Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tartus kadunud inimesed

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Tartus kadunud inimesed

Postitas:
Sese

Kui kedagi meedia kaudu taga otsitakse, siis sageli on piirkonnaks Tartu. Miks?

+4
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kriti

Emajõgi ilmselt, tihti on neid sealt hiljem välja tulnud

+10
-5
Please wait...

Postitas:
km70

Ufodel on Tõraverega diil, kindel norm inimesi tuleb neile aastas uuringute jaoks saata. No ja kust siis ikka mujalt kui kodu juurest otsitakse see valim kokku.

+31
-4
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kui uudistes kihutajaid ja politseil eest ära sõitjaid näidatakse, siis on need pea alati Tartust või Tartu ümbrusest. Kas seal on eriti aktiivsed reporterid või pätte eriti palju?

0
-25
Please wait...

Postitas:
Kalli ema

Liputajaid on ka Tartus. Mida suurem linn, seda kirjum seltskond. Pärnuga suht samamoodi.

0
-8
Please wait...

Postitas:
km70

Liputajaid on ka Tartus. Mida suurem linn, seda kirjum seltskond. Pärnuga suht samamoodi.

Mhmh, need kaks on ju Eesti kaks suuremat linna.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
temake

Tartu sild pidavat ka süüdi olema, kõrge kumer kaar, samas on see ka ju Tallinna Laululaval olemas

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Põlise tallinlasena nägin tõelist allilmaelu alles 70ndate lõpul Tartusse õppima minnes. Tallinnas ei sattunud ma Kopli liinidele, Lasnamäele või Männiku urgastesse. Tartus kui väiksemas linnas paistis kõik kohe kätte – Emajõe kaldal lebavad joodikud, Tähtvere  ja Toomemäe liputajad ja mida kõike veel. Ka minu ülikooli ajal neelas Emajõgi nii mõnegi inimese, ka ühe paralleelkursuse poisi.

+5
-16
Please wait...

Postitas:
temake

Ma olen eluaeg vaid Tallinnas elanud ja pikka aega vist üldse elanud, liikunud väga erinevates piirkondades, siiski on olnud samad probleemid millega juhtusin kokku puutuma- seega igal pool on sama, aga väiksemas kohas torkab rohkem silma

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kati

Statistika

39% Eestis registreeritud kuritegudest on 2021 seisuga Tallinnas ja kõige kuritegelikum maakond on hoopis Ida-Viru.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Kui uudistes kihutajaid ja politseil eest ära sõitjaid näidatakse, siis on need pea alati Tartust või Tartu ümbrusest. Kas seal on eriti aktiivsed reporterid või pätte eriti palju?

Aga miks narkarid ja pussitajad Tallinnast on?

+7
0
Please wait...

Postitas:
jane004

Kui mina aastad tagasi magistrantuuris olin Tartus,saanux ka minust teadmata kadunu,kui ühel hilisõhtul Vanemuise tänavat pidi olin Pepleri suunas liikumas. Seal,kus algab müür,paremal käel,sõitis vaikselt ja kiirelt sõiduauto minust mõõda,keerates järsult ette paremale,kõnniteele, blokeerides mul tee. Samal hetkel aga tuli vastassuunast,alla mäe, politseiauto,keerates vastassuunavõõndisse,ehk siis ninaga minul tee blokeerinud autole ette.Ma olin nii ehmunud,jooksin kogu jõust tuldud teed tagasi.Mu sydametunnistus vaevab,et mul polnud julgust jääda paigale ja tunnistusi anda.Sest see,või need,kes seal autos,võisid õelda,et tegemist oli naljaga ja mina olin tuttav..Aga mina tean,et see oli mu teine synnpäev,sest sellest autost keegi ei hõikunud,polnud need joogised tudengid.See auto oli sõitnud nii vaikselt,et ma polnud märganud jälitamist ja spurtis täpselt sellel kohal,kus ma poleks paremale põgeneda saanud.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Triin265

Ehk sellepärast, et Reporteris on spetsiaalselt eraldi kriminurk, kus kajastatakse konkreetselt ainult Tartu juhtumeid?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Kui mina aastad tagasi magistrantuuris olin Tartus,saanux ka minust teadmata kadunu,kui ühel hilisõhtul Vanemuise tänavat pidi olin Pepleri suunas liikumas. Seal,kus algab müür,paremal käel,sõitis vaikselt ja kiirelt sõiduauto minust mõõda,keerates järsult ette paremale,kõnniteele, blokeerides mul tee. Samal hetkel aga tuli vastassuunast,alla mäe, politseiauto,keerates vastassuunavõõndisse,ehk siis ninaga minul tee blokeerinud autole ette.Ma olin nii ehmunud,jooksin kogu jõust tuldud teed tagasi.Mu sydametunnistus vaevab,et mul polnud julgust jääda paigale ja tunnistusi anda.Sest see,või need,kes seal autos,võisid õelda,et tegemist oli naljaga ja mina olin tuttav..Aga mina tean,et see oli mu teine synnpäev,sest sellest autost keegi ei hõikunud,polnud need joogised tudengid.See auto oli sõitnud nii vaikselt,et ma polnud märganud jälitamist ja spurtis täpselt sellel kohal,kus ma poleks paremale põgeneda saanud.

Viimased tühikud kulusid magistritöö kirjutamiseks ära ja siia enam ei jagu?

+24
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
taivopalm

Minu kadunud vanaema, kes elas II Maailmasõja ajal ja peale seda Tartus, rääkis mulle lapsepõlves, et Tartus kadusid inimesed ära ja neist tehti vorsti. perioodil 1945-1950 ilmselt.Töötasid mingid salajased vorstivabrikud. Võib olla on praegugi veel mõni selline vorstivabrik töös, et tartus inimesed ära kaovad.

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Javine

Minu kadunud vanaema, kes elas II Maailmasõja ajal ja peale seda Tartus, rääkis mulle lapsepõlves, et Tartus kadusid inimesed ära ja neist tehti vorsti. perioodil 1945-1950 ilmselt.Töötasid mingid salajased vorstivabrikud. Võib olla on praegugi veel mõni selline vorstivabrik töös, et tartus inimesed ära kaovad.

Mida lolli juttu.  Annad ikka igivanale linnalegendile hoogu juurde nii igaks juhuks.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
km70

Mida lolli juttu. Annad ikka igivanale linnalegendile hoogu juurde nii igaks juhuks.

See oli ju ometi iroonia.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Javine

See oli ju ometi iroonia.

Kas sa tead kui palju siin lihtsameelseid on ja kohe usuvad…

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Nõukaajal jooksid Annelinnas vabalt ringi koertekarjad. Eesti vabanedes hakati koeri kinni püüdma ja hukkama (täiesti ametlikult, üks TK allasutus toimetas seda ja siis ei otsitud jah neile metsikutele kodusid), aga et samal ajal tekkisid esimesed šašlõkibaarid, siis tehti järeldus, et koerte liha läheb….

See oli aeg kui kõigest tõesti püüti raha teha, linn oli täis kioskeid ja vahvlimüüjaid.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
jallemina

Kaldun arvama, et see oligi politseioperatsioon, st politsei sõitis kõrvaltänavate kaudu jälitatavale ette ja see üritas ringi pöörata ja põgeneda. Sina olid lihtsalt juhuslik möödakäija.

Kuidagi liiga suur kokkusattumus, nii sekundipealt inimröövile peale sattuda🙂

+21
0
Please wait...

Postitas:
km70

Kaldun arvama, et see oligi politseioperatsioon, st politsei sõitis kõrvaltänavate kaudu jälitatavale ette ja see üritas ringi pöörata ja põgeneda. Sina olid lihtsalt juhuslik möödakäija. Kuidagi liiga suur kokkusattumus, nii sekundipealt inimröövile peale sattuda

Loomulikult, isegi kui tõesti oleks rööviplaanid olnud neil tüüpidel, siis kuidas politsei seda teada võinuks, isiklik selgeltnägija oli kaasas? Röövima ju polnud veel hakatud. Ju nad tagaaetavad olid. Tõesti keegi mõtleb aastaid ja aastaid, et see oli kõik tema pärast?

+21
-1
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Minu kadunud vanaema, kes elas II Maailmasõja ajal ja peale seda Tartus, rääkis mulle lapsepõlves, et Tartus kadusid inimesed ära ja neist tehti vorsti.

Minu vanaema elas Pärnus ja seal olid ka need “salajased vorstivabrikud”. Korralik vorstikontsern ikka 😀

+10
0
Please wait...

Postitas:
kriit

Ma tegin ka ühe korra niimoodi. Päise päeva ajal, koos oma kolleegidega. Keerasin kõnniteele (küll mingi maja sissesõiduteele) ette ja vähe puudus, et mu tagapingil olev sõber poleks läinud ja üht naist autosse tõmmanud. Vale naist. Me kõik juba kaugelt vaatasime, et see on üks me kolleeg, kes läheb ka samale üritusele, kuhu meie. Pime ei olnud.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
eiteakes

Tiina oli ka küünte peale kirjutatud? Ja siis tuli vortsi seest välja selline küüs?

Minu kooliajal (algklassides) räägiti sellist õudusjuttu kadunud tüdruku kohta, kes armastas oma nime küünte peale kirjutada. Tartut küll mainitud polnud, aga vabalt võid ka seal olla. Ja Tiina oli siis väga populaarne tüdrukunimi.

No ja siis räägiti veel, et hommikul, kui lihakombinaat tööle pandi või oli see hoopis lihapirukamasin (ma täpselt ei mäleta), aga igatahes esimesed lihapirukad mis liinilt tulid olid seal ringijooksnud rottide lihast tehtud, kes masinate käivitamisel pahaaimamatult ära jahvatati. Ei tundunud väga isuäratav ja rotipirukateks me neid kutsusimegi.

Igasuguseid asju räägiti, aga enadl peaks ka mingi kriitikameel olema vähemalt praegu tagantjärele mõeldes. Kas vanaema tahtis lapselapsele lihtsalt põnevust pakkuda või oligi selline pehmelt öeldes lihtsake.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Meerike2

Tiina oli ka küünte peale kirjutatud? Ja siis tuli vortsi seest välja selline küüs?

Minu kooliajal (algklassides) räägiti sellist õudusjuttu kadunud tüdruku kohta, kes armastas oma nime küünte peale kirjutada. Tartut küll mainitud polnud, aga vabalt võid ka seal olla. Ja Tiina oli siis väga populaarne tüdrukunimi.

No ja siis räägiti veel, et hommikul, kui lihakombinaat tööle pandi või oli see hoopis lihapirukamasin (ma täpselt ei mäleta), aga igatahes esimesed lihapirukad mis liinilt tulid olid seal ringijooksnud rottide lihast tehtud, kes masinate käivitamisel pahaaimamatult ära jahvatati. Ei tundunud väga isuäratav ja rotipirukateks me neid kutsusimegi.

Igasuguseid asju räägiti, aga enadl peaks ka mingi kriitikameel olema vähemalt praegu tagantjärele mõeldes. Kas vanaema tahtis lapselapsele lihtsalt põnevust pakkuda või oligi selline pehmelt öeldes lihtsake.

Ja veel keegi ei saanud irooniast aru ja hakkas seda vana linnalegendi pikalt-laialt lahti seletama 🙂 Isegi meie, 70ndate lapsed, pidasime seda lihtsalt kummaliseks legendiks ega peljanud midagi, ei pidanud arutamiseväärsekski. Ja nüüd siis seletatakse nii põhjalikult siin vanaemade motiive lahti. Uskumatu, et sellest jälle kuulen ja veel nii tõsisel toonil!

+1
-8
Please wait...

Postitas:
lonelyguy

Mul on raamat “Worstiwalmistaja Haim”. See on lugu juudist, kes tegi kassidest vorsti. Raamat on Pärnus välja antud, aga kus tegevus toimub, ei tea. Küllap ikka sealsamas Pärnus.

Mis aga lihakombinaatidesse puutub, siis üldiselt töötajad omatoodangut ei söö. Küsisin, et miks konkurendi oma sööb, ütles et vähemalt pole näinud, kuidas seal toodetakse.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
BellaBee

Mul on raamat “Worstiwalmistaja Haim”. See on lugu juudist, kes tegi kassidest vorsti. Raamat on Pärnus välja antud, aga kus tegevus toimub, ei tea. Küllap ikka sealsamas Pärnus.

Mis aga lihakombinaatidesse puutub, siis üldiselt töötajad omatoodangut ei söö. Küsisin, et miks konkurendi oma sööb, ütles et vähemalt pole näinud, kuidas seal toodetakse.

See võis kehtida vanasti, kui polnud mingeid järelvalveameteid.

Mu sõbranna töötab lihatööstuses ja iga reede neil oma töötajatele soodusmüügi päev. Väga populaarne. Lisaks pakutakse neile kohapeal tehtud lõunasööki(palgatud on kokk), mis on valmistatud nende enda toodangust. Kõik söövad ja kiidavad.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
wamphiir

nõukaajal lasti inimesi ka verest tühjaks, enda sugulanegi leiti metsatuka äärest lumivalgena

0
-10
Please wait...

Postitas:
lonelyguy

nõukaajal lasti inimesi ka verest tühjaks, enda sugulanegi leiti metsatuka äärest lumivalgena

Küllap see mõni wamphiir oli, kes tühjaks imes.

+6
-3
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tartus kadunud inimesed