Esileht Erivajadustega laps tasandusrühmast ja kodus õppimisest

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: tasandusrühmast ja kodus õppimisest

Postitas:

Kellel laps tasandusrühmas kas teil ka lasteaia õpetaja teeb vihjeid nagu te kodus oma lapsega ei õpiks.Mul on seda päris mitu korda juhtunud aga ometi ma iga päev tegelen oma lapsega kodus meil on isegi töövihikud.Kuid ma ei tea miks aga selline vihje solvab mind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana? Kas lasteaed on üldse juhiseid andnud, mida peaks tegema?
Sest ma ikka alguses küsisin, et mida kodus juurde teha jne aga ei soovitatud mulle miskit. Niisiis loeme me kodus õhtuti juturaamatuid ette nagu varemgi, joonistame ning mängu abil õpetame loendamist.
Meile vihjeid ei tehta.
Veidi kripeldab, et me ei õpi kodus (süstemaatiliselt ja iga päev) tähti ega numbreid aga kas on juba väga vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 14:49; 20.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millal seda tegema peaks? Ma lähen kl 17 lapsele järele, koju jõuame 6 – pool 7. Siis ma teen süüa, perekond sööb, siis me kimame õue, et ta vähekenegi liiguks (lasteaia tund aega kinnises hoovis ei ole üldse mitte piisav), õuest tulles on võimeline dushi all magama jääma. Kukub voodisse ja isegi ettelugemist ei vea välja.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 20:38; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvumisest pole abi. Usun, et õpetaja soovib aidata, aga ei oska oma mõtteid väljendada. Soovitan talle ise poolele teele vastu minna st õpetaja käest ise otse küsida, mida ta täpselt koduse õppimise all silmas peab ja kuidas seda kodus paremini teha. Kõik lapsevanemad vajavad ja otsivad aeg-ajalt abi, sest mitte keegi meist ei saa lapse sündides kaasa süvateadmisi lapse arengust ja arendamisest, mis siis veel erivajadusega laste vanematest rääkida. Kindlasti tasub ise õpetajaga positiivset vestlust alustada a’la…olen ka mõelnud, kuidas paremini kodus last õpetada, aga tunnen, et vajan abi ja koolitatud inimeste nõuandeid… 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:41; 20.03 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millal seda tegema peaks? Ma lähen kl 17 lapsele järele, koju jõuame 6 – pool 7. Siis ma teen süüa, perekond sööb, siis me kimame õue, et ta vähekenegi liiguks (lasteaia tund aega kinnises hoovis ei ole üldse mitte piisav), õuest tulles on võimeline dushi all magama jääma. Kukub voodisse ja isegi ettelugemist ei vea välja.

Süüa tehes, süües ja õues maailma avastades jne ehk igapäevaelu tegevustes aktiivselt osaledes toimubki lapse jaoks kõige loomulikum õppimine. Miks mitte lugeda üle porgandeid, üles kirjutada ja leida uusi retsepte, koguda loodusest aardeid…kuid, tõesti, see nõuab lapsevanemalt paar minutit ette mõtlemist, vahel kavalust ning mõnikord ka väikest planeerimist. Töövihikutele 5-10 min päevas raatsiksin ehk anda ning mitte sekunditki rohkem eriti siis, kui laps ei tunne huvi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:41; 20.03 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks tasandusrühma lapsel ja tavalisel lapsel on teatav vahe, mõnel suurem, mõnel väiksem. Minu omal on keskendumisraskused, köögis pliidi kõrval ei tule töövihikusse mitte üks kriips. Loomulikult ma suhtlen temaga, aga kui teda ei huvita, mis häälikuga algab hüljes, vaid ta hakkab unistama, millal me loomaaeda läheme ja kas me siis pirukat ka ostame, ja kas tema võib seal loomaaia ees seda foori nuppu vajutada, siis läheb kuid ja palju kõrbend sööki selle h-tähe tuvastamisega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 20:38; 20.03 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tuttav tuleb ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 14:49; 20.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõnepuudega laps on 50:50 kodune ja tavarühmas, st minult ei küsitud, aga ütlen ikka sõna sekka.

Pean oluliseks olla talle ema, mitte õpetaja, logopeed, eripedagoog või mõni muu spetsialist. Nii et otseselt õppima ma loodan temaga üldse mitte hakata. Vilumuse tekkimiseks on vaja harjutada, aga seda teemegi erinevate igapäevaste asjadega seotult ja lapse hetkehuvist lähtuvalt. Sh seame häälikuid ronides-roomates-rippudes-palli visates jms. Kui lasteaiaealise lapsega tööpäevaõhtuti pole eriti aega midagi teha, siis miinimum oleks iga päev natuke mängida (sh arendavaid eesmärke lapse jaoks loomulikesse mängudesse integreerida).

Erivajadusega lapse emal peab paraku olema väga paks nahk ka spetsialistidega suheldes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps tasandusrühmast ja kodus õppimisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.