Esileht Kodunurk Tarvikud sushi valmistamiseks

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Tarvikud sushi valmistamiseks

Postitas:

Kust olete ostnud? Kus oleks kõige soodsam need soetada? Rahaga ei hiilga, aga sooviks need lõpuks ära osta ja ühe korraliku laari sushit kokku keerata. Soovitage. Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 15:39; 28.09 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rimi, Prisma. Kui asjad on olemas, siis sushi on suhteliselt odav, tervislik ja maitsev toit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rimi, Prisma. Kui asjad on olemas, siis sushi on suhteliselt odav, tervislik ja maitsev toit.[/tsitaat]

Mis asi seal nii tervislik siis on? Norileht vbl jah sisaldab, ma ei tea, ehk joodi. Siis see, mis sa sinna vahele paned, vbl kah on kasulik. Valge riisi osas ma kahtlen, kuivõrd kasulik see on.
Maitsemise kohta on samuti- mulle näiteks ei maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust olete ostnud? Kus oleks kõige soodsam need soetada? Rahaga ei hiilga, aga sooviks need lõpuks ära osta ja ühe korraliku laari sushit kokku keerata. Soovitage. Tänan.[/tsitaat]
Kui tahad veidi odavamalt hakkama saada, siis osad komponendid võid asendada.
Oleneb ka, millist su¨it valmistad, osades pole norisid vaja, seega lähtu retseptist.
Oletan, et tahad teha enimlevinud makit ehk siis rulli?
Panen sulle nimekirja, mida vajad:
1. bambusmatt (ei saa asendada, kuna bambusmatt on tõesti parim rullikeeramiseks)
2. nori lehed (ei saa asendada)
3. su¨iriis (asenduseks sobib ka Veski-Mati pudruriis)
4. marineeritud ingver (asenduseks sobib kodustehtu ülihästi: ostad nt Prismast tüki ingverit, koorid, viilutad kartulinoaga õhukesed laastud ja marineerid)
5. wasabi (asenduseks sobib Eesti mädarõigas purgis)
6. riisiäädikas (ei saa asendada)
7. sojakaste (ei saa asendada)
8. täidised oma maitse järgi.

Kui teed toore kalaga, siis kala peab hästi värske olema.
Su¨iriisi keetmisele pööra suurt tähelepanu. Halb riis = halb rull.

Kõik tarviliku saad mõnest suuremast poest, näiteks Prismas just eile vaatasin, et seal oli letis kõik tarvilik, mida on vaja lihtsa maki valmistamiseks.

Head isu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on riis kasulik – annab energiat 🙂 [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis asi seal nii tervislik siis on? Norileht vbl jah sisaldab, ma ei tea, ehk joodi. Siis see, mis sa sinna vahele paned, vbl kah on kasulik. Valge riisi osas ma kahtlen, kuivõrd kasulik see on.
Maitsemise kohta on samuti- mulle näiteks ei maitse. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll algaja sushitegija kodus (söömises vana kala), aga soovitan nt sojakastet osta Prismast suure pudeliga, Rainbow oma. Ostsin eelnevalt Blue Dragoni sojakastet, aga see on päris kallis. Ostsin siis prooviks ja Rainbow väikeses pudelis ja mõlemaid korda mööda maitstes mina erinevust ei tundnud. Järgmine kord ostan suure pudeli.

Teiseks wasabi. Soovitatakse teha pulbrist. Soovitan sama. Ostsin väikese purgi pulbrit ning ma usun, et seda jätkub ikka väga pikaks ajaks. Ka vist oli blue dragoni pulber.

Riisiäädikas. Soovitage alternatiivi blue dragoni omale. Ühte odavamat, mida Selveris uurisin, sisaldas igasuguseid lisaaineid ja seetõttu valisin selle, seal neid kirjas ei olnud. Aga ühe korraga kulub mul poolelekilole riisile 2/3 pudelit ära, võiks suurem pudel olla.

Riis. Ka paljud tunnustatud sushikokas Eestis kasutavad Veski Mati pudruriisi ja ma soovitan sama. Väga oluline on muidugi riisi pesemine, ma vahetan 20 korda kindlasti vett enne kui vesi enam vähem selge on.

Norilehed. Olen ostnud erinevaid, mina neis vahet pole näinud.

Ingver. Mina ostsin mingi suurema purgi marineeritud ingverit Selverist.

Sushi keeramiseks pambusmatid ostsin samuti 2tk Selverist. Kui leiaks odavamalt mujalt, ostaks mõned veel. Võib keerata ka mõne teise tugevama matiga, mis kodus leidub, mul ei leidu. Üks hea nipp- pane enne sushi keeramist matile toidukile ümber. Minu arvates on nii lihtsam keerata ja hiljem kergem matti puhastada, tuleb vaid kile eemaldada. Muidu noki neid riisiterasid, toorjuustu jms sealt mati vahelt.

Enne riisi lehele panemist tee käed külma veega märjaks, muidu jääb enamus riis käe külge kinni. Mõnes kohas soovitatakse oliivõli, minu arvates on vesi tõhusam.

Kui kellelgi on veel mingeid soovitusi jagada, loeks hea meelega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.09 22:55; 28.09 19:10; 29.09 16:03; 30.09 23:32;
To report this post you need to login first.

makid on vaid üks tüüp sushit, seega nigirisid tehes pole isegi bambusmatti ega norilehti vaja.

Kindlalt peavad olema hea riis, riisiäädikas ja wasabi.

Aga oliivõli hoidke küll Jaapani köögist väga kaugel eemal!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 10:46; 28.09 12:59; 01.10 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun selgitust, mis need nigirid on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 15:39; 28.09 12:00;
To report this post you need to login first.

nigiri on selline nö riisipätsike, millel kala vms peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 10:46; 28.09 12:59; 01.10 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale mõnda aega Jaapanile lähemal elamist ma enam üldse kodus makisid ei teeks. Nigirid on palju mõnusamad süüa ja lihtsamad/kiiremad teha ka. Riisipätsikesele tükk kala peale ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peale mõnda aega Jaapanile lähemal elamist ma enam üldse kodus makisid ei teeks. Nigirid on palju mõnusamad süüa ja lihtsamad/kiiremad teha ka. Riisipätsikesele tükk kala peale ja valmis.[/tsitaat]

Maitse asi. Olen söönud nii mõlemaid, aga mulle meeldib, kui sushis on lisaks kalale ka kurk ning toorjuust. Seda kòike nigrile ju ei pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.09 22:55; 28.09 19:10; 29.09 16:03; 30.09 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui tahad veidi odavamalt hakkama saada, siis osad komponendid võid asendada.

6. riisiäädikas (ei saa asendada)

[/tsitaat]

Saab ikka. Näiteks õunaäädikale suhkrut lisades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 10:08; 29.09 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Sushi keeramiseks pambusmatid ostsin samuti 2tk Selverist. Kui leiaks odavamalt mujalt, ostaks mõned veel.

[/tsitaat]

Tavalisi väikeiseid lauakatteid või kuidas neid nimetataksegi saab palju odavamalt kui spets sushimatti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 10:08; 29.09 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tavalisi väikeiseid lauakatteid või kuidas neid nimetataksegi saab palju odavamalt kui spets sushimatti.[/tsitaat]

See matt oli mingi 2-3¤tk. Kust pambusmatti odavamalt saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.09 22:55; 28.09 19:10; 29.09 16:03; 30.09 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina keeran edukalt ilma igasuguse matita!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te selle riisiäädikaga teete? Siiani ma pole seda kasutanud ja pole juhtunud ka õpetustes nägema, et seda üldse vaja oleks. Millest olen ilma jäänud? 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mirksa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida te selle riisiäädikaga teete? Siiani ma pole seda kasutanud ja pole juhtunud ka õpetustes nägema, et seda üldse vaja oleks. Millest olen ilma jäänud? :P[/tsitaat]

http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/2787

http://k2trinkokkab.blogspot.com/2011/11/jaapani-imeroa-tahtsaim-koostisosa-ehk.html

http://www.linnuliha.ee/teeme-sushit/2012/04/19/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.09 22:55; 28.09 19:10; 29.09 16:03; 30.09 23:32;
To report this post you need to login first.

aga mirksa, millega sa siis riisi maitsestad?

sushi juures riisi õige keetmise kõrval täiesti ülioluline äädikaga maitsestamine. Ja riisiäädikale tuleb kindlasti lisada suhkrut ja soola, suhtes umbes 3 osa suhkrut/ 1 osa soola.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 10:46; 28.09 12:59; 01.10 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka valge veini äädikaga maitsestanud. Mulle personaalselt meeldib isegi valge veini äädikaga isegi rohkem. Ainukesed 2 asja, mida lihtsamatega asendada ei saa on nori ja wasabi. Eelmisel sajandil kui veel wasabit üldse saada ei olnud, proovisin ka tavalise mädarõikaga, aga see ikka ei sobinud. Soja segan ka tavaliselt ise. Jaapani oma on minu maitsele liiga magus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:49; 01.10 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siit tellinud ja kuna elan lähedal, siis ise järgi käinud.
http://www.nori.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen siit tellinud ja kuna elan lähedal, siis ise järgi käinud.
http://www.nori.ee[/tsitaat%5D
Olen ka nendelt tellinud. Neilt saab korralikul ingverit. Soovitan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:49; 01.10 15:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Tarvikud sushi valmistamiseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.