Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tartus õppiva tudengi igakuised kulud

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Tartus õppiva tudengi igakuised kulud

Postitas:

Meile laps õpib ka eriala, mille kõrvalt oleks väga keeruline tööl käia (vähemalt esimesel kolmel aastal)

Kui sa nüüd arstiteaduskonda silmas pead, siis selline saamatus on lumehelbekeste teema, nii nagu sellel spargli-käopojalgi siin teemas. Olen nominaalajaga (6a) lõpetanud TÜ arstiteaduskonna ravi osakonna ja õppisime nii, et ninast veri väljas, kuid sellegipoolest käisid peaaegu kõik meie kursuse tudengid esimesest aastast peale poole kohaga tööl öövalvetes, algul sanitari, siis õena. Kerge muidugi ei olnud. 7- 8 valvet tuli kuus, enamus ööd, aga edukalt oli võimalik töötada ka nädalavahetustel, riigipühadel, semestrite vaheaegadel. Ma küll ei kujuta ette, mis eriala sellel spargli-käopojal on, et töötamine on lausa ‘ettekujuteldamatu’ või kuidas see oligi.

Arstil õel ja sanitaril ongi lihtne käia öövalveid tegemas. Palju teistel erialadel öösiti töötamise võimalusi on.
Minu erialal olid kõik ained üles ehitatud rühmatöödele milles tuli tõestada oma aktiivset panust töösse ja rühma. 10-18 loengud ja praktikumid ja pärast seda rühmas kodutööd. Igas aines erinev rühm.
No ei olnud võimalik saada tööd mis sobiks 5 erineva aine rühmaatoode kaaslaste omadega. Oligi kas öövalvur või öösiti kodus andmesisestaja, aga kumbagi pole tartus nii palju saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks last õppisid Tartu Ülikoolis. Õnneks saime soodsalt neljatoalise korteri üürida Annelinnas, kaks sõbrannat olid ka kambas. Üürile kulus mingi 150 pluss toiduraha. Ikka mingi 450-500 läks kuus ära. Nad olid ise ka tublid, jõudsid ka natuke endale lisa teenida.

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tartus õppiva tudengi igakuised kulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.