Esileht Ilu ja tervis Tasakaaluhäire

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tasakaaluhäire

Postitas:
Kägu

Tere,

Mul on selline mure, et umbes 7 aastat tagasi tundsin tasakaaluhäiret. Seoses sellega hakkasin ka tundma südame vahelööke. Praeguseks hetkeks ma tunnen vahelööke suhteliselt harva. Käisin mitmeid kordi erinevate kardioloogide juures- tehti ekg-sid, koormustest ja omal algatusel käisin ka südame ultrahelis. UH-s öeldi, et mul on mingi prolaps vms aga see polevat minu puhul tõsine. Käisin ka neuroloogil ja silmaarstil, sel hetkel tasakaaluhäiret ei esinenud ja midagi ei leitud ka esmavaatlusel. Neuroloog ainult ütles, et mul on turja- ja seljalihased väga pinges.

Mul on aga suurem mure tekkinud nüüd selle tasakaaluhäirega. Olen täheldanud umbes viimased 2 nädalat, et näiteks kui ma kaubanduskeskusesse lähen, tekib pähe mingi survetunne ja pea hakkab ringi käima ja on tunne nagu kohe minestaks. Kassas seistes oli üleeile väga hull ikka- selline tunne nagu jalgealune liiguks, peas oli selline tunne nagu karussellilt tulles, pead liigutada ei julgenud, sest kartsin, et pilt lendab taskusse kohe. Ja kodus näiteks ei ole sellist tunnet. Täna vist sain ka mingi kerge paanikahoo seoses sellega. Poes jälle tekkis survetunne pähe, oli tunne, et tasakaal pole õige ja siis tekkis kohutav paanikatunne ja selline adrenaliinilks käis kehast läbi, et isegi käed hakkasid peale seda värisema. Sellist tasakaaluhäiret ja minestusetunnet tekitavad näiteks sellised olukorrad kui ma näiteks vaatan ühte kohta ja silmanurgast näen liikuvaid objekte, kui ma näiteks vaatan taevast pea kuklas. Lapsest saadik näiteks ma ei kannata keerutamist, kiikumist, õõtsutamist, kohe on süda väga paha. Auto tagaistmel läheb praegugi kohe süda väga pahaks. Vererõhku olen mõõtnud, see on olnud vahemikus 108-118/77-78. Esmasp helistan ka arstile.

Pikk jutt sai aga äkki kellegil on veel nii olnud ja oskab aidata mis häda see on mis kestab juba pm aastaid?

Olen 36a naine.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärevushäire või sisekõrva probleemid (vt.vertiigo).

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas öösiti magamisega on? Tavaliselt ärevushäire all kannatav inimesel on raskusi ka õhtul uinumisega.Mina paneks psühhiaatrile aja kirja(ooteaeg on 3-4 kuud).Psühhiaater reeglina ütleb et enne on vaja ka peast pilt teha.(MRT või röntgen) Pildi tegemise peaks perearst joonde ajama.Sisekõrva probleemid on ka paljudel.(seal kus asub tasakaalu keskus) Mul sugulasel näiteks kiirabi viis ta üldse EMO´sse.Ta ei seisnud püstigi enam.Ja sai ka diagnoosiks sisekõrva tasakaalu häire.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärevushäire paanikahoogudega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terviseärevus on su häda nimi. Olen läbi elanud, tunnen täpselt ennast ära su jutus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin mitmeid kordi erinevate kardioloogide juures- tehti ekg-sid, koormustest ja omal algatusel käisin ka südame ultrahelis

Ärevushäire, see sunnib noori terveid inimesi mööda arste jooksma ja ‘omal algatusel’ uuringuid tegema.  Abiks psühhiaater.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst võiks kohe antidepressandi välja kirjutada.Ega enne 1 kuud see nagunii mõjuma ei hakka.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on tundlik sisekõrv ja teadmata põhjusel vertiigo. Need kumbki ei ole ohtlikud. Mina elan tasakaaluhäirete ja südame vahelöökidega juba palju aastaid. Kuna ma aga ei karda, siis ei teki ka paanikahoogusid. Kui tasakaaluhäire tuleb, siis istun lihtsalt maha ja ootan, kuni üle läheb. Kui ma pole nende kätte juba 10 aasta jooksul ära surnud, siis ilmselt ei sure ka edaspidi. Nii et mis siin muretseda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endal sama asi ja väga raske on diagnoosi saada. Kõrvad-silmad uuritud ja olid korras, vererõhk korras, käin hetkel psühhoterapeudi juures ja võtan antidepressante, mis ei ole väga aidanud.

Ise arvan, et see on PPPD (Persistent Postural-Perceptual Dizziness) või BPPV (Benign paroxysmal positional vertigo). Mul tekib kaubanduskeskustes täpselt sama asi ja vahel on tunne nagu kõnniks madratsi või trampoliini peal. Kirju taustaga seinad või põrandad tekitavad täpselt sama efekti.

Kõrva-nina-kurguarst mainis, et kui kaelalihased pinges on, siis võivad ka tasakaaluhäired tekkida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise arvan, et see on PPPD (Persistent Postural-Perceptual Dizziness) või BPPV (Benign paroxysmal positional vertigo). Mul tekib kaubanduskeskustes täpselt sama asi ja vahel on tunne nagu kõnniks madratsi või trampoliini peal. Kirju taustaga seinad või põrandad tekitavad täpselt sama efekti.

Ägedad diagnoosid. Mitte kumbki neist peentest lühenditest ei tähenda mingit haigust, lihtsalt funktsionaalsed häired. Oled samasugune ärevik nag TA.

+1
-2
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis Tasakaaluhäire