Esileht Koolilaps Taskuraha gümnaasiumiealisele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Taskuraha gümnaasiumiealisele

Postitas:

Taas see aktuaalne teema, no ei leia otsinguga piisavalt värskeid ja ammendavaid vastuseid.
Kuidas olete korraldanud gümnaasiumiealise taskuraha? Kui palju, kas koosneb mingitest osadest, kas annate vajadusel juurde, mida ise veel lisaks ostate? Meil pidev probleem kodus selle teemaga. Laps saab 60 eurot kuus, lisaks maksan tema trenni 50 eurot kuus pluss aeg-ajalt on lisakulusid sellega seoses. Pudi-padi ostab ise, suuremad riided maksan kinni. Armastavad sõpradega süüa teha, selle jaoks olen raha andnud, kuigi põhimõtteliselt arvan, et peaksid oma rahast ostma. Käib sõpradega söömas ikka kord nädalas vast, sinna põhiliselt taskuraha läheb. Tahab rohkem raha, aga mulle ei tundu, et ma peaks rohkem andma, või peaksin? Kuidas teil?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 eurot kuus, kui kuus on 5 nädalat on u 12€/nädalas. Ma ütleks, et seda on vähe. Selle eest sisuliselt ei saa ka ühte korda kinos käia (+popkorn ja jook), näiteks tüdruksõpra kinno viia, sõpradega välja sööma minna.

Pigem alustada sellest, kas on võimalik üldse rohkem anda? Kui tal on trennid või soov sõpradega väljas käia, saab küll koolis süüa, aga peab ise end pärast kooli/trenni vahel toitma siis sisuliselt seda raha ei olegi. Tõenäoliselt see raha kulubki puhtalt toidule ja midagi muud, mida noor tegelikult vahe peal lihtsalt oma lõbuks (sõpradega välja minna koos vmt) teha ei jagugi.

Kui pole võimalik rohkem anda on teine lugu, aga pigem on 60€ kuus vähe.

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud. Suure tõenäosusega tähendab see, kas ta lihtsalt ei saa sõpradega minna (kui näiteks tahab nädala sees peale kooli endale toitu lisaks osta) või siis ohverdab suure summa oma rahast, et sõpradega välja saada ja ülejäänud kuu vireleb. Ehk tõenäoliselt saab su laps valida kuus ühe ürituse/käigu mida koos sõpradega teha ja edaspidi jääb kõrvale.

Kui on võimalik rohkem taskuraha anda, samas aga endale tundub liialt, võite ju kokku leppida mingid juhud, mis puhul taskuraha juurde saab. Niidab maal muru, laob puid riita, peseb ja paneb riided kuivama, võtab kõik tolmuimeajag üle vmt.

Lase tal näiteks kirja panna kõik oma kulud ja summa, mis tema arvab, et taskurahaks oleks okei. Uuri välja palju tal kulub puhtalt toidule (kui kulub, näiteks peale kooli/trenni) ja palju tal pärast seda reaalselt taskuraha alles jääb. Leppige kokku näiteks, et kord kuus on üks kinoskäik vmt lisaraha eest, et kord kuus saab sõpradega väljas käiguks 30€ juurde või muud taolist.

Elu on kallis. Sõpradega väljaskäik on selles vanuses suht oluline ja ilma rahata on seda tänapäeval raske teha, et mitte ka sõprade tegemistest kõrvale jääda.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 10:48; 03.08 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline ei saagi kulutada ja elada nagu täiskasvanud.
Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:02; 03.08 13:13; 04.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

Kinopiletid jäävad vahemikku 8-12€ (kõiki hindu peast ei tea, õhtused ja 3D on kallim, samas õpilasele soodushinnad), popkorn ja jook tihti võib kuni 5-7€ juurde minna.
Mäkdonaldsi suur eine on umbes 6€, kusagil kohvikus/pubis süües kahtlen, et alla 10€ läheb, jook 1-3€ juurde (mitte alkohol). Juhul kui sul on veel noormees siis ehk sööbki praadi, mis kõige tavalisemates söögikohtades või ka burgerikohtades toidu hind 8-12€ (kui ei räägi burksiputkast söögi ostmisest). Kui on veel noormees siis ehk tahab vahepeal ka mõne neiu kinno viia või välja teha.

Ei räägigi, et alati kogu kombo on söömine+kino+snäkid, aga siiski kui kõike koos teha (jah saab säästult ka, et ainult kinopileti hind ja söögikohas võtta salati), aga 20-40€ kulutada ei ole palju. Kui teistel on raha ja teised saavad seda kulutada ja käivad (näiteks kasvõi kord kuus, ei ole palju) siis lihtsalt võibki juhtuda, et sinu laps jääb kõrvale.

Kuid juhul kui laps ostabki endale kasvõi 3 päeval nädalas enne trenni ise väljas süüa (kasvõi hinnas 3-4€) siis tegelikult tal ei jäägi ju raha muudeks asjadeks üle.

Ma ei tunne su last, mõni lähebki siis sõpradega kinno ja muud ei osta, teised lähevad kohvikusse läheb ehk koju või võtab mahla ja ütleb, et kõht pole tühi. Teine on nõus sõpradega samaväärsena tundmiseks korraga selle raha kulutama ja ülejäänud kuu vireleb. Olen ise mõlemat teinud.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 10:48; 03.08 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab 150 eur kuus + suuremad põhjendatud kulutused (näit. klassiekskursioon). Riided ja koolitarbed ostab ise, lisaks käivad päris tihti sõpradega väljas söömas. Tundub, et sellest rahast tema jaoks hästi ei jätku, aga teeb vahel veidi tööd ka ja saab hakkama.
Arvan, et 60 eur on üsna vähe, kui selle eest ka pudi-padi ostma peab, ainult lõbustusteks on hädapärast piisav ehk, aga ega seda ka üleliia palju pole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

Sina ei peagi olema kursis. Gümnastist otsib ise. Harjutus iseseisvaks elyks.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:02; 03.08 13:13; 04.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1/2 sinu kuupalgast.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

mäkid võtavad õpilasi tööle
kauplustesse abitööliseks, nt kaupu välja panema
söögikohtadesse laudu koristama
gümnasist leiab soovi korral kiiresti koha. iseasi, kas soovi on ja kas selline lihttöö au pihta ei käi

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 17:14; 05.08 20:17; 18.08 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinopiletid jäävad vahemikku 8-12€

Maal ja väiksemates linnades (nt Rakveres ja Paides) kinopilet 4 eurot ja kohvikuid ka vähem.

Gümnasisti taskuraha poole väiksem.
Igasugused sünnipäevakingi, kino-, teatri-, muuseumi-, ekskursioonirahad annan lisaks.
Riideid, jalanõusid, koolitarbeid ei pea laps oma raha eest ostma.
Kui ise midagi teenib, kulutab omatahtsi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teenib ise ja kokkuhoidliku koina tuleb sellega ilusasti välja ja suurem osa jääb järele ka. Otseselt taskuraha juurde ei anna, riiete ostmise maksan kinni, sest ei arva, et gümnaasiumiõpilane peaks seda oma taskust tegema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 20:01; 04.08 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

Sina ei peagi olema kursis. Gümnastist otsib ise. Harjutus iseseisvaks elyks.

Sa oled üks neist mammidest, kes arvab, et kui gümnasist on koolis 8.00-15.45, teeb kodutöid, valmistub eksamiteks ja edukaks kõrgkooli saamiseks, käib trennis, tahab ehk ka pisut magada, siis on igati normaalne, kui tema päeva sisse surutakse veel 5-tunnine tööpäev? Äkki mamma võtab ise teise, kasvõi poole kohaga, töö lisaks- tal ei ole vaja kodus õppida, unevajadus on väiksem ja oskused-kogemused suuremad.

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 11kl laps saab alates 9klassist 50.- kuus.
maksan lisaks riided, koolitarbed, trennid, tel arved, neti, varustused jne.
ise teab, kas 50.- läheb 1 õhtuga või jagub igaks päevaks 1,5 euroi. see ongi laveerima õppimine. tavaliselt see raha lähebki nänni ostmiseks.
söök ja jook on tegelt kodus olemas.
noorem laps, 15a, saab kuus 30.- ja tavaliselt ei kuluta ta oma raha üldse. ütlebki, et milleks, söök jook olemas.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

mäkid võtavad õpilasi tööle

kauplustesse abitööliseks, nt kaupu välja panema

söögikohtadesse laudu koristama

gümnasist leiab soovi korral kiiresti koha. iseasi, kas soovi on ja kas selline lihttöö au pihta ei käi

Gümnaasium kestab 3 aastat, kas tõesti on raske omaenda lapsele (rõhutan, tegu on lapsega) elementaarseid asju võimaldada? Gümnaasiumis on kusjuures raskem oma kodutööde ja eksamiteks õppimiste kõrval tööl käia, kui näiteks ülikooli alguses. Lisaks on koolipäevad pikemad. Misjaoks te teete neid lapsi, kui teie arusaam on see, et ta võiks võimalikult kiiresti ise enda eest hoolitseda ja töö+kooliga ennast võimalikult varakult “ära tappa”.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sõltub lapsest.
Minu oma nt saab 50 € (põhikooli ajast jäänud)
Kui läks gümnaasiumi, küsisin, et kas soovib rohkem.
Poiss vastas, et milleks? Et ta teeb sahtli lahti ja raha kukub välja. Tal olevat seda rohkem, kui kulub.
Ta nimelt teeb aeg-ajalt mingeid tööotsi. Kas mõne kuulutuse peale FB-s, a la vajatakse kiiresti 2-3 meest kolima, tassima, lammutama, puid lõhkuma vms, või on mõne sõbra isal kusagil objektil, laos vms nädalavahetusel abis, kui on vaja abikäsi.
Mu oma vend on ka reda mesilastega tegelemisel appi võtnud (korralik täismehe tööpäev) ja seda lapsele tasustanud.
Mingite festivalide korraldamisel on ka abiks olnud.
Sel suvel oli 1,5 kuud ka ehitusel abitööliseks. Ametlikult. 1500 € sai.
Elame Tallinnas.

P.S. Mina teda tööle sundinud ei ole.
Samas, kui enda peale mõtlen, siis läksin ma ise ka peale 1. klassi suvel tööle ja peale seda igal suvel. Ka kõrgkoolis kooli kõrvalt käisin tööl. Sest ise tahtsin (rahaprobleeme meie peres ei olnud)

P.P.S. Vanem poeg elas gümnaasiumi aja lahedasti ära oma tehtud õpilasfirma tuludest.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

Sina ei peagi olema kursis. Gümnastist otsib ise. Harjutus iseseisvaks elyks.

Sa oled üks neist mammidest, kes arvab, et kui gümnasist on koolis 8.00-15.45, teeb kodutöid, valmistub eksamiteks ja edukaks kõrgkooli saamiseks, käib trennis, tahab ehk ka pisut magada, siis on igati normaalne, kui tema päeva sisse surutakse veel 5-tunnine tööpäev? Äkki mamma võtab ise teise, kasvõi poole kohaga, töö lisaks- tal ei ole vaja kodus õppida, unevajadus on väiksem ja oskused-kogemused suuremad.

Tead, hüsteerik, mina rääkisin paarisajast eurost kuus. See ei ole iga päev viis tundi tööd. Ehk sinu töö on. Võib ka suvel kuu-paar järjest töötada, teenib koolihooajaks raha.
Ning jah, kui gümnasist arvab, et iga nädal tehakse 50 euro eest väljasistumisi, siis õpibki raha teenima raskel viisil.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:02; 03.08 13:13; 04.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasium kestab 3 aastat, kas tõesti on raske omaenda lapsele (rõhutan, tegu on lapsega) elementaarseid asju võimaldada? Gümnaasiumis on kusjuures raskem oma kodutööde ja eksamiteks õppimiste kõrval tööl käia, kui näiteks ülikooli alguses. Lisaks on koolipäevad pikemad. Misjaoks te teete neid lapsi, kui teie arusaam on see, et ta võiks võimalikult kiiresti ise enda eest hoolitseda ja töö+kooliga ennast võimalikult varakult “ära tappa”.

Selle peale ei tule, et laps ise soovib tööl käia? Et ta armastab seda, et see on valdkond, mille tegemisest on unistanud kogu elu ja mida tal on kindel soov õppima minna? Et töölkäimine ei tähenda kooliväliselt 8 tundi rügamist? Et gümnaasium on kordades kergem kui põhikool tänu oma tsükliõppele?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 20:01; 04.08 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et 50-100 eurot koolilapsele on täiesti PIISAV, olenevalt olukorrast. Peabki ise arvestama, et kui üks kord käib kinos ja tahab lisaks popkorni jms siis rohkem sel kuul välja asja pole. Õpib rahaga arvestamist ja mõistab, et see ei kasva puuotsas. Selleks peab tegema TÖÖD! Kooli kõrval ma ei sunniks last tööle kui ta just ise ei taha, sest õppimine on kõige olulisem, aga ometi gümnasist saaks suvevaheajal endale veidi juurde taskuraha ju teenida. Kui ma ise maksaks tema kõik lõbustused kinni, siis kuidas temast vastutustundlik ja rahaga hästi ümber käiv inimene kasvab?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 saab. Söök ja ekskursioonid kodust.Alla 150 ei vea üldse välja. Ise teenib suvel lisa, ise tahab tööl käia.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

200 eur saab meie gümnasist kuus.
See on tema taskuraha, millega käib näiteks kinos ja sõpradega söömas, osaliselt ka kogub ja ostab siis neid edevaid tehnikavidinaid, mida mina pole nõus ostma, või kasvatab lihtsalt pangaarvet. Näiteks klassiekskursioone finantseerime ikka veel meie, aga oma spontaansed välisreisid sõpradega maksab kinni ise omast taskust.

Kooliga ja trennidega seotud kulutused kanname ikka ise, seljariided ostame ka meie ja igapäevane söömine käib ka vanemate kulul.

Nii et see 200 on puhtalt lõbu ja meelelahutuse jaoks.
Kenasti tuleb toime, juurde ei küsi, ei nurise ka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kenasti tuleb toime, juurde ei küsi, ei nurise ka.

No võiks ikka nuriseda, mõni saab kuus ju 1000 eurtsi ka! 🙂

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline ei saagi kulutada ja elada nagu täiskasvanud.

See ongi vastus. Ja ei sõltu see taskuraha summa ka vanemate sissetuleku suurusest, Bill Gates kinnitaks seda, tõusikud ehk mitte, need arvaks, mida rohkem teenid, seda rohkem peab ka laps laristamiseks raha saama.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline ei saagi kulutada ja elada nagu täiskasvanud.

See ongi vastus. Ja ei sõltu see taskuraha summa ka vanemate sissetuleku suurusest, Bill Gates kinnitaks seda, tõusikud ehk mitte, need arvaks, mida rohkem teenid, seda rohkem peab ka laps laristamiseks raha saama.

Täiesti nõus, nii mõtlesin minagi – aga see tasakaalupunkt tuleks ikkagi üles leida, kui palju siis teismelisele ikkagi anda. Loomulikult ei pea ta saama iga oma tahtmist täita.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

mäkid võtavad õpilasi tööle

kauplustesse abitööliseks, nt kaupu välja panema

söögikohtadesse laudu koristama

gümnasist leiab soovi korral kiiresti koha. iseasi, kas soovi on ja kas selline lihttöö au pihta ei käi

Gümnaasium kestab 3 aastat, kas tõesti on raske omaenda lapsele (rõhutan, tegu on lapsega) elementaarseid asju võimaldada? Gümnaasiumis on kusjuures raskem oma kodutööde ja eksamiteks õppimiste kõrval tööl käia, kui näiteks ülikooli alguses. Lisaks on koolipäevad pikemad. Misjaoks te teete neid lapsi, kui teie arusaam on see, et ta võiks võimalikult kiiresti ise enda eest hoolitseda ja töö+kooliga ennast võimalikult varakult “ära tappa”.

gümnasist ei ole laps, vaid noor inimene 😀
minu gümnasist otsis 11. klassi alguses ise endale töökoha, mingit vajadust või sundi tal selleks polnud. tahtis OMA raha, tõenäoliselt oli oma mõju ka sellel, et paljud sõbrad juba töötasid kooli kõrvalt.
keegi neist ei tööta täiskohaga, vaid just paar tundi mõnel päeval nädalas. nädalavahetustel vahel ka terve päeva. teevad erinevaid töid, kes on kaubanduses, kes teeb arvutis midagi, kes käib koristamas. koguvad enamasti endale reisiraha, käivad sõpruskonnaga ühiselt.
töötamine ei takistanud enamikul neist kooli medaliga lõpetamast. gümnaasium olevat palju lihtsam kui põhikool ning vanemate kulul reisimine jm lõbutsemine sellises vanuses käivat au pihta 😀
ütleks, et väga eluterve suhtumisega noored. keegi ei arva, et raha kasvab puu otsas või seina sees, samuti õpivad oma aega ja raha paremini planeerima.
eks see sõltub ka lapsest endast, kes tahab ise hakkama saada, kes jääb aastakümneteks vanemate lootma. on ka neid 30-40aastaseid, kes vanemate toidul elavad ning end liigutada ei viitsi, küll emme-issi teevad ja toovad

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 17:14; 05.08 20:17; 18.08 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid summasid määratud pole. Kui vaja, siis küsib, ülekande tegemine kestab täpselt kolm sekundit.
Mõlemal lapsel on arvel olemas summad, mille nad on pannud sünnipäevadest, pudelite viimistest, lihtsalt väikestest taskuraha ülejääkidest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse puhul raha ei loe, saab nii palju kui küsib. Samas on tal selge, et mõttetute asjade peale raha ei kulutata. Imelik on see, et beebi peale on vanemad nõus tuhandeid kulutama – kõige kallim käru, kallid riided, kotid, lutid, kapukad- kuigi beebil pole neist kallitest asjadest sooja ega külma. Ja suurema lapsega hakatakse igat kümmet eurot lugema.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse puhul raha ei loe, saab nii palju kui küsib. Samas on tal selge, et mõttetute asjade peale raha ei kulutata. Imelik on see, et beebi peale on vanemad nõus tuhandeid kulutama – kõige kallim käru, kallid riided, kotid, lutid, kapukad- kuigi beebil pole neist kallitest asjadest sooja ega külma. Ja suurema lapsega hakatakse igat kümmet eurot lugema.

Miks sa valesid asju võrdled? Beebid ei saa minu teada üldse taskuraha ning rõivaste ja tarbeesemete summadest käesolev teema ju ei ole. Teema on taskurahast.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpset summat ei ole. Arvan, et vähemalt 100. See kulub enamasti söögile. Elame maal ning võtab aega ennem kui koju jõuab. Riided, kinod, ekskursioonid, sünnipäevad jne saab lisaks. Saab oma väiksema õe hoidmisega omale lisa teenida. Kui mul on vaja või tal on raha vaja.
Paljud tema klassist käivad tööl.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetset summat pole. Sotsiaalameti lasteraha kannan talle, vahel küsib lisa ka, aga üldjuhul mitte. Läheb sügisel 11.klassi, on terve suve töötanud restoranis kelnerina ja kavatseb jätkata ka kooli ajal. Saab kokku leppida nii, et töötab mõne päeva nädalas õhtupoole ja näiteks õhe päeva nädalavahetusel.
Nõustun ühe eelpoolkirjutajaga – laps ütleb ise ka, et gümnaasium on oma tsükliõppega oluliselt lihtsam kui põhikool.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 16:13; 06.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun ühe eelpoolkirjutajaga – laps ütleb ise ka, et gümnaasium on oma tsükliõppega oluliselt lihtsam kui põhikool.

Vaatame, mida su laps peale 11. klassi ütleb. 11. klass on laste sõnul kõige keerulisem klass üldse ja oma lapse pealt nägin, et see tõesti nii on. Ta pole iial eriti kaua õppima kodus pidanud, aga sel aastal õppis teinekord öötundideni. 12. klass pidi jälle lihtne olema.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps Taskuraha gümnaasiumiealisele