselt õpetajaks kogenud waldorfpedagoog, keda usaldan.

Jõudu õigete otsuste tegemiseks! 🙂

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kasutan seda teemat ära:)))
Minu lapsel on veel aastakene kooliminekuni aega ja kaalun tõsiselt Waldorfkooli. Olen selle kooliga juba tutvumas käinud, kuid nüüd küsiksin lapsevanemalt, et mis aitas tookord kui esimene laps kooli läks, \”otsusele jõuda\”? Kas midagi on pettumust ka valmistanud? Kui laps enne kooli loeb ja arvutab (numbrid on eriline maagia), siis kas tal esimestes klassides igav ei hakka?[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud lastest, kes on sealt ära võetud ja tavakooli minnes on nende tase ikka väga olematu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

tase ühtlustub 6-klassiks. kuna õppemeetodid erinevad, siis ka edasijõudmine erinev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tase ühtlustub 6-klassiks. kuna õppemeetodid erinevad, siis ka edasijõudmine erinev.[/tsitaat]
Millega selgitada siis näiteks Tartu Waldorfgümnaasiumi olematut kohta (226.koht) koolide riigieksamitulemuste pingereas? http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/2011/

Mullegi idee poolest waldorfpedagoogika meeldib, aga kuni nendes koolides praktikas tulemusi ei toodeta, ma oma last sinna ei pane. Teoreetiliselt peaks seal kasutatav pedagoogika ju andma veelgi paremaid tulemusi kui nn \”eliitkoolid\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millega selgitada siis näiteks Tartu Waldorfgümnaasiumi olematut kohta (226.koht) koolide riigieksamitulemuste pingereas? http://www.postimees.ee/export/riigieksamid/2011/

Mullegi idee poolest waldorfpedagoogika meeldib, aga kuni nendes koolides praktikas tulemusi ei toodeta, ma oma last sinna ei pane. Teoreetiliselt peaks seal kasutatav pedagoogika ju andma veelgi paremaid tulemusi kui nn \”eliitkoolid\”.[/tsitaat]

Ma lugesin kusagilt, et Waldorfkooli vilistlastest valmib põhjalik uuring 2012 aasta kevadeks. Loodan südamest, et see nii ka on. Mulle tohutult meeldib Waldorfkoolide idee ja olulisemaks kui riigieksamite tulemused pean tervikut (teadmisi ja silmaringi silmas pidades) ning ka tervet närvisüsteemi. Huviga ootan just seda infot, kuidas on selle kooli lõpetanutel läinud, kui paljud neist on läinud peale gümnaasiumi edasi õppima ning mis erialadele ning mis nad täna teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka mulle valmistab see riigieksamite tulemus muret, sest plaanin oma lapsi ka waldorfkooli panna. Tõsi – mitte Tartusse. Minu puhul veel see mure, et kool on uus ja õpetajad kõik waldorfkogemuseta.

Põhimõtteliselt võib nõrkade riigieksamitulemuste põhjuseks olla kaks asja: kas nõrk õpetamise tase või nõrgad õpilased. Nõrga õpetamise tasemega on põhimõtteliselt selge – nõrgad õpetajad ei suuda klassi tööle panna. Nõrkade õpilastega on rohkem variante. Ei tea, kuidas nüüd, aga palju aastaid tagasi võeti Tartusse ka õpiraskustega ja käitumishäiretega lapsi vastu. Õpiraskustega õpilane ei saagi edasi jõuda sama hästi kui tubli õppur. Ta kas on algusest peale kehvema võimekuse tõttu waldorfkoolis või on sinna munitsipaalkoolis mittehakkamasaamise pärast sattunud. Käitumishäiretega tegelased mõjuvad ju kogu klassi edasijõudmisele halvasti. Põhjuseks võib olla ka see, et gümnaasiumisse võetakse lisaks oma põhikooli lõpetanutele igasuguseid vastu. Meie linnakeses on ka eragümnaasium, kuhu lähevad õppima nende oma kooli põhikooli lõpetanud ja need, kes teistesse gümnaasiumeisse sisse ei saa, aga kutsekasse ka ei taha (või soovitud erialale ei saa). Kui riigieksamit teevad inimesed, kes põhikooli ajal on iga jumala aasta mõnes aines suvetööl olnud, siis ei saa ju võrrelda koolidega, kuhu on konkurss.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ma lugesin kusagilt, et Waldorfkooli vilistlastest valmib põhjalik uuring 2012 aasta kevadeks. Loodan südamest, et see nii ka on. Mulle tohutult meeldib Waldorfkoolide idee ja olulisemaks kui riigieksamite tulemused pean tervikut (teadmisi ja silmaringi silmas pidades) ning ka tervet närvisüsteemi. Huviga ootan just seda infot, kuidas on selle kooli lõpetanutel läinud, kui paljud neist on läinud peale gümnaasiumi edasi õppima ning mis erialadele ning mis nad täna teevad.
[/tsitaat]
Seda oleks tõesti huvitav teada saada. Ise olin varakult võimekas laps ja igavlesin 11 aastat \”eliitkoolis\” – seega võin kinnitada, et närvisüsteemile need koolid küll kuidagi kehvasti ei mõju kui on tegu sobiva õpilaskandidaadiga. Siiski näen, et meie koolisüsteemis on väga palju puudusi. Oli 25+ aastat a tagasi ja on ka praegu. Sellist koolitüdimust nagu mul 11. klassi lõpetades ei soovi küll kellelegi. Nürid õpetamismeetodid, õpikava, mis aineid omavahel ei seosta, minimaalselt iseseisvat tööd ja oma peaga mõtlemist. Milleks selline jama? Sellest, milline võiks olla hea haridus, sain aru alles välismaal ülikoolis õppides. Oleks meil olemas \”eliit-waldorfkool\”, kus ka riigieksamitulemused on tugevad, oleksin selle tuline pooldaja. Samas nii väga seda ka taga ei nuta, et ise midagi tegema hakata. Olen teise ala inimene ja hetkeprioriteedid on mujal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ehk see äärmiselt äärmiselt nõrk tase,mida riigieksamite edetabel näitab, võib siiski olla põhjustatud asjaolust,et tegemist on erakooliga. ja üldse mitte olla metoodikaga seotud. erakoolil on püsimajäämiseks vaja maksejõulisi vanemaid. ja seega võetakse vastu kõik,kelle vanematel raha on ja kes tavakooli ei sobi, kuid vanem last n.ö ametlikult erikooli panna ei soovi. sealjuures ehk pigistatakse silm täiesti kinni asjaolu ees,et vanematel on waldorf pedagoogikast ükskõik. ühesõnaga vastu võetakse kogu tavakoolidest väljajäänud \”materjal\” ja selliste lastega tavakooli tulemusi näidata on võimatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kelle laps käib Waldorfis. Kui palju on õpetajad valmis lastega individuaalset tööd tegema?

Kui mu praegu veel lasteaiaealine laps arvutab juba praegu kahekohaliste numbritega, siis kas oleks õpetaja valmis temaga veidi rohkem selles aines tegelema, kus tal on silmnähtavat annet või minnakse kõigiga vaid ühes tempos edasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et oleneb õpetajast. Meie õpetaja teeb. Kui laps puudub, ka siis peab õpetaja kõik materjali lapsega läbi võtma, sest kodus järgi pole võimalik õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

A Godi Kelleri loengust jäi kõlama, et õppimine polegi kõigile oluline. Mõni lööb elus omamoodi läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riigieksami tulemused näitavad ju siiski gümnaasiumiosa taset. Mina vaatlen põhikooli ja gümnaasiumi osa teineteisest lahus. Praegu on gümnaasiumipoolega pigem see mu arust, et võimekamad õpilased jätkavad teistes ja paremates keskkoolides ning nõrgemad tulevad ka teistest põhikoolidest waldorfisse gümnaasiumisse.
See on mu isiklik mulje ja ei pruugi 100% tõele vastata, aga tõsi ta on, et gümnaasiumis on päris suur hulk neid lapsi, kes on mujalt tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas on siis pigem tendents et seal koolis käivad – mõtlen siis algklassiosa- pigem saamatumad, aeglasemad?
ei tahaks last klassi kus on yldine tase liiga aeglane ja aeglasemate vajaduste järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas on siis pigem tendents et seal koolis käivad – mõtlen siis algklassiosa- pigem saamatumad, aeglasemad?
ei tahaks last klassi kus on yldine tase liiga aeglane ja aeglasemate vajaduste järgi.
[/tsitaat]
Eks lapsi ole sealgi erinevaid, kuid pigem, jah, olen oma tutvusringkonnas näinud, et waldorfkooli pannakse pigem lapsed, kes mingil põhjusel tavakooli ei sobiks. Nad ei pea just aeglasemad olema, aga neil on mingi muu omadus näiteks, mis neil tavakoolis nii edukas ei laskes olla. Üks poiss nt on selline hästi hella hingega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MInu mulje on pigem ikka see, et enamik lapsevanemaid paneb lapse waldorfkooli pedagoogika pärast. Siis on väiksem kontingent neid, kes arvavad, et laps vajab väiksemaid klasse ja rohkem individuaalset tähelepanu ning lõpuks on ka need, kelle lapsel on erivajadus, mis tal tavakoolis hästi hakkama saada ei laseks ning nad loodavad või on kuulnud, et waldorfkool võiks neile sobida.
Seda viimast kontingenti on mu hinnangul viimasel ajal õnneks vähemaks jäänud – kool on õppinud reaalsemalt hindama, kas ja kuidas ja kui palju nad selliseid lapsi aidata suudavad.
Üldist taseme aeglust klassis ma hinnata ei oska, nt minu poja klassis on küll väga targad ja huvitavad lapsed kokku sattunud. Aga peab arvestama, et wkool ei rõhu alguses niivõrd lapse intellektuaalsele arengule, vaid peab oluliseks ja võtab aega ka lapse nö hingelise/tundearengu jaoks (sellest ka palju jutustusi, kunsti, muusikat). On lapsi, kes on väga intellektuaalsed ja kelle jaoks mingi kunstitegevus või muinasjutule kaasaelamine on raske. Sellised lapsed sobiksid mu arvates tavakooli (või isegi eliitkooli) paremini. Kuigi, jah, just nende EQ vajaks vast rohkemgi arendamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]MInu mulje on pigem ikka see, et enamik lapsevanemaid paneb lapse waldorfkooli pedagoogika pärast. Siis on väiksem kontingent neid, kes arvavad, et laps vajab väiksemaid klasse ja rohkem individuaalset tähelepanu ning lõpuks on ka need, kelle lapsel on erivajadus, mis tal tavakoolis hästi hakkama saada ei laseks ning nad loodavad või on kuulnud, et waldorfkool võiks neile sobida.
Seda viimast kontingenti on mu hinnangul viimasel ajal õnneks vähemaks jäänud – kool on õppinud reaalsemalt hindama, kas ja kuidas ja kui palju nad selliseid lapsi aidata suudavad.
Üldist taseme aeglust klassis ma hinnata ei oska, nt minu poja klassis on küll väga targad ja huvitavad lapsed kokku sattunud. Aga peab arvestama, et wkool ei rõhu alguses niivõrd lapse intellektuaalsele arengule, vaid peab oluliseks ja võtab aega ka lapse nö hingelise/tundearengu jaoks (sellest ka palju jutustusi, kunsti, muusikat). On lapsi, kes on väga intellektuaalsed ja kelle jaoks mingi kunstitegevus või muinasjutule kaasaelamine on raske. Sellised lapsed sobiksid mu arvates tavakooli (või isegi eliitkooli) paremini. Kuigi, jah, just nende EQ vajaks vast rohkemgi arendamist.[/tsitaat]

Minu jaoks ongi see kõige suuremaks kahtluseussiks senini. Kui teaks, et lapse tulevased klassikaaslased on pandud Waldorfisse seetõttu, et vanemad seda pedagoogikat hindavad, siis paneksin oma lapse ilma igasuguse kõhkluseta sinna. Aga kui klass komplekteerub nn rasketest lastest, siis olen parimat soovides oma lapsele sellega hoopis karuteene teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu üks valik on ka Waldorf, aga kuulun just nende hulka, kes paneksid oma lapse sinna väikeste klasside ja individuaalsema lähenemise pärast. Minule meenutab w-kool veidi VHK-d Tallinnas, üks on kristliku suunitlusega, teine oma antroposoofia \”usku\”, kahjuks on aga waldorfi õppetulemused tunduvalt kahvatumad. Ja ma pole kindel, kas nigel hariduslik põhi kaalub üles lapsesõbraliku keskkonna.

Ehk oskab mõni kogenud waldorflane mu kahtlusi hajutada? Igatahes on plaanis nende lahtiste uste päevale minna ja siis juba täpsemalt uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi ütles Endel Lippmaa üpris skeptiliselt, et Waldorfkooli lõpetajale on hilisemas elus hakkama saamiseks tarvis waldorf-ülikoole, waldorf-töökohti ja waldorf-vanadekodusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on klassis enamus eriliste vaimuannetega lapsi- kunst, loovus, muusika, loodus, tehnika, tansimine jne. On paar nõrgema tervisega ja ka mõned nõrgema närvisüsteemiga. Nendega tegeletakse.
Ise oleme ateistid, kes arvavad, et usuõpetus on vajalik maailmavaatelisest seisukohast lähtuvalt. Ei trambita iga päev usku, küll aga pühitsetakse teatud tähtpäevi. Kui võtta vanemate järgi, siis ~90% on EKA, TTÜ, TÜ, EMA taustaga.
Koolis igav ei hakka ka lugeda oskajatel- õppimine on huvitav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks enesele seda vastutust võtta, et kellelgi kahtlusi hajutama hakata 🙂 Esiteks on mu laps alles algkooliealine ja teiseks ma leian, et valiku lapse haridustee osas peab langetama vanem ise.
Küll aga sattusin ma hiljuti kuulama perepildi saadet vikerraadiost ja seal rääkis Tartu kooli vilistlane Inga Jaagus õppimisest ja igapäevaelust waldorfkoolis. Muu hulgas räägib ta ka õpitulemustest. Tema jätkas gümnaasiumiosas õpinguid Hugo Trefneri gümnaasiumis. Minu arust oli päris huvitav lapse vaatevinklist asju näha.
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1773071

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud selle lingi eest! Sain paljudele küsimustele vastused ja ühtlasi ka oma kõhklustest võitu. Olen nüüd kindel, et minu arukale ja sõbralikule poisile on Waldorf just see õige kool.
Loodan, et ta saab endale ka kogemustega õpetaja ning toredad klassikaaslased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näen enda lapse koolina just ja ainult Waldorfkooli. Lapsevanemale mõeldud loengutest lahkudes oli minu ainsaks hämminguks, et miks kõik inimesed ei taha oma last waldorfkooli panna.
Väga loodan, et laps sinna kooli saab. Eile käisime juba nö \”katsetel\” ära. Arvan, et juba see, et kool pühendas 2 tundi vaid meile, et teada saada, milline laps on ja kas ta on üldse kooliküps, näitab , et asjad selles koolis on õiges kohas!
Nüüd vaid ootame ja loodame, et laps sinna kooli ikka saab. Mina leian, et see kool on lapse jaoks kõige elutervem ja lapsepõlvest ning koolist jäävad head mälestused. Gümnaasiumisse minnes on ta juba piisavalt suur, et ise otsustada, kas tahab jätkata waldorfkoolis või tavakoolis.
Homme läheme ka lahtiste usete päevale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meid pole veel katsetele kutsutud .(. tahakska ära käia. ja just sellepärast, et omalt poolt vaadata õpetajat- me pole veel lõplikku otsust teinud. aga lahtisteuste päevale saatsin suured kõhklejad .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Sa tahad kindlasti õpetajaga kohtuda enne otsuse tegemist, siis ma soovitan katsuda temaga ühendust võtta.
Vastuvõtuvestlus toimub kooli arsti juures, kes hindab lapse füüsilist ja emotsionaalset arengut ja kooliküpsust. Ta on lasteneuroloog ja väga põhjalik 🙂 St räägitakse palju lapse elust perioodil 0 kuni 7 aastat.
Laps läheb koos kooli õpetajaga (ei pruugi olla klassi võttev õpetaja) teise ruumi ja seal nad jutustavad ja joonistavad jms. Pärast ta ühineb oma vanematega arsti juures.
St et kui tahta tingimata kohtuda klassi võtva õpetajaga, peab seda kuidagi muud moodi korraldama kui vastuvõtuvestlusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ka on hästi sümpaatne tundunud kogu see w-teema, kuid on kaks asja, mis mind häirivad, esiteks see, et läbi kogu tegevuse söödetakse mingit eluvaadet sisse (altarid jms), see mulle absoluutselt ei meeldi, selline ajupesu.
Teine asi on see, et õpikud puuduvad. Kunagi uurisin, et aga mis siis saab, kui laps haigeks jääb või see vihik, mis nad täidavad, ära kaob.

seepeale vastati, et w-lapsed ei jäägi haigeks.

okei siis..

kui see vaimne uina-muina puuduks, siis oleks super selline etapiline lähenemine.

muidu, üht uuringut olen lugenud küll

http://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.hm.ee%2Findex.php%3Fpopup%3Ddownload%26id%3D10154&ei=c5CGT9TDJIrP4QTswq29Bw&usg=AFQjCNFekzscEb5JDgsKhKjB7wHf5jUYFw&sig2=93xIsbWj4eBuyvGarkkihA

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Koolilaps Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.