Esileht Koolilaps Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

Postitas:

Võetakse ikka jooksvalt vastu ka vanematesse klassidesse. Aga eks iga kord hinnatakse, kas laps võiks klassiga sobituda jms.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutan teemat ära ja küsin siin, et kas teate ka lapsi, kes on W-kooli läinud poole põhikooli pealt, 7. või 8. klassi näiteks. On see üldse võimalik?
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 14:37; 05.04 12:04; 06.04 22:02; 09.04 12:36; 09.04 18:07; 12.04 09:34; 13.04 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meie peres on olnud Tartu Waldorfkool ühe variandina jutuks. Olen seda mõtet mitu aastat oma peas ketranud, kuid ilmselt siiski otsustan esialgu nn. tavakooli kasuks. Kindlasti on Waldorfkool väga loomingulise keskkonna ja suunitlusega. Lugesin kunagi kuskilt mingit uuringut Saksamaa Waldorfkoolide lõpetajate kohta ning sain teada, et põhiosas tulevad sealt siiski nn. kunstiinimesed või siis sotsiaaltööga seotud inimesed. Usun, et see kool ka selliseid väärtuseid kannab. Minu poiss on ka veidi tundlikuma natuuriga ning talle kohutavalt meeldib joonistada ja meisterdada. Samas vaatan ma, et tal on ka päris hea loogiline mõtlemine ning praegu 6-aastasena arvutab väga hästi. Ma kardan oma last Waldorfkooli panna just sellepärast, et panen tema tulevased valikud äkki sellega liiga kinni. Mul ei oleks midagi selle vastu kui ta jätkaks tulevikus oma õpinguid kunsti või muusika alal, aga kui ta näiteks põhikooli lõpus avastab siiski, et teda huvitavad reaalained, siis võib Waldorfkooli tase jääda äkki liiga nõrgaks. Kindlasti on üksikuid helgeid päid, kes on läinud edasi Treffnerisse, kuid need on siiski vist erandid… Tunnen, et tavakool annab suuremad võimalused erinevates ainetes….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:03; 18.04 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just viimase Käoga sarnastel põhjustel ma oma poega W-kooli ei pannud. Samas on üsna tõenäoline, et temast saabki just kunstiinimene või muidu humanitaar ja mulle tundub üha enam, et oleks ikka pidanud ta sinna kooli panema, või siis äkki kaaluks ka praegu, põhikooli poole peal veel sinna panekut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 17:14; 13.04 19:20; 17.04 12:50;
To report this post you need to login first.

Mina just sooviksin, et laps õpiks mõtlema \”raamidest väljas\” ehk siis tulevik võiks ideaalis olla ettevõtlusega seonduv. Tavakooliõpe on minu jaoks liiga raamidesse suruv, lõputu tuupimine (vanema lapse kogemuse põhjal).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 14:57; 05.04 22:06; 06.04 14:55; 09.04 15:02; 10.04 14:56; 12.04 17:21; 13.04 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunneks huvi koolis toitlustamise vastu.
kas Tartu Waldorfis on ka vegan või taimetoitlasi lapsi- kas menüü koostamisel arvestatakse sellega? samuti gluteeni ja kaseiinivabad toidud? või on sellisel juhul ikka vaja lapsele söökkodust igapäevaselt kaasa panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 12:29; 09.04 08:19; 15.04 18:09; 24.04 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutan teemat ära ja küsin siin, et kas teate ka lapsi, kes on W-kooli läinud poole põhikooli pealt, 7. või 8. klassi näiteks. On see üldse võimalik?
[/tsitaat]
Jah, minu poja klassis läks üks poiss sinna (7-kl).
Koolis ta õppida ei viitsinud aga neli kuud käis seal ja siis oli tagasi.Ütles ,et õppima üldse ei pidanud aga ta tahaks ikka midagi õppida….
Nüüd ,kui poiss mul arvutis ainult torgib siis hirmutan teda selle kooliga.Alati mõjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat see, et tavakoolis \”peab õppima\” on mitme otsaga asi. Iseenesest teeb see ju elu lihtsaks, kui antakse ülesandeid stiilis õp lk 134-137 l, tv harj 45-48k. Aga kas see on ikka selline õppimine, mida tänapäeva inimesel vaja on? Äkki on rohkem vaja mõelda, uurida, analüüsida, ise infot otsida? Äkki on vaja aru saada, et paljudele küsimustele ei olegi otseselt õigeid või valesid vastuseid ning elu ei ole sugugi nii lihtne nagu töövihikulünkade täitmine – etteantud asi etteantud kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 17:14; 13.04 19:20; 17.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult olen lõpetanud tavakooli ja seda juba üsna ammu. Metoodika ja lähenemine ei olnud tol ajal nii paindlik kui praegusel ajal. Sellest hoolimata oman analüüsivõimet ning oskan näha asjade suhtelisust. Ei ole Waldorfkool see üksainus koht, kus neid asju omandatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:03; 18.04 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile öeldi ka, et lapsed haiged ei ole. Pigem võiks öelda, et nn stressihaiguste osakaal on väga madal. Tegelikkuses on klassis nõrgema tervisega lapsi. Kuid tõdeda võib, et haigused on väga kiirelt läbi põetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 15:13; 06.04 15:14; 09.04 17:01; 18.04 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas avatud uste päev oli informatiivne? kes käisid kuidas muljed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 12:29; 09.04 08:19; 15.04 18:09; 24.04 15:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Tartu Waldorfkooli- kelle laps järgmisel aastal läheb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.