Esileht Ilu ja tervis Tartus anatoomiliselt õigeid jooksutosse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tartus anatoomiliselt õigeid jooksutosse

Postitas:

Tere.

Olen parimate jooksutossude otsingul.
Leidsin, et Tallinnas on olemas selline koht nagu http://www.jooksuekspert.ee/. Seal nad oma aparaadiga kontrollivad jala koormusjaotust ja samas soovitavad juurde kohe ka sobivad jalanõud.

Kas Tartus ka sellist komplekset teenust kuskil spordipoes pakutakse? TÜ Kliinikumis on koormusjaotuse uuring olemas küll (ca 600 kr vanas rahas), aga sealt ju ei saa konkreetse jalanõu soovitust juurde. Olen algaja ja kui poodi lähen, saan raudselt kuldse keskmise omale. Seal Tallinna poes saab selle uuringu ise tossude ostmisel tasuta. Tahaks ka nii saada:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 18:27; 29.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta Jooksueksperti ja uuri, kas nad tulevad kevadel Tartu Jooksumaratonile oma telgiga. Jooksuekspert oli päris tihti suvel Eesti Energia Tervisejooksu etappidel Tallinnas kohal, ju nad käivad ka teistel suurtel jooksuüritustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees käis TÜ Kliinikumis koormusjaotuse uuringus ja selle tulemusena valmistati talle spetsiaalsed sisetallad, mida saab siis erinevatesse tossudesse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Ma arvan, et kui sa oled algaja (ei jookse 100 km nädalas), pole ka väga vahet, millega jooksed. Praeguse ilmaga võib ka talvesaapaga joosta. Ilma naljata.

2) Ma võtaks mõne Sportlandi ja küsiks neilt nõu. Tallinnas on neil iga suurema poe peale mõni müüja, kes oskab pädevat jalatsinõu anda.

Ma olen Tallinna jooksueksperdis käinud. Suuremat tolku sellest polnud. Sealt ostetud jalatsitega jooksmine ei erine kuidagi vanadest tossudest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ka hobijooksjal peab olema korralik jalats. Pärast on valest jalatsist tekkinud tervisehädade ravimine oluliselt kallim ja valusam.
Sportlandil on Tallinnas spets jooksupood, Kristiines, Sportland Running. Täitsa ausalt, käisingi Tartust eksta seal tosse ostmas – selleks ajaks olin luuümbrise põletiku juba välja ravinud. Enam valede jalatsitega nalja ei tee.
Poes on asjatundlikud müüjad, ise jooskjad, neiul oli minu jaoks aega, proovisin oma 5-6 mudelit. Julgen soovitada küll. Kohapeal tehakse ja jooksutest, et näha, millist jalatsit vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, aga järele mõeldes. Lõunaka Rademaris tehakse ka jalatesti. Seal saad teada, milline su jalg on ja millist toestust vajab. Kui ise viitsid edasi uurida, kasvõi jooksueksperdi lehelt, milline mudel sinu jalaga sobib, siis ilmselt hea õnne korral leiad ka Tartu spordipoodidest midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuannete eest.

Rademaris saab tõesti mingisugust tasuta jalauuringut http://www.rademar.ee/footbalance Kuigi ma ei saa veel täpselt aru, et kas nende spetsiaalsete sisetaldade tegemine on ka n-ö kohustuslik element kui valida juba sobiv jooksujalanõu välja, või on need spets sisetallad pigem lisaelement, kui täpselt sobivat tossu ei leia juurde.

Mul endal on seljaga probleeme, ja füsioterapeut soovitas, et kui siiski tahta jooksmisega tegeleda, siis kindlasti õigete jalanõudega joosta. Ilmselt oleks kõige parem, kui üldse ei jookseks, aga mulle muud üldfüüsilised spordialad väga ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 18:27; 29.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põlgasin need sisetallad ära. Sest esiteks peaks nad olema igas jalanõus siis, mitte üksnes jooksutossus. Teiseks olid nad päris kallid, kuskil 40 euri ringis, ja kasutusajaks öeldi umbes aasta. Minu meelest on rentaablim osta korralik toestusega jooksususs. ja sobiva tossu leiad igal juhul, neid on ikka vägahea toestusega ka. Asicsi Gel Kayanod on jalale, mis vajab tallavõlvi toestust, aga on ka sarnaseid teisi mudeleid. See teema tahab natuke süvenemist, aga tossud leiad alati. Ja sisetallad siis juba, kui tahad, saad juurde osta, saabaste sisse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise oma kõhutunde järgi valides saab inimene enamasti sama tulemuse mille annab jalauuring, ei siin ole mingit raketiteadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Tartus anatoomiliselt õigeid jooksutosse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.